Báječná Angelika

• Francie Merveilleuse Angélique (více)
TV spot

Poté co byl hrabě de Peyrac na základě králova příkazu zatčen za čarodějnictví a posledního lednového dne roku 1661 upálen na Place de Gréve, mladá vdova Angelika najde své místo mezi ostatními opovrženými, na slavném pařížském Dvoře Zázraků, který je útočištěm lupičů a žebráků. Zde potkává svého přítele z dětství v Poitou – Nicolase, který se stal vůdcem pařížských lupičů. Stává se královnou pařížské lůzy. Má mnoho nepřátel, jak u dvora, tak v podzemí. Ale Angelika se nevzdává, zachraňuje své dvě děti a naplňuje svůj odvážný plán. Chce zpátky svou čest, tituly, majetek i postavení u dvora. (Česká televize)

PaRi

Dávám také 4 hvězdičky, jako Lima, neb mám stejnou slabost pro tyhle staré poctivé kostýmové filmy, ale na rozdíl od něj bych byl ochoten hvězdičku přidat za noc s markýzou. ()

Tiiso

Druhé pokračování ro mě kdysi v dávných dobách znamenalo stále ještě zajímavé filmové ovyražení i když jen u televizní obrazovky. Hned po prvním díle je to snímek, který stále ještě lze nějakým objektivním zůsobem hodnotit, na rozdíl od dalších pokračování. ()

Godhaj

,,Já tě miluji!" ,,Nech mě být." Opět jako v předchozím díle nemohu pochválit nic víc než samotnou Angeliku, která je prostě kočka! I když v tomto díle je trochu víc proradná a trochu víc kariéristická než by bylo vhodné ke kladné hrdince. Jinak je vše ostatní stejně slabé, nebo dokonce ještě horší. Celý film je ještě více zmatenější než ten předchozí. Patrně za to může střihač, kterého musel někdo pustit ze řetětu. Některé dějové linky se tak ,,odehrají" jen v pár vteřinách, takže není úplně snadné držet krok s dějem. Vedlejší postavy se chovají nelogicky a hloupě, takže jsou k smíchu i v těch situacích, kdy se zrovna odehrávají vážnější scény. Druhé pokračování Angeličiných dobrodružství u mě tedy dopadlo o chlup hůře než její první výstup. ()

topi80

Angelika - asi nejpopulárnější záporná postava dějin filmu. Co si budeme povídat, její údajná krása zřejmě nebude úplně univerzální, protože i přesto, že dle nějakých objektivních ukazatelů estetického vnímání ženy by se měla všeobecně líbit, na mě (a nejsem v tom sám) působí absolutně asexuálně. Když k tomu přidáme chování namyšlené slepice, divíme se, že vždycky nějakému tomu bičování unikla. I ten nejmírumilovnější člověk na světě by se musel hodně držet, aby se nenechal unést emocemi hned, jak dotyčná otevře svoje ústa. Na druhou stranu, já mám tyhle historické výpravné kostýmní podívané celkem rád. Proto je škoda, že v tomto dílu (narozdíl od prvního a posledních dvou) absolutně chybí děj a je spíše přehlídkou mužského sebeovládání nad namyšleností jedné nesnesitelné semetriky. ()

Mes-siah

Asi som sa narodil do zlého roku, alebo mi niečo uniká? Nechapem ani maku. Nič. 0b. Som mimo jak da jedle. Ani obraz, ani zvuk ()

Havala

Angelika se chytne a začne uplatňovat svůj obchodní talent. Tento díl na mě dělá dojem dějového mostu, někam dál, kde se odehrají zásadnější zvraty hlavně setkání s Geofreyem, ale film rozhodně nenudí. ()

offlineman

Hodně silná scéna, kdy Jean Rochefort horečnatě přemýšlí, jestli Angeliku vymlet, když se mu sama nabízí, ale on stejně nepodlehne! Jinak je škoda, že tady jej nemluví Josef Vinklář. Otakar Brousek, při vší úctě, z něj dělá mnohem staršího a trochu odtažitého. ()

Xpojntman

Ve své době a hlavně, když to davali u nás telce, tak Angelika byla dost erotickým filmem. Zrzka dokazala vstoupit nejednomu hochovi do snů a představ. ()

ostravak30

Ve druhém díle se z Angeliky stává trochu mrcha. Přidává se ke skupině, která okrádá bohaté, přičemž není řečeno, že každý bohatý je zároveň svině, touží po moci, neboť moc je všechno s mocí se může cokoli - jak sama říká, a sleduje především svoje zájmy. Tedy získat zpět statky a bohatství. O romantiku už ani tolik nejde. Tohle je čistě dobrodružná záležitost natočená ovšem z velké části v kulisách, což je poznat. ()

blondboss

Bohužiaľ podstatne slabší diel ako bola jednotka. Z Angeliky tu spravili doslova štetku a aj tých dejových zlomov je tam až príliš a aj to sú jednak nepodstatné a jednak neprehľadné. Hádam sa to v ďalších častiach zlepší. Toto sa podľa môjho názoru naozaj nepodarilo. Michele Mercier aj napriek tomu nádherná. 45 % ()

carl.oesch odpad!

Soudruzi věděli, proč tohle nekupovali. Tenhle díl byl opravdu zcela zbytečný a o ničem. Děj roztahaný a nelogický, závěr vysloveně trapný. Scénář psal zřejmě někdo, kdo to uměl asi tak, jako 95% českých scénáristů druhé dekády třetího tisíciletí. Jinak jak správně poukazuje Gemini, jediný normální z celé té plejády (byť s iritujícím českým dabingem pana Vinkláře) je Jean Rochefort a Jean-Louis Trintignant, v té šílené paruce je snad rafinovaná pomsta režiséra nebo vyrovnávání nějakých účtů z mladí.....tady to už ani nezachrání Magne. ()

lucy.lu

Joffrey je pro Angeliku už minulostí. A mě asi od půlky filmu zaměstnávalo mysl jen jediné - kolika mužům báječná Angelika ještě podlehne? ()

Scaevola

Patrně nejpovedenější díl a možná právě pro to, že hrdinka je nejvíce do větru a že špína Paříže je tak kouzelná. ()

janucha

Tak tenhle díl je myslím druhý nejhezčí po Markýze Andělů. Je škoda, jak říká Jeanne že zde byl příliš rychle odbyt výstup Angeliky od spodiny, přes hostinec, čokoládovnu atd.ke dvoru. Představitel Filipa byl docela dobře zvolen, třešinkou na dortu je J.L.Trintignant jako Básník Špína. Zkrátka hezky se na to kouká, zahrady Versailles jsou prostě fotogenické. ()

pavont

Stale sa to drzi v duchu prvej casti ale dvojka mi prisla slabsia. Po slubnom zaciatku a vrazde chlapca, dej sklzne do slovnych hier a prekombinovanosti. ()

Zemřel herec Jean-Louis Trintignant

Zemřel herec Jean-Louis Trintignant