Ve snímku Inferno se známý symbololog (opět v podání Toma Hankse) pouští do pátrání po stopách, které souvisí se samotným Dantem. Když se Langdon probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici, spojí své síly se Siennou Brooksovou (Felicity Jones), doktorkou, do které Langdon vkládá naděje, že mu pomůže ztracené vzpomínky znovu získat. Společně se pouští do závodu s časem, který je provede napříč celou Evropou ve snaze zabránit smrtícímu globálnímu spiknutí. (Falcon)

Mrkvič

První díl, který jsem viděl až po přečtení knížky. Nemyslím si ale, že by to mělo vliv na to, že pro mě byl tento díl nejslabší. Kdybych nečetl knihu, tak budu hodně vedle z toho vykulenýho šéfa tajné organizace, který si v době volna hraje s noži. Chytrých řečí Roberta ubylo, ale alespoň nějaké zajímavosti kolem spousty historických památek oproti knize zůstaly. Konec je stejně jako šifra dost pozměněný, ale tentokrát nemohu tvrdit, že k lepšímu.Prostě jen k filmovějšímu konci, aby nebyl problém opět na sérii navázat. Přitom zrovna konec byl v knize tak příjemně mrazivý a lechtivý pro další přemýšlení. ()

Mirokukii

Inferno je svižný, hezky nasnímaný thriller, který nenechá vydechnout, se zvraty, které jsou buď dobré, či nikoliv, avšak knižní podstata, nejen že vyšuměla zcela do prázdna, ba co hůře, byla zcela ignorována. I ona historie a zajímavosti, na které série dosti sazí, se podřídily prosté, leč zběsilé hře na kočku a myš. V knize je postava Sienny, v podání báječné Felicity, inteligentní a citlivá bytost, ve filmu je pouze "teroristkou". Inferno je snímek, který pobaví, nic víc a to je mi u téhle série málo. ()

Johnny.ARN

Najslabší diel, ktorý ma nestrhol, nenadchol, ale ani neurazil. Zvraty nemali ten správny efekt, Langdon neperlil ako zvyčajne, Sy v úlohe agenta a protivníka nepoužiteľný. Foster zase raz sa psychouša, presne tak, ako to máme radi. Brown to s tou myšlienkou preľudnenosti Zeme a super vírusom myslel dobre, ale už to tu bolo. Lepšie mu ide, keď tne do Vatikánu a mytologických bytostí. 3 z 5 ()

Lachtaan

Brownův knižní styl jeho populárních románů je jistě obdivuhodný a tématika temná, že by i jako abstraktní slovo dokázala mlžit zrak. Howardův triplepokus o převedení případů Roberta Langdona na velké plátno byl ve všech případech velikým experimentem, který se ale jakýmsi záhadným způsobem vyplatil. Nebýt Toma Hankse, asi by série upadla v zapomnění, v mém repertoáru se jí to téměř povedlo. Mohu to svést ale spíše na fakt, že mi motiv nejen Inferna, ale celé trilogie, nejspíše nikdy nic neřekne. Takže průměr za snahu, temnotu, zajímavé téma, v trojce i za obsazení. ()

MinoSachet

Moje 3. CSFD projekce, 3. díl Roberta Langdona (Tom Hanks), jak jinak než za 3***. Z mého pohledu se to dá odstupňovat Šifra mr. Leonarda 70% - Andělé a Démoni 60% - Inferno 50% Spíše jsem se těšil na Lost Symbol a taky doufám že se ho dočkáme. Ale v podobě spíše dobrodružného thrilleru, než jako Inferno přehnaného akčňáku. ()

majxik

Hezký, ale ne skvělý. Film je "koukatelný" a docela hezky odsýpá, během 2 hodin jsem se ani moc nenudil, jen mě překvapilo že v tomto díle nebylo tolik "vysvětlování" a objevování. Jen ta zápletka, důvod - beru, prostředky - beru, ale způsob? Proboha, vždyť on chtěl aby to Tom Hanks zastavil! Pokud budete chtít podobné dílo zopakovat, pošlete mi očkování a zahrajte si hru Pandemic jako rozcvičku. ()

noriaki

Dokud bude Dam Brown psát knihy, tak bude Hollywood točit jejich adaptace. Přimlouval bych se, aby si příště na tu práci vybrali někoho jiného než Rona Howarda, protože je ho na tyhle scénáře škoda. Námět je opět populárně pobuřující. Tentokrát jde o malthusiánství, které sice bylo dávno a opakovaně vyvráceno, ovšem z nějakého záhadného důvodu se pořád vrací. Takže za prvé. Problém planety není přelidnění. Přelidnění je problém v Africe, Indii, Číně, Bangladéši a možná Indonésii. Kromě Číny to ovšem nikoho netrápí a tak musí přijít spasitel. Jako už tradičně je přesvědčený, že je jeho jednání vysoce morální a vedoucí k lepší budoucnosti. A jako už tradičně výše zmíněné řešení zahrnuje masové vraždění. Tentokrát ne těch rasově nehodných, nebo třídně pomýlených, ale rovnou poloviny populace. Je jedno koho. Z nějakého důvodu je Langdon nejpovolanější člověk na překažení tohoto plánu. Zbytek se dá domyslet a tahle představa nejspíš nebude horší než skutečný děj. Slabé tři hvězdičky. ()

