Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. (Falcon)

Saxos

Absolutně neakční Sci-Fi, bez nesmyslného vymlacování, ať meziplanetárních vetřelců, nebo nás, obyvatel Země, přesto v podstatě akčně nutící prohánět vlastní mozkové závity. ()

Dusty

Mám takový pocit že bych k tomuhle filmu měl napsat nějaký smysluplný komentář...ale nic moc mě nenapadá. Asi jenom pochválím hudbu, scénář a vlastně i vše ostatní. 5* ()

Pras0pes

Rozmýšlel jsem se mezi *** a ** ... nakonec jsem dal **. Jako popravdě super nápad, dobrý start, ale prostě to celé je takové depresivně pomalé bez pořádného boomu nebo ukončení. Ač se o to všichni možná urputně snažili, tak mně to určitě ze židle nezvedlo. Navíc jsem tomu filmu pak ke konci už ani nevěřil ... No a můj závěr je, že by mi asi ani nevadilo ten film nevidět. Hlavně tedy nechápu, jak toto může být 6. nejlepší film 2016. ()

jojto

Veľké nadšenie vystriedalo väčšie sklamanie. Herecky fantastická Ejmy však nevyvážila plochý a nezáživný dej, ktorý sa točil a točí v kruhu a nebyť citlivých strihov s jej dcérou, bolo by to za 1 zvezdu. ()

Rian_witcher

Nelze se vyhnout srovnání s podobně laděným snímkem "Kontakt". A i když se zde objevuje skřípání ve "vědecké" rovině snímku, vrcholící scénkou málo uvěřitelného útoku pár vojáků, bohatě vše vynahrazuje emoční stránka. A to nejen Louisina část soukromá (skvělá Amy Adams), ale i část týkající se nás všech, pozemšťanů a vývoje lidstva. A protože jsem hodnotil Kontakt čtyřmi hvězdami, musím dát Příchozím plným počet, i přes zmíněné nedostatky. ()

veverysiak

Neskutočne silný kúsok v podstate po všetkých stránkach, najvýraznejšie samozrejme vyznie to, čo najviac ovplyvňuje zmysly, zvláštny vizuál dosť podobný inému scifi skvostu Interstellar, nadpozemská kombinácia ticha s úžasnou hudbou, brilantná réžia a fantastická Amy, neviem, či sa dá hlavná myšlienka filmu pochopiť na prvé pozretie a bez akejkoľvek nápovedy, a to je ďalšie parádne unikum, jediný rušivý prvok bol pre mňa part Foresta, esenciálna tuposť a večná nasratosť hlavne v prvej polovici by sa hodila skôr do snímku z čias Československej ľudovej armády, mne jeho výraz vôbec nepasoval do celkového kontextu, takže 95%. ()

Mersis

Co napsat? Jedině WAU. Tento film ukazuje, jak je lidstvo rozdělené a přitom jednotné. Hlavně ale ukazuje to, jak dokáže jeden člověk zhatit něco, co by mohlo být ku prospěchu nás všech. A to je právě to, co je asi tak přitažlivé na tomto filmu. Jednak na jedné straně rozumně smýšlející Amy, na straně druhé velitele, který si neumí připustit, že je to všechno jinak. A do toho všeho se pumpuje to dojemné životní drama, které je tak zatraceně silné, že i když člověk dopředu ví co bude, tak stejně nic nezmění. Husí kůže na konci a slza v oku. Co nedokázal Interstellar dokázal tento film. Za mne 100% a nejlepší sci-fi 2016 ()

raxxx

Já jsem si do textilu neuprd , Terenc Malik jiinak ale stejně , celé to hraje amy adams a jeremy renner tak blbě stínuje , aspoń do toho nenasarali nějakou ekopičovonu ale námět je jak špatne srani, jsem rád za každe sci-fi i blné. ()

Goumen

Pomalu se rozvíjející a hlavně dost originálně pojaté sci-fi, které překvapivě není až tolik o samotných mimozemšťanech jako o myšlence, smyslu jejich setkání a přínosu pro lidstvo ()

