Mimi šéf

• USA The Boss Baby (více)

Mimi šéf je ve skutečnosti velký boss. Navenek sice působí jako roztomilé batole, ale uvnitř je to protřelý byznysmen posedlý obchodními úspěchy. Pracuje pro organizaci BabyCorp a jeho hlavním posláním je zjistit, proč teď děti prohrávají na trhu rodičovské lásky. Zatímco lásky k dětem ubývá a podíl BabyCorp na trhu klesá, o to rychleji rostou výsledky konkurenční společnosti Štěně a.s. Ta místo dětí prosazuje do rodin chlupaté, roztomilé mazlíčky a její zakladatel Francis E. Francis si může spokojeně mnout ruce a věřit, že děti z byznysu s láskou úplně vyšoupne. Mimi šéf se musí se svými pomocníky z BabyCorp vydat na speciální misi za záchranou rodičovské lásky. A aby v boji proti konkurenci uspěl, musí na svou stranu získat i svého staršího brášku. (CinemArt)

Xmilden

Poměrně nevyrovnaný animák, který nejvíce potěší úvodními minutami. Celkově mám pocit, že animáků které se snaží pomrkávat směrem k dospělým je čím dál více, ale úrovně série Toy Story nedosahuje ani jeden. 60% ()

Fiftis

Úplne si nie som istý pre koho bol film určený. Starší vidia všetky nedoriešené veci a medzery, ktoré príbeh má. Mladší podľa mňa nemôžu pochopiť všetko. Vo filme sa bolo ťažké orientovať, pretože bolo zložité rozpoznať, čo je skutočnosť a čo Timova predstavivosť. Navyše, ak sa deti rodia v nebi, alebo kde to kurňa bolo, prečo Timova matka mala tehotenské brucho a ako to že Mimi šéf prišiel taxíkom? Rodičia očividne videli, že Mimi šéf má na sebe oblek a nosia kufrík - to im to neprišlo zvláštne? A takých otázok vzniká kopa. Chápem, že mladých divákov to nezaujíma, takže to nebudem siliť. Neviem, či by som si to však chcel pozrieť ešte raz. Myšlienka prijatia mladšieho bračeka sa dá deťom vysvetliť aj bez zbytočných 97 minút pozerania, ale na zabitie času je to dobré. ()

Shakers

Nebolo to zlé. Celkom fajn sranda, zaujímavé postavy a príbeh, len mi tam chýbala taká iskra, ktorá zdobila predošlé animáky tohto režiséra (Madagascar, Megamozog). Niekedy to úplne nemalo čím zaujať. Slovenský dabing opäť fajn. 70% - 3* ()

lamps

Navzdory lehké infantilnosti námětu a neatraktivitě trailerů se tvůrcům povedlo stvořit velice příjemnou a zábavnou podívanou, která si na vlně filmových odkazů a neskrývaného parodování hollywoodských vyprávěcích postupů rozhodně dokáže své příznivce mezi dětmi i dospělými najít. Více zde ()

Big Bear

Celkem vtipný animák , který se zprvu zdál velmi inteligentním pohledem na příchod miminka do již zaběhnuté rodiny s jedním dítětem a změnou jež to přináší. Pro mně bohužel se po krátké chvilce z mimina stal skutečný šéf a celé to nabralo dosti fantastický a jiný rozměr. I v tom občas padl ale fór, kterému se musí dospělák zasmát. Avšak měřeno tou hlavní optikou, tedy dětmi je film vyžadován k opakovanému přehrávání na rozdílod jiných animáků a tak soudím, že se potomstvu dost líbí. Za mně průměr. 3 dudlíky. * * * ()

Allien.9

Čtyři hvězdy se mi dávat nechce, tři hvězdy jsou pro změnu degradující. Tak co s tím? BabyCorp jako takový je divný, zápletka BabyCorp vs. Štěně a.s. je ale docela trefná. Je to roztomilé, překvapivě vtipné a scénárista si vyhrál s detaily (ať už se jedná o rovinu Timovy fantazie nebo o Mimi séfovy poznámky), ale nemůžu se zbavit pocitu, že mě to po pár zhlédnutích přestane bavit jako například "Zataženo, občas trakaře"... 3,5*. ()

misterz

Roztomilé a tak správne detsky humorné. Miestami mi to síce prišlo ako agitka na delenie ľudí podľa tvaru, emócií alebo schopností, pričom dejová linka sa mi pre detského diváka zdala niekedy až prehnane prekombinovaná, no bavil som sa. Viac ako som čakal. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

pornogrind

Poslední dobou jsem animákama doslova přesycenej a možná i proto jsem od Mimi šéfa čekal víc. Upoutávky celkem taky nalákaly, ale výsledek mě osobně moc nenadchl. Na druhou stranu musím dodat, že přítelkyni a dceři se to líbilo, tak alespoň za ně to nebyly vyhozený prachy. Já bych svoje prachy za vlez do kina určitě uměl investovat líp. ()

dr.horrible

Štyrmi hviezdami som si bol celkom istý, len potom trvalo deň, kým som sa dostal sem, a ono celé komplet vyšumelo. 24 hodín a nepamätám si snáď žiadny vtip, akurát mi dokola leze po rozume meno "obertučný mimišéf." Prvý dojem super, navyše je to tak nejak zvláštne antivýchovné, zacielené na menšie deti a pritom plné dospeláckych narážiek a vtipov, že niektoré nepochopil ani tuna moj dementný tridsaťročný kamarát T.M. 70% ()

hladass

Podle traileru v kině se mělo jednat o vtipný animák, který pobaví nejen děti, ale i dospělé... No, nestalo se... Alespoň v mém případě... Po dvaceti minutách a jednom slušném vtípku, jsem prostě usnul... A to se mi nestalo už dobrou řádku let... Dcera nadšená, já vyspaný... A za to dávám ten jeden bod... ()

silentname

"The Boss Baby." Pre tento film som bol asi jeden z mála optimistov, ktorí hovorili, že možno to dopadne dobre. Teda aspoň do prvého traileru. Druhý trailer to začal pre mňa komplikovať a začal som mať obavy, či a ako to vlastne môže fungovať. Ale po tom čo som mal konečne možnosť film vidieť, tak musím povedať, že som si ho celkovo užil. Bude to jeden z najlepších Dreamworks filmov? Určite nie. Ale rozhodne by som ho nedával medzi ich najhoršie. V prvom rade musím povedať, že ma lákal nápad mať vo filme malé bábo, ktoré sa správa ako veľký šéf. Už to samo vo mne evokovalo možnosť dobrej komédie. No hoci som sa nejako moc nezasmial, tak pár dobrých gagov sa tu predsa len objaví. Nebudem ich moc hovoriť, lebo by som bol asi radšej, keby ste to mali možnosť spoznať sami. Celková dejová línia je podľa mňa trošku divná a povedzme si o tom, čo na tomto filme funguje najmenej. A tou je hlavný zloduch filmu. Okamžite som uhádol kto to bude a ani jeho príbeh nie je ničím zaujímavý. Toto sme videli veľakrát a okrem toho nie je ani veľmi desivý alebo vtipný. Bohužiaľ toto sa akosi nepodarilo. Ale na druhú stranu podľa mňa vzťah medzi oboma hlavnými hrdinami (Timothy a Boss Baby) je veľmi dobre spracovaný. Verím im tú rivalitu, no súčasne sa aj veľmi dobrým spôsobom nakoniec naučia spolu fungovať a dostaneme z ich spolupráce aj nejakú tú dobrú komédiu. A rovnako musím povedať, že originálny dabing filmu je tak dobrý, že všetky emócie filmu funguje perfektne. Alec Baldwin je presvedčivý a rovnako aj chalan, ktorý dabuje Timothyho. A dáva to filmu potrebnú charizmu. Takže aj keď si nemyslím, že by išlo o super silný film, rozhodne som si ho v rámci možností užil, nebránil by som sa k nemu vrátiť a jeho srdečné momenty rozhodne fungujú. Ako som povedal, veľká časť komédie nefunguje a je tu veľa trápnych momentov, ale pár dobrých vtipov sa nájde. Nemyslím si, že je to film pre každého, ale najlepšie je asi povedať, aby ste sa na to pozreli sami a zhodnotili, či je toto film pre vás. Hodnotenie: B- ()

Chrustyn

Typický animák, který je celý postaven pro co nejmenší publikum. Děti do 10 let se náramně pobaví, dospělí prakticky vůbec a hlavně budou celou dobu přemýšlet nad tím, jak to celé nedává vůbec smysl. Alespoň já to tak měl. ()

Arsenal83

Nemyslím si, že to bola najvydarenejšia rozprávka. Pre deti tématicky trochu mimo, pre dospelých zas málo vtipné. Film je dosť neusporiadaný, fórov vidíme málo, dieťa správajúce sa ako dospelák nie je veľmi sympatické stvárnenie. Celková animácia je v dnešnej konkurencii len priemerná. Snímok sa snaží byť originálny, bizarný, ale veľmi nezaujme. ()

Stanislaus

Mimi šéf sice na první pohled vypadá jako film primárně určený pro dětské publikum, avšak díky vyspělému scénáři (a jízlivému Baldwinovi) má potenciál oslovit i odrostlé diváky. Podobně jako o rok starší Tajný život mazlíčků odkrývá i tento film tajemství světa - dětí - o jejichž zákoutích jsme neměli ani tušení. Nejvíce mě bavily scénky s batolaty a jejich intrikami, zatímco scény s Timem místy působily už možná moc uplakaně a dětinsky. Rovněž by filmu prospěla i lépe udělaná animace. Lepší tři hvězdičky! ()

BMW12

Zajímavý nápad, který se určitě musí ocenit. Je to originální, celkem zábavné a rychle to odsejpá. Přesto však tomu něco chybí, možná i pár věcí v příběhu by se dalo změnit. ()

Thomick

Snad každý prvorozený dítě se v tomhle muselo najít víckrát než mockrát... trefnost všude, kam se podíváš. ()

Jenda

Zatímco některé animáky jsou přizpůsobené i dospělému publiku existencí vtipů, jejichž mnohoznačnost dítě nepozná, Boss Baby je jejich absencí víceméně film vyloženě pro děti. Barevností a akčností nejlepší pro věkovou skupinu hlavního hrdiny - 7 let. Dětem se bude líbit, dospělé může i nudit. Pro nás jsou lepší i takoví Storks (Čapí dobrodružství). Na jedno zkounutí, pokud jste shovívaví... ()

ARI50

Jsou pohádky které vás překvapí a potěší a pak jsou ty co jsou slabší a jednou za čas se kouknete a to je přesně tahle pohádka. ()

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST