poster

Hicugi no Čaika (TV seriál)

 • Japonsko

  棺姫のチャイカ

 • Japonsko

  Hitsugi no Chaika

 • USA

  Chaika - The Coffin Princess

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2014, 12x24 min

 • SonGokussj
  ****

  Tak pěkný příběh o čaji jsem nečekal. Začíná to uvedením dívky, Čajky, odbornici přes čaje a Coffin - Kávu. Po vzoru Spice & Wolf cestují po světě a shánějí přísady do Kávy, aby obohatili tajnou recepturou Čaj natolik, že vznikne něco naprosto nového. Dimenze doposud nepoznaná. Netušil jsem, že mě to tak chytne, respekt. Konec byl malinko urychlený, ale co se to říká. Důležitá je cesta, ne cíl, že ano. Takže ať už byla výsledná chuť Čaje a Kávy dobrá či špatná, ingredience, které cestou nacházeli a obchodníky, které potkávali (červenou Spice girl, Černou Blackberry girl) byli natolik zajímaví, že si ode mne vyslouží zasloužených Mňau 72 %(4.6.2019)

 • PseudonymNR
  ****

  Úžasné, čerstvě dokoukané zanechalo ve mně velkou chuť vrhnout se hned na 2. sérii. Dlouho jsem neviděl zajímavější a vtipnější partičku jako právě zde v Chaika. Nicméně námět mohl být originálnější než hledání ostatků mrtvého krále no o zábavu a akci bylo postaráno i tak. Velmi pěkně animované s originálními občas až moc uhlazenými postavami. Proč si podívat: Chaikine zoufalé očká když něco pokazí, neokoukané bojové scény a občas až komický celkový dojem. Mínusy: Zdlouhavé povídačky bez pointy v některých dílech. Celkově hodnotím: Akce 4/5 Humor 3/5 Příběh 3/5 Napětí 2/5 = 70% (hlavně díky animaci, a Chaikiným očkám)(20.1.2016)

 • Palisander
  ***

  Priznávam, začal som pozerať kvôli trabantu. Ale krvilačný jednorožec bol celkom dobrým znamením, že sa oplatí vydržať. Zápletka vymyslená veľmi dobre. Lámaná japončina sa tiež len tak nepočuje. A slečnu s rakvou na chrbte som si rýchlo obľúbil... teda až na jej podivný hlas. Súperiacich skupín bolo na taký krátky seriál pomerne veľa, takže nedostali veľmi šancu aby sa predviedli, ale aspoň to nemalo hluché miesta. Romantika aj akcia. Ideme ďalej. PS: S dračicami radšej opatrne ;-) .(25.1.2015)

 • DaweForeman
  ***

  Docela zajímavý anime, ale trochu chaotický. Fantasy prvky a pozadí je úžasný, ale příběh, pozadí frakcí a jednotlivých lidí jaksi hodně trpí. Akce je také dobrá a anime se nebojí ukázat i nějakou tu krvavou smrt. Animace je průměrná (ty obličeje těch ženštin s výjimkou Akari se jim opravdu nedaří). Hudební stránka je též průměrná.(25.6.2014)

 • Scalpelexis
  ****

  Člověk čas od času při prohrabování se skrz harabudí narazí na nečekaný klenotek. Haraburdí budiž vhodněji překřtěné na vrakoviště aut plné Gaz Chaik, Gaz Bogdanů, Škod, Akur, Koenigseggu, Lančií, Scanií či Ivec. Tenhle zvláštní prvek automobilové inspirace mě ale nikterak nerozhodil a má nízká očekávání byla překonána o parník. Snažím si vzpomenout, kdy naposledy jsem byl svědkem shounenu, kde se neřve, kde mozek má navrch před jakoukoliv kombinací ega/hrdosti/návalu testosteronu, souboje nemají terraformující dopady ale přitom disponují kreativitou, stylem a grády. Děj, který rozumně plyne, ani zdaleka není vycucaný z prstu během svačinové přestávky a motivace hrdinů, která už není tak perfektní, stále má uvěřitelné rysy vůči jejich povahám. Když už někoho miluji, tak se mu nebojím vlepit pusu a sem tam nějaká smrt je taky, ať to zní sebekrutěji, vhodné okořenění. Chaika je jako lolitka roztomilá, ať už vzhledem či kousanou mluvou, a lehce se ji fandí, Toru nemá za zády obrovský harém a sympaticky koná, jen ta Fredrica mohla být lepším producentem vtípků. Slabší prvek je tentokrát forma: Animace průměr, u hudby mě zaujal jen ED. Celkově přesto, že nic vyložene nevyčnivá do výšin dokonalosti, tak se hlavně Chaika a spol umně vyhýbá jakýmkoliv hluchým pasážím. Nemužu jinak, než tuto dobrodružnou cestu pochválit. 2. série je u mě jistá. Shocking truth!(12.7.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace