Pistole sedmi statečných

Kolty siedmich statočných

Western

USA, 1969, 105 min

• Karamanlis

George Kennedy ako legendárny Chris Adams môže o charizme Yula Brynnera iba snívať a počas scén v rámci ktorých treba trochu pobehnúť či poskočiť je očividná jeho neobratnosť a nadváha. Dlhoročný vojak a účastník bojov 2. svetovej vojny Kennedy bol vo veku 44 rokov už zjavne za fyzickým zenitom a pôsobí tu o 10 rokov starší, než v skutočnosti je. Nová partia pištoľníkov je taktiež nezaujímavá a za zmienku z nej snáď stojí iba temný P.J. v podaní seriálového herca Scotta Thomasa, ktorý si tu však veľa priestoru neužil. Keď už tvorcom nevyšiel casting mužských hereckých postáv, aspoňže mali šťastnejšiu ruku pri tých ženských a do jednej z vedľajších rolí obsadili Wende Wagner, na ktorú sa vcelku dobre pozerá.(21.1.2018)

• v.indruchova

Jde vidět, že film je padesát let starý. Styl jak je natočen, natahování. Mě film neoslovil. Spoustu přehrávání. Musím se přiznat, že žánr jako western moc nemusím, ale najde se pár filmů ze žánru, které jsou slušné, ale bohužel tento k tomu nepatří. Pořád jsem si říkala ono se to rozjede. První polovina takové pomalé seznamování, druhá půlka byla fajn, souboje a akce, ale konec mě zklamal. Nikoli dojal. Chápu, že taková zvěrstva byla normální v oné době. Za srdce mě to nechytlo.Co se týká legendární hudby, ta hrála dokola, ta stejná znělka. Jinak ani nevím o jiné hudbě. Ztráta času to nebyla, ale netoužím vidět znova. V domnění, že stahuji sedm statečných ze šedesátého roku jsem stáhla tohle :)(3.1.2014)

Ve třetím snímku vezoucí se na úspěchu dnes již legendárního filmu ´Sedm statečných´ respektive jeho předobrazu ´Sedm samurajů´ přebírá štafetu Yula Brynnera další herecký matador, mající ve své filmografii značné množství impozantních snímků, George Kennedy. Děj se opírá o krvavou mexickou revoluci a nemilosrdného plukovník Diega. Legendární pistolník Chris Adams dá dohromady partu chlapů odhodlaných se postavit příkoří. Sice se nejedná o nic mimořádného, ale jako rodokapsový westernový příběh vyznívá dobře. Dokonce daleko lépe, než ten předchozí. Sice standardní film, ale jsou daleko horší. Jako westernová filmová zábava snímek zcela postačí dobře.(18.3.2017)

• dopitak

Pistole by měly být objektivně hodnoceny jako film, před kterým nestojí úspěch původního zpracování. Bohužel se však sami této možnosti vzdávají neustálou reminiscencí k legendě - stejnou hudbou, Chrisových jménem, shodnými prvky námětu (sestavování party až do počtu sedmi mužů), a kupodivu také podobnými obrazy (stateční projíždějící mexickou vesnicí). Možná jen lehce podprůměrný film (pokud se dokážeme oprostit od původních Sedmi), chce to ale originální zvukovou stopu, MGM (studio Bear 2007) film sice obstojně nadabovala, české dialogy jsou ale zoufale směšné a žánrově se nehodící.(9.6.2010)

• Spinosaurus

Normálně jsem to nedokoukal. Myslel jsem, že to bude nějaké volné pokračování s úplně novými postavami, když tu se náhle na scéně objevil vlasatý dědula. Myslel jsem, že to je nějaký šerif. Náhle šáhl do kapsy a vytáhl z ní doutník. V tu chvíli mi bylo jasné, že tvůrcům nejspíš přeskočilo. BYL TO CHRIS!!! Jakmile se začali nabírat stateční, okamžitě jsem to vypnul. Nevím, jestli to někdy dokoukám. Prozatím jedna hvězdička za Fernando Reye, známého z minulého dílu a za hudbu, i když už taky není tak dobrá jako v předchozích skvělých filmech.(30.12.2007)