Underworld: Krvavé války

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Horor

USA, 2016, 91 min

• Ellmariachi

Kate je furt hezká baba, jenže ani její tvář nemůže zachránit naprosto stupidní příběh plný stupidních jakožezvratů a jakožekliček. Vždy, když to vypadalo, že se třeba film dostane do zajímavých kolejí přišel nějaký dějový průser. Jediný co si z filmu budu asi pamatovat je to, že se mě sakra líbila Lara Pulver. Jako baba je neskutečná kost a i tu roli mrchy dala dobře. O ničem jiným se mi ani nechce psát. 49 procent za hloupej film.(13.6.2018)

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 7.12.2016) Krvavé války, na které jsem jako dlouholetý fanoušek Underworldu už nějakou tu dobu čekal, se mi prozatím ze všech pěti dílů líbily nejméně. Moje hodnocení se sice stále drží na zlaté střední cestě, nicméně v tomto případě jde o nejslabší tři hvězdy. Místy mi to přišlo až příliš dějově překombinované a zbrklé a ve srovnání s ostatními díly zde chyběli charismatičtí záporáci. Rovněž některé nejmenované plot-twisty přišly bohužel kvůli slabšímu scénáři vniveč. Kate Beckinsale se stále drží svého drsňáckého standardu a vlastně drží film tak nějak po kupě. Zkrátka pátý (a očividně ne finální) exkurz do světa upírů a lycanů, který nepřináší nic moc nového, ale i tak se na něj po lehčím vyřazení mozku dobře kouká a Češi si tam přijdou na své díky mnoha záběrům z Tuzemska.(21.12.2016)

• SNCIS

Obsahuje spoilery: "Nebyla jsi mrtvá?" - "Vrátila jsem se!" Kate Beckinsale vyklízí prostor pro Thea Jamese! Velká chyba, protože ten už minule ukázal, že hrát moc neumí, leč tady má více prostoru než Kate. PLUSY: Zápornou postavu smyslné Semiry ztvárnila Lara Pulver, která zaujme výraznou vizáží i kostýmem. A v momentech, kdy se děj odehrává v různých místech České republiky, jsou některé záběry milým pohlazením po duši. Jinak se film snaží nadchnout akcí, ale ta už je prostě nudná. Série Underworld toho už moc zajímavého asi nepředvede a nový díl je toho zářným příkladem. - 40%.(4.5.2020)

Po nejlepším dílu série Underworld se tvůrci vrátili s podobně akčně laděným pokračováním. Má sice už vypilovanější scénář (a že jsme se načekali - na Blood Wars se čekalo o rok déle, než na jakékoli jiné pokračování této série), ale akce, snad možná díky tomu, není už tak plynulá a možná filmu i trošku škodí, že se chvilkama snaží dát děj ze všech dílů do jedné skládačky - takže určitě uděláte lépe, když si osvěžíte paměť a na Underworldy se podíváte znova, protože pauza tři roky mezi díly (a teď čtyři) je přece jen hodně. Plus je určitě spousta českých herců pobíhajících po plátně buďto v rolích lykanů anebo upírů, i když jsem poznal jen Zuzanu Stivínovou, která ve filmu nemluví a je tak trochu v pozadí (a to jsem dopředu nevěděl, že tam hraje). Netuším jestli to bylo chybou mého kina, ale zvuk samopalů mi přišel dost utlumený, jako kdyby na nich byly tlumiče - divný. Takže tedy po stránce scénáře skvělé - ale nezapomeňte, že jde už o pátý díl - a akce je opět velmi slušná, efekty rovněž. Kate se opět navlíkne do latexu. Snad jen závěr mohl být ještě o dvacet minut delší, aby příběh mohl být úspěšně ukončen. Ale tak nějak vím, že už teď připravují šestý. A taky vím, že na něj opět vyrazím do kina.(11.12.2016)

• Chrustyn

Ne, že by celá upíro-vlkodlačí série, byla nějakým mistrovským dílem, ale skoro v každém díle jsem si něco našel, jen toho bylo někdy více, jindy méně. Tento závěrečný (aspoň doufám) díl je tím zdaleka nejhorším dílem a dostal se prakticky na stejnou úroveň jako poslední cca 3 díly Resident Evil. Zde už jsem nenašel vůbec nic, čím by mě film zaujal, nebo jakkoliv pobavil.(15.12.2017)

• - Natáčelo se také v Praze na Hlavním nádraží, v ulici Španělská, Vinohradská, na pražská Náplavce, v ulici Ke Hradu která vede z Nerudovy ulice na Hradčanské náměstí a také v Českých Budějovicích na nedalekém zámku Hluboká. Natáčení se zůčastnil i český komparz. (kytka.patrik)

• - Původně se mělo za to, že se jedná o poslední film Kate Beckinsale v roli Selene, ale Len Wiseman potvrdil, že šesté pokračování bude, a že s Beckinsale stále počítá. (MessiM)

• - Natáčalo sa prevažne v Českej republike, hlavne v Prahe, ale aj na zámku Kačina alebo v chráme sv. Barbory v Kutnej Hore. (BathoryMan)