Dawydov

Očekávání byla obrovská, tak možná proto mě to až tolik nevzalo. První hodina skvěle vtahující, ale celkově jen čtyři hvězdy. Jsem zvědav, zda to napodruhé bude jiné. Režijně, vizuálně a zvukově 100%. Ale scénář a zejména logika přeci jen pokulhává. Je úžasné, že vůbec někdo točí chytré sci-fi filmy, které na své chytrosti staví, ale o to víc pak vynikne jakýkoliv nedostatek. A tady mi přišlo divných věcí několik. Myslím tím chování a rozhodování postav, nikoliv sci-fi elementy v pokročilé fázi. A i ten samotný postup zahájení komunikace (o kterém to přitom hodně je), mi přišel s prominutím debilní... Režisér ale rozhodně je machr, je to další tvůrce s jasnou vizí, jehož rukopis jde poznat po pár scénách, nebo vlastně i záběrech. ()

belinko

Soundtrack bolo asi to prvé, čo ma zaujalo, nakoľko hudba začínala s dlhým a prázdnym záberom (čiernou obrazovkou) a ja som sa už pohodlne usalašil v posteli s vychutnaním si onoho zážitku. Aby som sa priznal, čakal som viac, ale i tak som nadmieru spokojný. Vadilo mi prelínanie rodinnej linky hlavnej protagonistky až do konca filmu, kým to nezačalo do seba zapadať a ja som sa začal rozpamätávať na všetky, mnou preachkané a preignorované scény, aby som si naplno vychutnal i - dovtedy pre mňa - nie moc podstatný príbeh filmu. Snáď sa pri druhom zhliadnutí (ako píše pomo) budem viac vžiť do týchto scén, nakoľko už mi bude známa pointa a ich miesto vo filme. Ale inak, zatiaľ jasný favorit na tohtoročné predávanie cien. ()

LencaN

SPOILERY. Super film, který je totálně zmasakrovaný svým vlastním závěrem. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale neberu nic z toho, co se tady motalo kolem budoucnosti. Sem tam si taky pro zábavu přečtu horoskop, ale to co vložili na bedra Louise byla akorát snůška žvástů a nesmyslů. Celý film byl napínavý, atmosféra neskutečná, hudba, nádech do temnějších odstínů, úchvatné lodě i mimozemšťánci, herci Amy Adams a Jeremy Renner byli taky šikovní ( i když jsem nepochopila Ianovu roli v celé té misi, nic tam snad ani nedělal). Pořád jsem jim fandila, aby prolomili tu jazykovou bariéru a číhala jsem na každou známku toho, jak tedy postupují a jak to scénárista hezky vymyslel. Ale konec si mohl odpustit. Jedna nelogičnost vedle druhé. Pokud Louise myslela, že to co vidí, je minulost, musela se podle toho celou dobu chovat ... to jí nikdo z okolí nic neřekl? By už dávno někde seděla v koutku zdrogovaná ve svěrací kazajce. A pokud tedy ten jazyk má změnit vnímání času (WTF?), proč se Ian podle toho nechoval pak jinak? Asi tomu tedy nebyli schopni rozumět všichni. Nebo ještě líp - asi to nikoho nenapadlo. Nebo taky možnost, že Ianovu roli tak hloupě napsali schválně, aby ukázali, že i v budoucnu budou někteří chlapi pořád stejní tupci a sobci? Na Arrival nezměním názor ani kdyby posbíral v blížících se Oscarech všechna ocenění. ()

mouzi

Denis ma asi maly penis. Jinak si nedovedu vysvetlit tu velkolepe podanou nudu. Amy Adams me jeste nikdy nedokazala presvedcit o svych hereckych kvalitach, paklize vubec nejakymi disponuje. Celkove vzato se jedna o jakysi vtirave dojemny a zaroven jakoze vedecko-fantasticky snimek s hlubokym zamyslenim se nad smyslem lidske existence nebo co se stale stejne utrapene se tvarici Amy. Diky, ale na vic jak 2,5* to proste nema. Shit.. Diky za komentar Mattyho. ()

Tomas_PO

Prišli, priniesli mier a technológiu, Čína ich chcela zničiť, ale američanka nakoniec telefónom zavolala čínskemu generálovi že láska a nenávisť zvíťazí nad pravdou a lží, či ako to bolo. Dejom film moc nazaujme a oskarovka to tiež zrejme nebude. No starship je skvelá, ako aj celý ten fuss okolo. Škoda, že semiotike, na ktorej je celý scénár defacto postavený, nebola venovaná logickejšia pozornosť. ()

Leenica

Příchozí mě prakticky od začátku vtáhli do děje a drželi až do konce. Na to, že jde o lyrické vyprávění a dějově se toho tolik nestane, má film po celou dobu zvláštní atmosféru, která baví. Chválím hudbu. Líbí se mi i čisté a moderní pojetí vesmírných lodí a pro mě i vcelku nevšední filmová představa, jak může vypadat první kontakt mimozemských civilizací. ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota