Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. (Falcon)

misbos

Dobře natočený? Jo. Dobře zahraný? Jo. Jazykovědný záležitosti zajímavý? Jo. Holyvůd zase neví, co je to entropie a princip neurčitosti?? Jo, ale to v tomhle filmu není podstatný... myslím. Takže by to mělo bejt v cajku, ne? Ne. Když to shrnu : Hlavní hrdinka (po tom, co získá schopnost "vidět do budoucnosti"), ví, jak to bude dál, a film se tváří, že se může rozhodnout, jestli to bude skutečně tak, jak to "vidí". Takže ona ví, že svým budoucím rozhodnutím způsobí lidem okolo sebe utrpení (manželovi tím, že mu zatají, že jejich dcera umře jako dítě, a svý dceři tím, že ji vůbec přivede na svět), a PŘESTO se tak rozhodne - více méně jen pro svůj dočasnej pocit "štěstí". Pokud mohla běh věcí změnit, neudělala to, a způsobila utrpení - je to svině. A pokud běh věcí změnit nemohla, pak se film "tváří" v jiným duchu - a lže. Tak nebo tak - mám s tím problém, a velkej. Ty tři jsou za technickou stránku věci. Ale děsí mě, že Kanaďan po Sicariovi natočí film, kterej bude lyrickou uvzdychaností maskovat svinskou sobeckost hlavní postavy... fakt mě to děsí. ()

Yancl

Nemám rád filmy, které lákají obrovskými trailery a poté minutu po minutě vypraví něco, co je jaksi záhadné, co připravuje diváka na něco epického, ale ... on žádný boom nepřijde. Naopak ocením filmy, které dokáží připoutat k židli a chytrým způsobem přednáší cosi zajímavého, poutavého a to přitažlivým způsobem. "Příchozí" se řadí do obou kolonek, osobně se lehce přikláním k té pozitivní frakci, ale při návštěvě kina jsem čekal opravdu něco úplně jiného. Zvláštní film, který vybočuje ze zarytých šlépějí a vypráví si příběh o Alienech po svém. [70%] ()

Stíba

Nějak se nám tu v posledních letech s těmi oduševnělými sci-fi roztrhl pytel. Arrival mě bohužel nedokázal vtáhnout, vzbudit ve mě zvědavost ani hlubší zájem po pochopení filmu jako celku a ani jedinou scénou ve mě nezažehl hlubší emoci. Těšil jsem se ale pro mě je to bohužel zklamání. ()

rukay

Pokud, stejně jako já, zrovna dvakrát nemusíte Interstellar (3***), tak si troufám předjímat, že Arrival Vás nenadchnou. Což asi platí i obráceně. Oba filmy jsou si hodně podobné, a to nejen brutálně nahoněnou reklamou a neartikulovanými výkřiky fanatického diváckého nadšení od lidí, pro které je vrcholem artu nakloněná kamera a violoncello. V obou filmech je obdobně melancholický úvod; dlouhé nestříhané a kompozičně vyvážené záběry promíchané s krátkými, hektickými, a na informace skoupými prostřihy; místy skutečně až hravé umělecké zpracováním se slušně podmanivou hudbou; a bohužel také značně neuspokojivý závěr, který jakoby zabíjí všechno co se scénárista snažil v prvních dvou třetinách stopáže expozic vystavět. I zde je děj postaven na působivé cyklicky se opakující gradaci napětí a následném zklamání, kdy se jako diváci při každé další scéně dozvíme trochu víc, avšak ne tolik, kolik bychom si přáli. Což osobně považuji za velice pěkný, nestárnoucí, vyprávěčský způsob - ale pouze v případě, že ve finále skutečně k něčemu hmatatelnému vede, aby nekonec nezůstalo pouze u příslovečného mlácení prázdné slámy. I když výsledná pointa nemusí být žádný zázrak století - viz herecky našlapaná Koule (3***). Neuchvátilo mne ani již skoro obligátní startování na první dobrou - v podobě zfanatizovaných odpůrců, potažmo vojenského řešení problému - kde jsem navíc měl pocit, že byla hranice mezi inspirací a vykrádání ze žánrově velice podobného Zemeckisova Kontaktu (4****) překročena v tu nejméně vhodnou dobu. Nelogičnost a předvídatelnost tohoto a některých dalších momentů bohužel tluče do očí deset minut dopředu, což je u filmu, který si chce hrát na logicky propracované i překvapivé dílo, neodpustitelný nedostatek. Celkově jsem sice spokojen, herecky to má co nabídnout, ale z té pointa mi, stejně jako u Nolenova filmu, zůstala v hlavě neuspokojivá prázdnota kterou neumím vyjádřit jinak než 3***. ()

PEZ

Prvé pozretie mi dalo slušný scifi zážitok s dobrou myšlienkou a konečne realistickým pohľadom na komunikáciu s mimozemštanmi, resp. poukazanie na fakt, že tá by bola značne ťažká, ak nie nemožná. Až druhé pozretie v kine mi ale dovolilo vstrebať všetky myšlienky a nuansy a pekne to do seba všetko zaklaplo. Arrival nie je dokonalý, ale hlavný odkaz filmu vo mne veľmi silno rezonuje (:::SPOILER::: základom všetkého je komunikácia a to v úzkom, ako aj najširšom možnom zmysle, čiže iba vďaka komunikácii medzi sebou môžeme vyriešiť konflikty medzi nami a vyhnúť sa prípadnej skaze. :::KONIEC SPOILERU:::). Posledné mesiace pri sledovaní politického vývoja vo svete a u nás ešte viac. Film trefne poukazuje na to, ako ľudia v záchvate paniky (neznáma hrozba z vonku) konajú skratovo, no zároveň ukazuje potenciál ľudstva, ak sa spoja rozumné hlavy a príjmu logicky najvýhodnejšie riešenie. Osobná rovina sprostredkovaná skrz Louise u mňa tiež fungovala, aj vďaka parádnému výkonu Amy Adams. Nakoniec, každý musí prijať to, čo mu život prinesie. Arrival vo mne dozrel a naozaj rád idem po druhom pozretí na plný počet napriek malým nedokonalostiam. ()

papaguy

"Blízká setkání" znovu, a lépe. Jinak velmi, velmi smutný a poutavý film. Co chválit dřív? - Herecké výkony, kameru, scénář, sountrack? Líbila se vám 2001: Vesmírná odysea? Pravděpodobně se vám bude líbit i tohle. ()

emdvojka

Tak zase trochu inak vymyslená návšteva rasy nazvanej Heptodoti, ktorá svojou znalosťou, ako nám je asi už známe, presahuje všetky naše očakávania. Je to invázia, mierumilovná turistická návšteva, vedecká expedícia, alebo je to celkom o niečom inom? To všetko sa dozviete práve v "prvom kontakte". Amy Adams mi nieje nejako zvlásť známa, ale svojej role sa ujala bezchybne a spolu z príbehom, ktorý máte potrebu odhalovať, Vás táto dvojhodinovka nepustí. Či na konci budete spokojný, alebo nie, závisi od toho čo od filmu očakávate. Deň nezávislosti vtom nehľadajte. ()

Whitebeard

Překvapivě ten dlouhej a na oko nudnej úvod, bylo to nejzajímavější z celýho filmu. Mám stejnej problém jako většina lidí, kteří film viděli přede mnou a připravovali mě na něj. Že se ubírá dost zvláštním směrem. Nečekal jsem scifi akci, ale stejně jsem zklamanej. Hodnocení jsou na ČSFD obrovská, ale mě to netrefilo. 3* ()

KUFI

Moc plactivy a emzaci byly hodny..meh. Prijde mi to jako remake Blizkych setkani tretiho druhu. Celej film sem se tesil ze cinani rozpoutaji valku s mimozemstanama a ono to skonci takovou debilitou.. ()

ozeki

Arrival, vítej v mém soukromém klubu mezi filmy jako Inception a Interstellar... vítej mezi filmy, které provází obrovský humbuk, pochvalné recenze, označení film roku (v tom nejkrajnějším případě film desetiletí) a spousty dalších superlativů a které se posléze stanou zklamáním roku. Já patřím mezi ty konzumenty, kteří si předem nenačítají téměř žádné informace. Tady jsem věděl pouze to, že to točil asi jeden z nejprogresivnějších režisérů současnosti, jehož Zmizení svého času atakovalo moji top ten, že je to nominované na Oscara a že je to sci-fi s mimozemšťany. Bez jakýchkoliv očekávání jsem na obrazovce nechal rozběhnout tuto sci-fi "jízdu". Normálně ve 21 hod neusínám, ale tentokrát jsem musel udělat výjimku. Po hodině filmu se moje spací buňky s takhle pomalým dějem bez špetky napětí vypořádaly po svém. No nic zítra to dokoukám. Druhý den = druhá hodina. Neusnul jsem, ale nebylo k tomu daleko. Film končí a já si říkám: "To je všechno?". Asi mi tento typ filmů nesedí. Pochopil jsem, o co šlo, přečetl si pár vášnivých diskuzí na téma logiky a nevysvětlených otázek. Jediné, co ve mně zůstalo po skončení, je otázka, na kterou si nedokážu odpovědět: PROČ??? Villeneuve má asi rád velikonoční kraslice, jiné vysvětlení mě nenapadá Abych jen nehanil, hudba je parádní a jako jediná dokáže alespoň lehce držet pozornost. Herecké výkony ústřední trojice to pro mě rozhodně nejsou, ty mě vůbec neoslovily. ()

kluzo

Byl jsem naměkko. Velmi realistický film. Aspoň v té rovině, že bez UFOunů se prostě nesjednotíme (kur*a, kdy už přiletí?!) Amy Adams mě velmi mile překvapila. Při přečtení některých komentářů si nejsem jistý, že to všichni pochopili, přesto, že tomu dávají vysoké hodnocení. A při přečtení některých si zas nejsem jistý, zda je píší kvůli ohodnocení filmu nebo spíše kvůli onanií nad sebou samým. No teda, spíše si jsem jistý, že za B je správně. ()

DAPDO

Mám rád sci-fi, ve kterejch jde o první kontakt s mimozemskou civilizací. Čekal jsem nějakej další Den nezávislosti, kdy vetřelci z vesmíru vylezou v půlce filmu z lodi a začnou všechno ničit, ale naštěstí ne. První půlka mě hodně bavila, potom, co Abbott a Costello napsali asi stý kolečko s vousama, jsem se začal bát, jestli se náhodou nemáme taky naučit Heptopotsky .Poslední půlhodina ale všechno vysvětlila a já nakonec měním hodnocení ze tří o jednu hvězdu výš. ()

fraktal

Wau. Takhle si představuji komorní sci-fi. Takhle si představuju bombasticky velkolepou sci-fi. Takhle si to prostě představuji. Důstojný nástupce děl jako je Propast (1989), Atlas mraků (2012), Fontána (2006) či Pozemšťan (2007). Vzpomněl jsem si ale i na Setkání s Rámou (nezfilmováno), Kontakt (1997) a Koule (Spíše Crichtonova předloha). ()

sodantok

Pul filmu jsem se dival na vyborny scifi snimek a uz planoval 5* druhou pul jsem se dival na nejaky love story film s zivotnim poucenim co zapomnel ze film musi mit i pribeh a ze deus ex machina a "zili stastne az do smrti" do scifi nepatri ikdyz z toho udelas "zili stastne nekdy a nekdy ne, nelinerni cas lol, very deep". Malem bych dal 3* ale audiovizuálne to bylo perfektni. ()

KafuR

Už už to vypadalo, že Příchozí nenabídne pořádné finále a celý film se tak plíživě přesune k titulkům ve stylu předchozích částí filmu, a to by vzhledem k jeho divácky poutavým a vizuálně krásným pasážím byla škoda. Ale ono naštěstí ne, Villeneuve si to nechává až na konec, pomalu, hloubavě a mrazivě spojí obě příběhové linie v jeden velký celek a nechá na divákovi, ať si udělá názor. Na podané téma, na hrdinčino rozhodnutí, na celý film. Myšlenkově bohatý snímek s pozvolným tempem a minimem akce, což ale neznamená nudu. ()

anitae

Nenadchlo, neurazilo, ale ani moc nebavilo. Lingvistka a její soukromý život, heptapodi - nezajímavé chobotničky i loď. Slabé 3* ()

Deb

Hodně zajímavý film. Na to, že sci-fi moc neholduji, tak mě tento snímek velice mile překvapil. Rozhodně jsem měla ze sledování zážitek. Napínavé momenty spolu s psychologickými manévry jsou ideální kombinací, díky které se divák nemůže odtrhnout od obrazovky. ()

bararich8

Chápu, že na tom být v kině, bych byl celkem zklamán. Ale co se týká vyprávění a příběhu, nemá to chybu. Jedno z nejlepších zakončení za poslední dobu (možná trochu příliš happy end, ale šikovně to dokázali autoři zaonačit). Tempo je hodně pozvolné, stejně tak jako samotné objevování, prostě poctivé sci-fi, které však svým přístupem nemusí nadchnout každého. Víc takových kousků, 5* ()

Dimo

Fanda sci-fi chrochtá! Nádherné překvapení konce roku 2016 a skvělý dojem nezmizel ani po několika kino i domácích projekcích. A co je na "Příchozím" tak úžasné? Tak jo. 1) Tempo a vyprávění - pozvolné, ale neunudí xmrti 2) Příběh - mimozemštani jsou tady, nespustili palbu ani jiný proces vyhlazení, tak co teda chtěj?! 3) Hudba! Jemný, ale napínavý pozdrav z Islandu. Resumé? Krásné a originální sci-fi, takříkajíc "jiné". A dojímavé. To ano. ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota