Světlo mezi oceány

• USA The Light Between Oceans (více)

Válečný hrdina Tom Sherbourne (Michael Fassbender) po běsnění, jímž prošel na západní frontě, touží především po místě, kde by znovu našel vnitřní klid. Stane se strážcem majáku na Janusově ostrově u západního pobřeží Austrálie kde si najde i milující ženu (Alicia Vikander), jež je ochotná snášet s ním drsné podmínky, které s sebou život na majáku přináší. Bohužel po čase zjistí, že není schopna donosit jejich dítě, což obrátí jejich svět v tichém přistavu naruby. Až jednou moře na břeh vyplaví člun s mrtvým mužem a miminkem na palubě... Tom je nucen volit mezi láskou a povinností a rozhodnutí, které učiní, bude mít nedozírné následky nejen pro ně dva. (Magic Box)

topvideo

Ten vietor a hučanie mora bolo neustále, alebo takmer neustále v zvukovej stope a to mi nerobilo dobre. Inak dej celkom zaujímavý, hoc by bolo treba niečo dovysvetliť, ale divák rozmýšľaj.... ()

fafejt001

NO nedá se jinak , než pět . Zajímavý příběh z majáku , o lásce k dítěti nalezené v lodˇce a o tom , co je správné a co ne , i když občas je to příspěvek do diskuze . Díky Michaelovi , Alicii a malé Lucy poutavá podívaná . Prostě výborné . ()

allegria

Trochu se mi nelíbil konec, ale to mi dojem nezkazilo a nemohlo ovlivnit moje vysoké hodnocení. Film skvěle zpracoval téma, které by s jinými tvůrci vyznělo jako srdcervoucí limonáda, tady se podařilo udělat to tak, že to je silný pocitový zážitek bez pachuti kýče. Skvělý scénář, režie, kamera i herecké výkony. Nemůžu opomenout estetickou kvalitu tohoto snímku - pro mě to bylo jako sledovat sérii uměleckých fotografií v dokonale propracované kompozici a barevnosti. Řadím si mezi nejlepší filmy, co jsem kdy viděla (a viděla jsem jich hodně). ()

XI-XAO

Poklidné a emocemi nabyté drama, kterému bohužel škodí přespříliš dlouhá stopáž. Začátek mne vtáhnul do příběhu, prostředek postupně uspával až nudil a závěr opět přitáhnul mou plnou pozornost. Herecky moc pěkně zvládnuté, hlavně od Fassbendera, kterému jsem jeho rozervanost rozhodně uvěřil. Pokud tedy chcete zažít přes dvě hodiny romantiky, nudy a postupné deprese, máte jasného kandidáta na vítěze. ()

uhlerado

Krásny film, lepší ako kniha. Ma to svoju drsnost, ktorá prejde do srdca až zamrazi. Originálna príbeh /scenár a dobrí herci, čo viac chcieť? ()

Veeria

S tímto snímkem jsem si nesedla do noty....na můj vkus zdlouhavé. Pozitivně hodnotím ale zachycení krás přírody. ()

Kozlowski8

1. světová válka je u konce a Tom dostane po čtyřech letech , strávených v zákopech, nabídku - dělat po dobu půl roku strážce důležitého majáku na ostrově u pobřeží Austrálie... Milostná romance skoro ve stylu německých románů paní Pilcherové, orámovaná přítomností zvučných hereckých jmen, která zvedají její kredit, byť nepůsobí svým představením nijak vyjímečně. Zásadní myšlenka celého příběhu, která řeší volbu mezi láskou a osobním štěstím na úkor práva, je velice silná a emotivní. Avšak vše okolo a hlavně před tím, než příběh k těmto pasážím dospěl, byla spíš zdlouhavá a nezáživná záležitost. Docela hezký film se zajímavým příběhem a atmosférou, ale rozhodně ne nic mimořádného. 4* z velmi odřenýma ušima. 70%. ()

bonovox

Výborná dráma z medzivojnového obdobia s výbornou kamerou, výpravou a perfektnými hercami, vidno že Michael s Aliciou vytvorili počas samotného natáčania pár...v závere dostatočne dojemné. Škoda, že to nešlo v kinách ()

Veber

Dojalo mě to. Rozhodování jsem hrdinům v žádném okamžiku nezáviděla. Zajímavá úvaha o tom, že pro sirotka výraz je, ale když umře dítko, tak jsou rodiče stále rodiče. A zaujalo i to, že "odpustit stačí jen jednou, ale nenávidět musíte každý okamžik každého dne". ()

Radek273

Smutný snímek s obzvláště těžkým tématem! Aneb jak jedna "malá" lež tíží a nemilosrdně ničí celou lidskou bytost. Vlastně od chvíle, kdy si uvědomíte tu komplikovanou zápletku, se jen s velkým donucením koukáte na ta muka. Zkrátka (náročné) drama se vším všudy. Herci se zde opravdu vyřádili, nicméně náplň filmu přímo k výborným výkonům vybízí. Na druhou stranu ty nepochopitelnosti se kupily fakt obrovskou rychlostí! ()

PTuranyi

Silná dráma vzťahu manželov, rodičov a detí. Citlivo natočený príbeh o túžbe po dieťati aj keď sa neubránil sentimentu. Ešte mi vadilo, že celá záverečná dráma vystavaná okolo problému, ktorý sa dal vyriešiť rozumným rozhovorom a trochou empatie. ()

KraLuban

Velmi těžko hodnotitelný film - krásné, smutné..a studené jako jižní oceány, kde se děj odehrává. Na jednu stranu velmi silný příběh o lásce a vině, odpuštění a síle výčitek, hlavní protagonisté úžasní. Na druhé straně tomu přesto něco chybí - pro mě příliš studené, ale na samé hraně výborného filmu. ()

Capri2016

Vyborny scenar, vyborne herecke vykony, strhujuca priroda. Pribeh osameleho muza, ktory zije na ostrove s majakom naprv sam, a potom s dievcatom, do ktoreho sa zalubi a potom si ho zoberie. Je to pribeh manzelskeho paru, ktori o dieta najprv pride a potom k dietatu hrou prirody znova pride. Ale simultanne sa odohrava aj pribeh inej matky ktora o to iste dieta co niekto iny nasiel, prisla. Je to pribeh 2 matiek, ktore bez dietata nedokazu zit, zivot s dietatom ich naplna a zivot bez dietata ich zabija. Je to aj pribeh svedomia otca a manzela, ktory dieta nasiel, ale vie ze mu nepatri. Skutocne vyborny pribeh, vynikajuce herecke vykony 3 hlavnych predstavitelov (Michael Fassbender, Alicia Vikander a Rachel Weisz), neskutocna priroda, vietor, more. Jediny dovod preco som dala 80% a nie 100% je, ze tempo filmu je v niektorych momentoch pomale - tak ako bol osamely zivot na ostrove s majakom v 20. rokoch 20 storocia. Ale aj to pomalsie tempo k tejto psychologickej drame asi patri. ()

Kamil111

Je to sice až příliš melodramatické a doslovně vyložené, ale Cianfrance má svůj rukopis, pro který se oplatí obětovat dvě hodiny času. Filmu by slušel klasický panoramatický formát, protože kameraman z daného prostředí vytěžil, co mohl. ()

Ivetak

Michaela Fassbendera mám čím dál radši a v tomto filmu mě opět nezklamal. Jeho herecký výkon v podobě zamlklého, samotářského a válkou poznamenaného muže jsem mu spolkla i s navijákem a lásku krásné Alicii Vikander jsem mu upřímně přála. Vše bylo ale dlouho moc dokonalé a divák čeká (zbytečně dlouho) na nějaký zlom. Ti dva Vás tak vtáhnout do děje, až se najednou přistihnete že uvažujete nad tím, jak byste v takové životní situaci obstáli Vy. Přiznám se, balíček kapesníčků mi nestačil, na konci jsem načínala druhý. ()

smartynaf

Připomínalo mi to Píseň moře, jen škoda že to bylo tak nějak iracionální a ony silné momenty, a že jich tam pár bylo, nebyly rozvedeny do podoby kterou by si zasloužily. Jinak obsazení mých oblíbenců, takže vlastně nehodnotím objektivně :-) ()

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Znáte novou švédskou superhvězdu?

Znáte novou švédskou superhvězdu?

25.05.2015

Seznamte se s Alicií Vikander. Možná si teď nemůžete její obličej zařadit a marně přemýšlíte nad tím, kde přesně jste ji viděli. Takže nápověda: Pokud občas utečete mimo mainsteamovou klasiku,… (více)