Pistole sedmi statečných

Kolty siedmich statočných

Western

USA, 1969, 105 min

• OG_Swifty

Druhé pokračování statečné sedmy patří k těm nejméně vydařeným pokračováním a není to jen kvůli tomu, že ten samý rok šel do kin rovněž Wild Bunch. Zásadní problém je v obsazení George Kennedyho, který sice měl nominaci na Oscara, ale do role Chrise Adamse se v porovnání s Brynnerem absolutně nehodil. Absenci Yula podtrhává celkově sestava nevýrazných herců (pro většinu se jedná o první, nebo jeden z prvních filmů vůbec) s Jamesem Whitmorem jako dalším nešťastně zvoleným hercem do tohohle filmu. Hlavní padouch navíc nenosí gigantickej slamák a postrádá veškeré charisma Calvery nebo Lorcy z předchozích filmů. Malé plus snad jen za postavu PJe (neznámý herec Scott Thomas) a cameo Wendy Wagner.(13.8.2016)

6/10 - Další pokračování klasického westernu. Film, který mě ničím nepřekvapil, a to ani kladně, ani záporně. Vlastně jsem takový průměr čekal, tudíž jsem neměl problém se dodívat s tím, že to nebyl úplně ztracený čas. Takže původních Sedm statečných je za pět hvězdiček, tento film za lepší tři. Existují daleko horší kovbojky...(3.5.2008)

• dopitak

Pistole by měly být objektivně hodnoceny jako film, před kterým nestojí úspěch původního zpracování. Bohužel se však sami této možnosti vzdávají neustálou reminiscencí k legendě - stejnou hudbou, Chrisových jménem, shodnými prvky námětu (sestavování party až do počtu sedmi mužů), a kupodivu také podobnými obrazy (stateční projíždějící mexickou vesnicí). Možná jen lehce podprůměrný film (pokud se dokážeme oprostit od původních Sedmi), chce to ale originální zvukovou stopu, MGM (studio Bear 2007) film sice obstojně nadabovala, české dialogy jsou ale zoufale směšné a žánrově se nehodící.(9.6.2010)

• v.indruchova

Jde vidět, že film je padesát let starý. Styl jak je natočen, natahování. Mě film neoslovil. Spoustu přehrávání. Musím se přiznat, že žánr jako western moc nemusím, ale najde se pár filmů ze žánru, které jsou slušné, ale bohužel tento k tomu nepatří. Pořád jsem si říkala ono se to rozjede. První polovina takové pomalé seznamování, druhá půlka byla fajn, souboje a akce, ale konec mě zklamal. Nikoli dojal. Chápu, že taková zvěrstva byla normální v oné době. Za srdce mě to nechytlo.Co se týká legendární hudby, ta hrála dokola, ta stejná znělka. Jinak ani nevím o jiné hudbě. Ztráta času to nebyla, ale netoužím vidět znova. V domnění, že stahuji sedm statečných ze šedesátého roku jsem stáhla tohle :)(3.1.2014)

• Morholt

Tu správnou westernovou atmosféru to má, o tom žádná, ale to je tak vše. Jinak je to obšelhlý scénář, kdy sedmička jede zase zachraňovat Mexičany před padoušskými nájezdníky. A tím pádem se divák neubrání porovnávání s původní sestavou, na kterou se může jen těžko podařit navázat. Navíc, narozdíl od dvojky, tady chyběl i Yul Brynner a George Kennedy jako Chris prostě obstát nemůže. 20%(1.2.2014)