Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení. (Aerofilms)

PauloZ

Exceletní, místy až absurdní a přitom tak trefné. Tak trošku jako 4 pokoje. Myslím, že každý divák se stotožní s alespoň jedním příběhem. Bavilo mě to velice! 4,5* ()

Astaroth12

Už prvá poviedka naznačila, že to bude veľká sranda a čiernym humorom bude celí film nasiaknutý, a tak aj bolo. Ale aspoň som našiel rýchly spôsob, ako sa zbaviť ľudí, na ktorých mam ťažké srdce. Každú poviedku jednotlivo rozoberať nebudem, bolo by to na veľmi dlho.Pozor spoiler- Ale jednu scénku spomenúť musím, keď sa jeden dobrosrdečný občan vysral na auto pred očami majiteľa auta, to bola fantazmagorická paráda a celkovo tú poviedku beriem za najvydarenejšiu z celého filmu. U tejto som sa náramne bavil a mala aj silno rozvinutý zmysel pre iróniu. Len film má jednú zasadnú vadu, že poviedky majú kolísavú úroveň. Jedna ma vynikajúce spracovanie, je zábavná, svieža a bez trápností a po nej ide nezáživná, nudná a bez efektu aspoň trocha niečim šokovať. A to je velká škoda, rozbeh bol parádny a dlho som uvažoval o plnom počte hviezd, ale ako film postupoval úroveň rapídne klesala. ()

F.man

Tak hlavně to jsou krásně Černé historky. Samozřejmě některé z nich jsou silnější, některé zase slabší, ale dohromady vytváří dost drsnou a cynickou komedii, která za vidění rozhodné stojí. Now, go screw yourself. ()

hous.enka

Černočerně humorné historky ze života obyčejných lidí. Některé byly silné (úvodní scénka s letadlem, nebo dva chlápci v autech na poušti), některé slabší (pán, který pracuje s dynamitem). A třeba ta se svatbou mi přišla úplně mimo, kdyby tedy nebylo té časti s krví. Za mě Divoké historky nejsou špatným filmem, ale ve výsledku jsou to jen takové syrovější (a brutální, násilné a někdy i trochu krvavé) povídky o lidech, co mají dost smůlu. ()

Rybizek

Povídkové filmy jsou mou oblíbenou záležitostí, tudíž ani tento mě nezklamal. Povídky jsou naprosto absurdní, ale tak sofistikované, že působí velmi uvěřitelně. Za mě vyhrává povídka číslo 3, kde se toho naštvaný řidič "plečky" opravdu nebál :):), hned v zádech mu je povídka číslo 6 a v ní velmi nerudná nevěsta. Každopádně mě nějakým způsobem překvapily a pobavily všechny, proto nemohu hodnotit jinak než na 88%. ()

Defaultovna

Zábavné a výstižné. Záverečná poviedka mohla byť kratšia, inak nemám výhrady. Audi vs. Človek s fúrikom na streche auta to u mňa vyhrali. ()

maddy

Konečne niekto trefne sfilmoval naše každodenné sociálne fóbie a nesúhlasy s byrokratickým systémom modernej spoločnosti. Wild Tales je netradičný poviedkový film na tému vyhrotených ľudských vzťahov, resp. ako by to v živote vyzeralo keby sme sa v konfliktných situáciách prestali ovládať a riešili ich extrémnym spôsobom. Šesť zámerne vyhrotených silne čiernohumorných poviedok stavia postavy pred obvyklé problémy, ale ich priebeh vyhrocuje do fatálnych vyústení, čo najväčšieho extrému aký je v danej situácii možný. Akokoľvek sa môžu zdať prehnane nadsadené vypovedajú o duchu dnešnej doby, o frustrácii bežného človeka ubitého skorumpovaným systémom, falošnými medziľudskými vzťahmi alebo sociálnou diferenciáciou. Zveličené, ale predsa veľmi úzko späté s realitou, kde si nie je problém predstaviť, že neberúc ohľad na nič a nikoho okolo bola by sa väčšina z nás bola schopná chovať rovnako nahnevane, pomstychtivo. Príbehy sú síce témou od seba odlišné, ale vo svojej podstate nesie každý silne cynické životné posolstvo, ktoré režisér divákovi predkladá s až neuveriteľnou ľahkosťou a hravosťou. Vynaliezavá réžia Szifróna má dokonalý cit pre timing a presne vie ako situácie eskalovať a kedy ich začať hrotiť viac a viac. Jeho film tak neraz hravo strieda nálady od komédie, cez drámu až po thriller. Jednotlivé príbehy sú zároveň kvalitou vyrovnané a žiaden výrazne nevyčnieva nad iným, Wild Tales tvoria ako celok - film ktorý by po vystrihnutí jedného veľa trafil. Formálne sú všetky jednotné, ani jeden tu nie je vyslovene kvalitatívne horší. Subjektívne sa mi síce páčili ten v reštaurácii asi najmenej, ale to neznamená, že je akokoľvek zlý, tie ostatné sú však perfektné (svadba, pán Bomba, autonehoda, súboj s Redneckom ...), vrátane úvodného krátkeho skeču v lietadle. Každý z nich okrem hlavnej myšlienky v pozadí načrtá aj ďalšie témy dnešnej doby (korupcia, ovplyvňovanie „pravdy“ médiami a pod.). Vo výsledku tak komplexná, neskutočne zábavná a hlavne cynická tragikomédia. CELKOVO: 5* (10/10) ()

agentmiky

Jeden z nejlepších povídkových filmů,co jsem kdy viděl.Argentinci a Španělé nejsou tak známými tvůrci,ale tento film je opravdu jedinečný.Všechny povídky měly něco do sebe.Pár z nich mě překvapilo svým koncem,což je dobře.První povídka před úvodními titulky mě velmi navnadila.V tom letadle bych asi nechtěl být.Mám štěstí,že žádného Pasternaka neznám.Nejvíce se mi asi líbila povídka o manažerovi,vesnickém křupanovi a jejich autách.Vyústění tohoto příběhu muselo leckoho překvapit.Povídky z restaurace,o parkování aut a ze svatby byly také dobré.Nejslabší mi přišla povídka o dopravní nehodě.Chtěl jsem filmu dát čtyři hvězdy,ale po důkladném zvážení jich dávám pět.Hodnocení:90% ()

wikked

Velmi sympatická a nápaditá kolekce cca 6 černohumorných přběhů točících se kolem lidského temperamentu. Jen závěr té poslední trochu polevil. "Kdo tu ještě zná Pasternaka?" ()

Rosana

Super film k zamyšlení i pobavení. Postavy filmu zmýtané osudem kvůli jejich egu a nečekané zvraty. Doporučuji. ()

TomX2

S poviedkovými filmami nemám veľmi dobré skúsenosti, takže som si film pustil s celkom nízkymi očakávaniami. Prekvapivo bola však každá poviedka dobrá a každá vo mne zanechala silný dojem, čo je celkom vzácne, keďže poviedkové filmy majú inak veľmi striedavú kvalitu. Tuna však fungovalo všetko a niektoré príbehy si dokonca zaslúžia aj vlastné celovečerné filmy (pokiaľ na nich samozrejme bude pracovať ten istý tím). Ťažko povedať, ktoré poviedky sa mi páčili najviac a ktoré najmenej. Najsilnejší dojem vo mne zanechala "pouličná vojna" medzi zbohatlíkom a buranom, ktorá bola vtipná, násilná a originálna, tesne za ňou poviedka o nasranom inžinierovi a z opačnej strany mi najmenej sadla poviedka odohrávajúca sa v reštaurácii, ale aj tá bola výborná a lietadlový úvod, pretože bol veľmi krátky (čo je v podstate aj klad). Každá si ale zaslúži štyri hviezdy, takže nakoniec nemôžem hodnotiť inak, než práve štyrmi hviezdami. ()

Lukrecie

Co příběh, to originál, co historka, to reálná možnost, že se něco podobného může stát někomu z nás, ne však v takové extrémní gradaci..., tedy alespoň doufám :-) ()

kolda1990

Povídkové filmy můžu a toto dílo mě v tom utvrdilo a neuvěřitelně bavilo. Hltal sem každou historku a kroutil hlavou. Svým způsobem originální. Humor, obzvlášť ten černý, který mi není cizí, rozuzlení které nečekáte...ale ta poslední povídka tak ta teda stála za to! ()

ivishka

Nejvíce mě pobavila historka s pánem a jeho problémem s odtahovou službou. Celkem až moc drsná mi zase připadala historka s audi. Ono se asi každému zalíbí něco jiného. Ale film byl natolik zvláštní, že snad ani na něj nikdy nezapomenu. Zajímalo by mě, jestli se něco takového někomu opravdu stalo. ()

filmsim

Z mého prvního setkání s argentinským filmem jsem si odnesl velmi pozitivní dojmy. Většinu historek jsem si náležitě užil, jsou precizně napsané a (pro mě) neznámí herci odvedli skvělou práci, hlavně jejich postupné proměny z klidu do naprosté zoufalosti až agrese jsou vyobrazeny výborně. Celý snímek doprovází povedený drsný humor a pár ozvláštňujících vizuálních nápadů, plus je tu nejlépe zfilmovaná svatební hostina, jakou jsem kdy viděl. Kdyby nebylo druhé a čtvrté né tak vydařené povídky a pár utahanějších míst, bylo by hodnocení ještě vyšší. 8/10 ()

Freemind

Vše, co je mému srdéčku nejbližší: filmové povídky / nekorektní, černočerný humor / hra s žánry / řemeslná dokonalost. Pět hvězdiček nedám jen proto, že některé delší povídky (svatba, bombička) byly zbytečně utahané. Krátké storky - letadlo, souboj na cestě - by si ten plný počet určitě zasloužily. Mňam. ()

Compote

O něčem takovém jsem dlouho snila. Film se skládá z několika svižných bizarních historek, které se s ničím nepářou. Běžné lidské konflikty jsou groteskně dotaženy do surových konců. Při některých scénách jsem jen šokovaně zírala s otevřenou pusou, co se právě stalo, a pak jsem se nemohla než nesmát, jak absurdní situaci jsem právě viděla. Také bych chtěla vyzdvihnout hudbu, která perfektně zapadala do celé atmosféry každé z povídek. Rozhodně to nebylo mé poslední shlédnutí, nejradši bych si to pustila znovu teď hned! ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Festival argentinského filmu začíná

Festival argentinského filmu začíná

24.10.2019

Od 24. 10. do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 8. ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Festival doprovází výstava argentinských filmových herců. Přehlídka bude zahájena… (více)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let