Poslední nás zachrání

• USA The Final Girls (více)

Mladá dívka jménem Max (Taissa Farmiga) jde se svými kamarády (např. Alexander Ludwig) do kina na hororovou klasiku 80. let. Připomíná si tak každoročně výročí smrti své matky, která zde hraje jednu z hlavních postav. Při požáru, který v kině vypukne, se všichni záhadně přenesou přímo do filmu, tedy k jezernímu kempu, kde má řezničina vypuknout. Nejprve si užívají pocit toho být ve filmu, potkávat postavy, které ještě nedávno znali jen z plátna a smát se všemu tomu klišé, které dnes tento horor připomíná. Zanedlouho však zjistí, že legrace musí stranou, protože tady jde skutečně o život. Spojením sil všech přátel i zdejších postav včetně Maxiny matky musí zabijáka porazit a dostat se z filmu pryč. (Bohnice05)

luka4615

I když má být The Final Girls poctou slasherům z osmdesátých let, pravdou je, že v 90% všech záběrů se jedná o těžkou komediální záležitost. Upřímně, ani si už nepamatuji, kdy jsem se naposledy u nějakého hororu tak smál. PS: Nejvtipnějším elementem z celého filmu je jednoznačně postava Thomase Middleditcha, která téměr pokaždé vypouští z pusy nějakou trefnou hlášku. ()

JASON_X

Nevzpomenu si, kdy naposledy mě nějaká horrorová komedie tolik bavila svou nápaditostí a hravostí (oním "bavila" samozřejmě nemyslím retardovaný fekální humor, kterému by se člověk chlámal s rozšklebenou hubou jako tupý pologramotný dement). A taky si momentálně nevzpomínám, kdy mi byla nějaká dvacítka ve filmu tolik sympatická, jako Farmiga mladší... sakra ta holka se mi chvílemi líbila snad ještě víc, než její starší odtažitá ségra. Jenže scénáristovi bohužel postupně tak trochu došel dech i inspirace, takže po skvěle nabušeném rozjezdu přišel pozvolný útlum akce i vtipu a nadějný spektákl se nevratně změnil v senilní a uslintaný blábol - půlku druhé půlky sledujeme banání, jalové a uslzené plkání mamky s dcerkou (jo, dojde i na "ajlavjú"). A aby toho nebylo málo, zhovadilý rejža nechá ještě snad čtvrt hodiny naprosto nesmyslně blýskat stroboskop, čímž mi celý závěr dokonale znechutil. Takže z prvotních nadšených pěti přes váhavé čtyři jsou z toho nakonec otrávené tři. Škoda promarněného, trestuhodně zmrveného potenciálu. A hitovka od Kim Carnes, povedený odkaz na Macheteho, ani vydařený konec, už výsledný dojem nezachrání. ()

Morholt

Pleasantville smíchaný s osmdesátkovým slasherem - tohle mohla být a měla být pecka. Ale něco tomu chybělo. Nebo přebývalo. Záleží, jak se na to člověk dívá. Co fungovalo byl humor. V první polovině jsem se nasmál jak už dlouho ne. Fungovaly parodické prvky i laciné fórky, které sem seděly jak p*del na hrnec a svůj podíl na tom mají i herci. Casting je tedy další věc, která se povedla a z mého pohledu tady neexistuje slabý článek. Čím to ovšem tvůrci kardinálně zvojtili, byl motiv dcery a mrtvé matky, který byl znát hlavně v druhé polovině. Ta díky tomu ztratila vtip a nadhled a ta slzopudná tlačenka byla vyloženě na pěst. Škoda, protože tohle mělo na víc. 60% ()

Lucasion

Komediální horory jsou buď perfektní a nebo nudné a bez jakékoliv atmosféry. Tohle je bohužel ten druhý případ. A je to škoda, protože jsem si tak moc přál, aby to byl ten první. Herecky je film slušný a máme tu i známé tváře. Zápletka nijak neurazí a vlastně je i vcelku originální. Mladí se dostanou do starého filmu a hledají cestu ven. Kinový film jakoby z oka vypadl původnímu Pátku 13. Navíc několik vtipů je povedených a u filmu jsem se docela bavil. I když uznávám ve výsledku to není nic světoborného a mrzí mě, že film nedokáže bavit víc. Ona složka hororu je tady vlastně zbytečná a ke klasickému slasheru to má daleko. Komedie to zase není dobrá, takže tenhle mix nefunguje. Kdyby to mělo víc humoru, tak klidně, takhle to má jen citlivý děj mezi dcerou a mámou. Což já ocením vždycky. Navíc je Taissa krásná a hlavně talentovaná herečka. Zahrát to takhle emotivně není sranda a jí to naprosto věříte. Finále je pak k uzoufání pitomoučké. Škoda. (48 %) ()

Mike.Myers

Docela zábavná parodie. Skvěle si tu vyhráli jak naložit s pravou parodií v ději, tak i s barvami, které dobře low keyem nastřelovali, aby ta nadsázka dávala ještě věcí smysl. Jo fajn uvolňovačka. ()

Lacike

Ocakaval som metakomediu typu Cabin in the Woods alebo Scream. Ale vtipov tam bolo dost malo a boli dost prizemne. Nejake inteligentne pohravanie sa so zanrom sa nekona. Ako horor to tiez vôbec nefunguje a vdaka PG-13 ratingu si neuzijete ani ziadne gore sceny alebo nahotinky. Takze jedine co funguje je dramaticka linia medzi dcerou a matkou. Ale pokial chcem vidiet takyto typ dramy, tak si radsej pustim nieco od Hallmarku a poplacem si viac. Pochvalit musim aspon vizualnu stranku, ktora je bezchybna a najde sa tu aj par originalnych vychytavok. Takze vysledok je strasna nuda a velke sklamanie. 5/10. ()

BoPo

Arabela hororovo? Poslední akční hrdina bez presahu do reality? Predovšetkým tu Pátek třináctého schytáva parodovanie. V určitých miestach je hororové klišé vystihnuté veľmi dobre. Bohužiaľ momenty v ktorých sa snažia tvoriť príbeh o matke s dcérou dosť nudia. Keby sa zamerali čisto len na paródiu, tak to mohlo dopadnúť o dosť lepšie. Zrejme však nemali dosť nápadov, a tak... ()

Hwaelos

Velké zklamání. Pořádně přitlačit na mačetu a mohla z toho být legenda (něco jako okázale komediálnější verze Cabin in the Woods). Trailer shrnuje ty nejlepší nápady, které ve filmu jsou - a bohužel zůstanou nevytěžené (víc meta!). Potitulkové sekvence jsou pohříchu zábavnější, než film samotný. ()

JohnCZ

Od parodie na klasické slashery jsem čekal ledacos, ale rozhodně ne komedii, která je nejenže vtipná a místy fakt zábavně meta, ale vlastně i překvapivě inteligentní. Čekal jsem přepálené scream queens, ale zápletka ohledně srovnávání se se smrtí naopak postavy příjemně polidšťuje a dává jim určitou hloubku. Kdo chce a čeká horor, tak asi potěšený úplně nebude, ale jako taková lehká letní komedie odkazující a zlehka parodující staré klasiky to na mě, navzdory hodnocení, zafungovalo velmi dobře. Vizuálně to vypadá pěkně, obrazově je to hravé a i ten přístupnější rating tomu vlastně ve finále celkem sluší. ()

corpsy

Slasher na prelome 70. a 80. rokov redefinoval hororový žáner natoľko, aby sa z neho stala v ôsmej dekáde najpopulárnejšia odnož strašidelných príbehov pre násťročných ( + - ). A práve THE FINAL GIRLS je ( doslovná ) pocta jednému z najúspešnejších a najlepších subžánrov v histórii, obohatená dramatickejším rozmerom ( možno aj slza ) a síce humorne vzatá, ale nadovšetko zábavná a dojímavá ( pravdepodobne len pre priaznivcov slasherovského kultu a to nehovorím o finálnom fightu, ktorý je v rámci žánru unikátom ). A čo zabránilo snímku k maximálnemu hodnoteniu? PG - 13. Ale čo, SHE GOT BETTY DAVIS EYES!!! ()

