Underworld: Krvavé války

• Nizozemsko

Underworld: Blood Wars

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Horor

USA, 2016, 91 min

Underworld si jako jedna z mála filmových sérií dokáže držet svoji kvalitu a díky tomu se mi i tento díl opět líbil. Kate snad nestárne, masky opět parádní, hlavní vlkodlak budil po proměně hodně respektu a slušně se to tam rubalo. Jelikož vlkodlaky zbožňuju a upíry mám také vcelku v oblibě, budu jen rád když bude tahle série pokračovat a to, dle konce, rozhodně bude.(16.1.2017)

• Oktavianus

Podle množství českých jmen titulcích, které čítaly stovky profesí a pozic, to skoro vypadalo, že jsem viděl český film. Navíc se odehrával na Hluboké a v Praze. Podle toho to ale také bohužel dopadlo. Série Underworld měla skončit už dávno, ani sexy Kate Beckinsalová to prostě nevytrhne. Navíc zdejší fikční svět funguje velmi svébytně - každý je tu schopen zradit každého, kdekdo sleduje jen vlastní zájem a vztahové propletence jsou komplikovanější než v jihoamerických telenovelách. Navíc se vyplatí znát předchozí díly série. Sice tvůrci divákům na začátku poskytnou několikaminutový přehled předchozích filmů, postupně se také dostanou k tomu, co které postavy k sobě poutá, ale proč něco ublíží vlkodlakům a něco upírům, zatímco něco jiného ne, a proč některým vybraným upírům nebo vlkodlakům to naopak ublížit nemůže a zabít se dají jinak, to se už divák nedozví. Vzniká tak solidní mišmaš, který ani při sebelepší pozornosti bez orientace v mytologii Underwolrdu nelze rozklíčovat. Že dostanu primitivní zápletku, prostoduchý scénář a velice špatné dialogy, to jsem čekal, kvůli filozofické propracovanosti se na tento typ filmů nikdo nedívá. Mělo by to ale na oplátku být prošpikováno špičkovou akcí, cool záběry a ohromujícími souboji. A největší průšvih Krvavých válek spočívá v tom, že selhávají právě v těchto atributech. Celý snímek se nepříjemně vleče a zcela postrádá energii, včetně herců, kterým se ani tak moc nechce hrát, jen postávají a odříkávají hloupé repliky. Takže to jediné, co si divák z filmu odnese, je zjištění, že na Hluboké bydlí upíři. Ale bez tohoto zjištění se dá spát taky docela klidně.(2.3.2018)

• kaylin

Snímek „Underworld: Krvavé války“ se snaží nadchnout akcí, ale ta už je prostě nudná. Je to příliš trikové, příliš zpomalované a není zde vlastně jediná scéna, která by vám skutečně uvízla v paměti. Ano, je to místy hodně krvavé, ale to vás má jen vytrhnout z té příšerné nudy. U mě se to moc nepovedlo. „Underworld: Krvavé války“ je pro mě velké zklamání a já doufám, že ty náznaky šestého dílu, které byly v závěru, se nepotvrdí.(5.3.2017)

Nezabírat můj zadek, please! To byla jediná podmínka, kterou si Kate Beckinsale dala do smluvní klauzule, než se s menopauzou na dohled znovu nasoukala do těsného latex kostýmu. Úkol pro tvůrce byl prostý - naškrábej (mírně béčkový) scenáristo nějaký (mírně ne-béčkový) příběh, aby upíří fetiš sága zase ožila, nejlepší bude, když tam vrzneš osvědčený konflikt mezi klasickými Upíry a vlkodlaky Lycany, samozřejmě drž se toho, že válka mezi nimi je na spadnutí, nezapomínej na úklady, zrady i návraty již kdysi zemřelých, párkrát nečekaně zamíchej dějem tak, že odstraníš pár významnějších postav. Mezi tím vším mumrajem se bude motat latexová, sexuálně nevyužitá, zradou frustrovaná i mateřskými pudy strádající Selena. Vy kostyméři, přes víkend sjeďte veškeré dostupné femdom porno, aby se čtyři ženské hrdinky -Selena, Semira, Alexia a Lena- mohly patřičně po scéně promenádovat až s nadřazeným stylem nad mužskými protějšky. Ty český osvětlovači sviť, ať šije nit, ne, skoro nesviť, ať se to celé utopí ve tmě. A paní režisérko, vy režírujte tak, ať není znát vaše předchozí práce na seriálech. Zadání bylo jasné a vyšel z toho lehce atypický výtvor, v němž se toho děje poměrně dost, a to tenhle kousek trvá jen cca 80 minut. Kate zaznamenala pomerančový výsev na zadnici, jisté to úplně není, ovšem jak jinak si vysvětlit skutečnost, že detail její zadnice tentokrát zcela chybí. Další zvláštností je, že výrazný femine prvek prostoupil až na režisérskou sesli, do níž poprvé usedla žena. Anna Foerster je náhodou dobrá režisérka, akční sekvence jsou dynamické, nechybí jim (vizuální) nápady, děj je pochopitelný. Na ženskou je to zrežírované fakt super. Kdyby náhodou divák neměl pamatováka na předchozí díly, pro jejich připomenutí je hned v úvodu filmu nenásilná rekapitulace. Tenhle díl nese i výraznou českou stopu, během děje jsem identifikoval Stivínovou s Novákem v nepodstatných štěcích, casting i technické zázemí je ale složeno z četných českých jmen, markantně je to výprava. Co mně nevyhov(n)ovalo byly bitky a souboje, byly líbivě provedené, jenže byly kratšího rázu, hlavně ty finálové souboje se měly udělat podstatně delší. Krátká stopáž určitě není jen tak, jistě se v produkci prostříhávalo, až film občas působí až příliš zjednodušenou formou, nikoliv ale jednoduchým dojmem. Digi gore se snažilo nebýt zbabělec, na komerční film je k vidění porce krvavých záběrů. Máte-li chuť utopit se v ponurém filmu s jasně definovaným příběhem, v němž starší ženské ročníky rády ukazují, že upírky jsou hodné i zlé sexy mrchy, pak je tenhle film jasnou volbou. V zásadě se pořád jedná o příjemně drsnou pohádku. Z toho tedy vycházejme. 9/10(14.2.2017)

• verbal

Po vcelku snesitelném Andrvorld: Probuzení přichází Andrtvajlajt: Menstruační války, který připomíná návštěvu fetiš sado-maso salónu pro náctileté mongoloidy. Vyňuňaní, koženě latexoví homopýři v čele s prkenným manekýnským velebukanýrem z Demence se tu prostě bez ladu a skladu idiotsky kočkují ve škaredém digitálním mrdníku s natuženými buzidlaky, vedenými aspergerem znetvořeným lordem Talym. K totálnímu prokrvení dvanáctiletých školaček už chyběli jen do půl pasu svlečený prasoxicht Lautner a Patyzón s permanentně strnulým výrazem gothového retarda. Ke vši té umělecko kulturní dokonalosti si k udržení toho tupého cirkusu najali nějakou amatérskou rozkuřovačku, která by evidentně neurežírovala ani svingrspárty ve starobinci, a střihače, jenž patrně celou dobu jen čuměl Bekinsdejlce na prdel, a tak to jedinou nezaneprázdněnou rukou místy prošmikal až k opravdu obskurním dějovým zvratkům. Čili jedinou sofistikovanou zábavou při sledování téhle příšerné žužuvampovervolfiády bylo zasněné přemítání, jak by se asi na černočerně upnutých latexových pitkáčích katalogové MILFky Katky vyjímaly skvrny od jogurtu.(19.2.2017)

• - Natáčalo sa prevažne v Českej republike, hlavne v Prahe, ale aj na zámku Kačina alebo v chráme sv. Barbory v Kutnej Hore. (BathoryMan)

• - Asi 70 procent filmu vzniklo v pěti ateliérech na Barrandově, zbytek na lokacích. [Zdroje: deník Metro, E15] (hippyman)

• - Po většinu bitev mezi lykany a upíry mají oba tábory převážně české - československé zbraně. V táboru lykanů se vyskytují československé Sa vz.58 a Sa vz.61 Scorpion, v táboře upírů to jsou pak nejmodernější české CZ 805 BREN a CZ SCORPION EVO 3 A1. (SsgtJira)