Druhý díl úspěšného akčního filmu Bratr volně navazuje na první - Danila Bagrov přijíždí z Petrohradu do Moskvy, kde potkává své staré přátele, s nimiž bojoval v armádě za války v Čečně. Jedním z nich je Konstantin Gromov, který mezi řečí prozradí Danilovi, že má dvojče Dmitriho, profesionálního hráče hokeje v Chicagu. Nicméně majitel hokejového klubu se snaží po tajné dohodě s ruskými partnery (a mafií) mladou hokejovou hvězdu oškubat o většinu výdělku na základě zničující smlouvy. Pár dní po rozhovoru nalezne Danila Konstantina zavražděného… aby to samé neudělala mafie s ním, odjíždí do Ameriky s jediným cílem - pomstít přítele a napravit křivdy. (kwietitze)

Egress

Škoda přeškoda Sergeje Bodrova mladšího. Tenhle talentovaný mladík se mohl stát ikonou nového ruského filmu. Bohužel osud tomu nechtěl.. Brat 2 - gangsterka made in Russia se po skvělém prvním dílu přesouvá z Petrohradu do Moskvy a následně linkou Aeroflotu do Chicaga. Jasně, místy je to poněkud nechtěně úsměvné, ale nikoli zcela blbé. Ve filmu se mihne Jaroušek Jágrů a taky z pár replik pochopíte, že Rusové se nikdy nesmířili ze ztráty Krymu. Takže se teď nedivme. ()

Ziral odpad!

Osoba, která přijede do úplně cizího města v cizím státě a on se tam ihned orientuje jako doma !!! absolutní nesmysl, zkuste jen v našem státě přijet do neznámého města a hned uvidíte, jak jste ztaceni a to máte ještě jazykovou výhodu. ()