Zdánlivě empatická a laskavě vyhlížející učitelka manipuluje prostřednictvím svých žáků jejich rodiči za účelem osobního obohacení, ať už v podobě materiálních výhod, či dokonce vidiny milostného poměru. Nejen z obavy o prospěch svých milovaných dětí většina rodičů třídní učitelce základní školy podléhá a poskytuje jí nejrůznější služby, dárky a jiné pozornosti. Najdou se však tři rodiny, které se rozhodnou učitelce vzepřít a stávající situaci se společně s ředitelkou školy pokusí zvrátit na konspirativní třídní schůzce. Děj strhujícího a velmi aktuálního snímku o síle lidského charakteru inspirovaného skutečnou událostí se sice odehrává na začátku 80. let, ale jde o příběh univerzální, který by se mohl odehrát kdekoliv a v jakékoli době, neboť zkorumpovanost, stejně jako malost a vypočítavost vládnou světem bez ustání. (A-Company CZ)

joker211

Normálne žasnem, akým jednoduchým námetom, sa autorovi podarilo zobraziť tak zložitú tému. Jedným slovom, geniálne. ()

Qer

Pro mě velmi emocionálně vypjatý zážitek. Něco podobného jsem zažil coby žák na základní škole. Bylo to dávno po revoluci. ()

surprise

Jakoby se nedostávalo času na lepší propracování postav a dialogů a lepší promyšlení děje, stejně jako obrazu a reálií, proto je tam více schémat než života. Chtělo by se říci, že jde o poněkud unavené hřebejkovo řemeslo, které zachraňuje hereckým výkonem Zuzana Mauréry. Tak příště znova a lépe. ()

mia.com

Sem tam trochu nudne a tahle,ale jinak je to zajimave podivani. Hlavne se cloveku stale otvira kudla v kapse z te priserne osoby a jaka hrozna bezmoc vladla. ()

johankazarku

Zase raz jeden z tých kvalitnejšie spracovaných československých filmov, ktorý zaujme hlavne príbehom o učiteľke a jej manipulatívnom prístupe k žiakom a ich rodinám. ()

Nick321

Taky už jsem takové ježibaby jako byla tahle poznal, jenže zde to bylo o to horší, že jí propůjčovala moc strana a všeobecný strach z možných následků. ()

ronyyy

Asi žádnej film mi nedokáže zvýšit tlak, jako ty o totalitě v Československu. Furt jsem tak nějak doufala, že soudružku konečně někdo nakope do prdele, ale to by asi pak dost postrádalo smysl. Konec se mi nelíbil, to byl ale nejspíš účel. ()

gizi

Není to jen připomenutí starých bolševických časů, je to i o tom, že lidi se vždy bojí nahlas říct to, co si myslí, aspoň tady u nás v Česku - drží se hesel držet hubu a krok, nevyčnívat z davu. Je to smutné, ale je to tak. 80%, protože se to povedlo a chytlo za srdce. ()

Janek14

Takové obyčejně lidské drama. Skvěle napsaný děj se prolíná mezi rodičovskou schůzí a jednotlivými školními dny. Zuzana Mauréry výborná, Ondřej Havelka také. Při vtipech lidé tleskali a na konci ovace ve stoje. Danke schön ! ()

Horst_Siegl odpad!

To, že jsou všechny projekty Jana Hřebejka za posledních 10 let absolutně nekoukatelné, to už jsem přijal jako fakt. Na co si ale vážně nemohu zvyknout je superextra vágní kamera Martina Žiarana. Upřímně - žádná narace, žádný názor, žádný styl... Ten člověk snad ani nemá koule !!! Jedna hvězda za Zuzanu Mauréry, to je jediný světlý bod v moři utrpení. KVIFF 2016 ()

