Čtyři zamilovaní a mnoho nerorozumění – tak se dá krátce charakterizovat děj italské filmové veselohry režiséra Luigiho Comenciniho Chléb, láska a žárlivost z roku 1954. Film je volným pokračováním snímku Chléb, láska a fantazie a jak již sám jeho titul napovídá, štěstí obou dvojic – strážmistra s Annarellou a Stellutiho s Výtržnicí nebude mít dlouhého trvání… (Česká televize)

farmnf

"Když se vás nadřízený ptal, z jakých pohnutek vzniklo toto nedorozumění, co jste mu odpověděl?"."Odpověděl jsem, že to bylo nedorozumění,pane strážmistře!"....Naprosto bleskové pokračování předchozího dílu(48 hodin). Stejně profesionálně a živelně zvládnuté jako Fantazie. Děj filmu notoricky známý, Gina ještě krásnější a divočejší než v díle předchozím. Caramella zde sehraje těžkou scénu: Motolice, motolice! Obyvatelé vesnice Sagliena řeší vážný problém. Je karabiniér Stelluti blbec, nebo vážně hodný chlapec? Přiznám, že hranice mezi těmito atributy je tenká a někdy těžce rozeznatelná. Na závěr se dozvíme, že Stelluti je sice blbec ale rozhodně i hodný chlapec a tak to má být. ()

anli

Pokracovani uspesne komedie se vcelku povedlo o neco lepe,nez prvni film.Hlavni hrdinove skveli a perfektne jim sekunduje Tina jako hospodska.Tento dil je o neco vtipnejsi,sviznejsi a veselejsi.Vcelku italska klasika. ()

noriaki

Nedá se tomu upřít jistý půvab, bohužel ten sám o sobě nestačí, a já jsem se zasmál sotva dvakrát. Pane, amore e gelosia není ani chytrý, jak italské komedie bývají, ani vtipný, jak koneckonců bývají komedie i z jiných zemí. Druhý handicap trochu kompenzovala rozvernost, ten první nezakryla ani pečlivě vybroušená forma. Nakonec pro mě byli nejzajímavější herci, Gina Lollobrigida je nádherná jako vždycky, avšak perfektní Vittorio De Sica, ji úplně hravě zastínil. ()

Autogram

Starší kúsok, ale veľmi podarená komédia o trampotách postaršieho strážmajstra s láskami v zapadnutom talianskom mestečku. Potýkať sa musí s ohováraním a intrigami, aby nakoniec za dramatických okolností prezrel. Filmu pridáva body aj starý český dabing s Kopeckým a zaujímavá česká prezývka Lollobrigidy Výtržnice. –––– Tohle je táta? Dyť je to děda! ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Narodený v Sorente, 15. mája ..." "V máji. Vôl!" "Ako to myslíš "vôl"?" "Máj je v znamení vola!" "Myslíš býka?" "Áno, vola."     Mal som trochu obavy, ako dokáže tento film nadviazať na výborný predchádzajúci film Chlieb, láska a fantázia (1953), ktorý bol ukončený happy-endom a zdalo sa už byť všetko uzavreté. Moje obavy sa našťastie naplnili iba do malej miery. Oproti predchádzajúcej časti sa mi táto javí trochu povrchnejšia, s trochu jednoduchším humorom a trochu väčšou naivitou v dejových zvratoch. Film je tentokrát menej venovaný láske a viac žiarlivosti, intrigám a ďalším ľudským nerestiam, ako je pokrytectvo. Našťastie tu máme staré dobré postavy, ktoré ma aj naďalej veľmi bavili (hlavne postavy, ktoré hrajú krásavica Gina Lollobrigida a sympatický elegán Vittorio De Sica). Postava Giny Lollobrigidy je rovnako príťažlivá vo svojej nežnej polohe, ako aj vo svojom plamennom hneve. Navyše sa tu predvádza aj v novej polohe, v ktorej je rovnako skvelá - polohe umelkyne. Len tá postava mladého karabiniera ma poriadne iritovala. Pokiaľ ešte v prvej časti bol vykreslený ako veľmi nesmelý, ale inak sympatický mladík, v tejto časti sa z neho stal totálne tupý trkvas.     "Prišla si sa pomodliť k svätému Antonovi?" "Nie, môj svätý je svätý Michal, ktorý drží meč nad diablom. Chráni ma pred ohováračmi." ()

pipapa

O chlup zábavnější než "Chléb, láska a fantasie", ale opět žádný zázrak. Tyhle italské "ohnivé" hlavní hrdinky a slavné "sexbomby" mě svým "uměním" moc netankují. Dávám přednost těm skutečně ohnivým italským NEsexbombám - Giulietta Masina, Anna Magnani aj. ()

MickeyStuma

Pokračování neodolatelná romantické komedie plného života, přirozeného lidského přístupu a krásných dialogů. Snímek opět rozjařeně prezentuje lehkou dramatičnost osudových propletenců plných vášně, tentokrát však ve znamení až chorobné žárlivosti. Humor je naprosto lidský a co si budeme povídat, na vesnický život, kde sleduje jeden druhého a patřičně to komentuje, je ve svém smyslu i reálný. Takříc ´růžový neorealismus´ poukazuje na chudý vesnický život v celé své kráse. Co postava, to ucelený charakter a každý má co říct, aniž by vzbuzoval sebeklam. Každý žije jak umí a dává do toho všechno. Ony dialogy a veškeré hlášky vytvářejí až komedii situační, ale upřímnou a pro filmové diváky osvěžující. Situační humor je tentokrát dokonce o dost výraznější. Sociální aspekt chudoby v nějaké izolované vesnici někde v pohoří je v tomto případě stále druhořadý. I nadále  kvete přátelství, láska a radost ze života. Zkrátka, i ten druhý  film pohladí, pobaví a vytvoří neodolatelný  divácký zážitek. ()

polonius

O dost živější než předchozí díl s mnohem zábavnějšími pasážemi (strážmistrův dvojitý oběd). Má to mnohem větší spád a není to tak naivní. ()

Tamdydam

Pokračování filmu Chléb, láska a fantazie mě bavilo víc, než první díl. Narozdíl od něj se totiž může pochlubit přeci jen poněkud košatějším scénářem. Přestože i tento film je značně prostinký, nijak zvlášť to nevadí. Nádherné (vskutku "echt" italské) prostředí, velmi sympatičtí herci (až na toho neskutečně tumpachového ženicha sličné nezbednice) a celkově pohodová atmosféra k přijémnému zážitku stačí. Škoda jen, že film není v barvě. To prostředí by za to stálo ()

subic

Jako dobrý, ale asi nejlepší je na tom český dabing Miloše Kopeckého coby místního vrchního strážmistra karabinierů. ()

ostravak30

Všechno co jsem napsal u prvního Chléb, láska a fantasie platí i zde. Vždyť herci a tvůrčí tým zůstali na svých místech a mezi jednotlivými filmy je pouhý rok, možná pár měsíců. A pořád mě to baví. Hlášky, italská nátura převedená do žárlení, slovních půtek i života na venkově. Krásný film i komedie. ()

PTuranyi

Pokračovanie príbehu Chlieb, láska a fantázia je rovnako príjemné. Vlastne to vyzerá, že ani nejde o pokračovanie, ale ide o jeden film rozdelený na dve časti. Príbeh pokračuje presne tam kde jeho predchodca skončil. Dej sa zaplieta s talianskym šarmom a najmä temperamentom. Ako rýchlo sa veci pokazia, tak sa zasa rýchlo napravia a všetko šťastne skončí. V hlavných úlohách opäť krásna Gina Lollobrigida a šarmantný Vittorio De Sica. ()

gizi

Ne už tak dobré jako Chléb, láska a fantazie (do jedné řeky dvakrát nevstoupíš), ale pořád příjemné a zábavné. 75%. ()

Radeck

Ach ta božská Gina Výtržnice pro mě tady nejvíce srovnatelná s půvabem Marilyn Monroe. Film nemá prakticky žádných větších slabin, pobavil jsem se dosti a zapomenout na scény Výtržnice kdy se dá ke kočovnému divadlu zprvu zaměstnána snad jako uklízečka a poté jako hlavní vystupující hlavní hvězda tanečnice tak to by byl velký hřích přátelé na ty její taneční krásné divoké kreace vůbec zapomenout. ()