Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh vypráví o malíři Horácovi (David Matásek), který se přátelí se svou mladou sousedkou. Ta je však jednoho dne nalezena mrtvá. Vše vypadá na sebevraždu, ale Horácovi se stále něco nezdá.
Dotyčný do případu neustále šťourá, což ho nakonec dostane do situace, kdy se podezřelým stane on sám. Naštěstí zasáhne jeho přítel, komisař Vašátko (Viktor Preiss).
Detektivka Černé jako smola je adaptací knižního bestselleru Hany Proškové z roku 1976. Příběh však bude, na rozdíl od knižní předlohy, zasazený do současnosti. (Česká televize)

(více)

Recenze (58)

fragre 

všechny recenze uživatele

Detektivky paní Proškové mám rád dlouhá léta, vybudoval jsem si tedy jakousi představu o hrdinech, a to je pro mne první zásadní mínus tohoto filmu. Roli usedlého stárnoucího racionálního a pivo pijícího Vašátka hraje elegantní V. Preiss, roli psychicky citlivého a na sociálním okraji žijícího introverta Horáce "hraje" nabouchaný Matásek. Geniálně špatná volba typů. A od toho se odvíjí vše ostatní, ale mě tady hlavně chybí to napětí, které našinec možná podvědomě cítil v originále, totiž že spolu (někdy proti sobě) řešili kriminální případy člen policejního aparátu autoritativního státu a mírně undergroundový asociální (tedy ve smyslu - do budování socialistické společnosti se nehrnoucí) a neúspěšný umělec. Typy, které by v běžné detektivce stály proti sobě. ---- Pro literární předlohu je tato TV adaptace medvědí službou. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Mohl jste to koupit do palice, vy vole." Po spisovatelích a spisovatelkách se do vyšetřování pouští i malíř Horác. Jeho jedinou výhodou je to, že policii nepomáhá, nýbrž ji svým počínáním prudí. To je asi tak jediné, co mě na tom bavilo, protože jinak bylo trošku zoufalé sledovat, kterak při vyšetřování sebevraždy zakazuje detektiv "sprostým podezřelým" někam chodit, opouštět město či dokonce republiku. ()

Reklama

Kimon 

všechny recenze uživatele

Policie má jasno a jakékoliv námitky svědka nejsou přípustné. A nic na tom nemění fakt, že spolu dlouhá léta vysedávají vedle sebe na rybách. To už mi došla trpělivost a odklidil jsem se od TV ke knize. Pokud by se takto chovala policie při vyšetřování trestného činu, určitě by nedosáhla žádného výsledku. Tvorba České televize stále nedosahuje dobré kvality, snad s výjimkou seriálu Případy 1. oddělení. Zde totiž psal scénář skutečný život, nikoliv dámy Prošková a Poslušná-Knitlová. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Nějak zvláště vydařená česká televizní detektivka, nicméně to celkem rychle uběhlo a ani samotný námět nebyl úplně nejhorší. Co se hereckých výkonů týče, ústřední dvojice Matásek – Preiss ušla, Hybnerová taky nebyla špatná, Stryková se mi víc líbila na těch fotkách než v reálu, no neurazí to ale ani příliš nenadchne. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Knižní předlouhu jsem nečetl, ale jak čtu komentáře zasvěcených, je to pro mě jen dobře. Případ mě zaujal svou zápletkou, pěkně zašmodrchaným dějem, a i když se posléze v podstatě jednalo o "jen co si vzpomenu, bude hotovo", pohodová atmosféra a příjemni herci v hlavních rolích mě bavili. Závěr byl tedy na poklidné vyšetřování trochu moc rádoby dramatický, ale proč už ne. Ve srovnání se současnou televizní tvorbou je pro mě tato série detektivek celkem zajímavým rozptýlením a těším se na hory. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Filmovalo se v Praze a v Poříčí nad Sázavou. (SONY_)

Reklama

Reklama