Další pokračování úspěšné filmové série Underworld, tentokrát s podtitulem Krvavé války, sleduje osudy upíří smrtonošky Selene (Kate Beckinsale), která se brání nemilosrdným útokům jak ze strany lykanů, tak i upířího rodu, který ji zradil. Za pomoci svých jediných spojenců Davida (Theo James) a jeho otce Thomase (Charles Dance) musí zastavit odvěkou válku mezi lykany a upíry i za cenu, že bude nucena za mír položit tu nejvyšší oběť. (Falcon)

fritol34

Za českou výpravu, Kate a za upíří bitky s lykany dávám tři hvězdy vždy a v kině na konci jsem se přistihl že Hlubokou jako sídlo upírů chci vidět znovu. ()

Anikiti

Skvělé! Splnilo to všechna má očekávání od tohoto filmu. Parádní bojové scény, intriky, krásná Kate, proudy krve a skvělá hudba. Dobrá volba pro každého, kdo si chce užít páteční večer s popcornem v kině nebo u televize a nemá náladu na srdceryvné drama. Za mě velká spokojenost. ()

MiniRecenze

Při této sérii platí jedno z pravidel:s každým novým dílem si těžko rozvzpomínate co se stalo minule.Další pravidlo je,že pokud jste fandové Matrixu a Blade,tak u snímku vydržíte až do konce.Řekněme si to popravdě,film nemá děj,který by měl být důležitý.Je to hodina a půl bojových přestřelek s pár povedenýma momentkama,které sem tam pokazí průměrný trikový efekt.Nejedná se o nejslabší díl série,ale ani o nejlepší. UPÍŘÍ MATRIX!!! ()

kyrysar

Nic moc pánové. Mám rád tento typ filmů, ale tohle je fakt děs. Kde je sakra Michael? Bez něj mě to fakt nebaví... ()

cobislav

Mám rád temný Underworld svět i lykansko - upírskou tématiku ale už nejde přehlížet opět recyklovanou zápletku. Občas velice stupidní scény nejsou již vyváženy ani nijak skvělou masakrální řežbou. Spíš pouze průměrnou mlátičkou. 50 % ()

brasek

Verím, že toto bol posledný Underworld, pretože už nemá čo táto sága ponúknuť. Po nudnom "Prebudení" čiže štvrtom pokračovaní dostane divák scenárom zaujímavejší snímok, lenže realizácia je otrasná... rozum sa mi zastavuje nad týmto príbehom, nechápem ako raz upír zhorí po fotónovom náboji a inokedy iba krváca, Selen je na konci nejaký elementál či čo... jednoducho povedané, snímok nie je len primitívne špatne vyrozprávaný, ale obsahuje tiež pochybné nezmyselné kraviny. ()

marekspanel

Nečekal jsem nic extra jako vždy, ale že to bude taková bída to rozhodně ne! Nudná omletá zápletka a bezcharakterní postavy. Brakové momenty a hlavně ty střihy, to byl horor!! O dialozích se ani nemusím zmiňovat, žádné kloudné tam vlastně nebyly. Pořád se tam nějaká banda ušpiněných komparzistů na něco chystali, člověk ani skoro nevěděl proč a vůbec málokdy jako tady jsem vnímal okolní postavy jako jednoznačný komparz. Možná ta česká struktura tomu dojmu dopomohla. Vše vypadalo dost provizorně a lacině. Pár záběru na digitální přírodu to nezachránilo. Obraz tmavý, nudný..Kate pořád zabírali s nějakých divných uhlů, tak mi přišlo jako bych jí ani půl filmu neviděl do tváře, takže i kamera otřesná. V některých scénách chyběla vyloženě hudba a gradace..i celkový děj byl roztříštěný různými nedořešenými záměry postav. Člověku jde hlavně o to upírské téma, první díl v rámci žánru splnil své a měl styl, byť neoriginální ale měl. Tady šlo jen o to, kdo vypije čí krev, a o kolik bude silnější než ten druhý, to je jak z nějaké hry, kde zvyšujete level postavy. A ten blond klan, tam se zase zřejmě čerpalo někde u Elfů ne..?! Když to porovnám třeba s Resident Evil, jako akční horor sérií s ženskou v hlavní roli, tak tady šla laťka hrozně rychle dolů, a tak i poslední Resident podle tohodle patosu vypadá jako super kulervoucí béčko! A to se prý bude ještě pokračovat, třeba se dostaneme někam zpátky třeba k Drákulovi :D Prostě horší střih než u Suicide squad si nezaslouží víc než 1*, ani za těch pár efektních zabití (pár bráno doslova). ()

jojto

Chcelo by to doslova novú krv. Teplú, neokukanú a hlavne nie prehnanú cez transfúzny prístroj. Porád to isté.Kurvafix keď už má niekto flešovské schopnosti, tak prečo to nevyzdvihnúť a nepostaviť na tom viac ako jednu scénu. Slabé jak vrecko detského čaju v demižóne slivovice. Dosť bolo. ()

wahaj odpad!

Ani Kate Beckinsale v latexu nemůže tenhle film zachránit. Vlkodlaky doslova přes kopírák, čistý ctrl+C a ctrl+V. Proč? ()

spawnxp

Za tohle by "tvůrci" měli osobně věnovat krev. A to všechnu. Kate Backinsale vypadá samozřejmě dobře ale když je ve scénáři hov*o tak se hov*o uhraje. Ty "český" reálie vypadaly taky dost CGI. Asi je to pak ještě levnějši... ()

esmoke

Pátý díl série Underworld (první přišel v roce 2003) od posledního filmu uběhla trochu větší pauza než mezi předchozími díly, ale i tak je nejvyšší čas dát celou tuto sérii stranou. Hlavní hrdinkou nadále zůstává Kate Beckinsaleová, stále se mezi sebou perou vlkodlaci a upíři. Máme tu herce co se ani moc nesnaží hrát a nedokážou s režisérkou natočit akční scény, které pak pro jistotu ještě nezvládnou sestříhat. Nejlepší na filmu je, že byl téměř celý natočen v České republice. Jako příběh slabota, jako akční film hůza. (2D dabing) Rozpočet: $ 35 miliónů, Tržby: $ 81,093 miliónů. ()

Scaevola

Sympatické shrnutí předchozího děje na počátku bohužel není následováno stejně sympatickým filmem. Akce je vysokofrekvenčně nepřehledná, scény jsou sečeny zbytečně kvapně, jako by někde chyběla dobrá půlhodina snímku, a česká stopa sice potěší, ale nic nezachrání. Styloví a občas i sexy upíři se tak bijí s šeredně počítačovými vlkodlaky bez valného důvodu, bez respektu k logice fikčního světa (byla-li kdy nějaká, když si k znovozrození postačí obarvit vlasy) a s věčnou tužbou po dalším dílu série. A navrch se kdosi pokusil o jakousi teenagerovskou stylizaci... ()

Paserak

Ta 3.* je za Prahu, Hlubokou a veškeré exteriery natáčené u nás. A za spolupráci s našimi filmaři. Jinak by to byly * 2. ()

Methew

Film začal celkom nečakane, podľa toho čo sľuboval trailer, som čakal, že Selene bude hľadať Michaela, že ho nájde a budú spolu vo vojne proti lykanom, zatiaľ čo budú musieť diplomaticky jednať s upírmi. Film ma však potešil, nakoľko nabral iné obrátky. Keby Michael stále žil, Selene by nešla k severským upírom, nedostala sa do inej sféry bytia, čo jej pomohlo určitým spsôbom dosiahnuť osvietenie a odprostiť sa od mnohých osobných problémov a trápení, ktoré ju v podstate oslabovali, a stať sa tak ešte silnejšou. Práve táto spirituálna vložka ma vo filme veľmi milo prekvapila a prekonala všetky moje očakávania. Séria filmov Underworld pracuje v podstate stále svojim štýlom, ťaží z toho hlavného - boja medzi upírmi a vlkodlakmi, kde sa vždy nájde nejaký extrémne silný vlkodlak , ktorý objavil prostriedok ako sa ním stať, prípadne bol jedným z prvých, čistokrvných. A zároveň vždy v každom diele sa dá nájsť niečo originálne, tentokrát to bola práve tá spiritualita, čo mi osobne imponovalo asi najviac. Underworld nie je nijak povrchným filmom, práve naopak, v každej časti sa objaví niečo hlbšie, nad čím sa človek prostre potrebuje zamyslieť a práve to robí túto sériu výnimočnou. Osobne mám radšej takéto filmy ako polopatistických "superhrdinov". Proste je to intelektuálnejší typ filmov, kde je veľmi zaujímavo kombinovaná inteligencia, akcia a brutalita. ()

PF 2016

PF 2016