Poslední nás zachrání

• USA The Final Girls (více)

Mladá dívka jménem Max (Taissa Farmiga) jde se svými kamarády (např. Alexander Ludwig) do kina na hororovou klasiku 80. let. Připomíná si tak každoročně výročí smrti své matky, která zde hraje jednu z hlavních postav. Při požáru, který v kině vypukne, se všichni záhadně přenesou přímo do filmu, tedy k jezernímu kempu, kde má řezničina vypuknout. Nejprve si užívají pocit toho být ve filmu, potkávat postavy, které ještě nedávno znali jen z plátna a smát se všemu tomu klišé, které dnes tento horor připomíná. Zanedlouho však zjistí, že legrace musí stranou, protože tady jde skutečně o život. Spojením sil všech přátel i zdejších postav včetně Maxiny matky musí zabijáka porazit a dostat se z filmu pryč. (Bohnice05)

peiton

Preniesť sa do deja filmu prostredníctvom hlavných postáv v snímke ,Posledný nás zachráni´ sa týmto nápadom mohlo stať šťavnatou záležitosťou,lenže celé je to príšerne zinterpretované a navyše to bola poriadna nuda.Hlúposť nepozná hraníc a otravné postavy vo filme Vás len v tom utvrdzujú.Musím skonštatovať obrovské sklamanie,kedže som mala na takýto druh snímky chuť a hladné oči.Obráťme list. ()

cariada

Slušný, dostat se do filmu kde hraje tvoje zemřelá matka a ještě k tomu do hororu, kde ale musíte hrát taky jinak zemřete. Taková variace na Pátek 13. na můj vkus bych šel víc do humoru, ale i tak jsem se docela solidně bavil a to je hlavní. ()

bourec

Že bych se úplně nudil,to fakt ne,ale žánr filmů,který vzdávaj poctu žánru,a navíc se tvářej jak parodie,mě nikdy příliš nedokázali zaujmout.Tady navíc vizuál hodně dětinskej,jak z Harryho pottera.průměr,ale lepší jak Chata v horách.60%. ()

Nach

Je to klišé a sr....a až to bolí. Jenže ono si to utahuje z těch klišé hororů, námětů a podřadných vyvražďovaček našich mladých let. Ovšem táhne to s sebou i jejich negativa. Hloupé dialogy, logika gumového kačera či herecké výkony na malinu. Jasně, zde nikomu nebudete věřit, že umírá, spíše budete čekat nějaký originální způsob zabití, jenže ani ten se zde nedostaví. Na druhou stranu si to tu občas (bohužel) dobře utahuje z žánrových klišé jako flashkacky či zpomalovačky. Jde ale jen o pár střípků v jinak devadesátiminutové převážně konverzačce. Plus hvězdu za fanoušky, co projdou plátnem kina do filmu a těch několik závanů originality, ale jinak nejde o nic světoborného, co by vás mělo motivovat investovat volný čas do tohoto výtvoru. Je to jako film od filmového nerda, který si přál být uvnitř plátna svého oblíbeného hororu. Bohužel jaksi při tom zapomněl, že takových nerdů jako on tolik není. No a toto je přesně odpovídající výsledek.Tři slunce když přivřu obě oči a zacpu nos. 60% ()

Joges

Neprožíval jsem tolik horor a komedii, jako způsob vyprávění. Výborné a nevšední, moc mě to bavilo. ()

dubinak

Na The Final Girls by mi nevadilo skoro nic. Příběh byl jako parodie pěkně zpracován, ani s formou jsem neměla problém, postavy byly super vtipné a některé scénky (tanec Tiny) byly ke zpětnému přetočeníhodné, na laciném humoru se nešetřilo, a fungoval bez chyby a navíc skvělá retro hudba. Snad bych i snesla tu Taissu. Ale. Ta linie Nancy a Max byla tak šíleně ukňouraná, nucená, divná a nehodící se, že mi to v závěru zkazilo dojem. Jinak bych si ani neměla na co stěžovat a dala bych tomu pěkné snaživé čtyři hvězdy. Zkrátka, vím sice, že ta prapodivná linka držela celý základ děje, ale proboha, to bylo tak otravné, až hrůza. Nahrával tomu už jen ten fakt, že matka vypadala stejně staře jako dcera (a to myslím na začátku!) a neměla jsem šanci ani s jednou soucítit. Takže za tohle strhávám body. ()

PavelVanekArt

Vyloženě zlý to nebylo. Je to prostě pocta a parodie na klasické slasher filmy. Srdíčko zaplesalo když jsem viděl ty narážky na The Thing, Friday, Elm Street... Námět chytrej, připomnělo mi to Posledního akčního hrdinu. Je to slasher a herecký výkony neexistujou, ale ta linka matky a dcery mi vůbec nesedla. Konec předvídatelnej, průběh průměr, provedení ok, Farmiga vyrostla a pohladila hormón. Lepší 3* a.k.a 65% ()

Juto

Hororová komédia, ktorá dokazuje, že so správnymi hercami a dobrým scenárom sa dokáže natočiť zábavný film. ,,Posledná nás zachráni “ je zábavná paródia na slasher filmy, ktorý má potenciál stať sa kultovým filmom. Príbeh spája ,,Piatok 13." alebo akýkoľvek iný slasher odohrávajúci sa letnom tábore. 6/10 ()

Prometheus69

Koukat se ale, NEŠAHAT! Ach jo... takhle promrdaný potenciál jsem už dlouho neviděl. Rozplývat se tady nad vymrdanoností uvažování scénaristy, nad otřesnou impotentností režiséra to nějak trefně uchopit za KOULE! asi nemá smysl. Takže pokedy by snad vzniklo pokračování... jak tedy závěr filmu napovídá... poprosil bych tvůrce alespoň o nějakou historii té mačety... Ten příběh, proč tam byla ta chata to vážně netuším... Já nevim, jako třeba ve stylu Skladiště13, prokleté předměty.. Prostě ta mačeta měla moc někoho přenést na filmové plátno... a né že tam kurva vlezou bez jakého koly vysvětlení (zatím co hoří půlka kina) a začnou (BEZKRVAVÁ) jatka" na což si člověk ale musí aspoň tak půl hodinky počkat pač scénárista měl zrovna kecavou, takže musel všechnu tu přetékající hluchotu vyplnit nějakou tou cukrovou vatou! Bez tak to byla jen bezbřehá nuda ... kdy za zmínku snad stojí jen vzpomínání a závěrečná pošťuchovačka. No a hyperaktivní veverka taky vcelku pobavila... ale, upřímně, čekal jsem víc... než jen tupou zábavu ve které se mísí humor a horor . No ldyž se to tak vezme, kolem a kolem.. zas taková zábava" to nebyla. Spíš vražedná a vleklá nuda. Závěrem se mi nabízí 3 varianty jak to zakončit... Vezmeme to z hlediska herního scénáře" Vzhledem k možnosti přenosu Vyprávění... Scénář 1 - špatný: Zabít malého Billiho, čímž by se mělo všechno anulovat. Scénář 2 - Good: Zachránit malého Billiho před jeho osudem no a konečně třetí scénář - BEED+ Zabít všechny holky předem a nechat jednu finální nesmrtelnou panu... která za všechny svede závěrečný souboj. Což je ta horší varianta. Na druhou stranu, čekat 88minut filmu na předem daný konec je asi tak stejně logické jako že VRAHEM JE ZAHRADNÍK! To jak mu nacpali na tu hlavu MASKU TENGU... ani raději prostě... to zakončím blaženým úsměvem jako vždy. :) Ommmmmmmmmmmmmm........ ()

Mr.Ripley

Sympatická (de)konstrukce hororového subžánru, jenom škoda potenciálu (takhle šťavnaté hrátky s filmovým médiem a pravidly žánru tu byly naposledy s Cabin in The Woods či o několik dekád zpětně Scream), z kterého se především v zúčtovací a závěrečné části dalo vytřískat mnohem více. ()

Copacabana

Final girl - teda posledné dievča, ktoré v hororoch prežije vyčínanie zabijaka. Jedná sa spravidla o to najnevinnejšie. Množné číslo (final girls) môže zdanlivo napovedať, že ich bude v príbehu viacej. Nebudem už ďalej prezrádzať, no z mojej strany poviem, že vtipné scény a hlášky mi nepripadali dostatočne vtipné aby som sa na nich zasmiala a naopak hororové scény neboli dostatočne strašidelné aby som sa zlakla. Čiže veľa vecí tu nefungovalo tak, ako malo a navyše ani postavy neboli bohvieako sympatické. Horor/komédia, ktorý je z podobného súdka a zafungoval by som vedela menovať Severance, ten sa naozaj oplatí vidieť. ()

viperDavid

Takový dost béčkový návrat do filmu. Moc se to nepovedlo a bylo to spíš utahané. Pokus o vtipy se taky zrovna nepovedly a ta nejvíc sexy kočka, co to celé přežije, vypadá jak patnáctiletá nerdka, než kočka. Jo a Nina je děvka, ale to se dalo čekat :) ()

Johnny.ARN

Len kvôli Nine Dobrev som to pozeral. A príjemne ma to prekvapilo. Nebolo to prvoplánové, Akerman fajn, Nina tiež. Miestami sa podaril fajn vtip, záver bol presne taký aký som čakal. Pohodové 3 z 5 ()

hroubek

Ale proč ne. Film u mě zabodoval už svým trailerem a tak jsem si řekl, že až bude možnost ho vidět, tak do toho půjdu. A film je dost fajn. Samozřejmě záleží na Vašem přístupu, zda přistoupíte na hru tvůrců nebo ne. Já na ní přistoupil a dost dobře jsem se bavil. I tak jsem se, ale nezbavil pocitu, že to šlo udělat lépe. Spousta věcí není dotažená do konce, ale to je v některých momentech účel a v jiných jsou zas tvůrci omezeni rozpočtem a možná i ambicemi. Režisér Todd Strauss-Schulson odvedl slušnou práci a v některých částech jsem mu to žral i s navijákem. Dokonce jsem mu odpustil i některé ošklivé triky. Taissa Farmiga je fajn, Alexander Ludwig ukazuje, že taky umí zahrát i něco jiného, než naštvaného seveřana. Malin Akerman je zde hodně dobrá a já si její výkon užil. I zbytek obsazení je dost fajn a krásně doplňuje atmosféru filmu. Film vypadá správně béčkově, samotný tábor vypadá moc dobře, hodně se povedly flashbackové scény a samotný finální souboj nebo rozhovory mezi Farmigou a Akerman. Poslední nás zachrání je příjemné béčko, která mě pobavilo a nakonec si své čtyři hvězdy zasloužilo. ()

Danny F.

Otravné flashbacky a zpomalené záběry. Chápu že byly použity záměrně, ale i přes to mi to lezlo na nervy. Jako komedie to šlo dokoukat. 55% ()

Steny94

I can't believe we're just gonna casually watch someone get murdered. What is this, Detroit?...Spokojnosť! Dostal som totižto presne to, čo som už od traileru očakával, a teda nenáročný film, ktorý pobaví. The Final Girls sa totižto do kategórie hororu rozhodne zaradiť nedá. O tento žáner sa film ani neobtrel. Jedná sa o akčnú komédiu, ktorá vzdáva poctu/zosmiešňuje populárne slasher filmy z minulého storočia, čo sa podľa môjho názoru tomuto nenápadnému kúsku podarilo veľmi dobre. Preto ma mrzí toto nízke hodnotenie. Vtípky totižto boli vydarené, akcia úžasne prepálená, postavy sympatické. Áno, vrah bol k smiechu, no taký bol zámer. Záver nebol žiadne prekvapenie, no nemocničná scéna ako požmurknutie na hororové sequely sa vydarila. Jediné čo ma mrzí je fakt, že film bol PG13. S vyšším ratingom by bola rozhodne väčšia sranda. Nevadí. Podarené to bolo tak či tak! Príjemná oddychovka, ku ktorej sa chystám v budúcnosti vrátiť. 80% ()

VanTom

Nápaditá hříčka skládá poklonu béčkovým (camp) slasherům 80. let a přímo do klišovitého děje jednoho takového přenáší partičku moderních teenagerů, které konfrontuje nejenom s nezastavitelným zabijákem, ale i s nablblými dobovými nadrženci. Některé (meta) humory se hodně povedly a seriózní emocionální linka mezi dcerou a matkou fungovala dobře, což už se úplně nedá říct o žánrovém "vybíjení", jelikož krvák bez krve a gore (a samozřejmě nahoty) zdaleka tolik nevyzní. ()