Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení. (Aerofilms)

esopesokeso

Historky divoké. O čom je reč? O pomste...tento film je o pomstách. Pomsta nás ženie do varu, udržuje pri živote..je to náš kyslík. Keď si ju berieme za milenku, sme tak krásne živý. Alebo mŕtvy, alebo neživý a živý zároveň. Tuna sme však diváci a môžeme rozdávať rozumy.... len to sa zas nedá :D Tuna každý vyjebáva s každým a všetko má svoje následky... jak vo filme. Alebo skôr v živote... poznáte to, ktosi vás zabije, vy ho za to zabijete dva krát... Divoké historky servirujú ten krásny striedavý prúd, ktorý vás nakopne jak hergota pátera do prdele. ()

DH3Factor

Troufám si tvrdit, že každý z nás má své divoké historky, které rád přidá k dobrému nad půllitrem piva. Argentinský režisér dostal možnost ty své přenést na plátno a mě tak uchystat zatím nejlepší kino-zábavu letošního roku. Divoké historky totiž nejsou pouze divoké, ale také veselé a krapet krvavé. Je to čistě natočený průzkum do jihoamerického temperamentu ovládající běžné lidi v prostých situacích vystupňovaných do nejvyšších obrátek. Všechny ty společenské a emocionální útrapy prostoupené černým humorem jsou nejen neskonale zábavné, ale také člověku velmi blízké, protože některé z nich v ředěném stavu sám zažil. Chytré, nápadité a ve své jednoduchosti velmi originální dílo s přesahem k zamyšlení. Pro mě nečekaný jackpot a důvod k doporučení podtržený tlustou čárou (klidně i dvojitou). ()

Rakosnicek77

Damián si dal opravdu záležet a dal světu opravdu dokonalý scénář a ještě lépe se posléze chopil režie. Několik příběhů, jdoucích za sebou, ve stejném tempu a originalitě, jsou ač každý úplně jiný, tak všechny nápaditě precizní a zábavné. Viděno jako 6 film v pořadí v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií ()

Kaluž

Už chápu ty časté reprízy historek v místním minikině. Takto divácky vděčný a nadmíru zábavný film, aby člověk pohledal. Kvalita povídek lehce osciluje mezi suchopárnem a jemnými záškuby bránice, ovšem "automobilové nedorozumění" a "svatební hostina" dávají všedním konstruktům na frak a spolehlivě vás knokautují. Jo, tento způsob humoru zdá se mi poněkud účinný. ()

Maq

Člověk se u toho většinou nenudí. Ovšem posedět s přáteli a vykládat si anekdoty má rovnocennou hodnotu literární a nesrovnatelně vyšší hodnotu sociální. ()

slunicko2

Komedie? Mně z toho, co jsem viděl, bylo špatně. 1) Povídky (včetně filmových) nepatří k mým oblíbeným žánrům, většinou jim chybí výrazná pointa a mnohdy i elementární nápad. Zde to však neplatí._____ 2) Pasternak zobrazuje vychytanou pomstu. Krysy (Las ratas) ukazují pomstu nepodařenou. Ten nejsilnější (El más fuerte) je o roztočené spirále násilí a neschopnosti ho zastavit. Bombička (Bombita) zobrazuje neuvěřitelnou a přitom všem důvěrně známou byrokracii systému, kterému jsme odevzdáni na milost. Návrh (La propuesta) je o moci peněz a Dokud nás smrt nerozdělí (Hasta que la muerte nos separe) o partnerské nevěře._____ 3) Na jedné straně film až geniálně zpodobňuje lidskou nenávist, často bez dostatečného důvodu (El más fuerte) nebo odůvodněnou, ze které jde ale hrůza (Hasta que la muerte nos separe). Přidejte dobrý scénář, režii a celkový dojem je silný._____ 4) Bohužel však ta nejsilnější stránka je rovněž i největší slabinou. Film je plný nenávisti, poskvrní všechny, kteří se byť jen dívají (typicky Ten nejsilnější a Dokud nás smrt nerozdělí). Když přidám nesympatické postavy a chybějící propojení jednotlivých povídek, vyjdou mi maximálně tři znechucené hvězdičky._____ ()

topi

V Úvodní povídce, která se odehrává v letadle poznáte, kdo je to Gabriel Pasternak a čím je se všemi cestujícími svázán. Následuje titulková sekvence, která obsahuje nádherné fotografie zvířat a je podbarvena parádní hudbou. Pak už všechny povídky jedou v rychlém sledu jedna za druhou. A tak se dozvíme, jestli jed na krysy podaný člověku funguje i po jeho expiraci, nebo jak dopadne chlápek, kterej cestuje autem a při předjíždění jednoho burana na něj ukáže fakáče a za chvíli mu rupne pneumatika a buran se po chvíli ukáže na obzoru (asi nejlepší povídka). Dále zjistíme, co se stane, když naserete detonátora, který připravuje rozbušky na bourání různých objektů tím, že mu třikrát odtahová služba odveze auto. V další povídce synek mafiánského tatíčka sejme autem těhotnou ženu a situace se musí rychle řešit. No a poslední povídka pojednává o zajímavé svatbě, která se trošku vymkne kontrole obou hlavních aktérů. A najednou je konec a já chtěl ještě a ještě! Dvě hodiny uběhlo jak voda a ani jsem to nezaregistroval. Trefné příběhy na celkovou společnost drží krásně pohromadě a moderní look kamery a střih to jenom vylepšuje. Černohumorné Divoké historky se povedly po všech stránkách a bodují na plné čáře!! ()

togaf

Takové slabší 4*, černý humor byl výborný, (nečekaná) brutalita taky zaujala, ale občas byl konec historky předvídatelný, a jedna se mi vyloženě nelíbila (dva magoři v autech). Přišlo mi, že čím kratší je časová stopáš, tím lepší je i historka. Jde totiž o dost jednoduché zápletky a jejich rozmělnění na dvacet minut prostě škodí momentu překvapení. Ale ten černý humor byl vážně fajn. ()

gegina31

Skvělé povídky. Hodně mě pobavili. Paradoxně jsem se nejvíc nasmála u té nejbrutálnější z nich o dvou řidičích. A o nevěstě taky byla výborná. Takže za mě určitě 5 hvězdiček. ()

