poster

Jan Žižka

  • anglický

    Medieval

Životopisný / Historický / Drama / Akční

Česko, 2020

  • - Michael Caine si zahrál fiktivní postavu, lorda Boroše. Dle produkce jde o pravou ruku krále Václava IV., který využíval takzvané milce, což byla nižší šlechta, která mu pomáhala vládnout. Caineův Boreš vzešel z obecné inspirace rodem Boršů z Rýzmburka neboli z Oseka, který existoval od raného 13. století. Svým potomkům, někdy i bratrům, dával právě jméno Boreš. (3T)

  • - Herečku Sophie Lowe, která hrála ve filmu Kateřinu, Jákl kontaktoval týden před tiskovou konferencí. Přes Skype jí poslal scénář, a když na roli kývla, tak jí Jákl suverénně řekl, že ji za týden potřebuje v Praze. Sophie neváhala a spěchala do Prahy. (ZHODNOTITEL)

  • - Když husitské vojsko vyrazilo na moravskou výpravu 23. září 1424, bylo rozdělené, a tak se Žižka v průběhu tažení rozhodl pro samostatnou akci. Tou bylo obléhání hradu u Přibyslavi, kteřé se mu 11. října stalo osudné a na následky nedostatečně léčeného hlíznatého onemocnění zemřel. Jeho tělo bylo převezeno do Čáslavi, kde byl pohřben v kostele. (Zdroj: Wikipedia.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace