poster

Sexmise

 • Polsko

  Seksmisja

 • angličtina

  Sexmission

 • Slovensko

  Sexmisia

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

Polsko, 1983, 120 min (Director's cut: 117 min)

Komentáře uživatelů k filmu (470)

 • Lima
  ****

  Neodolatelná a velmi zábavná komedie "polského Spielberga" Juliusze Machulskiho, na kterou se svého času stály sáhodlouhé fronty u kin. Kdyby jen tak ČT napadlo tento veleúspěšný film uvést, vůbec bych se nezlobil.(16.9.2002)

 • Gemini
  ****

  Geniální polská satira oděná do pláštíku sci-fi a lechtivé košilky socialistické erotiky. Nadčasové dílko, jehož hlavní myšlenka skutečně nezní: Muži jsou špatní, áááno.(8.7.2005)

 • Tosim
  *****

  Tenhle snímek má pro mne velmi vážný podtext (nevím, jak pro ostatní, i když hlavním tahounem filmu je komediální bezmyšlenkovno, jistě) a začal jsem to zjišťovat poměrně nedávno. Pod velmi slabým nánosem "co by kdyby byly jen baby" se srývá velice inteligentní, jemná a promyšlená stavba příběhu, který jednak ironizuje tehdejší Polsko ("PŘIPADÁ MI, JAKO KDYBY MĚ VYLUČOVALI Z PIONÝRA") a hlavně cíleně vtipně ukazuje, že jakýkoliv absolutismus je špatný - i já prostě věřím tomu, že kdyby vládly ženy, nenávist, kariérismus i války by tady byly. Přidejte půvabné triky a erotický náboj (na Polsko v roce 1984!) velice zajímavý. Proti kráse polských žen nic zásdaního nemám, stačilo mi, že Bozena Stryjkówna byla přímo k nakousnutí. Také bych "vyučoval." -CO JE TO? -TO JE ŽIVOT.(4.4.2005)

 • Radyo
  ****

  S odstupem času už vtipy trochu vyšuměly, ale před takřka 20 lety to byla maximální pecka, na kterou se stály v kině fronty a s lístkama se šmelilo. I dneska se ještě člověk spoustě věcí zasměje, ale přece jen už tenhle film budou lépe hodnotit pamětníci, než současná mládež. Oba hlavní mužští představitelé sehráli své party vynikajícím způsobem a jejich konfrontace se světem žen je opravdu svérázná.(4.4.2003)

 • Djkoma
  ****

  Polská vtipná komedie o tom jak by vypadal svět, kdyby tu byli jen ženy. Když jsem to viděl, doufám, že takto svět nikdy neskončí :))(19.3.2005)

 • Renton
  ****

  Scénář: Pavel Hajný, Jolanta Hartwig, Juliusz Machulski .. Polsko-český uzel na penisu - pod poklopem jsou ženy královny.(1.1.2006)

 • DaViD´82
  ***

  Od společenské satiry špetka, od crazy komediální nadsazenosti také, zato papundeklu rovnou tuny (aneb kde kulisáci pořadu Hip Hap Hop brali inspiraci). Jen toho humoru se nějak nedostává. Respektive až povážlivě rychle zastaral. Není to marné. Pouze dlouhé, místy vtipné, místy trefné a většinou takové nijaké. Naprosté dno trapnosti je honička skrze "mrakodrap" a její závěr na underground party. Naštěstí následuje odraz ode dna a závěr na povrchu je výtečný. Ovšem vydržet ten poslední záběr, který se natruc drží zuby nechty i při titulkách, to už chce vskutku silnou povahu...(5.2.2008)

 • Rob Roy
  ****

  Podle mě jedna z nejlepších evropských komedií. I Poláci umí. Závěr jak vylezou na povrch je naprosto úžasný. A Jerzy Stuhr taky.(24.4.2003)

 • TheMaker
  ****

  "Kuuurvaaa" :-) Nevěděl jsem, že v Polsku mají tak sexy baby :) Film je opravdu vtipný. Ve filmu zazní spoustu vynikajících hlášek, které Vás určitě rozesmějí. Oba dva protagonisté filmu hrajou skvěle. Ani se nedivím, že ve své době se na tento film stály fronty, vždyť i dnes má film co do sebe. Opravdu se mi líbil. Úplně jsem cítil to přátelství mezi Maxem a Albertem. Musím také pochválit perfektní pointu, kteru jsem teda vůbec nečekal. Těžko říct, jestli bych se chtěl ocitnout v jejich situaci. Ale asi jo. Alespoň by byla nějaká změna v tom mém stereotypním životě. Proč nezažít takové skvělé, sexy dobrodružství, že ?(21.1.2010)

 • Oskar
  ****

  Film tak proslulý a úspěšný po celém světě, že se až divím, že nevznikl americký remake. Ale nebudu přivolávat neštěstí...(15.4.2003)

 • B!shop
  ****

  Tohle byl druhej film, kterej jsem od Machulskiho videl a byla to opet strasna silenost, ale opet originalni. Vtipu tu je opravdu spousta, vetsina fakt skvelejch, dej filmu hezky odsejpa, triky sou v klidu, hudba pekna a zaver je vyresenej fakt dobre. Ale nejvetsi klad je Jerzy Stuhr, kterej ma daleko vetsi roli nez v Kingsajz a i v momentech, kdy se nic moc nedeje, dokaze film utahnout. Fakt husta komedie.(1.11.2006)

 • monolog
  *****

  Je neuvěřitelný, že tehdy to u nás vůbec pustili, protože takový obrovský přirovnání totality jsem snad v tehdejších filmech nenašel. Zakazovalo se za mnohem míň, než bylo vidět tady (třeba hon na odlišující se rebely, kteří odmítají zřízení, nebo vůbec snaha o autoritativní změnu pohlaví hlavních hrdinů, nebo vůbec státní zřízení ženské společnosti s její excelencí atd). Některé vtipy jsou sice už za zenitemm, ale to nijak neubírá na zábavnosti, protože tenhle film je tak domácky humornej, že podobnej cizí jsem snad ještě neviděl. A je příjemný vidět celosvětově úspěšnou inteligentní SF komedii, která není založená na tricích, ale hlavně na postavách a ději.(6.2.2006)

 • Boss321
  ****

  Úžasná polská komedie, od které jsem dostal mnohem více než jsem očekával. Samotný nápad je perfektní, ale nejvíce mne dostal konec! Na ten v životě nezapomenu. Nejvíc jsem si oblíbil Jerzyho Stuhra, kterému jsem se smál snad pokaždé. kdy se jen objevil na plátně. Určitě jeden z filmů, který by měl každý správný filmový fanda vidět.......(29.3.2009)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(19.9.2012)

 • Jossie
  ****

  Kutovní polský film ze starých časů, příjemná oddechová komedie se zajímavým námětem, milý film na který se pokaždé znovu ráda podívám.(5.6.2005)

 • EdaS
  ***

  Další z "legendárních" filmů, které jsem měl uchovány v paměti jako něco úžasného. Nyní, co jsem film po těch x letech shlédl znova, už tak nadšený nejsem. Člověk se sice občas zasměje, ale bohužel to není tak často, jak jsem předpokládal.(17.12.2002)

 • CheGuevara
  ***

  Pro mě spíše průměrná komedie, která je sice postavená na originálním námětu, ale ten obrovský potenciál zůstává bohužel nenaplněn. 120 minut na tak jednoduchý scénář je jednoduše příliš moc, vtipu tam zas tak moc není a tak se aspoň snaží herci, kterým to jde. Zejména Stuhrovi, který se svojí postavy zhostil s velkou chutí a je to na tom taky znát. Ženské role by chtěly trošku více zapracovat, protože tyto šovinistické šablony moc nadčasové nejsou. Polsko má bohužel větší klenoty své kinematografie, a tak nemohu víc než za 3*(14.8.2006)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  "Já, níže podepsaná, jsem se narodila proti své vůli jakožto muž." To není pravda, ale nechtějí mi ony náhodou ukrást pindíka? Jenže já ho nedám, já ho mám celkem rád a navíc bych neměl čím přemýšlet ve světě žen. Proto budu prchat, navštěvovat podzemní centrum dekadence, žrát svatá jablka a sexuálně dokazovat, že nejsem jen chybějícím vývojovým článkem mezi opicí a ženou. Jelikož jsem však mazaný, tak se budu dál tvářit, že nejuznávanější fyzičkou světa byla Einstein, ale přitom si užívat pozápasovou výměna dresů mezi hráčkami ignorujícími nošení spodního prádla. Se samci Maxem, Albertem a jejich zvlhlými funkcionářkami je zkrátka zábava, což pro mě platilo při premiéře v kině a dneska se na tom vůbec nic nemění.(25.11.2017)

 • dobytek
  odpad!

  Co to, kurva, je? Tolik bobrů pohromadě jsem neviděl ani na Animal planet... *blijící smajlík* Abych pravdu řek, tak jsem to neviděl celý, protože mi to připadalo jako strašná blbost. Hlavně potom, co jsem ze všech stran slyšel, jaká je to úžasná, skvělá a dokonalá komedie, se mi ani nechtělo věřit, že tohle je "ta slavná Sexmise". No a potom, co se to tam začalo hemžit bobrama, jsem nad tim definitivně zlomil hůl a vypnul jsem to. No vidim, že se svym odpadem jsem tady zase osamocen. Klidně mě můžete kamenovat, ale já tomu žádný hvězdičky nedám. Odpad dávám filmům, jejichž sledování je pro mě utrpení a při sledování Sexmise jsem opravdu trpěl. Skoro jsem měl až pocit, že tento film vysílala ČT2 za účelem týrání diváků mimořádně brutálnim způsobem. Z Polska prostě nikdy nic dobrýho nepřišlo. Jen malý auta a hnusný pivo.(14.5.2006)

 • flanker.27
  *****

  Bejt na tolik ženskejch sám, hodim si mašli :)) Dokonalá komedie a perfektní satira na totalitní společnost, politicky zcela nekorektní, jó, to byly časy (i když někteří zjevně nepochopili, že o tu erotiku tam tolik nejde). Někdy mám pocit, že za komunistů byla větší tvůrčí svoboda, než teď. "Nevíme heslo, KURVA. - Co to je? - Nemám tušení." / "Koperník byla žena." (Aktuálnější než kdy dříve.)(23.3.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24