Hamaradža

Neskutočne originálny čiernohumorný gejzír plný nápadov. Medzi 4 a 5, v kinoatmosfére za 5. Obzvlášť "zrazená tehotná" ma dostala do kolien. ()

runner85

Tento film mohol byť čiastočne natočený aj ako Atlas Mrakov. O jednej duši čo blúdi svetom a svoje cholerické správanie vypúšťa svetom. Každopádne daktoré historky ma bavili daktoré nie, daktoré boli dosť krátke iné dosť dlhé. Prvá historka o páde lietadla bola super. Len zbytočne krátka. Ten dialóg sa tam mohol rozvinúť viacej. Mohol im aj zatelefonovať, že ako je rád, že ich tam všetkých má takto pokope. (4*) Druhá historka o poslednej večeri bola trošku prízemná a zbytočne krvavá. (3*) Tretia hisrorka o dvoch bláznoch za volantom bola asi najlepšia z celej tejto série. + krásna hudba počas jazdy. (5*) Štvrtá historka o cholerickom slepcovi za volantom, bola ukážka toho ako ja live komunikáciu z takýmito ľuďmi nemusím a vyhýbam sa jej. Moja hlava by to nezvládla. (4*) Piata historka bola asi najnudnejšia. Nič sa tam nedialo, len sa tam dohadovali o to kto koľko kešenov si strčí do kloaky. (1*) Šiesta historka ak si budete chcieť vybrať moment na zvedavé otázky tak rozhodne počas prvého tanca za doprovodu tej najkrajšej melódie. Bláznivé a ukričané a trochu primitívne. (3*). Suma sumárum ... 3* ()

Mr.Pumpkin

Divokým historkám se dostalo uznání, které si podle mně tak úplně nezasloužily. Úplně na nich nevidím nic extra mimořádného ani jsem neobjevil žádný zásadní přesah. Přesto jako oddychová jednohubka, kterou v Divokých historkách vidím já (nic víc, nic míň), funguje film velice dobře. Slušně jsem se bavil. 70% ()

JohnMiller

Príjemné prekvapenie od snímky o ktorej som nevedel zhola nič. Náhodný výber z IMDB best 250 však ako inak, nesklamal. Šesť príbehov, ktoré na seba nenadväzujú, sú tak dejovo- myšlienkovo perfektné, že nechcem veriť tomu, že to všetko napísal jeden scenárista (teda samotný režisér) Ide to takú hravú poetiku, ktorá je plná absurdity a s vtipom poukazuje na bežné situácie v našich životoch, či už ide o náhodu, patálie na úradoch či frustráciu so dňa ktorý mal byť dokonalý, ale akosi sa mu nedarí a koniec je v nedohľadne. Ostatné je zbytočne prezrádzať, keďže snímka stavia hlavne na pointy, a tie sú zo všetkého najlepšie. ()

K.B.L.

Černá komedie, která balancuje na hranici vkusu. 6 historek, kdy první naladí, druhá ukáže, o co v celym filmu zřejmě půjde, třetí totálně rozšlehá, čtvrtá a pátá zamrazí a šestou by měl vidět každej zcela povinně :D ()

Dont

Nepamatuju lepší úvodní „předtitulkovou“ scénu. Pasternak, Jed na krysy a Zločin z vášně jsou geniálně zpracované povídky (vítězí u mě i díky tomu, že mě absurditou situací nesčetněkrát rozesmály), Bombička, Autonehoda a Svatba nejsou o moc horší. Výhodou je i délka povídek, žádný z příběhů totiž nedostane dost prostoru, aby začal nudit. Gustavo Santaolalla dal dohromady fantastický hudební podkres, vynikající jsou argentinští herci. Není co vytknout, neuvěřitelně zábavný a vypointovaný film. ()

evanka

Vtipné a černé historky, příběh každé historky je vyhnán do největšího extrému, jaký je v té dané situaci možný. Děj je drsný a nebere si servítky, ale vše je podáno s nadsázkou, takže se to dá bez problému strávit a ještě se pobavíte. Příběhy ale nejsou úplně povrchní a v pozadí stojí mnoho témat/problémů naší doby, nad kterými stojí za to přemýšlet. Pro mě nejlepší poslední historka. ()

hygienik

Vždy mám radosť, keď sa nájde dôvod na nadhodnotenie filmu. Tu boli až 3 (Lietadlo, Zločin z vášne a Svadba). Konečne film, po ktorom človek neľutuje, že solil za lístok do kina. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Festival argentinského filmu začíná

Festival argentinského filmu začíná

24.10.2019

Od 24. 10. do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 8. ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Festival doprovází výstava argentinských filmových herců. Přehlídka bude zahájena… (více)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let