Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

Mark1983

Je to celkem koukatelný akční thriller, ale akorát interpretace dialogů je dosti přehlušována filmovou hudbou, že jsem čas od času ani nevěděl, co kdo říká. Ta hudba by se měla každopádně o několik decibelů ztlumit, o tom žádná. Jinak, co se týče samotného děje tak jsem byl celkem spokojen. Není áčkový film, ale jde to. ()

joywork

Jsem nepoučitelný. Přetrpěl jsem Olympus Has Fallen a přesto koukám na jakoby pokračování - London Has Fallen. Je fascinující sledovat známé lokace v troskách a to je tak vše. Akční blbost, jako mnoho jiných. ()

durkes odpad!

Bože to teda bola príšerná americká sračka.......nemám k tomu viac čo dodať....azda že pri dvoch scénach mi bolo až na blitie - keď pred sťatím a medzi boxermi do tváre prezident vážne vravel že slúži americkému ľudu a druhá pri tlieskaní amerického i britského štábu pri objavení živých a nezranených týpkov....miestami fakt komické...... ()

faborka

Po shlédnutí jsem nejprve ohodnotila jednou hvězdičkou, ale včera jsem se k filmu vrátila a dala ho ještě jednou. Je to svým způsobem kokotina, plná klišé o hrdinství Američanů a opravdu jsem se občas zhnuseně sarkasticky pousmála. Ale má to grády, žádná hluchá místa - krom srdcervoucích občasných patetických výlevů typických pro americké vlastenecké akčňáky. Když ve 24 minutě filmu stráž Buckinghamského paláce začne pálit do lidí a po té se rozjede Butlerovo vyvražďování převlečených teroristů - tak to nemá chybu! Žádné korektní záběry mimo, ale skutečné až brutální podřezávání a podobně. Samozřejmě že všichni ostatní světoví lídři umřou, ale co se dá dělat, třeba příště. Ona to opravdu je akční jízda, taková poctivá, šmrcnutá osmdesátkami, film rychle utíká a je to napínavé. Takže co příště Butlere? Bílý dům už jsi zlikvidoval, většinu známých staveb v Londýně taky. Takže Moskva? Nebo Peking? Paříž? Nebo zůstaneš v Americe a třeba Los Angeles? New York si asi netroufneš, viď? ()

michalle9

Klasický akční film ze kterého by se dalo vymáčknout více... Místy mi to přišlo jako bych se díval na film s Chuckem Norrisem... ()

November481 odpad!

Krásná propaganda USA, která u mne jako vždy nevyšla. To, že americké filmy jsou nerealistické je na denním pořádku, ale tento film je celkově originál. V životě jsem neviděl více nereálný film. To, že pan prezident i ochránce měli být minimálně tisíckrát mrtvý. Celkově to bije do očí a nedá se na to koukat. Natáhnout finální přestřelku na půl hodiny, kde naprosto o nic nejde je už taky normálka. Celkově mne film neuvěřitelně zklamal a horší film jsem v životě neviděl. Oči i mozek při sledování krvácí a ani jedno to nebere. Kdyby alespoň ve filmu byla pěkná hlavní herečka na kterou by se dalo v průběhu koukat, tak ani toho se člověk nedočká. Jak jsem řekl již na začátku, tupá a hnusná americká propaganda. ()

chytri

Čekal jsem málo a dostal jsem ještě méně. Butler měl skvělého ctihodného občana a 300, ale od té doby žádná sláva. Tohle bylo bohužel podprůměrné od samého začátku. USA president is hero. Bože to je klišé posledních filmů a odpad na klasiku. ()

zekon

Nebylo to úplně špatné. Ani mě v dnešní době nepřijde nerealističnost zápletky. Nicméně to střílení, SuperButler, patriotismus. apod se musí zkousávat. Zvuk akce super, Butler super. 3*+ Takové Call of Duty řízlý Splinter Cell na obrazovce. Skoro je to na 4. ()

gezko

Gerard sa nám pekne update-oval. Už nekosí teroristov po desiatkach, ale po stovkách. Skoro ako Rambo, len s rozdielom, že si nehraje v džungli, ale v Londýne. A nepotrebuje guľomet, vystačí si len s nožom a pištoľou...skoro ako Die Hard. Na McLane-a mu však chýba väčší ostrovtip a sku*vené šťastie. Gerard má však inú presnosť a tou je: I'm thirsty like shit. Je smädný po kečupe, spúste kečupu. Vďaka tomu mu to dobre odsýpa, skoro ako za mladi. Len nechápem, čo majú proti šikmáčom. V jednotke odpravili Kórejského premiéra a tu zasa Japonského. PS: ten akože "Berlusconi" s mladou pipkou bol svetový. ()

CheeseFigure

Tak, po G.I.Joe 2 nám amíci druhý krát rozmrdali Londýn. Butler berie do rúk zbraň a zachraňuje Eckharta, lebo masívny, predvídateľný, dobre (filmársky) spravený vražedný útok na lídrov západného sveta môže prežiť len americký prezident, s ktorého smrťou treba čakať, kým nabehne elektrina, aby sa jeho smrť mohla livestreamovať. Akcia, streľba, pästné súboje sú celkom fajn, Butler sám zlikviduje barák plný teroristov, zatiaľ čo vonku ho kryje armáda. Škoda tej krátkosti, hlavný zloduch mohol dostať viac priestoru. Ako jasné, dej sa odohráva v Londýne a on je zalezený kdesi v Arabsku, ale i tak. Ďalšou škodou je toľkých logických chýb, to ale k takému to druhu filmu patrí. ()

chosan

Jelikož akčních filmů už je v dnešní době jako šafránu mohu tento zařadit mezi ty lepší ne úplně nejlepší ale lepší to ano. Je tady co má u akčního filmu být tj. hlavně akce. A ještě jedna věc líbí se mě více než Pád bílého domu pro mě dobrý až výborný fílm za 75%. ()

Občasník

Akční jízda od začátku do konce, i když většina CGI efektů dost bila do očí. Aspoň, že hlavní hrdinové neměli celý film jeden zásobník :-) ()

d_stirling

Pád Londýna mi připomněl saegalovky ve zlaté éře a Gerard Butler jako by byl inkarnací devadesátkového Caseyho Rybaka. Máme tu teroristy s epickým plánem, o kterém sice netušíme, jak jej byli schopni vykonstruovat a ještě méně jak vůbec byli schopni přiblížit se jeho realizaci, ale to nevadí. Není to důležité. Důležitý je agent tajné služby, který má postavu na mnohem vyšším levelu než jakýkoli špatník, který se objeví ve scénáři, a tak všem řádně nakládá a jehož přirozená autorita je tak vysoká, že bez mrknutí oka přebírá velení jednotky britských SAS, která se v hodině dvanácté objevuje jako příslovečná kavalerie. Díky za to, že se někdo stále nebojí natočit pohádku, kde je vše černobílé a good guys všechny s přehledem převálcují. Tři a půl hvězdy. ()

Trunks

Londýnský pád se Butlerovi zastavit podařilo, snad podobně úspěšný bude i při pádu své herecké kariéry. ()

Kodousek

Začalo to zajímavým námětem a skvěle zpracovanými exteriéry Londýna, mnoa skončilo to jako typická hloupá americká akčňárna ... jak lehké je zabít slibný film. Dokoukala jsem to, ale s velkým znechuceným šklebem.. škoda ()

Adoshek odpad!

Akcni krimi thriller? :D Spis komedialni parodie na akcni film s tak kreslene umelymi efekty, kterym ani samotni tvurci filmu nemohli doufat, ze jim divaci uveri :D :D Fakt traparna a smeju se jeste ted :D toto je vazne sracka :D ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)