Život je život

Scénář:

Martin Horský

Kamera:

Václav Tlapák

Simona Stašová, Ondřej Vetchý, Kristína Peláková, Barbora Poláková, Tereza Ramba, Sara Sandeva, Miroslav Táborský, Marek Taclík, Petr Vančura (více)

Hlava rodiny, morousovitý a přísný František (Ondřej Vetchý) by po boku svých tří dcer rád viděl schopné a úspěšné muže. Jenže všechny mají vynikající talent nacházet si pravý opak. Nejstarší dcera se musí i se svým neúspěšným mužem nastěhovat zpět k rodičům a v rámci možností se dál snaží otěhotnět. Té prostřední se zas neomylně lepí na paty jenom naprostí exoti a mimoňové. A nejmladší dcera? Tak ta je zase milostně úspěšná až moc. Je jí šestnáct, je těhotná a neví s kým. Navíc se začíná hroutit tradiční oáza a pevný bod manželské dvojice – dovolená. Každý rok se jezdí „na Mácháč", ale Jana (Simona Stašová) začíná snít o moři. Pak se v jejím životě zjeví bohémský spisovatel s lehce sebevražednými sklony, v tom Františkově zase krásná kolegyně se španělskými předky . . začnou se dít věci. Všechny malé příběhy dávají dohromady jeden velký a zábavný život se situacemi, které zná každý z nás. Ovšem ne každý vede ještě druhý a o poznání dobrodružnější život jako neohrožený agent. František ano. (Bontonfilm)

Zagros

Lehkých komedií v našem filmovém rybníku vzniká každý rok zbytečně moc a většina z nich nestojí vůbec za pozornost. Komedie život je život mě ale zaujala námětem, obsazením i trailerem a s chutí jsem se na ni podíval. Námět byl skutečně dobrý – dvojí život jednoho stárnoucího policisty, kdy je do kontrastu postavený jeho skutečný rutinní život a jeho představy co by tajného agenty. Potenciál tady byl hodně velký, bohužel se ne vše úplně vydařilo. Z mého pohledu film ztroskotává především v dějové lince tajného agenta, zbytečně sklouzává do nepovedené parodie a má slabé akční scény. Linka běžného policisty se mi líbila více. K pochválení mi ještě zůstává ústřední dvojka. Ondřej Vetchý i Simona Stašová jsou zkrátka skvělí herci a zvládnou zahrát i sebevětší koninu. Nakonec nechám především za ně dvě hvězdy. Přesto, že jsem se na několika místech i pobavil, převládá ve mně spíše pocit nevyužitého potenciálu. ()

bloodline

Pokiaľ Cieslar pripútava film k vlastnej identite, koluje spŕška humoru solídnym prietokom vltavských vôd. Akonáhle nastane zlom do kategórie "byť vtipný za každú cenu", začína utápanie v segmente vyhradenom pre Zděnka Trošku. A tu tkvie zásadný rozdiel. Zatiaľčo Troška svojej povesti a filozofii nič nedlhuje, Cieslar dezertoval pod úroveň tolerovanej zábavy. Ohnivko kvality udržuje pri živote iba pani Stašová (Vetchý dajme tomu), ale bolo mi jej úprimne ľúto... 1 a 1/2* ()

danielosbourne

Jako komedie mě to nepřesvědčilo, ale mělo to potenciál na to, aby se to stalo docela dobrým dramatem. Kdyby se tam pár věcí upravilo a hlavně zmizeli ty úryvky tajného agenta, bylo by to všechno lepší. Takhle je to kousek pod průměrem českých filmů. Simona Stašová hraje opět velmi pěkně. ()

Kovaja

Vetchý s banďerem a točili se kolem něj holky jako lusk když se zasnil do role bonda :-)) Kristína pěkně rozzářila tenhle kousek a její závěrečná píseň No.1 je super. ()

