Divoké historky

Divoké historky

Wild Tales

Povídkový / Komedie / Drama / Thriller

Argentina / Španělsko, 2014, 122 min

Už jen za ty ošívající se konzervativce v sále musím dám čtyři hvězdy, ač to objektivně bylo spíše ke třem (vzhledem k vyváženosti povídek).(14.11.2014)

Jó tohle je celkem v pohodě. Dřív se točilo mnohem víc povídkových filmů. Dnes jako šafránu, ale občas to příjemně zpestří filmový jídelníček. Některé povídky lepší než jiné, jak už to bývá. Ta s nevěstou mne bavila dost....70%(15.8.2015)

Film plný historek to má vždy lehčí, protože dobrá historka může mít třeba jen jednu dobrou vlastnost a těch pár minut zabaví. Tady se ale tvůrcům podařilo zabodovat se vším, s čím vyrukovali. Každá povídka je parádní. První nejkratší a v letadle má snad jen minutu a je to geniální bomba. Malinko méně výrazná byla povídka v restauraci. Nejlepší z kousků je silniční story, u které jsem se řezal smíchy, ač jsem hlavně o ní už skoro vše věděl předem. Holt to provedení je takové, že i se znalostí děje je to pecka. Další tři jsou také zajímavé a samy o sobě by v lehkém rozpracování mohly stačit na samostatný film.(30.1.2016)

U všech jsem si smlsla, mňam(10.3.2015)

75% ... Poviedkový film s kvalitatívne kolísajúcimi segmentami. Vo všeobecnosti by som to zhrnul asi tak že 3 ma nezaujali a 3 áno a to priam až veľmi. Las Ratas, Bombita a La Propuesta boli len takými vlažnými príbehmi, ktoré sa topili v sebe samých. Pasternak bol výbornou úvodnou scénou, ktorá mala predznamenať aká kvalita sa a nás rúti (žiaľ nebolo tomu vždy tak). El más fuerte bola asi top poviedka, kde sa nikto s nikým nemazná a bola veľmi blízko realite. Hasta que la muerte nos separe bol ďalší top, ktorý ma neuveriteľne prekvapil, najlepšia svadba akú som kedy videl. Ale hudobne a atmosféricky výborné počas celého filmu.(13.3.2015)

Šest historek, šest na sebe nijak nenavazujících příběhů, které ale spolu přece jen mají něco společné – přetékající pohár trpělivosti. Asi takhle to vypadá v představách každého z nás, když se nacházíme v nějaké vyhrocené situaci. Takové ty slovní obraty a možnosti, které nás napadají, až když už je pozdě. Divoké historky si neberou servítky a skvělý, řekl bych až "tarantinovský“ scénář (stejně do Quentina má ještě daleko), nám nekompromisně servíruje přesně ta správná slova, co by si v dané chvíli málokdo dovolil vyslovit. Výborně a originálně zpracovaný film, co do již zmiňovaného scénáře, práce s kamerou a herci baví svou přímočarostí a závěrečnými, mnohdy i kuriózními pointami.(23.3.2015)

Většina povídek skvělá (např. Pasternak nebo The Strongest /Odtahovka/), jiná "jenom" dobrá (Little Bomb). Film je sranda a skvělá zábava, španělština k tomu krásně sedne, jen by některý povídky mohly být klidně o něco kratší (třeba jako úvodní Pasternak, kterej má jen pár minut a úplně to stačilo). Jen mi u The Proposal (Sražení těhotné) průběh povídky přišel lepší než konec samotnej, což je škoda - rozjetý to bylo krásně.(26.3.2015)

Jedna historka lepší jak druhá, dost černý humor, někdy až trošku bizarní situace, ale jinak vynikající zpracování a někdy dost záludná kamera. Každá povídka měla něco do sebe a zakončení vždy na vynikající.(17.8.2015)

Šest divokých historek o tom, jaké to je když někomu z nás prostě rupnou nervy. Szifron ukazuje, jak umí výborně rozehrát příběh v krátkých filmových povídkách, které mnohdy přesáhnou sotva pět minut, třeba hned v té úvodní. Smysl pro černý humor a ironii nezapře autor i v dalších povídkách. Zvláště se mi líbila "Bombita", o pomstě pyrotechnika za odtažený auto, i když trochu mohla připomínat "Volný pád" Joela Schumachera. Za další skvělé pak považuju sarkastickou "La propuesta" o tom, že domluvit se je možné s každým, jen vám to může být občas houby platné a "El más fuerte" o dvou chlápcích jejichž dokazování si svého ega skončilo zničením vlastních aut i sebe samých.(23.8.2015)

Šest povídek, které do sebe krásně zapadají svou absurditou a vyhroceností situací, ale pouze 3 z nich mě svou kvalitou a myšlenkou nenutili přemýšlet o tom, že je přeskočím. Je možné, že jsou sólově každá povodená, ale v přímé konkurenci se jasně ukázaly rozdíly a nedostatky. Pasternak ****, Krysy ***, Pneumatika *****, Dynamit **, Nabídka *, Svatba ****(5.1.2016)

Šestice docela originálních příběhů, které jsou krátké na vlastní film, tak mají jednotný patronát a společnou stopáž. Výsledek? Sakramentská pecka!!! Skvělé mini příběhy od pasažérů v letadle, které spojuje jeden člověk, přes dva rváče na prázdné silnici, bombového muže nenávidějící některé instituce, až po svatbu, kterou by si nepřál zažít ani Ozzy Osbourne (a to je pořádný pako). Scénář musel být vytvořen jako odpověď na všelijaké filmové klišé, či člověkem, který si přeje svět shořet ve vlastním ohni. Každá z hlavních postav zde nějaké to peklo prožije. Někdy s badendem, někdy s happyendem. Vizuál je originální, kamera chytlavá a často ráda je napevno připevněna na otevírající či zavírající dveře (a ono je to fakt efektivní!). Takže nejen ty příběhy, ale i koncipování jednotlivých sekvencí a záběrů je stylové. A to vše se přičítá ke kvalitám. To, že jsem neměl vlastně čas se s jednotlivými postavami sžít, beru jako přijatelnou cenu za tu škálu pozitiv. Prostě se to povedlo a pátá hvězda zůstala jen kousek pod vrcholem. P.S. Výborné herecké výkony! 80%(7.10.2016)

Divoké histoky jsou velmi zábavné. Jedna lepší, jiná horší, jedna překvapivá, jiná předvídatelnává, ale ve všech se najde pestrý humor s pořádnou dávkou nadsázky :-D Opravdu doporučuji ;-)(13.11.2014)

Trochu připomíná noc na zemi.(2.1.2015)

Výborná záležitosť, každý si tu určite nájde tú svoju. Veľa zfilmovaných situácií sa dá aplikovať aj na súčasný život u nás. Jednu hviezdu dávam dole za poslednú poviedku, ktorá je síce zobrazená na plagáte, ale určite bola najslabšia (aj keď nie slabá) a asi aj najdlhšia. Bez nej by to bolo za 5*.(3.3.2015)

To co dělá těchto šest historek silným celkem, je umění přecházet elegantně z napjatých momentů do velmi zábavných. Až by jeden nevěřil, co se v lidech skrývá, když přeteče únosná míra frustrace. Po ještě prvních dvou, dejme tomu nevinných historkách, došlo ke šroubování groteskních, násilných a pomstychtivých scén, až do geniální roviny mezi komedií a tragédií. Když si v poslední story zničený ženich zakrojil plátek zničeného svatebního dortu, jakoby to vše završil větou …..."a pomsta bude sladká".(4.3.2015)

• Brandon

Divoké historky bez hlavy a paty.(11.5.2015)

Argentinská svíčková na mnoho lahodných způsobů! Stručně: 1) Jste-li známým hudebně antitalentovaného Moriartyho, je záhodno si předem prověřit, s kým lezete do letadla. 2) Váháte-li, zda prošlý jed na krysy je účinný více či méně než před datem spotřeby, je situaci možné vyřešit ruční přípravou ledvinkového guláše po lichvářsku (lahůdka!). 3) Jízda motorovým vozidlem s kolovým podvozkem skýtá netušená úskalí - při výběru vozu dávejte rozhodně přednost pásovým bagrům, poháněným ideálně dieslovým motorem (snížíte riziko exploze). 4) Pracujete-li u odtahovky, dejte bacha, zda neodtahujete auto volně padajícího pyrotechnika. 5) Máte-li děti, je lépe jim zavčas pořídit motorku. V případě nehody tak patrně promění na rajský protlak nejen bezbranné chodce, ale i sebe, pročež dále nic netřeba řešit (a budete-li mít kliku, ještě z toho na důchod vytřískáte náhradní játra, slezinu, či rohovku). 6) Chcete-li zažít vskutku nezapomenutelnou svatbu, na které si přímo před svatebními hosty natočíte své první domácí porno, je vhodné se před tím vyspat s pohlednou kolegyní z práce a následně ji pozvat na hostinu. P.S.: Ovšem pravého štěstí, toho lze očividně docílit jedině prostřednictvím demolice veřejných budov - velmi inspirující. V práci budu příští týden patrně mírně zádumčivý. Budu zádumčivý. Budu zádumčivý. Budu zádumčivý...(8.8.2015)

(6/2016) / Ničím objavný poviedkový film a hlavne, u Španielov som zvyknutý na prepracovanejšie príbehy. Historky nie sú moc vtipné a už vôbec nie divoké. Aj pri ich krátkej stopáži toho určite šlo vymyslieť viac ako tie najjednoduchšie, nelogické pointy. Čo mi ale vyslovene sadlo bola posledná svadobná story, stále ale na celý film málo. Nominácia na Oscara a 194. miesto v IMDb liste sú mi záhadou. (5/10)(5.1.2016)

Úplne som nevedel čo čakať. A hlavne som čakal komédiu. V poviedkach sú vtipné situácie. Ale o nejakých záchvatoch smiechu sa hovoriť nedá. Tiež som myslel, že poviedku budú nejak súvisieť a zapadať do seba. Omyl. Každá stojí sama za saba. Napriek tomu to rozhodne nie je nuda. Len očakávania boli vyššie. 75% 4*.(1.5.2016)

Musím změnit své hodnocení, ač tedy celé dílo na 5* není, ale historku s pneumatikou, považuji za to nejlepší co jsem za poslední dlouhou dobu viděl. Pouštěl jsem to snad všem známým. A ten soundtrack "Love theme from "Flashdance" poslouchám skoro každý den při cestě do práce. Neskutečná pecka. Ještě vyzdvihnu úvodní scénu v letadle a hned tu po ní. Mistr Bombička se ještě celkem dalo, zbytek už nebyl tak perfektní, ale i tak, určitě to zkouknu celé ještě několikrát.(21.8.2018)

1 8 9 10 11 12 13 14 21 31 41