Idealistickou agentku FBI (Emily Blunt) pověří důstojník elitní vládní operační skupiny (Josh Brolin), aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila eskalující válku proti drogám. Tým vedený tajemným poradcem s pochybnou minulostí (Benicio Del Toro) se tajně vydává na cestu, během které je Kate nucena v zájmu přežití pochybovat o všem, v co dosud věřila. (Freeman Ent.)

jojto

Neustále presuny v autách, hoci s dobrou kamerou, nezachráni jedna podarená akcia v zápche. 2 hodiny je fakt moc. Drsný Toro a šarmantná Emily však z tohto snímku neurobili nič než roztiahnutý, kvázi akčný, priemerák. ()

veverysiak

Tento kúsok si buď zamilujete alebo vás nechá chladným, nemusím verejne priznávať, v ktorej som škatuli, nepopieram majstrovstvo všetkých zložiek filmcrew, akurát že ich produkt nebrnkol na moju pravú umelecko-estetickú strunu,, neberiem ani žlčovité pľuvance kolegov z rovnakej škatule, že napr. Emily to posrala, že nočné videnie, že trasľavá kamera, že počítačová hra, a tak podobne, mne to vadí ako žáner a zároveň pre mňa platí staré osvedčené, že ani orchester zložený z výborných jednotlivcov nezaručuje výbornú kvalitu celkového perfomance, takže 35% ()

jjjerry

Zajímavě poskládaný příběh. Občas jsem si jako divák připadal zmateně asi jako postava Emilia Blunt. Možná to byl záměr. Začátek příběhu skvěle rozehraný, ale pak tomu nějak chyběla šťáva, nudil jsem se. ()

kolly13

Čekal jsem pecku a dostal jsem pecky v dávkovém složení a k tomu kopu nudy. Tak nějak nevím, hanit či chválit. Blunt kupodivu dobrá, Del Toro slabší. ()

Hnillard

Temný výlet do zakutí bezútešných ulíc Cuidad Júarez. kde neplatia žiadne pravidlá. Sprievodcovia Benicio a Josh sa s vami nehrajú a človek má pri sledovaní filmu pocit, že to všetko naozaj tak funguje aj v realite. A ktovie možno aj funguje. Spolu s ultratemným soundtrackom niektoré scény zostanú v mojej hlave asi navždy (prevoz, tunel). Villeneuve dostáva odomňa dalši plný zásah , presný ako Beniciova hlaveň a dúfam, že plnú paľbu budem môcť dať aj pri novom Blade Runnerovi. ()

Kozlowski8

Mladá agentka FBI přijme nabídku pracovat ve speciálním utajeném komandu, jehož cílem je zasáhnout velký drogový kartel přímo v jeho hlavním stanu. Odhodlaná, idealistická, avšak trochu naivní Kate působí mezi těmi drsnými muži, konajícími na hraně (spíše za hranou) zákona, velice bezbranně a křehce. Právě tento kontrast je velice zajímavý. Všechny hlavní postavy jsou velmi vyhraněné a jedinečné a v tomto vidím největší plus filmu. Hodně zajímavý film, který stavím výš, než doposud největší Villeneuvův hit Zmizení. 80%. ()

bonovox

Denis je kráľ thrillerov. Neskutočne silný filmový zážitok, ktorý vo Vás zostane ešte poriadne dlho po skončení filmu. Takto skvele budovanú atmosféru za pomoci kamery, strihu, hudby a hercov neuvidíte v žiadnom filme z poslednej doby. A čo sa týka hercov, Emily veľmi prekvapila a Benicio potvrdil, že podobné úlohy mu jednoznačne sedia. ()

Dawydov

Velmi dobré, hutná a tíživá atmosféra, napínavé. Režijně, technicky i herecky skvěle zvládnuté. Odhalující pohled do zákulísí boje s drogovou mafií a taky tak trochu studie na téma účel světí prostředky. Na pátou hvězdu ale chybí něco extra (ať už emocionálního, dějového, nebo myšlenkového). 75% ()

HellsAngel

Brilantná filmárska práca a jasný dôkaz toho, že aj v dnešnej dobe prehnanej akcie vo filmoch sa dá natočiť skvelý thriller bez výraznejších akčnejších scén. Inteligentne napísane, či už ide o samotný dej, alebo charaktery postáv. Niektorí kritizujú postavu Emily Blunt, no ja si dovolím povedať, že tento charakter je pre príbeh zásadný. Jej vykreslenie ako krehkej a zraniteľnej ženy kontrastuje s drsnými agentmi, ktorí vedia, ako v tejto "džungli" chodiť a divákovi umožňuje väčšie prepojenie s dianím na plátne. K tomu si pripočítajte skvelú kameru spolu s podmanivou hudbou a neostáva nič iné, ako dať klobúk dole pred pánom Villeneuveom. Opäť raz totiž potvrdil, že jednoznačne patrí do prvej ligy a v budúcnosti s ním treba počítať. ()

Ronkar

Villeneuve a Sheridan? Tak to už je pořádně silné kombo! A výsledek je přesně tak kvalitní, jak se dalo předpokládat. Nadmíru poctivé řemeslo a zručně odvyprávěný thriller o mexických kartelech, hodnotovém řádu společnosti i jednotlivců. Nečekejte mnoho akce, o té totiž Sicario není. Filmy od Villeneuva bývají perfekcionalistické formou a zaměřené na charaktery a jejich vnitřní život. Sicario je stejný. Není to generický Hollywood (ostatně režisér přišel do první ligy z artové scény), ale osobitý film s jasným rukopisem. Nejde divákovi okatě naproti, místo toho ho pomalu a neúprosně pohlcuje nejistou atmosférou (v tomto případě značně temnou a depresivní). Film má skvělé herecké výkony, silné emotivní momenty, zajímavé sdělění a PERFEKTNÍ SOUNDTRACK, velmi tíživý stejně jako je desiluze o světě, kterou si prochází Kate. Tak mistrně zvládnuté napínání diváka jako zde, jsem dlouho neviděl. Sicario má bravůrní technickou stránku, kde si režisér dává s klidem půlhodinovou přípravu na krátkou, ale o to působivější sekvenci násilí. Mínusem budiž rozvláčné tempo v druhé půlce a fakt, že až na působivé (dvojité) finále je první polovina snímku záživnější. Blunt se do ústřední role dobře hodila, Del Toro a Brolin jsou výborní. Film, který má v hlavní roli ženskou v drsném mužském prostředí, ale přitom z ní nedělá superhrdinku, která si se vším poradí sama. Naopak, dost často je pěkně v hajzlu a o to víc je Kate uvěřitelná a sympatická. Přirozené, věrohodné, působivé. Při najetí titulkům mi naskočila husina... takhle má vypadat kvalitní atmosférický thriller. ()

tybro

Taková dlouhá natahovaná nuda. Celkem nechápu ten dodatek (nájemný vrah), ba ani subžánr "mystérie" do toho to má sakra daleko. Naivka pozná jaký to je dělat křoví pro vendetu, aby to bylo právně podchycený a byl srovnán morální aspekt. Prostě chujovina na n tou, která si nebuduje žádný příběh a ještě se opovažuje o druhý díl. ()

Lukys

Už dlouho jsem neviděl takhle atmosférický akční film. A už jsem si to do puntíku. Hrozně jsem mi líbí, jak tu Villeneuve představuje tento syrový a špinavý svět v hrozně realistické podobě. Tedy aspoň mě to tak připadalo. Při akčních scénách si hraje s napětím, které navíc šponuje skvěle hodící se hudba. Zároveň se nebojí být i více nekompromisní a tenhle přístup mě bavil asi nejvíc, protože občas různé věci dokázaly překvapit a hlavně byly působivé. To samé bych mohl říci o postavách, kterým Villeneuve věnuje stejně dostatečnou péči. Všechny ať už zlé či dobré jsem si prostě užíval, měly charisma a byly vyžité na maximum. Závěrem neříkám, že je to hrozná pecka, ale spíše velmi dobře odvedená práce, kterou byte měli ocenit. ()

panki9922

Po druhom zhliadnutí zvyšujem na plný počet. Ak by som mal tento film opísať jediným slovom, bolo by to - nekompromisný. Sicario vás vďaka Deakinsovej úchvatnej kamere, hereckým výkonom, atmosférickej hudbe, ale najmä skvelej réžii a scenáru vtiahne do deja a nepustí až do samotného záveru. Toto je kompletný film, čistá práca, v rámci žánru jednoznačne vrchol. Scéna na hranici a záver sú atmosféricke pecky. Bravo ! ()

SamGee

Po thrilleroch Unesené a Nepriateľ sa režisér Denis Villeneuve rozhodol natočiť film o aktuálnych problémoch Ameriky odohrávajúcich sa na americko-mexických hraniciach. Príbeh bol zaujímavý a dôveryhodne zachytával násilie a problematiku týkajúcu sa drogových kartelov. Film si dokázal počas necelých 2 hodín uchovať napätú atmosféru, no najväčšou škodou môžu byť pomalé scény, ktoré spomaľujú celý dej, no môžu ulahodiť určitému typu diváka. Divákom, ktorý majú radi akciu, môže prekážať menšie množstvo akcie. Herecké výkony Josha Brolina a Benicia Del Tora sú zvládnuté na jednotku, ale najviac by som vyzdvihol herecký výkon Emily Blunt. Dokázala vierohodne zahrať postavu agentky FBI a zároveň sa stáva svojim spôsobom rozprávačom celého príbehu. Hudba Jóhanna Jóhannsona bola jednoduchá, no v tomto prípade platí porekadlo v jednoduchosti je krása. Najviac chválim kameru Rogera Deakinsa, ktorý dokázal bravúrne zachytiť každý detail vo filme a navodiť napätú atmosféru. Sicario je film nielen o konflikte na hraniciach, ale aj o ľuďoch, ktorí sa pohybujú na hranici dobra a zla. Tento film odporúčam tým, ktorí sa zaujímajú o aktuálne témy zobrazené vo filme a majú radi mix medzi akciou a hlbšou myšlienkou. Príbeh: 6/10 Herecké výkony: 8/10 Hudba: 7/10 Kamera: 8/10 Celkovo: 7/10 ()

kacer4

Jubilejný dvojtisíci hodnotený film. Konanie hlavného komanda som pomerne dosť morálne toleroval. Preto som mal mierne nesympatie k hlavnej hrdinke. Po filme som bol preto mierne znepokojený. Buď som film nepochopil, ale tvorcovia predostreli takúto formu skutočne. Vysoko hodnotím akciu, kameru a hudbu. ()

BlackAdder87

Denis Villeneuve mě mile překvapil a pro tentokrát neuspal. Ač tyhle vyhrocené dramata moc nemusím a dávám přednost spíš akčnějším oddechovkám, musím uznat, že tohle se vážně povedlo. Je radost sledovat film, kterému prakticky není co vytknout. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (více)