Idealistickou agentku FBI (Emily Blunt) pověří důstojník elitní vládní operační skupiny (Josh Brolin), aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila eskalující válku proti drogám. Tým vedený tajemným poradcem s pochybnou minulostí (Benicio Del Toro) se tajně vydává na cestu, během které je Kate nucena v zájmu přežití pochybovat o všem, v co dosud věřila. (Freeman Ent.)

Nemezzis

Charismatický Benicio Del Toro a stále lepší Josh Brolin zahráli naprosto famózně. U Emily Blunt, jsem po open scéně čekal tvrdou frajerku, ve stylu Edge of Tomorrow , ale pak mi začalo svítat, tohle nebude mysteriózní / sci-fi ale surová realita a Emily ten protipól zvládla se vší parádou, že si toho leckdo ani nevšiml. “Myslíš, že lidé co tě sem poslali, jsou v něčem jiní? Od koho myslíš, že jsme se to naučili?“ Pro mě numero uno pro rok 2015. ()

cyberMythius

Hutna audiovizualne perfektni podivana. Chce to trosku trpelivosti - film si drzi svoje volnejsi tempo a nikam extra nespecha, ale odmenou je thriller, kterych se za rok moc nevidi.+Del Toro ma neskutecne charisma. ()

keepsmile

Velmi dobrý scénař, film má velmi dobře našlápnuto, leč v polovině mu dojde dech a točí se to spíš okolo hlavní postavy (EMILY BLUNT), která zde je největší WTF filmu. Na všech misích je nejvíc potřebná, přitom nic nedělá, k ničemu ji nepustí, sama chce sem tam odrovnat vlastního a zas naopak. To vše hraje totálně a permanentně naštvaná, zamračená a nespokojená- proč takovou práci dělá? Bod navíc za to, že film končí tak jak začíná - zabiješ xxx lidí, ale v mafii a distribuci drog se to moc neprojeví. Všehovšudy ale zklamání, možná přehnaná očekávání. ()

KraLuban

Drsné, přímé, ze života. Zcela rozdílné pohledy na svět ze strany idealistické agentky FBI (pravidla a procedury, ideálně i spravedlnost) a ostřílených drogobijců, pro než je každý den válkou (výsledky, jež světí všechny prostředky). Hutná atmosféra, jež podtrhuje jinak nepříliš komplikovaný příběh. ()

doogiemus

Malo to všetko, čo som očakával - akciu, krimi, drámu. Pomerne surový a realistický film, po ktorom zostane taká čudná pachuť v mysli. Odporúčam, ale predtým sa nalaďte na žáner. ()

raru

No,takže tak,po tunajších super ohlasoch som si to konečne pozrel(v kine som to prepásol).A moje pocity sú tak nejak rozpoltené.Bol to surový thriler,to je fakt,Benicio v životnej forme,čo je naozaj načase,ale príbeh,ktorý by ma dostal do kolien(ako neopakovateľné Seven),sa nekonal.A Emily bola otravná,naivná,nesedela mi tam a bola dosť nesexi.Ale pozitíva prevyšujú negatíva a takých filmov je málo(škoda),tak som pozdvihol hodnotenie nahor. ()

Martens14

Perfektní podívaná a film roku 2015. Divák nechápe co se děje, a je rovnou vržen do napínavé atmosféry ze kterého až do samého vyvrcholení filmu nevypadne. Villneuve je borec, a moc dobře věděl, proč do hlavní role obsazuje křehkou Emily Blunt. Ze začátku mi neseděla ale pak jsem pochopil proč... Villneuve si s diváky hraje na kočku s myší, ta syrovost a drsnost filmu ho jen usvědčuje s perfektcionalismu. Něco mi říká, že dlouho takový film podobného charakteru neuvidím, smekám. ()

james11

Asi bych se tvářil úplně stejně jako Emily, kdyby mě přidali k těmhle chlapům, co se fakt s ničím neserou. Sice jsem fakt nechápal, co se jí pořád nelíbilo, ale dejme tomu, že prostě byla vykreslená jako křehkej protiklad. ()

vladi3

Tak to bola sila! Benicio mi v niektorych okamihoch pripominal DiCapria, avsak Leo mu nesiaha ani po clenky.... Atmosfera ako v Traffic, ci True Detective a k tomu neskutocna hudba... Pre mna vrchol roku 2015 a vydareny navrat Benicia Del Tora... Aj ked pre mna nikdy "neodisiel"... Mozny spoiler: Zboznujem ked hra Benicio k*rvy... Ma neskutocnu charizmu... ()

BaseDallas

Surová akčná dráma s výborným hereckým obsadením, réžiou a skvelou, nervy drásajúcou hudbou, podčiarkujúcou celú tú temnotu. ()

MotMotkovich

Průměrný snímek, který by měl na víc, kdyby ho někdo nezpackal. Soundtrack parádní, prostředí, kamera, duo Toro-Brolin taky bez chyby, ALE... Duo Blunt- Kaluuya už stojí zaprd, naprosto trapní nováčci, po kterých budete chtít, aby už zhebli. Nicméně po naprosto geniálním začátku už jen čekáte, čekáte a nic, situace nikam negraduje, dočkáte se jen jednoho podpisu na konci o kterém to všechno je. Škoda, že si film neudržel počáteční drive. 65% ()

Agnostik

Jeden z nejlépe ilustrujících filmů ohledně drogové problematiky v Mexiku.Drogová pavučina je zde divákovi předložena na zlatém podnose. ()

Starejsi

Holdujem tématike o drogových karteloch a rasizme (nie, že by som bol rasista, závislý na drogách, ale rád si pozriem sfilmované udalostí, ktoré vám v škole neukážu/nepovedia). Začiatočná scéna dupala na plno, škoda že sa to potom už v podstate neriešilo, ale tempo si to udržalo až do konca. Trošku, ale fakt len trošku, som bol stratený ako Emily. Brolin hral dobre, ťahal to mexický Brad Pitt. Benicio je veľký herec a táto rola mu sadla. ()

Marlo

Už dlouho jsem neviděl perfektní akční drama s tak hutnou atmosférou jako právě v Sicariu. Byl jsem k tomuto filmu z počátku skeptický a moc nespoléhal na ty pochvaly které se na mne řinuly ze všech stran. Bylo to zapřičiněno předchozím snímkem který jsem od tohoto tvůrce zahlédl. Zmizení mi nepřirostlo k srdci a popravdě jsem se u toho dost nudil a litoval utracených peněz za lístek do kina. A pro změnu teď lituji že jsem jej nenavštívil. Tady byl pro mne osobně tento reparát odveden na jedničku. Ano má to sem tam zdlouhavé tempo a umělecké seč nepotřebné kamerové záběry. jenže zde mi to dávalo tak nějak smysl a dokreslovalo to už tak super atmosféru tohoto boje s kartelem. Samořejmě skvělá režii nedělá vše a musím pochválit i herecké obsazení. Emily Blunt výborná a uvěřitelná akční hrdinka. Jsoh Brolin po Everestu další solidní herecký zářez, ale korunku tomu všemu nasazuje bezkonkurenční Benicio Del Toro. Každý záběr si krade pro sebe a v hereckém umu se mu zde nikdo nevyrovná. Sem tam to má svá hluchá místa, ale to se vzhledem k zbytku dá lehce odpustit. Za mne 90% ()

Mr.Lordi

Je těžké komentovat film a neřešit tu vlastní názor na dění z hlediska toho co se mělo stát a ne jak to mělo být natočeno. Tudíž uděluji 75% a tím končím. ()

fabregas1

Emily Blunt alias Alenka v říši drog. Depresivní atmosférický thriller, který je vystaven sérii dobrých a špatných rozhodnutí. Sicario jako takovou pecku zase nevidím, ale akce mají hlavu a patu a herecké trio Blunt, Toro, Brolin jsou excelentní a budují nám tajemně realistickou atmosféru. ()

Radim100

Mexico jako nová dovolenková destinace, děkuji nechci :-D Syrové jako flákota čerstvě poraženého kusu hovězího. Skvělá kamera, hudba i luxusní herecké výkony. Dlouho jsem neseděl tak přilepen u obrazovky. Jediná chyba, je nasazení takovéto lahůdky ve stínu Spectre bez patřičné propagace. ()

Mates Hradecky

Nádherné záběry z leteckého pohledu, démonický Del Toro s protiváhou drobné Emily Blunt a hustěhustá atmosféra podbarvená padnoucí hudbou- tak to dopadne, když akční film o praktikách CIA točí Kanaďan. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (více)