Idealistickou agentku FBI (Emily Blunt) pověří důstojník elitní vládní operační skupiny (Josh Brolin), aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila eskalující válku proti drogám. Tým vedený tajemným poradcem s pochybnou minulostí (Benicio Del Toro) se tajně vydává na cestu, během které je Kate nucena v zájmu přežití pochybovat o všem, v co dosud věřila. (Freeman Ent.)

pds

Jednoducho drsný film o tom, ako by sa to asi malo robiť ?! Kasting dobrý, teda až na Kaluuya. Ten mi tam nejak nesedel. Za mňa 65% ()

Ace.A.T.L.

Atmosféra, co by se dala krájet, skvěle natočený, krvavý, rychlý, drsný, realistický. Parádní záběry a Josh Brolin s Beniciem Del Torem si sedli, jak prdel na hrnec. Technicky paráda, která baví, zvlášť nás obdivovatele military tématu. A soundtrack? Pecka. Spojení tohole všeho, dalo do kupy hodně parádní film. Za mě pěkných 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

KasaK

Syrový a realisticky působící snímek. Blunt tam je jen na ozdobu, protože Del Toro je ten, co tu nosí vodu. A dělá to velmi dobře. ()

Martynes

Film protikladů. Na jedné straně fantastická kamera, režie a hudba. Na straně druhé hloupé a nezajímavé postavy a nudné dialogy. Tenhle člověk opravdu psal scénář k Wind Riveru? Po fantastických Prisoners jsem od Villeneuva čekal přeci jen víc. Mé hodnocení: 7,5/10 ()

Scaevola

Krutý příběh poměrně nenápadně mate tělem, jako by byl samotný syžet inspirován profesí titulních (anti)hrdinů. Všechno dějové kličkování, slovní i opravdové přestřelky a niterné psychologické odbočky jsou totiž pouze zástěrkou pro jediný čin a mně to kupodivu vůbec nevadilo. Problém tkví jinde, neboť pro úvodní, extrémně napínavou scénu s eskortem vězně z mexického bojiště, je zbytek snímku jaksi nedovařený. Rozumím tomu, že režisérovi primárně nešlo o akci (vždy mnohá zabití jsou provedena pouze mimochodem mimo záběr), leč takto navržený spád filmu značně kazí divákovo očekávání. V tomto kontextu jsou potom prostřihy na prostou hispánskou rodinku už pouhou úlitbou oficiálnímu vyznění. ()

Ironhead

Tohle je opravdu pecka, atmosféra, hudba, reálně působící akce, prostředí kolem mexické hranice, herci i trochu nekorektní jednání v rámci děje, z něhož by neziskovky celého Světa dostaly zajisté osypky neli rovnou infarkt... :_) A postava Benicia je tu opravdu ostrá jak břitva. ()

brasek

Na moje prekvapenie dosť surový a nekompromisný snímok, žiadne zľutovanie nad druhou stranou. Nijaký pozitívny koniec, žiadna romantika, žiadny útok na emócie diváka iba moment o ktorom si väčšina divákov povie, že takto by to naozaj v reálnom živote mohlo vyzerať. ()

chup44

3 roky som mal ten film na disku , až teraz som ho pozrel. No, čakal som viac. Nejak sa to ťahalo, dej komplikovaný, až moc. Každopádne, Benicio to opäť ťahal, zatienil ostatných hercov. Za neho 3*, inak možno len 2,5. ()

Horác

Joj, to je překvapení. Zase film ke kterýmu jsem se dostal náhodně. Podle názvu mě absolutně nelákal, skoro jsem byl až votrávenej, že si něco takovýho pustím. Ale dostalo se mi skvělého zážitku, velmi atraktivní tématiky i vtahujícího provedení. Místama jsem skoro nedejchal. A Emily k tomu jako bonus za pátou hvězdičku. ()

Lendak

Definitívne jeden z najlepších filmov z prostredia mexických kartelov. Film to ešte ukazuje z takou brutalitou a autenticitou, že je človek rád za to, kde žije. A je to o to desivejšie, keď si človek uvedomí, že toto je tam úplne normálne a deje sa to každý deň. Je to bezchybne natočené, s úžasnou, duniacou a minimalistickou hudbou a s nádhernou kamerou. V prvej polhodine to je ešte také zoznamovanie, s úžasným úvodom, kde sa nám predstavujú všetky hlavné postavy. Preto je škoda, že po zbytok to je iba nudné kecanie a kecanie, teda okrem finále, ktoré si Del Toro kradne pre seba. Tiež ma nehorázne srala postava Emily Blunt, a áno, ja viem čo si teraz myslíte, že som tu postavu vôbec nepochopil a podobné sračky. Ja som ju pochopil, že prečo bola ona tou hlavnou postavou. Ona vlastne bola pasívnym hrdinom, ktorý nijak nezasahuje do diania a iba to sleduje a že vlastne reflektuje divákové zhrozenie nad tým, čo vlastne kartely robia. Ale ona to celé tak naťahuje, ja keby som bol jej šéf, tak ju hneď vyhodím. Škoda, ale furt to je skvelý film. VERDIKT: 8/10. ()

F2003F

Villeneuveho v tom navonok cez výrazné prostredie nehľadajte, jeho precíznosť sa v Sicariovi prejavuje v atmosfére a špecifickom zobrazení príbehu, v ktorom každá postava symbolizuje významný aspekt bytia. Napriek tomu Emily pôsobí pre dej ako rušivý element, aj keď bez nej by bol film ďalším radovým akčným thrillerom, s jej postavou je nezvyčajným zosobnením otrasnej reality za rizika výrazného kradnutia pozornosti. Benicio po sto rokoch geniálna úloha na telo. Sľubný snímok nemajúci od plného ďaleko keby nepostrádal výraznejšie zapamätateľnú akciu. Ľahko zabudnuteľný, slabé 4* ()

bigmatko

film, ktorý si skutočne zaslúži vysoké hodnotenia. splnil všetky očakávania drámy, napätia a akcie a pri jeho sledovaní dokážete veriť všetkému čo tam vidíte až na to, že by skupina ostrieľaných, drsných a ku všetkému odhodlaných profesionálov zobrala medzi seba agentku FBI, ktora 5 krát vystrelila z pištole a neskúseného agenta, ktorí všetko len spochybňujú. v každom prípade je Sicario jeden z TOP filmov za tento rok. Del Toro je skvelý a hudba, ktorá sprevádza filmový dej je veľmi pôsobivá a dopĺňa temnú atmosféru. ak je na scénari aspon 5 % pravdy tak vo Vás film vyvolá zopár otázok a fungovaní a vzájomnom prepojení kartelov a vlády USA. Tento film sa oplatí vidieť. ()

zipS

Perfect ! :-) ubermovie.. Aj ked mi Emily s tymi jej zakonnymi pocitmi liezla na nerv.. Vsetko toto v poriadku ;-) ()

JimWalker007

Ako reklama cestovnej kancelárie do mexického letoviska menom Juarez by snímka nemala úspech, ale ako mrazivá epizóda špinavej, utajenej, nekonečnej vojny s drogovými kartelmi to má šmrnc. Chvíľami niektoré zábery evokuju spomienky na Breaking Bad a Traffic, ale napriek tomu je to originálne a to hovorí v prospech filmu. Atmosfericka hudba pridáva silu scénam, ktoré zostanú dlho v hlave. Z hrdinky je pozorovatelka, z prokurátora čosi úplne iné...a Brolin je klasická plechova papula. Oceňujem decentnosť kamery,ktorá síce občas uhne, ale na krutosti príbehu to vôbec neuberá. ()

Siminko

Sicario: Nájomný vrah - Režiséra menom Denis Villeneuve som až doteraz nepoznal (moja chyba ja viem) no odteraz si ho budem spájať s filmom, ktorý vo mne ozaj zarezonoval. Sicario zaraďujem k filmom ktoré sú pre mňa osobne šité na mieru. Hneď v úvode som jasal nad žalúdok zdvíhajúcom objave mŕtvol v stenách domu-bolo to tak kartelovské. Hudba nesúca temnú atmosféru celým filmom sa mi dostala pod kožu a potešujúce bolo aj to, že melódia použitá v trailery sa objavovala i počas filmu čo je u mňa tak ,,cool,, Emily Blunt alias agentka? Ja som ju pochoval aj keď s Božou pomocou neschytala plnú dávku do gebule už pri razii u ,,kartelovcov,, v úvodnej prepadovej scénke. Veru mal som pravdu ,jej úlohou bude len zostať a pozorovať muahahaaa. Ale nevadí veď po nástupe Josha Brolina a Benicii Del Tora jej nič iné ani neostávalo. Veru táto dvojka ktorých ,,tempo je smrtiace a nároky drtiace,, rozohrala hru s ktorej mi občas ,,vlasy stály dupkom a rozum sa tiež akosi zastavoval,, Strácal som nervy pri akčných scénach s transportom väzňa cez hranice či záverečnej infiltrácii jaskýň za účelom umožniť ,,Beniciovi,, výlet do Mexika, ktorý s ,,ľadovým kľudom snehuliaka pri stole odrovnal manželku-deti i samotnú hlavu kartelu. Vyšperkovaný akčný triller, ktorý Vás emocionálne sklame, potom rozhodí (a keď už ho nemáte skoro chuť dopozerať a začínate sa vrtieť na sedačke) následne ,,zabije,, a potom ešte dorazí. Ja viem viem, príliš to prežívam ale o tom to predsa je. Keď vchádzate do kina realitu, zdravý rozum i úsudok nechajte pekne vo vestibule... ()

Motyuek

Kamera aplaus, scénář potlesk, režie průplesk. Chvílema trochu zdlouhavé. Scéna v tunelu nezvládnutá. Ale jinak vše na jedničku. Napětí z toho vyloženě kape. Dívák celý film tápe stejně jako hlavní hrdinka. A tvůrci diváka nešetří. U amerického publika tohle nejspíš nemá šanci, takže nevěřím, že by to někdy mělo pokračování, ale budu doufat, že se někdo chytí tajemného Alejandra a udělá mu sólo film. Benicio by si to zasloužil. Nejen za svůj výkon zde, ale celkově. Je to ďábel. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (více)