Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film inspirovaný skutečným příběhem jednoho z největších vojevůdců své doby, nikdy neporaženým Janem Žižkou z Trocnova, který se stal díky svým činům legendou. Evropa na konci 14. století. Vše, co vybudoval Karel IV., císař římský a zároveň český král, se rozpadá. Staleté pořádky se otřásají v základech. Císařův prvorozený syn a nástupce Václav IV. je příliš slabým panovníkem do takové doby. Přední magnát v zemi, pan Jindřich z Rožmberka, pohlcuje dvorce svobodných zemanů jeden po druhém. Ale jeden z nich se mu postaví, jeho jméno je Jan Žižka. (oficiální text distributora)

(více)

Galerie (82)

Zajímavosti (24)

  • V lomu U Chlumu, kde se natáčelo, bylo přes 30 koní, 150 lidí a desítek vozů. Natáčelo se zde přes 30 dnů a bohužel, i přes CHKO a NPR, zde Jákl předvedl Cestu peklem. Buldozery změnily ráz krajiny opuštěného lomu, zasypaly jednu z cest do Netopýří jeskyně, zničily cesty a zanechaly prach a spoušť. (Tail)
  • Režisér Petr Jákl ml priebežne usporadúval konkurzy na bojovníkov a bojovníčky ovládajúcich bojové športy, šerm, jazdu na koni. Tí sa rovnako zúčastňovali kurzov a tréningov najrôznejších bojových choreografií. (classic)

Reklama

Reklama