maddy

Neskutočná kravina! Ale je to možné vyčítať filmu, ktorý je zámernou kravinou, ktorá si uťahuje, no zároveň vzdáva hold slasherom z osemdesiatich rokov? Len ťažko! The Final Girls si jednoducho berú na paškál všetky prihlúple pravidlá tohto subžánru (kto sexuje alebo ukáže kozy umrie, panna musí prežiť do záverečných titulkov) a hravým meta spôsobom, keď sa postavy z dneška dostanú do filmu, sa s nimi pohráva. Nie je to síce komédia pri ktorej by sa divák smial na plné hrdlo, popravde vtípky vychádzajú iba tak z polovice, ale pre tých – výhradne hororových fanúšikoch - ktorí vyrástli na všetkých Halloweenoch, Piatkoch Trinásteho (hlavý záporák je Jasonom jednoznačne inšpirovaný) a iných B-éčkových vyvražďovačkách svojím spôsobom neskutočné zábavné a nápadité parodovanie ich pravidiel. Pri takých scénach ako slow motion, flashback alebo záverečné titulky som mal neustále úsmev na tvári, nehovoriac o záverečnej scéne v nemocnici, ktorá akoby vypadla zo všetkých tých slasherových sequelov (ako prvý určite napadne Halloween 2). Navyše je to veľmi štýlovo natočené, s výbornou kamerou, sympatickým obsadením a i ten zámerne farebný vizuál sa k tomu výborne hodí. Plus vo filme bez problémov funguje aj tá línia matka versus dcéra, ktorá napodiv nepôsobí tak debilne ako sa na prvý pohľad javí. Kto toho nemá z daného slasher subžánru veľmi nepozerané, hlavne z osemdesiatkovej tvorby, tomu pravdepodobne prídu The Final Girls iba trápne. Oni sú však zámerne trápne a vo výsledku je to celkom fajn meta horor/komédia, ktorý/á pohladí srdce nejedného hororového fanúšika. Ja som sa počas filmu síce vyslovene nesmial, ale po celý čas veľmi príjemne bavil tým pohrávaním si s pravidlami a tou meta zložkou, takže nevidím dôvod byť prehnane prísny. CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

Praxis

Tohle bylo tak meta, že mi to ani nouzově načatý pivo nepomohlo... 20% za ty podařený narážky na všechny slashery, jinak to byl solidní bizár. ()

Hadža

Kdyby měl zaporák lepší masku-tři ,přilít krve a shodit prádýlko klidně čtyři,takto jen dvě za nevyužitý potencionál. ()

Trevor

Hororová komédia ladená v štýle piatku trinásteho či tajomstva minulého leta bola príjemným prekvapením, s výborným strihom a hudbou, hereckými výkonmi ktoré oli dokonalou paródiou na tie zo serióznych hororov tohoto žánru. Veľmi príjemné prekvapenie, vyššie hodnotenie to však dostať nemôže. ()

TheDon

Matka,dcera,vrah,kino. Těšil jsem se na bezvadnou poctu 80´ slasherům a dostal jsem megatrapnou slátanou homo pičovinu, bez nápadu a s lesem jak z Alenky v říši divů. Taissa je sympatická asi jako lumbální punkce, zbytek kástu taktéž a pokaždé když byl na scéně Adam Devine,čekal jsem, že z křoví vyleze tlustá Amy a zapějou spolu nějakej srdceryvnej duet, protože to je jediná věc, která tam chyběla. Hvězda je samozřejmě za Billyho. Jinak to nemá moc daleko k odpadu a to se snažím být opravdu nad věcí a mít nadhled. 20% P.s: Když půlku blbů zabijou v jedničce, tak přece ve dvojce nemůžou hrát ne? ()

M.i.k.e

zpracování sice trochu drhne,ale jinak palec nahoru za originální styl vyprávění a nápad.Některé prvky sice mohly být využity lépe,ale ve výsledku se s tím dá žít.Jako oddechovka s tendencí sklouznout až do vod parodie proč ne...60% ()

Havaj8

Originální parodie na takovej Pátek třináctýho se zajímavou sci-fi zápletkou. Výhodou opravdu to, že si to nechtělo hrát na žádnej horor, ale od začátku do konce to bylo braný s humorem a nadsázkou. Dějově se to dost točilo kolem opětovnýho setkání dcery s mrtvou matkou, kde to naštěstí až tolik nerozmazávali. Ta akční scéna na konci byla až přehnaná, ale pobavilo to, nevim jestli tou stupiditou kolikrát, ale účel to zřejmě splnilo. Tyhle typy parodií na horor jsou o dost příjemnější než hororový komedie. ()

peiton

Preniesť sa do deja filmu prostredníctvom hlavných postáv v snímke ,Posledný nás zachráni´ sa týmto nápadom mohlo stať šťavnatou záležitosťou,lenže celé je to príšerne zinterpretované a navyše to bola poriadna nuda.Hlúposť nepozná hraníc a otravné postavy vo filme Vás len v tom utvrdzujú.Musím skonštatovať obrovské sklamanie,kedže som mala na takýto druh snímky chuť a hladné oči.Obráťme list. ()