Rock4ever

Soudě podle některých komentářů a oscilujícího hodnocení šlápl tentokrát tandem Hřebejk/Jarchovský na pořádné kuří oko československé společnosti a zřejmě bude hůř, až se film dostane do běžné distribuce. Tentokrát to nastavování zrcadla není spojené s přátelským pomrkáváním a pelíškovským "laskavým" humorem. Pořádná normalizační depka, zachycení bezmoci a absolutní devastace hodnot, která se s velkou částí postižené generace vleče do dnešních dnů. Není to pěkný pohled, zvláště když si uvědomíme, že v rámci šedé většiny (bez níž by prý podle slov nejmenovaného exprezidenta režim nepadl) se takhle ponižoval a prostituoval každý. Jak řekla soudružka učitelka "Tady vládneme my!" A nejspíš by vládli dodnes, nebýt toho, že jim tahle metoda cukru a biče vybouchla na nedostatku džín a toaleťáku. Jak to bylo všechno jednoduché, opravit pračku, schovat gruzíňák a telecí (teda pokud už jste rovnou neměli legitimaci). Ale zpátky k filmu, který tady někteří strhávají i za formální nedostatky. Za mě: skvělí herci (hlavně Mauréry a Havelka), výprava, způsob vyprávění (někdo už zmínil 12 rozhněvaných mužů) a hlavně fakt, že film je celý v původním znění v (čecho)slovenštině, trochu jsem se bál, že by to snad mohli předabovat do češtiny, to by bylo šílenství. Díky za po dlouhé době skvělý český film! ()

clubland

Uplny suhlas s Karlos80... Vsetci scenaristi a reziseri, ktori tocia filmy podobne tomuto, su zbabelci a sraci. Dnes je tisickrat viac problemov, ktore by mali byt ukazane vo filmoch, sama korupcia, zlodeji a prizivnici. Ale na nieco take nemaju "gule" pretoze za vyjadrenie svojho nazoru a ukazanie pravdy hrozi basa presne tak, ako v minulom rezime. Takze si musime pockat na dalsi, mozno celosvetovy prevrat, aby sa mohli zacat tocit filmy o dnesnej "demokratickej" :-) :-) :-) dobe a aby sa zbabeli scenaristi a reziseri mohli opat realzovat. ()

Megan odpad!

Politicko-agitačný film plný kŕčovitých hereckých výkonov. Scenár je nudný a predvídateľný, postavy zjednodušené a nezaujímavé. Škoda času. ()

tenista57

Kromě asi pěti minut někdy v druhé třetině filmu jsem se opravdu nenudil. Bylo mi jasné, že film musí mít reálný základ, že si Petr Jarchovský vše nemohl vymyslet. V podstatě jsem zažil na vlastní kůži něco podobného po roce 1968, kdy můj otec byl vyškrtnut z KSČ, a já byl před pololetím 9.třídy ještě nesmyslně zkoušen chemikářem-cíleně, i když mi na vysvědčení vycházela dvojka. Nakonec mi dal trojku, já to tehdy obrečel, a pak si mně zavolal ředitel školy do ředitelny a sdělil mi, že s průměrem 1,7 se přece nemůžu hlásit na gymnasium, kam mne taky nevzali. Řada mých vrstevníkú touží po návratu zašlých časů. Tito pomýlenci by měli na tento film jít povinně! ()

jurkee

Krásná ukázka, že lidé se nemění, mění se pouze poměry a doba ve které žijeme. Věřím, že mnoho lidí má s podobnými charaktery manipulativních psychopatů podobnou zkušenost také v dnešní době a nemusí to být jen ve školství a v socialistickém ČSSR, kam je příběh zasazený. Prospěchářství se prostě nesnáší s odvahou a osobní statečností v jakémkoliv režimu, a když už se zbabělec k osobní statečnosti ve prospěch menšiny překoná, tak hlavně aby ho u toho neviděl "mocný bratr" a dobrý skutek zůstal bez následků. ()

Noc17

...skvělý film....uprimne. ...Ti co tu kritizujou Hřebejka a Jarchovskėho. ....kysele hrozny....úspěch se u nás zrejme opravdu...stale ....neodpouští ()

rozika

Vopred ďakujem Honajzovi a Marigoldovi, že ma vystríhali pred kvalitou tohto filmu. Už som duševne pripravený na to čo ma čaká. Pravdepodobne to 1.8.2016. Stále si dodávam odvahy. + jedna zvedavá otázka: Tí ktorí ste dali filmu 5x a 4x hviezdičku - vy ste učitelia? ()

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka