Underworld: Krvavé války

Underworld: Blood Wars

Akční / Horor

USA, 2016, 92 min

• Frajer42

Přišel nejvyšší čas, aby tvůrci soudně spláchli další sérii do záchodu. Už zde opravdu není z čeho ždímat. Marketingový název tohoto dílu je těžce zavádějící. Žádné krvavé války k vidění nejsou, nýbrž se o krev jen soupeří. Nutno podotknout, že většinou pouze slovně a slovní přestřelky jsou tím posledním druhem přestřelek, které by chtěl divák v podobném filmu vidět. Akce je brutálně málo a povětšinou je dost žalostná. Při závěrečném střetnutí, na které divák celý film čekal, se mi dokonce podařilo usnout, jak strašně bylo nezáživné. 3D stálo opět za exkrement. Značnou část stopáže jsem přemýšlel, zda upírky menstruují. Pokud by tomu tak bylo, tak by byl přístup ke krvi hlavní hrdinky mnohem snazší a snímek by tak mohl být výrazně kratší a snad i zajímavější. Velmi mě mrzí, že zatoulaná dcerka hlavní hrdinky slibuje nikým nechtěné pokračování. Lepší hvězda.(30.3.2017)

• Pethushka

Můj první - a zřejmě i poslední - Underworld. Protože kromě krásné Prahy a Selene, kterou prostě musím obdivovat i jako žena, vlastně nebylo na co koukat. Film naprosto postrádá jakékoliv napětí, takže vůbec nebylo lehké udržet se myšlenkami u filmu. Ani akční scény nehodnotím jako nadprůměrné. Zkrátka, nebýt na tom v kině, asi bych to nedokoukala. 1,5*(13.12.2016)

• kaylin

Snímek „Underworld: Krvavé války“ se snaží nadchnout akcí, ale ta už je prostě nudná. Je to příliš trikové, příliš zpomalované a není zde vlastně jediná scéna, která by vám skutečně uvízla v paměti. Ano, je to místy hodně krvavé, ale to vás má jen vytrhnout z té příšerné nudy. U mě se to moc nepovedlo. „Underworld: Krvavé války“ je pro mě velké zklamání a já doufám, že ty náznaky šestého dílu, které byly v závěru, se nepotvrdí.(5.3.2017)

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 7.12.2016) Krvavé války, na které jsem jako dlouholetý fanoušek Underworldu už nějakou tu dobu čekal, se mi prozatím ze všech pěti dílů líbily nejméně. Moje hodnocení se sice stále drží na zlaté střední cestě, nicméně v tomto případě jde o nejslabší tři hvězdy. Místy mi to přišlo až příliš dějově překombinované a zbrklé a ve srovnání s ostatními díly zde chyběli charismatičtí záporáci. Rovněž některé nejmenované plot-twisty přišly bohužel kvůli slabšímu scénáři vniveč. Kate Beckinsale se stále drží svého drsňáckého standardu a vlastně drží film tak nějak po kupě. Zkrátka pátý (a očividně ne finální) exkurz do světa upírů a lycanů, který nepřináší nic moc nového, ale i tak se na něj po lehčím vyřazení mozku dobře kouká a Češi si tam přijdou na své díky mnoha záběrům z Tuzemska.(21.12.2016)

Na další Underworld, sem se tešil a to hrozně moc a nelze se mi divit, zatímco ostatní filmové série, se ztrácejí v zapomnění a nebo sou diváky či kritiky odstřelovány, jako gangsteři v Brooklynu. Tak Underworld hrdě stojí a každou nepřízeň osud, s galancí a s noblesou přečkává. A to že Krvavé války měla režírovat žena, sem bral jako plus, však vzpomeňme na drsnou Kathryn Bigelow a Lexi Alexander, ty se servítky ve svých filmech rozhodně neberou. Ale tady, tady možná to měl režírovat nějaký chlap. Ono to neni špatný akce je furt skvělá a eRková, Kate Beckinsale to v latexovém a velice těsném kostýmu, stále sluší, ale tady tomu prostě chybí, chlapský tah na branku. Možná za to může první uspěchaná polovina, nebo množství postav, kde se každý snaží získat pro sebe co nejvíc moci a síly, či snad to že hlavní záporák je tak trochu nevýrazný. A nebo je to něco, co předchozí filmy mají, ale stále je to furt drsný film, kde se vlkodlaci rubou s upíry a postavy se rozvíjejí, Theo James prokouknul a už neni za takového ňoumu. Tohle je vlastně první Underworld, co hodnotím za čtyři, sou to poněkud slabší čtyři a s tím, jestli bude další díl, tak ať je to jako předchozí díly.....hlavně moje nejmilejší dvojka.(3.4.2017)

• - Natáčalo sa prevažne v Českej republike, hlavne v Prahe, ale aj na zámku Kačina alebo v chráme sv. Barbory v Kutnej Hore. (BathoryMan)

• - Natáčelo se také v Praze na Hlavním nádraží, v ulici Španělská, Vinohradská, na pražská Náplavce, v ulici Ke Hradu která vede z Nerudovy ulice na Hradčanské náměstí a také v Českých Budějovicích na nedalekém zámku Hluboká. Natáčení se zůčastnil i český komparz. (kytka.patrik)

• - Původně se mělo za to, že se jedná o poslední film Kate Beckinsale v roli Selene, ale Len Wiseman potvrdil, že šesté pokračování bude, a že s Beckinsale stále počítá. (MessiM)