venison

Když svět uchvátila kniha "Šifra Mistra Leonarda" jednalo se o originální thriller, zajímavou zápletkou a příjemnou road movie nejen po nádherných památkách, ale i sondu do dějin.. Myslím si, že tenkrát přišli s filmem relativně pozdě a vybrali si velmi seriózní a tím pádem velmi nevhodné obsazení Tomem Hanksem.. Hankse miluju, ale podobné v podobných typech filmů jsou spíše obsazováni poloakční herci jako např. Nicolas Cage.. Každopádně se "Šifra Mistra Leonarda" stala kasovním trhákem, který by bylo škoda nevyužít, tak vznikaly nové knihy a nové filmy.. Nejen z pera Dana Browna.. Trh začíná být přehlcen příběhy jako přes kopírák.. Jenže smlouva na sérii filmů již byla podepsána a tudíž show must go one.. Film "Inferno" je nevydařená adaptace nevydařené knihy.. Hanks tu sedí jako pěst na oko a všichni ostatní herci jsou bráni pouze jako kompars.. Další vada na kráse filmu "Inferno" je ta, že v porovnání s knihou jsem z něj měla naprosto jiný pocit.. Viděno ze setrvačnosti.. ()

terunka003

Natočeno z nutnosti. Herecké výkony za trest, vše bylo nudné, a hlavní myšlenka knižní předlohy byla naprosto zahlušena. Knížka byla ovšem nejlepší počtení ze všech napsaných Brownem, fakt k zamyšlení.. ()

_DAVE_

Další klasická naháněčka kombinovaná s luštěním všemožných historických kvízů v kulisách Italských chrámů. Ale coby ne, zábava na nědělní večer celkem ucházející ()

Mishqo

60-65% ... Nemôžem povedať, že by to bolo vyslovene zlé, no ani, že by som bol spokojný. Chýbal tomu nejaký moment, ktorý by film maximálne zatraktívnil. Ale zase na druhej strane, exteriéry jak lusk - Florencia, Benátky a Istanbul - no radosť sa pozerať. Obsadenie tiež dobré. No a záver? Bez spoilerovania poviem že bol napiču. Už v knižnom závere mi niečo chýbalo, no v porovnaní s filmovým bol stokrát lepší. Ale tak od Hollywoodu sa nedajú vždy čakať hotové zázraky. Fanúškovia knihy si zase neodpustia pozerať sa na film cez prizmu porovnávania, čo ale nie je nikdy dobre lebo v 95% je kniha vždy lepšia ako film - takže kľudne zostaňte doma pri svojich knižkách. Na záver poviem, že je ťažké sa stotožniť s tými "dobrými", keď sa stotožňujete s názorom a pohnútkami tých "šialencov". ()

VanTom

Třetí symbolologický "případ" Roberta Langdona kvalitativně IMHO nijak nevybočuje od těch dvou předchozích. Že namísto církevní kontroverze hledá smrtící virus, k němuž jeho mrtvý strůjce ("Zachraňme přelidněnou planetu!") zanechal složité indicie, to jsem i kvitoval. Ovšem jako obvykle vedly k bleskovému přechytralému dedukování, které jsem sotva stíhal, a tím pádem k smysl moc nedávajícímu pobíhání po italských a tureckých památkách. Připsaná romance a filosofování nad dobře míněnými motivy film ve třetí čtvrtině skoro zastavily, přestože ani předtím nijak dopředu nesvištěl (Zimmer se ušislyšně nepředřel). ()

Timak

Bylo to napínavé asi jako "Jak se budí princezny" - už z názvu víte, že ji vzbudíte. No tohle ... no jak to říct ... Slabota. Nápad dobrý, ale to mají všechny díly - ale to provedení fakt bída. A úplný závěr je fakt výsměch a plivanec do tváře všem Italům. ()

JohnSmith

Stejně jako předchozí dva díly, i tento je nuda a hloupost se spoustou nelogičností. Docela se divím Howardovi i Hanksovi, že do toho šli potřetí. No smlouva je asi smlouva. ()

LEGACY

Florencie, Dante, Dan Brown, Hanks a nábožeství v své ryzé šílenosti - šlo z toho určitě vytřískat víc, jsem si jist, že kniha poskytuje potěšení, které Ron ne. ()

hroubek

Četl jsem všechno od Dana Browna krom Inferna. A po přijetí filmu se mi do knížky a ani do filmu moc nechtělo. Jenže jsem vrátil z dovolené z Itálie, a zjistil jsem, že se děj odehrává v Benátkách a ve Florencii. A tak jsem se chtěl kouknout, jak tvůrci využívají místa, které jsem naživo viděl. A jsem z toho dost zklamaný, ale to jsem měl po "kvalitách" Šifry mistra Leonarda a Andělů a démonů čekat. Howard jede na neutrál, herce to evidentně moc nebavilo a celé to bylo až moc překombinované a to co mělo působit vážně bylo spíše k smíchu. Jediné co, tak jsem si užíval krásné záběry na Itálii a pár zajímavých momentů, a kupodivu docela slušné tempo. I tak to nic nemění na tom, že je to blbost, kterou kdybych neviděl, tak bych o nic nepřišel. ()

yeniczek

Film, na kterém všichni zúčastnění dělali jen proto, že to měli ve smlouvě. Opravdu dementní odklon od vyznění knížky byl jen ta pověstná třešnička. Zimmer zmatlal svůj nejunuděnější a nejlínější soundtrack (citace motivů z prvního dílu absolutně nedává smysl a např. motiv svatého grálu se objevuje při obyčejné jízdě autem jen proto, že to dobře zní). Přitom apokalyptické výjevy a jednotlivé záběrování jsou špičkové. Ale i ten Tom Hanks se u toho nějak nudil (např. herectví ve scéně, kdy se probudí Langdon v nemocnici, je fakt na malinu) a kdo na to pak má koukat... 4/10 ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno