Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení. (Aerofilms)

Ondr@932

Hodně slušných a drsných šest historek ... Nejlepší historka byla s těmi auty v poušti. Fakt hodně hustý a zároveň i vtipně udělaný. 95% ()

Kubeska

Je to takové dravější než čeští Knoflíkáři, sice to nemá takové hlášky a chybí tomu něco propojovacího (postava nebo přesah jedné povídky do druhé apod.), ale brutalita a cynismus to dohánějí. Gustavo Santaolalla předvedl něco z tamějšího argentinského temperamentu a společně s nejlepší poslední povídkou vylepšil výsledný dojem. Oscar měl podle mě poputovat do Argentiny, a ne do Polska. ()

Drom

Tak si můžu odškrtnout další slátaninu. Nemám ty povídkový filmy extra v oblibě, takže bylo štěstí, že příběhy ušly. Asi bych to šupnul do šuplíku s průměry a brzo uvolnil alokovanou pamět, protože opravdu se mi líbila jen historka druhá a pátá. První byla spíš taková jednohubka postavená na jedné věci. Třetí historka je jakási alternativní realita, ve které El Spílbergo nesehnal zlej náklaďák do filmu Duel a tak to pojal jako komédii. Ten otravnej pyrotechnik ve čtvrté mi nebyl sympatickej ani trochu a ta šestá byla zas příliš dlouhá. Mnoho humorných prvků mě jaksi neoslovilo, asi už jsem moc zdeformovanej. Za vychválení ovšem stojí nejen leckteré exteriéry a scény, hudba, ale především úžasná je v nejednom okamžiku kompozice záběrů kamery. Každopádně to bylo lepší, než jurští digimoni i Bau Max: Zběsilá recyklace, které jsem nedávno taky viděl. ()

poli00

za první a poslední příhodu o hvězdičku na víc :) celkově se u toho ty dvě hodky dají s klidem vydržet a člověk se občas dobře zasměje.. ta Argentina to celý dělá trochu jinym, než by bylo u holywoodu.. ()

pepa3rd

Skvěle vypointované krátké povídky, které spojuje momentální zkrat v jednání různorodých lidí. Jen je škoda, že se je nepodařilo propojit do jednoho příběhu nějakou závěrečnou pointou. 75 % ()

darkreider

X nesúvisiacich krátkometrážnych filmov zhrabaných na jednu hromadu ma nepresvedčilo, že to je materiál na tak vysoké hodnotenie. Očakávam aspoň nejaké prepojenie, keď už nič. ()

Hpatrik

Haha, tak tohle je super. Chytře napsané povídky, délkou tak akorát aby nezačali nudit. Velmi zábavné, a vskutku divoké :). ()

Stefan_M

Takmer 4* u mna. Kazda poviedka mala co povedat divakovi. Pri poslednej som myslel, ze jej nakoniec oznami, ze to bola jeho sestra. ()

anitae

Pro mě asi nejlepší film, který jsem měla možnost letos vidět. Šest povídek - Letadlo s Gabrielem Pasternakem, Restaurace s travičkou, Souboj na silnici, Pan Bombička, Nehoda a Svatba jako řemen. Nejvíc mě za srdce vzala Travička a Šílenci na silnici. ()

tranquill

Tarantino má své Historky z podsvětí, Szifrón zase Divoké. A to vskutku pořádně! Příběhy, které se mohou stát i Vám jsou přivedeny až do krajních mezí, které balancují na hranici bizarnosti, černého humoru a jak věcně poznamenala Nylo i zvířecích pudů. ()

PEZ

Vtipná čierno-humorná zbierka poviedok z Argentíny. Bál som sa nudy, ale nakoniec všetky poviedky stáli za to a boli zábavné. Niektoré vďaka vydarenému čiernemu humoru (redneck vs audi, alebo svadobná party), iné vďaka problémom, ktoré sa nám kľudne môžu stať (odtiahnutie auta pánovi bombičkovi či zrazenie tehotnej). Navyše aj dĺžka jednotlivých segmentov je tak akurát a zážitok dopĺňa dobrá kamera. Jediné, čo by sa dalo vytknúť je istá vypočítavosť scenáristu/režiséra - niektoré príbehy by sa udiali len veľmi ťažko (napr. hneď prvá poviedka). Ale tie dve hoďky ubehli ani neviem ako a zabavil som sa. Nominácia na Oscara na najlepší zahraničný film a na Zlatú Palmu v Cannes, cena BAFTA za najlepší jazykovo neanglický film a kopec diváckych cien z rôznych festivalov (námatkovo San Sebastian, Sarajevo, Sao Paulo, Oslo, atď). 8/10 ()

Torgal

Teda, Argentínčanov je lepšie nesrať, lebo ich chytí vražedný amok. Všetky poviedky majú niečo do seba a skoro všetky majú výbornú pointu. Jednotlivým častiam nemôžem nič vyčítať, ale celok je v tomto prípade menej ako súčet častí. Dôvodom je to, že príbehy nemajú medzi sebou vôbec žiadne prepojenie, čo je v dnešnej dobe aj u poviedkového filmu štandardom. 8+/10 ()

AloeB

Neskutečně černé historky, které budou mít navždy místo v mém neexistujícím srdci nejen pro svoji ironii a cynismus, ale hlavně pro své (povětšinou) naprosto dokonalé pointy a často i jistý přesah. Jistě, že kvalita povídek se liší a ne všechny příběhy mohou být mistrovské dílo, drží si však vysokou úroveň a zachraňuje je odlišné zpracování, které z každé činí vlastní unikát. Film, který si pro dobrý pocit pustím před každým letem letadlem, návštěvou fast foodu, jízdou autem, případně parkováním, nebo zkoušením nového auta a v neposlední řadě až se budu mít jednou tu vlastní svatbu si hned po rozlučce tento film pustím a budu se kochat tím, jak moc se mi to všechno následně může posrat. ()

dakarin

Perfektní filmařina, perfektní kamera, výborní herci ... ale nepěkné příběhy, smutné náměty - extrahovaná část reality dnešního vystresovaného světa, tedy nedoporučuji, byť oceňuji umění tvůrců. Není dobré se tímto příliš plnit, vždyť dnes stačí pustit si zprávy a máte šílenství dostatek v čerstvém stavu ... tedy nedoporučuji ... ()

Vabr

Nevím, mně osobně to nepřišlo vůbec vtipné. Zhlédl jsem to až po povídku s odtahovkou. Nejlepší mi asi přišla hned ta krátká úvodní. Celé mi to přišlo ale dost vleklé a ten humor se do mě nestrefil, přestože to bylo jak z každodenního života a dokázal bych si to představit. Ani jednou jsem se nezasmál nebo nepousmál. Jako zajímavé to trošku bylo, ale to je tak vše. Vyhodnocení: To už aby mi radši povídala divoké historky ze svýho mládí moje máma ()

Gixian

Šest historek, které úplně nenudí, ale vesměs mají nějaký problém: První je dětinsky primitivní, druhá dost temná, třetí dost drsná, čtvrtá strašně průhledná, pátá nikam nesměřuje... až ta šestá, jakkoliv úchylná, mi přijde dokonalá. Za ni 4 hvězdy - byť je to spíš jak 4 hvězdy u Parazita (lol, podívejte se jaké osobité chujoviny točí v těch exotických zemích), než že by to znamenalo film, který si rád pustím znovu. ()

junxi91

Dosud jsem se snad nesetkal s lepším zpracování tématu násilí, pomsty, neposlušnosti vůči systému a mravním ponaučením, jako v tomto skvělém povídkovém filmu. Film tedy sestává z šesti nezávislých povídek se společnými tématy, a nechybí v nich sprostá slova, násilí, explicitní scény a výrazné charaktery. Povídky se jmenují Pasternak, Krysy, Nejsilnější, Bombička, Návrh a Dokud nás smrt nerozdělí. První povídka s názvem Pasternak se odehrává na palubě letadla, kde se spolu začnou bavit kritik hudby a sexy modelka a při tom zjistí, že mají společného známého, jistého neúspěšného hudebníka Gabriela Pasternaka. Modelka měla sex s jeho nejlepším přítelem a kritik brutálně zkritizoval jeho práci. Najednou všichni cestující zjistí, že jsou nějak spojeni s Pasternakem. Letuška jim pak vyděšeně oznámí, že Pasternak je vedoucí pilot, který se zamknul v pilotní kabině. Ani domluva jeho psychiatra jej nepřesvědčí a letadlo to napálí do domu jeho rodičů. Povídka Krysy se odehrává v restauraci u dálnice. Servírka zde má zákazníka, kterým je lichvář, který ožebračil její rodinu a nepřímo tím zabil jejího otce. Kuchařka má nápad, jak vykonat spravedlnost. Prostě mu přimíchá do hranolek a volského oka jed na krysy. Servírka to odmítne, ale kuchařka to stejně udělá. Servírka nechá toho hajzla, aby jídlo snědl, ale objeví se zde také jeho syn. Ten se také pustí do otcova jídla, a servírka jim chce sebrat talíř, aby nebyl otráven také syn. On se tomu brání a ona mu ze zoufalosti hodí jídlo do ksichtu. On na ni za to fyzicky zaútočí a do souboje se přidává kuchařka, která lichváře ubodá kuchyňským nožem. Syn odjíždí v sanitce a kuchařka v policejním autě. Třetí povídka se mi líbila úplně nejvíce. Jmenovala se Nejsilnější a odehrávala se uprostřed pouště na západě Argentiny. Zde se ve své Audině řítí po silnici Diego a předjede pomalé, starší auto. Auto mu pořád blokuje cestu. Jakmile se ho povede Diegovi předjet, tak řekne řidičovi, že je ale „urážlivý píčus“. To neměl dělat. O chvíli později píchne pneumatiku a musí zastavit na krajnici a vyměnit kolo. Dožene ho však „píčus“ z pomalého auta a ten zaparkuje před Diegovým autem a zaútočí na něj. Rozbije mu přední sklo, a hlavně se mu na něj vysere a vychčije. Pak chce chlápek odjet, ale Diego vytlačí jeho auto ze svahu do řeky i s ním. Pak odjede, ale raději se ze strachu z odplaty vrátí, aby toho chlápka srazil. To se mu ale nepovede a také se ze svahu a zaparkuje to za prvním autem. A tak nastává boj na život a na smrt v autě, zaseknutém v půlce svahu. Tento souboj nemá vítěze, a policie pak nemá tušení, co se stalo a myslí si, že dva milenci zemřeli v autě kvůli žárlivosti. Čtvrtá povídka Bombička pojednává o demoličním expertovi a inženýrovi, který jde vyzvednout dort na oslavu narozenin své dcery a zjistí, že jeho auto bylo odtaženo. Jde na odtahové parkoviště a hádá se se správcem, že na místě nebyly žádné čáry, označující zákaz stání. Nakonec zaplatí odtahovou pokutu a pozdě přijede na večírek své dcery. Kvůli tomu se s ním chce jeho žena rozvést a vyčítá mu, že vše svaluje na ostatní. Druhý den vyrazí na dopravní inspektorát a chlápek za přepážkou mu nechce vrátit peníze za odtah, a tak se ho inženýr zeptá, jaké to je být hajzl a zaútočí hasičákem na přepážku. Jsou toho plné noviny a jeho zaměstnavatel jej propustí. Jde tedy hledat novou práci a při tom je jeho auto opět odtaženo. Tak jej opět vyzvedne a tentokrát jej napěchuje výbušninou a zaparkuje na místě, kde jej opět odtáhnou. Poté, co je vozidlo odtaženo na parkoviště, tak jej na dálku odpálí. Skončí ve vězení, ale stane se z něj místní hrdina a jeho žena s dcerou mu dokonce donesou do vězení dort ve tvaru odtahového auta. Pátá povídka jménem Návrh je o rozmazleném puberťákovi, který řídí auto svého bohatého fotra a při tom srazí těhotnou ženu a ujede, čímž se dopustí těžkého zločinu. Podle médií žena ani dítě nepřežily a manžel slibuje pomstu. A tak rodiče společně s rodinným právníkem vymyslí plán. Chtějí využít správce pozemku Joseho jako obětního beránka, který se přizná a dostane za to půl milionu dolarů. Žalobce to však prohlédne a také chce půl milionu, stejně jako právník. Zazobaný fotr je nasraný a nechce nikomu nic platit a vyzve syna, ať se jde přiznat. Nakonec ale vyměkne a řekne, že dá všem dohromady milion dolarů a tím jeho nabídka končí. Joseho tedy odvádí policie, ale čeká tu na něj také nasraný vdovec. Poslední povídka se odehrává na bohaté židovské svatbě, kde se krásná nevěsta Romina vdává za fešáka Ariela. Během hostiny si všimne, že Ariel flirtuje s jednou hostkou. Ariel se jí přizná, že s ní měl sex, když už byli spolu, a tak jej Romina přede všemi konfrontuje a zesměšní. Uteče na střechu, kde si zapíchá s kuchařem, který se může nazývat „šťastný bastard“. Přistihne je Ariel a je z toho nešťastný, ale Romina jej totálně odpálkuje a řekne, že si bude spát s každým, kdo o ní projeví zájem (kde jsem byl tou dobou já??) a také si vezme jeho veškerý majetek, pokud se s ní bude chtít rozvést. Slavnost pokračuje a na popud Rominy se začne hromadně tančit. Romina vytáhne na parket Arielovu milenku, roztočí se s ní dokola a poté ji pustí do zrcadla. Ariel je z toho nešťastný, jeho matka také, a Romina si to užívá a chce, aby to kameraman natáčel. Po této smutné a zoufalé scéně se Romina zhroutí dojetím. Ti dva se usmíří a začnou spolu tančit, líbat se a pomalu se chystají na sex, a tak hosté raději odchází. Byl to film nabitý akcí, emocemi, hláškami a nenudil jsem se ani minutku, takže si to zaslouží plné hodnocení. () (méně) (více)

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Festival argentinského filmu začíná

Festival argentinského filmu začíná

24.10.2019

Od 24. 10. do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 8. ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Festival doprovází výstava argentinských filmových herců. Přehlídka bude zahájena… (více)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let