Poslední nás zachrání

• USA The Final Girls (více)

Mladá dívka jménem Max (Taissa Farmiga) jde se svými kamarády (např. Alexander Ludwig) do kina na hororovou klasiku 80. let. Připomíná si tak každoročně výročí smrti své matky, která zde hraje jednu z hlavních postav. Při požáru, který v kině vypukne, se všichni záhadně přenesou přímo do filmu, tedy k jezernímu kempu, kde má řezničina vypuknout. Nejprve si užívají pocit toho být ve filmu, potkávat postavy, které ještě nedávno znali jen z plátna a smát se všemu tomu klišé, které dnes tento horor připomíná. Zanedlouho však zjistí, že legrace musí stranou, protože tady jde skutečně o život. Spojením sil všech přátel i zdejších postav včetně Maxiny matky musí zabijáka porazit a dostat se z filmu pryč. (Bohnice05)

VanTom

Nápaditá hříčka skládá poklonu béčkovým (camp) slasherům 80. let a přímo do klišovitého děje jednoho takového přenáší partičku moderních teenagerů, které konfrontuje nejenom s nezastavitelným zabijákem, ale i s nablblými dobovými nadrženci. Některé (meta) humory se hodně povedly a seriózní emocionální linka mezi dcerou a matkou fungovala dobře, což už se úplně nedá říct o žánrovém "vybíjení", jelikož krvák bez krve a gore (a samozřejmě nahoty) zdaleka tolik nevyzní. ()

Hollohlaway

Čekal jsem víc vtipů a parodování horrorových klišé, ale bohužel jsem se skoro nedočkal. Film ve filmu jako ne zas tak běžná zápletka celkem ušel a retro vzhled spolu s kamerou musím pochválit, ale moc jsem se nebavil a jako horror to samozřejmě nefunguje. ()

P1tr

Průměrná hororová komedie, která nabízí pár solidních momentů dějových i vizuálních a občas dokáže opravdu zaujmout vaše oči, ale ve zbytku stopáže se jedná o nepříliš pestrý kousek, který by rozhodně mohl být propracovanější a mnohdy působí jako by byl zpíchnut na koleni velmi narychlo. Přesto je třeba ocenit snahu tvůrců a solidní výsledek, který není vůbec špatný a výhýbá se vyloženě trapným a nefunkčním momentům, což je v tomto riskantním žánru nakonec celkem úspěch. ()

andalin

Parádní obsazení, nikterak originální příběh s pořádným množstvím plot holes. Já jsem se ale bavila. Otevřený konec byl bomba. ()

Forsberg11

Aaaach. Americká trapošina, kde srdcervúce riešenie vzťahu "matky" s dcérou zaberie, toľko stopáže, že by sa za to nemusel hanbiť ani Krok za krokom (celá séria). Nápad s prenesením sa do filmu beriem, aj tie farebné kvietky v lese boli pekné. A celkovo vizuál a kamera filmu na jednotku. Takisto postavy boli až prekvapivo sympatické. Ale keď už prišlo k nejakej vražde, nič sme nevideli. PG 13, niet sa čomu čudovať. Ale na škodu veci, lebo Final Girls mohla byť naozaj kultovka. Našliapnuté na to v niektorých scénach tento film mal. Ale len našliapnuté. A tak sa v podstate jedná o soft teenage slasher s prvakmi paródie pre veľmi mladé a nenáročné publikum. Vrah Billy je napríklad viac smiešny ako hrôzostrašný. Akékoľvek napätie, ak tu vôbec bolo, nefunguje. Príbeh je tupý, hlúpy a až príliš jednoduchý. Pravda je, že divák sa viac nudí pri zdĺhavých rozhovoroch o hovne, ako baví. Október je zatiaľ mesiacom hororových sklamaní. Knock, knock, Green Inferno, Tales of Halloween a napokon aj Final Girls. Nič, z čoho by som bol nadšený. 55 %!! ()

sedm.1

The Final Girls nefunguje ani jako komedie, ani jako parodie a už vůbec ne jako horor, ten blábol v podstatě vlastně nefunguje jako nic. Co tímhle paskvilem tedy tvůrci zamýšleli, vážně netuším, ale nevyšlo jim to tak jako tak absolutně v žádném směru. Navíc, jestli se snažili o nějakou originalitu, tak to také hodně zaspali dobu a celá ta zápletka je pak i strašně nudná a nevýrazná. Co se tedy konkrétně humoru týče, musím uznat, že mi asi dvakrát cukli koutky, jinak se to ale v tomto ohledu spíš celé pohybuje mezi trapností a hloupostí, naprosto neodpustitelné je ale pro mě absolutní absence byť jen jediné kapičky krve, to mi hlava fakt nepobrala a samozřejmě neukázat ani jedny kozičky, to je vrchol drzosti a nechtěného výsměchu. Herecké osazenstvo též nevyniká nějakou výrazností, tam bych mohl zmínit snad jen stárnoucí kočičku Malin Akerman a sympaťáka Ludwiga, zbytek je pak spíš už jen ochotnickým panoptikem nevýrazných, otravně přehrávajících ksichtů. Já zkrátka nevím, co to mělo celé fakt za smysl, jestli to měla tedy být odlehčená pocta slasherům, nebo jen čistokrevná parodie na tento subžánr, v podstatě je to ale ve výsledku nakonec úplně jedno, protože co vím na 100%, že jde o prvotřídní, nezábavnou sračku, a to je to nejsměrodatnější. ()

Firebug

Aby se z The Final Girls stal ten "instantní kult", jak je proklamováno v traileru, musel by znatelně přidat na brutalitě a nahotě. Rvát (dosti uměle) filmek, který patřičně docení jen fanoušci klasických slasherů, do PG-13 ratingu, to je zkrátka kravský nápad. Sbližování dcerky s matkou má ve snímku své místo, je však bohužel příliš rozvleklé a patetické. Smutný je také fakt, že ačkoliv jsou divákovi představeny zajímavé zákonitosti (např: vyprávěním se lze dostat do flasbacků - tedy do minulosti), žádná z postav jich nijak smysluplně nebo zábavně nevyužije. Vtip, nápad a sympatické postavičky to nakonec vyšvihly na fajn jednohubku za 2,6*, ale přesto je pro mě The Final Girls synonymem nevyužitého potenciálu a obecně spíše zklamáním. ()

The Viper

Film, který se snaží parodovat styl zočení hororů z 80tých let stylem točení 10kových současného století. Nápad sympatický, provedení tragické. Ve výsledku máme cenzurovanou a sentimentální břečku bez jediného důvodu film shlédnout. Aneb když 88 minut dokáže být delší než celá trilogie Pána prstenů. ()

coscarelli

Tak toto ano, tu moje srdce zaplesalo, toto ja konzumovat mozem. Priam musim. Po slash-lekciach http://www.csfd.cz/hledat/?q=leslie+vernon a http://www.csfd.cz/film/362308-des-po-setmeni/komentare/ ma poctila dalsia slash-pocta, natocena skoro PoslednoAkcnoHrdinovsky. Pocta zasiata farbami, kvetmi, spravne podanym humorom ,hravostou, sviezostou, niektorymi aj sympostavami (z Tiny nemozem ,bola taka mila :D ) uzasnou kamerou a tak, vseob-vizualom, a napaditostou. Dokazal mi v niektorych scenach posteklit branicu, no nevydesil. Nezmurkol som po celu non-stopAZ, a neotvoril usta. A nepotreboval ani litre krvi a vnutornosti. Slusne vypoctenych a vyparodizovanych 5* ()

KoRner

Čosi podobné ako Cabin in the Woods, len lacnejšie a podľa mňa vtipnejšie. Pracuje so všetkými slasherovými cliché a hrdinovia sa musia podrobiť pravidlám, aby sa dostali až k záverečnej scéne. Pre Ragnara juniora je to solídny filmový začiatok. Trošku možno ide na nervy rodinná linka, kde hlavná postava chce silou-mocou zachrániť postavu svojej mamy, ale aspoň je Malin Akerman častejšie na plátne. A inak takto nejak si predstavujem filmovú zábavu o pár desaťročí, aj keď viem si predstaviť do akého žánru by sa väčšina vybrala :D ()

iXtr3m3

Remeselne a myšlienkou na úrovni, len to vyvrcholenie by to chcelo lepšie. Pekná paródia na najznámejšie slashery všetkých čias. Možno si to niekedy zopakujem, už je to predsa len 5 rokov od prvého zhliadnutia, tak to možno zaradím ku akcii typu Cabin in the Woods, napriek tomu, že toto je v porovnaní s tým len taká predkapela. Ale slušná. ()

MareT.

Je to zabavne, dava to holt vsem Patkum a Halloweenum (muj oblibeny zanr) a jeste to poukazuje na jejich nedostatky. Urcite doporucuju. Kontrast komedie a hororu mi snad poprve sedl ve vsech smerech. Super konec. ()

dopita

Zápletka je ve své pitomé jednoduchosti skoro až geniální. Proto je strašná škoda, že to nenatočil někdo výrazně schopnější. Ve filmu je spousta výborných nápadů, které režisér úspěšně ubíjí svojí neschopností vyprávět příběh. Většina filmu je vlastně dost nuda. Strašná škoda nevyužitej příležitosti, protože tohle mohl bejt ohromnej kult. ()

cmenda

Na tenhle kousek jsem se dost těšil , ale po shlédnutí jsem byl trochu zklamán ne úplně ,ale očekávání byla větší .Není to sice film na který úplně zapomenete ale taky ho nebudete všem hned doporučovat spíše si ho sporadicky ,nostalgicky pustíte (možná). ()

Mimomisu

Hodne silne 4 hvezdy. Za kameru a vizualy (i kdyz se to v jedne scene tolik nepovedlo), za nadazku, humor, metafyziku, obasazeni...Bylo by to i na pet hvezd, kdybych nemel pocit, ze se z toho dalo vytriskat vic. Misty mi pripomnel mnou nedavno shlednuty Behind the Mask (v tom dobrem) ()

Lovely.Bones

Jednoznačně horší, než Chata v horách, kterou se tento film snaží kopírovat. Chatu v horách považuji za geniální dílo. Všechno to nasazení a chytrost tvůrců. Ale Poslední nás zachrání je úplně jiný příběh. Režisér (kterému je ve skutečnosti 35) natačí přesně tak, jak si "staří lidé" představují film pro "mladé". Humor je trapný a nefunguje. Herci jsou k uzoufání špatní, až na jisté záblesky talentu, který v sobě Taissa rozhodně má. Nejlepší na celém filmu je jednoznačně jeho vizuální stránka. Hlavně při finální bitce jsem měl při pohledu na pozadí otevřenou pusu. To ale nemohlo zachránit hloupost celého filmu. Určitě se najde člověk, kterému se to může líbit, ba se u toho dokonce bavit, ale já rozhodně nejsem jedním z nich ;-) ()

mosnak

Komediální úlet, který mohl parádně zafungovat. Škoda jen, že to bylo to nezáživně natočeno. Jediné co ve filmu funguje se citové spojení matky/dcery. Jinak vše ostatní nefunguje. Například až v závěrečných titulkách jsem se dozvěděl, že ten pitomec co měl hrát tu sexuální mašinu měl být vtipná postava... omyl - 49% (těsně mezi ** a ***) ()