Hanys_

Se slzou v oku jsem vzpomínal na Muže z Acapulca. Snové akční sekvence takové dost nemotorné (nicméně právě z té parodie na všemožné akční hrdiny mohl být zajímavý film), no a ty reálné zase byly ...typicky česky komediální? Pár vtipů ok, celé to drží nad vodou hlavně Vetchý, který jede svůj klasický Jirka Luňák mód. ()

Mičl

Při počátečním snu hlavního hrdiny, jsem si myslel, že se z toho probudí já se zasměju a komedie bude pokračovat podle ortodoxních not, nestalo se a díky tomu film sklouzne do nějaké rádoby sci-fi sračky, jejíž část zbytečně kazí dojem jinak celkem vtipného scénaře. Ondřej Vetchý si zahrál klasicky povedenou Jiřinu z OP a role se mu standardně povedla. V tomto hereckém projevu je vždy perfektní, on by pravděpodobně nesouhlasil a stavěl by ve svém žebříčku jednu z těch dramatičtějších rolí výše než tuto. A hlavně díky němu a Simoně (platí pro jméno herečky i postavy) stojí za max jedno shlédnutí. ()

Harapes

Umějí Češi natočit příjemnou a inteligentní komedii? Ano, neumí. A další filmový počin Život je život je toho důkazem. Usrkavani polévky, se snech si připadám jak o super agent Frank? Ne, děkuji, nechci. Další kravina,opět kravina. ()

.baris.

Všechno špatně. Po snímku Láska je láska, u kterého jsem se celkem solidně bavila, jsem se do kina na Život je život docela těšila. Neočekávala jsem žádnou extrémně vypracovanou zápletku, jen oddech a zábavu. Bohužel se to nepovedlo.. Jedna hvězdička přichází za to, jakou má Ondra Vetchý ve svém věku neskutečnou postavu, protože zbytek byl fakt hodně děsivý. Jen Simona Stašová s již zmíněným Ondrou Vetchým byli dobří (jak jinak!). Ale ani oni nezachránili neskutečně blbej scénář. Zpěvačka Kristina je sice pěkná holka, ale hraní jí moc nejde. Báru Polákovou mám ráda už jen kvůli její Krávě, ale ani ona ani další herci a herečky do svých rolí neseděli (dokonce i Terka Voříšková působila neskutečně křečovitě) a nevhodně zvolené bylo i partnerské párování, ani jeden pár mi prostě k sobě nepasoval. Navrch příšerné pokusy o vtip (ha, ha, mám se smát hned, nebo až potom?)... NEEE!!! Z kina jsem odcházela skoro až znechucená, tohle se Cieslarovi fakt nepovedlo. Fuj tajksl. ()

peetriss

Veskrze typický produkt české komerčně televizní scény, který v rámci tohoto zařazení ještě mohl být docela sympatickým počinem, který s nadhledem, občas i s nenáročnou vtipností, řeší krizi středního věku, doprovázenou manželskou krizí a poněkud neobratnými partnerskými krůčky tří dcer. Bohužel se negativně projevil rukopis televize Nova zapracovat za každou cenu do projektů pod svými křídly to nejprimitivnější figurkaření a ten nejlacinější humor v podobě představ agenta Vetchého čelícího zákeřnému Sperminátorovi, na které je kladen škodlivě velký důraz, celou sympatickou snahu o nenáročnou zábavnou vztahovku sráží do kolen natolik, že prostě nemohu jít výše, ačkoli bych možná i chtěl! Povedlo se alespoň obsazení: duo Vetchý - Stašová (ta zejména) je výborné, podobně jako všechny tři dcery - Sara Sandeva je pro mně velmi půvabným objevem. ()

lucijelucije

Na české filmy si nepotrpím, a většinou jim nedám ani šanci, k jejich shlédnutí. Nevím, proč jsem udělala tady výjimku, ale jsem za to ráda. Je to film o lidských touhách a snech. A v téj hloubce přece jenom najdete to pěkné, co na povrchu není tak lehce viditelné. Svým způsobem má tento snímek, co nabídnout, i když byste dvakrát brát nechtěli. ()

prezdivaka

U většiny filmů jsou nezvládnuté scény porodu. Tady to platí dvojnásob. Tereza Voříšková jako šestnáctiletá prvorodička dítě vytlačí během několika minut a než dorazí sanitka, je už odstřižené, umyté a v zavinovačce. Bohužel to není ani vtipné. ()

Prochy38

Na jednu stranu moc fajn. Na tu druhou hrozná kravina. Škoda. Mohli si tvůrci odpustit ty výlety do říše fantasie. Celý film to naprosto sundalo. Co naopak hrálo na moji strunu, bylo perfektní obsazení, a to ve všech rolích. Žádná slabina. Holky moc dobře vybrané, fakt se na to suprově koukalo. Možná zbytečně se z toho dělala fraška, protože téma docela globální a kde kdo se mohl poznat. Za mě krásné 3*, spokojen, už nikdy :). ()

mira007

Oceňuji odvahu pustit se do takového žánru - klobouk dolů. Film na variaci Muže z Acapulka ( kombinace představ a skutečnosti ) ale není moc dotažený. Potenciál měl obrovský, ale nakonec sklouzl k troškovské ukřičenosti. Belmondovského kontrastu a vtipu bohužel nedosahuje. Škoda peněz za kino, ale oceňuji jinou věc. Jestliže nejhezčí oči slovenského filmu ( dle mého názoru !) má Judith Bardos , nejhezčí úsměv má Táňa Pauhofová, nejhezčí erotickou auru má Vica Kerekes tak tímto prvním filmem se Kristina Peláková stává nejhezčí československou herečkou dneška. Dvě ze tří hvězd dávám jen kvůli tomu jak mne okouzlila. ()

kamigava

Kouknul jsem se na tuhle komedii hlavně kvůli obsazení. Vetchý a Taclík jsou mí oblíbenci a miluju ty dvě dívky - Kristínu Pelákovou a Terezu Voříškovou. Celkově mě tenhle nenápadný filmeček docela bavil. Vetchý jako James Bond by opravdu stál za to. Přecházení do Frantovy fantazie občas působí chaoticky, ale aspoň drží tempo děje. Akorát výraznější výbuch smíchu jsem neprožil. 60 %. ()

filipvrbik

Jako komedie dobré, a dobře je za tři..Ondřej Vetchý v roli otce nezklamal, s dcerama je sranda a jako třešnička na dortu je tu Kristína....50% ()

Gore

Proč musí být v každém českém filmu tolik do očí bijících nelogičností? Proč si režisér nedokáže pohlídat např. frčky u policistů, proč španělská policistka mluví slovensky (???), praskne voda a hned na lince 155 radí, aby ihned odrodili (se špinavýmy rukama a bez pořádných instrukcí) a pochopitelně se dítě narodí ihned čisté a takhle bych mohl vypisovat do nekonečna. I v komedii by si tvůrci na takové podstatnosti měly dávat pozor a ne to hned odflakovat, ale to není neduh jenom tohoto filmu, to je dnes módní u všech českých filmů. Na druhou stranu se na film dalo příjemně koukat, především díky Vetchému, který svou roli vystřihl s nadhledem a nevadili ani tolik kritizované snové pasáže, které to místy odlehčily. Ale víckrát to vidět opravdu nemusím. ()

Hepy13

Nová bláznivá komedie ve které je největší absencí trapnost, a to je sakra dobře! Takto jsem se u českého filmu dlouho nezasmál. Každopádně tyhle dcerušky se Ondrovi povedli, (Poláková, Voříšková, Sandeva) jedna hezčí baba než druhá. Konečně jsem taky viděl Sáru Sandevu ve filmu, těšim se na její další role. Mě se ty bondovský vstupy líbily, a moc, přišly mi originální a nápaditý. Několikáté odložení otevření tunelu Blanka posloužilo aspoň pro auto honičku. A zejména zahraniční produkce ho v budoucnu určitě naplno nejedenkrát využije. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST