Underworld: Krvavé války

Underworld: Blood Wars

Underworld: Krvavé vojny

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Horor

USA, 2016, 91 min

Séria UNDERWORLD by sa mala buď zastaviť, presunúť do TV ( kde to kecom medzi postavami sekne viac ), alebo prísť s pokračovaním, ktoré bude natrepané od prvej do poslednej minúty totálnou akciou, pri ktorej nebude šanca premýšľať nad fádnymi pohnútkami hlavných postáv. Proste iba, ako hovoria naši český susedia - řežba. Ale Hollywood má v slovníku aj iné výrazy ( čiže možnosti ). Reboot, restart...čiže ďalšie potenciálne katastrofy. A to si táto séria príliš nezaslúži.(2.12.2016)

• dom156

Musím být upřímný, přišlo mi to jako pohádka pro dětičky. Seděl jsem v sále, zrovna na plátně probíhala akční scéna nebo dramatický či vážný okamžik a já se musel smát, což dost napovídá. Ke konci jsem byl rád, že to již skončilo. Některé nechutné scény si mohli odpustit a všude jsou prolity hektolitry krve. Škoda peněz jít na to do kina, nedoporučuji.(9.12.2016)

Underworld si jako jedna z mála filmových sérií dokáže držet svoji kvalitu a díky tomu se mi i tento díl opět líbil. Kate snad nestárne, masky opět parádní, hlavní vlkodlak budil po proměně hodně respektu a slušně se to tam rubalo. Jelikož vlkodlaky zbožňuju a upíry mám také vcelku v oblibě, budu jen rád když bude tahle série pokračovat a to, dle konce, rozhodně bude.(16.1.2017)

Když už se jednou stanete fanouškem série Underworld jako já, musela by přijít značná katastrofa, aby se mi nový díl nelíbil. Katastrofa se tedy rozhodně nekonala. Film oplývá novými lokacemi, trošku jiným pojetím, ale celková filozofie (dá-li se to tak nazvat) zůstává pořád stejná. Rubat Lykany až se z nich bude kouřit. Tentokrát je v tom i trochu úskočné politiky a pletichaření. Akce je dost a dost a vizuál je zajímavý. Já jsem tedy rozhodně spokojený, dal jsem si takhle v neděli pěkně všech pět dílů najednou, tenhle se mi líbil úplně stejně jako ty předchozí. Takže 70%(8.10.2017)

Očekával jsem Kate v latexovém oblečku, dekadentní upíří večírek a jatka. Obojího se mi dostalo vrchovatě. V úvodu jsou připomenuty klíčové události předchozích dílů, což je dobře, člověk přeci jen zapomíná. A také je jasné, že nový Underworld nijak nevybočuje ze zajeté série. Ocelově modrý vizuál je jako vždy skvělý, temná Praha, Hluboká, Kutná Hora...naše země je krásná a plná starých příběhů. Nejen upíři a vlkodlaci žijí mezi námi... Chvilku jsem měl pocit, že jsem mezi Tolkienovými elfy, jindy mi intriky připomněly politickou scénu současnosti. A pak krev. Té je všude spousty, akce stíhá akci, rudé gejzíry prší, dočkáme se i efektního rozpolcení vlkodlaka. Co by neměl divák očekávat od filmu s názvem Krvavé války? Artový snímek, Disneye ani psychologické drama. Co by měl naopak očekávat? Masomlejn. Fajn. Pak je to vpořádku.(11.12.2016)

• - Natáčalo sa prevažne v Českej republike, hlavne v Prahe, ale aj na zámku Kačina alebo v chráme sv. Barbory v Kutnej Hore. (BathoryMan)

• - Natáčelo se také v Praze na Hlavním nádraží, v ulici Španělská, Vinohradská, na pražská Náplavce, v ulici Ke Hradu která vede z Nerudovy ulice na Hradčanské náměstí a také v Českých Budějovicích na nedalekém zámku Hluboká. Natáčení se zůčastnil i český komparz. (kytka.patrik)

• - Původně se mělo za to, že se jedná o poslední film Kate Beckinsale v roli Selene, ale Len Wiseman potvrdil, že šesté pokračování bude, a že s Beckinsale stále počítá. (MessiM)