Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Druhý díl úspěšného akčního filmu Bratr volně navazuje na první - Danila Bagrov přijíždí z Petrohradu do Moskvy, kde potkává své staré přátele, s nimiž bojoval v armádě za války v Čečně. Jedním z nich je Konstantin Gromov, který mezi řečí prozradí Danilovi, že má dvojče Dmitriho, profesionálního hráče hokeje v Chicagu. Nicméně majitel hokejového klubu se snaží po tajné dohodě s ruskými partnery (a mafií) mladou hokejovou hvězdu oškubat o většinu výdělku na základě zničující smlouvy. Pár dní po rozhovoru nalezne Danila Konstantina zavražděného… aby to samé neudělala mafie s ním, odjíždí do Ameriky s jediným cílem - pomstít přítele a napravit křivdy. (Pacco)

(více)

Videa (1)

Recenze (38)

gogo76 

všechny recenze uživatele

Veľmi vydarené pokračovanie úspešnej ruskej gangsterky Brat je minimálne rovnako dobré. Prvých 10 minút je troška nezáživných, ale potom to naberá slušné obrátky. Stará ruská, drsná škola opäť funguje a Danila nemá problém ani dnes použiť poctivý nemecký samopal MP 38, či staré nemecké granáty, ktoré vybuchnú v pomere 50:50. Že odkiaľ ich má? Dozvuky vojny...Keď fičí akcia, je poctivá i originálna (starý guľomet v kufri) a keď má byť film vtipný, tak je. Hodnotím pôvodnú verziu s titulkami, dabingom samozrejme dobrá tretina fórov vyfučí do prázdna. "Vy ste gangstri?...Nie my sme Rusi"...Rus v Amerike je dobrá téma, na ktorú by sa dalo natočiť mnohé, ale humor vyplývajúci z týchto situácií si v kombinácii s drsnou ruskou akciou sadol dobre. Dej sa trošku točí aj okolo diania v NHL a na dve sekundy tu možno vidieť i J. Jágra. Vždy, keď vidím vo filme Sergeja Bodrova, tak sa myslím na to, kde asi leží jeho telo. Je smutné, čo sa stalo jemu i jeho štábu. Je Ťa škoda Sergej, bol si fakt dobrý... V pôvodnom znení 80%. S dabingom 60-70%. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Jarda Jágr, toho času kapitán hokejového Pittsburghu, je největší hvězdou téhle prapodivné báchorky, kterak ruský hrdina z jedničky odjíždí za oceán, aby pomstil přítele. A divákovi sprostě sebral dvě hodiny života. Scénáristicky je to děravé hadr, nějaká linie naskočí, ale nikam nesměřuje, tempo je hodně kolísavé, herci mizerní. Příběhů o pomstě v rámci mafie viděl každý přehršel, tenhle ruský model ale nenabízí prakticky nic, na co bych si chtěl několik desítek minut po projekci vzpomenout. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

„AMERIČANE, ŘEKNI MI, V ČEM JE SÍLA? OPRAVDU V PENĚZÍCH? MŮJ BRATR ŘÍKÁ, ŽE V PENĚZÍCH. TY MÁŠ HODNĚ PENĚZ - TAK CO? JA SI MYSLÍM, ŽE SÍLA JE V PRAVDĚ. KDO MÁ PRAVDU, TEN JE SILNEJŠÍ…“ /// Posttotalitní praktiky v ruským podání podruhé. (Ty mafiánský.) Danilovi (s bráchou) už nestačí mafie domácí, pustí se do boje s kořenem v Americe. Za bílýho dne řve nejen MP – 38, ale ke slovu pustěj i Maxim 1910. A to nemluvím vo starejch granátech. Vot eto Rossija! Danila vyměnil Nautilus za Иринu Салтыковu… hudba nahovno, ale aspoň ji může píchnout… A jinak? Svižná, i když trochu hloupá a (rusky) nacionální gangsterka, která už teď nemá čím překvapit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neznám žádnej film s Jardou Jágrem. 2.) Nechápu, proč Krym? 3.) Thx za titule ,,MadWolf“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()

InJo 

všechny recenze uživatele

Bratr 2 mi není proti srsti a ani jsem se u něj nekousal nudou, ale nízké hodnocení mu dát prostě musím, jelikož něco tak scénáristicky děravého se hned tak nevidí. Elementární logika je věc, která v tomto filmu v podstatě vůbec neexistuje (viz několik podivných a hlavně nedořešených dějových linií a motivů), a navíc vlastně ani nevím, co to mělo být za žánr - vzhledem ke spoustě legračních scén (ačkoliv mnoho z nich bylo směšných spíš nechtěně - btw. Terminátor je vedle Danily Bagrova se svou zabijáckou výkonností a neúctou k lidskému životu těžký amatér) bych to tipoval na rozplizlou gangsterskou komedii, ale řekl bych, že tvůrci se snažili spíš o syrový kriminální thriller ve stylu prvního dílu, který sice taky není žádný zázrak, ale aspoň měl nějaký čitelný koncept a i tah na bránu. Toto pokračování je regulérní guláš, který dokáže jakž takž pobavit, ale vůbec se nedá brát vážně. 40 - 50 % ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Hrají:...Jaromír Jágr (neviem či viac ako sekundu, maximálne dve), Irina Saltyková - speváčka ruských popových výgrckov hrá samu seba, a zároveň frajerku Danila (hlavného hrdinu). Ten, podobne ako v jedničke počúva strednoprúdový ruský rock (Nautiliu Pompilius, DDT) a snaží sa dosiahnuť spravodlivosť. V Rusku aj v Amerike. Konfrontácia prístupov západu a východu, nadľahčený scenár, nerobiaci si starosti s uveriteľnosťou či logikou. Odlišnosti vnímania života v ruskom a americkom prostredí i rôzne prístupy k životu od Rusov samotných. Nereálnosťou zápletky sa Brat 2 veľmi nepohol od jedničky. Ale o reálnosť nešlo ani tam ani tu. Skôr o zachytenie životného pocitu, atmosféry doby 90. rokov. Správanie sa vtedajšieho podsvetia a konfrontácia životných prístupov medzi súrodencami, krajanmi - Rusmi a Američanmi. Skvelá práca lemovaná celou škálou dobovej ruskej populárnej hudby - od strednoprúdového roku po popové otrasnosti - viacmenej s vynechaním alternatívy - snáď okrem názvu kapely Zmyslové halucinácie (Смысловые Галлюцинации). Oproti jednotke prepracovanejšie, zábavnejšie a viac vrstevnatejšie. Ak som Brata jedničku označil ako Ruský štandard, tak dvojka je Ruský štandard gold. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (3)

  • Ve scéně, kdy jde hlavní hrdina na trénink Pittsburghských tučňáků, se na chvíli objeví i Jaromír Jágr, další slavný hokejista Darius Kasparaitis dokonce prohodí pár slov. (Lurtz37)
  • V 51. minutě filmu, hned po úspěšném použití druhého granátu, vidíme v záběru zadní část vozu Škoda Forman červené barvy (jedná se o poslední typovou řadu vozu). (grovik.net)
  • Je všeobecným konsenzusom, že tento film poslúžil ako hlavná inšpirácia pri tvorbe slávnej videohry Grand Theft Auto IV. (Real Tom Hardy)

Reklama

Reklama