Underworld: Krvavé války

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Horor

USA, 2016, 91 min

Co bych chtěl pochválit je fajnový propojení a zpuzzlování s předešlýma dílama, supr prostředí (Hluboká, Praha,... nějaký zasněžený hory), Thea Jamese, kterýmu po Divergence sérii konečně nemám chuť vysekat mozek z hlavy tupou sekyrkou, a povedenou akci. Všechno ostatní je ale bohužel ještě horší než v Awakening. Příšerná (ale opravdu příšerná) zkratkovitost a debilnost scénáře (postavy mění svoje názory každých cca 10 vteřin a s důležitými dialogy jsou hotoví za 5 vteřin, takže není šance, že by získaly nějakou gradaci) a nepotěší ani režie, u který bylo vidět, že režisér(ka) ví, co chce, ale zároveň to vlastně neví, a tak z toho vznikne splácanina supr věcí, který mohly skvělý, ale místo toho jsou docela hrozný (celej nápad s "Bílým klanem upírů"). V závěru řekne Selene větu ve smyslu "Svoji největší/nejdůležitější bitvu jsme vybojovali..." , nechci bejt nějak zlej, ale jakejkoliv libovolnej souboj z Evolution mi přišel epičtější, důležitější, vážnější a nápaditější než všechny souboje v tomhle filmu dohromady. A za co vlastně ty tři (slabší) hvězdy? Protože je to pořád Underworld.(27.2.2017)

Bohuzel po libovym Probuzeni tu mame pad na samy dno Underworldi serie, suverene nejhorsi dil. Pribeh samozrejme desna splacanina, sice se snazi navazovat na predchozi dily a dej posunout nekam dal, ale je to uz jen takovy vareni z vody, par stupidnich odhaleni a nezajimavy postavy. Celkove herci vypadaj do jednoho jak zhuleny, neustale tupy vyrazy, aspon, ze Kate je porad ve forme, i kdyz herecky samozrejme nema co predvest. Ale o tom Underworld stejne nikdy nebyl, to bych mu i odpustil, jenze hlavni problem je nudna akce, je ji tu relativne dost, i kdyz by mohlo byt i vic, ale je k uzoufani nenapadita a misty az nudna. I kdyz vetsinou aspon hezky krvava. K tomu si pripoctete hodne slaby triky a zapomente na nejaky valky podle nazvu filmu, pokud za ne teda neberete jednu prumernou potycku v atriu, to bitky v minulejch dilech a obzvlast sceny z historie byly v daleko vetsim meritku. Slabsi 3*.(1.3.2018)

• dom156

Musím být upřímný, přišlo mi to jako pohádka pro dětičky. Seděl jsem v sále, zrovna na plátně probíhala akční scéna nebo dramatický či vážný okamžik a já se musel smát, což dost napovídá. Ke konci jsem byl rád, že to již skončilo. Některé nechutné scény si mohli odpustit a všude jsou prolity hektolitry krve. Škoda peněz jít na to do kina, nedoporučuji.(9.12.2016)

• Oktavianus

Podle množství českých jmen titulcích, které čítaly stovky profesí a pozic, to skoro vypadalo, že jsem viděl český film. Navíc se odehrával na Hluboké a v Praze. Podle toho to ale také bohužel dopadlo. Série Underworld měla skončit už dávno, ani sexy Kate Beckinsalová to prostě nevytrhne. Navíc zdejší fikční svět funguje velmi svébytně - každý je tu schopen zradit každého, kdekdo sleduje jen vlastní zájem a vztahové propletence jsou komplikovanější než v jihoamerických telenovelách. Navíc se vyplatí znát předchozí díly série. Sice tvůrci divákům na začátku poskytnou několikaminutový přehled předchozích filmů, postupně se také dostanou k tomu, co které postavy k sobě poutá, ale proč něco ublíží vlkodlakům a něco upírům, zatímco něco jiného ne, a proč některým vybraným upírům nebo vlkodlakům to naopak ublížit nemůže a zabít se dají jinak, to se už divák nedozví. Vzniká tak solidní mišmaš, který ani při sebelepší pozornosti bez orientace v mytologii Underwolrdu nelze rozklíčovat. Že dostanu primitivní zápletku, prostoduchý scénář a velice špatné dialogy, to jsem čekal, kvůli filozofické propracovanosti se na tento typ filmů nikdo nedívá. Mělo by to ale na oplátku být prošpikováno špičkovou akcí, cool záběry a ohromujícími souboji. A největší průšvih Krvavých válek spočívá v tom, že selhávají právě v těchto atributech. Celý snímek se nepříjemně vleče a zcela postrádá energii, včetně herců, kterým se ani tak moc nechce hrát, jen postávají a odříkávají hloupé repliky. Takže to jediné, co si divák z filmu odnese, je zjištění, že na Hluboké bydlí upíři. Ale bez tohoto zjištění se dá spát taky docela klidně.(2.3.2018)

Nejvíc mě zaujala Hluboká nad Vltavou, kterou si jako svou baštu vybrali ti odporní upíři. Divák je opravdu zmaten, jelikož už z principu nemůže fandit ani upírům, ani vlkodlakům, které mi vyvolali nostalgickou vzpomínku na již zesnulého Remuse Lupina. Ve filmu se intrikuje jako v americké reality show The Survival, což není na škodu, avšak samotné intriky se snaží diváka odlákat od toho, že film ve skutečnosti nemám moc co nabídnout (tedy až na vytrhnutí páteře). 61%(5.3.2017)

• - Natáčalo sa prevažne v Českej republike, hlavne v Prahe, ale aj na zámku Kačina alebo v chráme sv. Barbory v Kutnej Hore. (BathoryMan)

• - Původně se mělo za to, že se jedná o poslední film Kate Beckinsale v roli Selene, ale Len Wiseman potvrdil, že šesté pokračování bude, a že s Beckinsale stále počítá. (MessiM)

• - Natáčelo se také v Praze na Hlavním nádraží, v ulici Španělská, Vinohradská, na pražská Náplavce, v ulici Ke Hradu která vede z Nerudovy ulice na Hradčanské náměstí a také v Českých Budějovicích na nedalekém zámku Hluboká. Natáčení se zůčastnil i český komparz. (kytka.patrik)