Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Další díl volného cyklu detektivek z pera renomované autorky Hany Proškové, tentokrát podle knižního bestselleru "Černá smola". Na scéně je opět známá dvojice přátel – kapitán kriminální policie Vašátko (V. Preiss) a malíř, bohém a detektiv amatér Horác (D. Matásek), který utíká před stresy života k řece a k rybaření. Horác se spřátelí s mladou sousedkou (J. Stryková), která je jednoho dne nalezena mrtvá. Vše vypadá na sebevraždu, ale Horácovi se stále něco nezdá, a tak se pustí do pátrání „na vlastní pěst“. Naštěstí zasáhne jeho přítel Vašátko, který má pro extravagance svého přítele Horáce pochopení… (Česká televize)

(více)

Recenze (66)

Kimon 

všechny recenze uživatele

Policie má jasno a jakékoliv námitky svědka nejsou přípustné. A nic na tom nemění fakt, že spolu dlouhá léta vysedávají vedle sebe na rybách. To už mi došla trpělivost a odklidil jsem se od TV ke knize. Pokud by se takto chovala policie při vyšetřování trestného činu, určitě by nedosáhla žádného výsledku. Tvorba České televize stále nedosahuje dobré kvality, snad s výjimkou seriálu Případy 1. oddělení. Zde totiž psal scénář skutečný život, nikoliv dámy Prošková a Poslušná-Knitlová. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Knižní předlouhu jsem nečetl, ale jak čtu komentáře zasvěcených, je to pro mě jen dobře. Případ mě zaujal svou zápletkou, pěkně zašmodrchaným dějem, a i když se posléze v podstatě jednalo o "jen co si vzpomenu, bude hotovo", pohodová atmosféra a příjemni herci v hlavních rolích mě bavili. Závěr byl tedy na poklidné vyšetřování trochu moc rádoby dramatický, ale proč už ne. Ve srovnání se současnou televizní tvorbou je pro mě tato série detektivek celkem zajímavým rozptýlením a těším se na hory. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Nějak zvláště vydařená česká televizní detektivka, nicméně to celkem rychle uběhlo a ani samotný námět nebyl úplně nejhorší. Co se hereckých výkonů týče, ústřední dvojice Matásek – Preiss ušla, Hybnerová taky nebyla špatná, Stryková se mi víc líbila na těch fotkách než v reálu, no neurazí to ale ani příliš nenadchne. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Druhý díl ze série Případ pro ... je určitě o stupínek horší než Případ pro rybáře. Sice úmrtí je docela fingovaně zajímavé, ale pak se odehrává naprosto průměrné vyšetřování bez špetky nápadu. Ani atmosféru tento díl moc nemá. Nebýt překvapivého konce, bylo by to za hodně slabé hodnocení, ale tak to ujde. Jen co neujde, je naprosto sterilní hudba Emila Viklického. Vyrobeno v roce 2015. ()

mh.mail 

všechny recenze uživatele

40% - Pár povídek od paní Proškové s Horácem jsem přečetl, viděl jsem i pár jiných adaptací. Tady mi vadila až příliš hysterická konfrontace mezi Vašátkem a Horácem, když se jim motal do případu. Upřímně řečeno, trochu nelogická, když v chronologicky předchozím díle Případ pro rybáře Vašátko sám Horáce nutil do amatérského vyšetřování i přes jeho zjevnou nechuť. V tomto kontextu si neumím představit, jak bude jejich vztah gradovat v posledním díle trilogie, Příběhu pro lyžaře, neboť jsem viděl přechozí adaptaci z r. 1970 a tedy vím, kdo bude vrah. A moc se na to ani netěším. Co se detektivního případu samotného týká, jedná se o klasiku. Jenom mi nejde na rozum, že v dobách socialismu prošel paní autorce literární předlohy ten vrah, tedy konkrétně jeho povolání. Pokud tedy kromě časového posunu příběhu do dnešní doby nedošlo i k posunu v povolání vraha. Ale to by mi zase měnilo celý příběh, takže asi ne (tuto detektivku jsem jako knihu nečetl, takže originál neznám). ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Filmovalo se v Praze a v Poříčí nad Sázavou. (SONY_)

Reklama

Reklama