Mimi šéf

• USA The Boss Baby (více)

Mimi šéf je ve skutečnosti velký boss. Navenek sice působí jako roztomilé batole, ale uvnitř je to protřelý byznysmen posedlý obchodními úspěchy. Pracuje pro organizaci BabyCorp a jeho hlavním posláním je zjistit, proč teď děti prohrávají na trhu rodičovské lásky. Zatímco lásky k dětem ubývá a podíl BabyCorp na trhu klesá, o to rychleji rostou výsledky konkurenční společnosti Štěně a.s. Ta místo dětí prosazuje do rodin chlupaté, roztomilé mazlíčky a její zakladatel Francis E. Francis si může spokojeně mnout ruce a věřit, že děti z byznysu s láskou úplně vyšoupne. Mimi šéf se musí se svými pomocníky z BabyCorp vydat na speciální misi za záchranou rodičovské lásky. A aby v boji proti konkurenci uspěl, musí na svou stranu získat i svého staršího brášku. (CinemArt)

Hamaradža

A to som do poslednej chvíle veril že stupídny je iba námet. Nestráviteľné, infantilné, scenár je popletený a nič nehovoriaci nonsens. Animácia ok. 2,5 ()

kajas

Překvapivě docela slušný animák, v jehož závěru jsem si skoro posteskla, že nemám sourozence. Některé nelogičnosti mi ale přece jen vadily - kam zmizelo maminčino těhotenské bříško a proč se rodiče více nepodivovali nad miminkem v obleku. ()

Vyhy

Natočit animák podle knižní předlohy, jež má asi 40 stránek a k tomu všemu tam jsou jen obrázky, to chce hodně odvahy. Studio muselo k tomu vymyslet obsáhlejší příběh, který by měl zabavit dětské diváky na 97 minut. Nevím, zda se děti bavili, já ale ne. Když pominu složitější příběh a několik logických chyb, hlavní myšlenka byla přeci jen působivá. Starší sourozenci vždy ostrouhají, když jejich domov naruší mladší brácha či sestra. Ve filmu se bylo těžké orientovat, jelikož bylo složité rozpoznat, co je skutečnost a co Timova představivost. Navíc, pokud se děti rodí v nebi (nebo kde to sakra bylo), proč Timova maminka měla těhotenské břicho a jak to že Mimi šéf přijel taxíkem? Rodiče očividně viděli, že Mimi šéf má na sobě oblek a nosí kufřík – to jim to nepřišlo divné? A takových otázek vzniká spousty. Chápu, že mladé diváky to nezajímá, takže to nebudu hrotit. Za myšlenku a pár dospěláckých vtipů dávám ty dvě hvězdičky… ()

M.i.k.e

nápadité,vtipné a výborné po technické stránce...nenápadný animák,který strčí do kapsy i větší bratříčky a sestřičky...70% ()

rakovnik

Přestože mám v rodině malé dítě, nebavil jsem se a nevím, zda se větší děti baví, protože z mého pohledu dospělého byl tento film hezky vypadající báchorka o ničem. Nepochopil jsem smysl příběhu, neztotožnil se s postavami...jsem asi už moc starý na mimina. ()

Aljak

Na môj vkus až príliš veľká infantílnosť s minimom dôvtipu a podprahového humoru, ktorý by bol aj pre dospelejšieho diváka dostatočne atraktívny. A to som si od Toma McGratha ako spolu-režiséra troch Madagaskarov očakával niečo naozaj pôsobivejšie. Ale nebolo to zas až tak zlé, malo to aj nejaké svetlé momenty a na zopár hláškach a scénkach sa dalo aj trochu zasmiať. Ale ja osobne som čakal niečo lepšie, hlavne čo sa týka toho podprahového humoru v znamení dôvtipu a dvojzmyslov. ()

Havaj8

Vzhledem k ostatním animákům byl Baby Boss minimálně vtipnej. A to od toho vlastně nic jinýho krom animace ani nečekám. Na druhou stranu děti ho pochopit nemůžou, takže je to rozdělený tak půl na půl. Ale já jako dospělejší jedinec z toho nijak nadšenej nejsem a to že mě animáče kolikrát dokážou mile překvapit. ()

honajz2

Tohle jsem nehodnotil? Přitom jsem to viděl tak rok zpátky, ale nevadí. Já tak nějak nevím, ten film vidím někde mezi celkem ok a neskutečně otravným. Problém je v tom, že se ty normální, občas (ale to fakt spíš výjimečně) zábavné momenty střídají s těmi, kdy mi ten film přišel hloupý, trapný a hlavně otravný. A jelikož se tenhle stav mezi sebou střídá strašně často, je to pro mě těžké to nějak pořádně ohodnotit jako celek. Jako takhle, ono se na to nedívá špatně, ale jsou tam prostě scény, které bych z toho nejradši vymazal. Nakonec dám velmi slabé 3*, ale nic extra to rozhodně není, je mnohem víc lepších animáků. ()

DA_NO

Už od přečtení synopse tohohle filmu mi byla jasná jedna věc: bude to originální. Po shlédnutí traileru mi byla jasná další věc: bude tam spoustu infantilních jednoduchých vtipů pro děti a bude to mít jednoduchou dějovou strukturu, kterou má dnes každý druhý animák: hlavní postava se má dobře, připlete se tam další postava, která dobrý život hlavní postavy pokazí, následují nesváry, spolupráce, dojemná chvilka a vyvrcholení, kde si navzájem obě postavy pomůžou. A všechny tyhle tři aspekty se po shlédnutí vyplnily - příběh byl originální, infantilní humor tam byl (ale méně, než jsem čekal) a ta dějová struktura byla doopravdy taková, jak jsem popisoval. Co ale překvapilo byl ten "dospělejší humor", který se tam vyskytoval v docela hojné míře (hlášky typu "Neprojdeš dál!" nebo "Sorry jako" byly doopravdy vtipné) a originální charakter dvou hlavních postav (hlavně Mimi šéfa). Co naopak naštvalo byl hlavní záporák, který nebyl absolutně ničím zajímavý a měl neskutečně neoriginální příběh. 60% ()

Streeper

Já musím od animáku přestat očekávat něco obrovského, protože pak odcházím vždycky zklamaná. Mimi šéf je bohužel i tenhle případ, ale stejně si zaslouží čtyři hvězdičky a za co? Za originalitu příběhu. Malinko to připomíná Čapí dobrodružství (výroba dětí), ale jinak je to originálně napsané, jediné co se mi nelíbila byla zápletka, která se mi nezdála příliš promyšlená a důležitá. Nicméně hlavní postava Mimi šéf byl naprosto dokonalý a u jeho scén jsem se zasmála nejvíce. ()

Nach

Bál jsem se triviální zápletky ždímající dětskou roztomilost na maximum. Ale nakonec jsem dostal docela vtipný příběh o dětské fantazii a dítěti, které mluví a chová se jako dospělý aniž by to působilo pateticky. Ano, je to tradiční animák pro děti, ale myslím, že zde ani dospělí nebudou tolik trpět. Takže palec nahoru. Studiu Dram Works animation se to opět povedlo. 75% ()

Rocky88

Začnu negativem. Absolutně nemůžu překousnout právě "narozený" mimino v obleku, mluvící, plnící KPI. Vše ostatní, hlavně kvalita vtipů, je parádní. Úvod mě nenadchnul (viz výše zmíněné), ale jakmile čarodějný budík zacitoval Gandalfa, začal jsem tušit, že tohle asi nebude úplně tuctovej počin. Vtipů je přehršel, navíc jsou nápadité, až mi přišlo, že film museli režírovat Lord s Millerem. Pro mě velké překvapení, klidně si tuhle šaškárnu někdy zopakuju. ()

epicek

Hodně povedený a nadprůměrný animák ale na konci jsem měl takový pocit, že se z toho námětu Mimi Šéfa dalo vydolovat malinko víc. Rozhodně jsem se ale v kině bavil a některé gagy byly fakt povedené. Hvězdičku navíc musím dát za ten moc příjemný a povedený soundtrack Hanse Zimmera. Příjemná podívaná! Sorry jako ()

necisty

Žádný zázrak, který by bylo nutné vidět, náladu ale nezkazí. Škoda, že nejlepších je jen posledních 5 minut, které by jinak tu čtvrtou hvězdu vykouzlily. ... Hvězda Přerov 3D ()

campix

Přímá ukázka toho, jak se povedly nebo spíše nepovedly letošní animované filmy, když je Mimi šéf nominovaný na Oscara v této kategorii, jelikož se jedná o velice průměrný až podprůměrný animák. Prim hraje pravděpodobně námět, který místy působí hodně zajímavě, ale celkově jsem prakticky jenom kroutil hlavou, jak někdo dokáže něco takového vymyslet. Miminka ani štěňátka film sami neprodají, protože se vlastně nejedná o nic originálního a nedokáže to zvednout ani hvězdný voiceover. ()

pakobylka

Mohla to být velice vyvedená animovaná komedie - jen kdyby byla méně ambiciózní ... kdyby zůstala u správně ujetých a neobyčejně zábavných představ zhrzeného staršího brášky, kterému vpadlo do života zbrusu nové, leč nečekané a nezvané MIMINKO. Kdyby nevsadila na jakousi bojovně naladěnou mimi korporaci ... a kdyby proti sobě nepostavila DĚTI a ŠTĚŇÁTKA. Nenadšené 2,5* ()

KajusaK

Po dlouhé době na animáku v kině. Velmi pěkně udělané. Bylo tam dost nesrovnalostí jak již bylo zmíněno ale tak to se asi musí přejít :) ()

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST