Šéfkuchař Adam Jones (Bradley Cooper) měl všechno, co si jen mohl přát, bohužel svojí vinou o to všechno přišel. Se dvěma hvězdičkami od Michelina měl bývalý postrach pařížských restaurací pocit, že mu patří svět. Vždy dělal věci po svém a jediné co ho zajímalo, byla dokonalá exploze chutí na talíři. Nyní se o to musí pokusit znovu – otevřít si vlastní restauraci a získat nepolapitelnou třetí michelinskou hvězdu. Na to ale bude potřebovat získat na svoji stranu ten nejlepší tým. Dokonalý šéf je výjimečně vtipný a emotivní příběh o lásce k vaření a jídlu, o lásce mezi dvěma lidmi a o síle druhé šance. (Forum Film CZ)

Aljak

Len mne sa to zdá, alebo je tých kulinárskych filmov už v posledných rokoch ako húb po daždi (Chef, The Hundred-Foot Journey, Comme un chef, etc.)? Darmo, varenie je proste "in". Čo sa týka filmu, základ skrachovaného kuchára, ktorý bol kedysi na výslní a prepadol sa až na úplné dno, bol dobrý, lenže celý príbeh sa potom upriamuje len na perfekcionistickú snahu vybojovať nejakú hlúpu hviezdičku. Bradley Cooper bol síce skvelý, ale ani to nezachránilo tento film od priemernosti. Proste na ňom nebolo nič výnimočné, aj keď to kajenské korenie bolo znamenité :D Btw. Aj tak stále nechápem tie snobské porcie pre vrabcov, za ktoré človek zaplatí celý majland. ()

M.i.k.e

Cooper je fajn,ale jinak mě tohle úplně minulo,protože to není ani trošku můj cup of tea.Chápu spoustu pozitivních ohlasů,protže ten film v jádru není špatný,nicméně není ničím pro mě...40% ()

Martin741

Hoci sa sefkuchar Adam Jones v podani Bradley Coopera obcas spraval ako arogantna svina, predsa len je toto jeden z tych lepsich filmov o vareni. Hoci komedia to velmi nie je, rezisersky je to dost rutinne natocene, dialogy obcas tvoria az vatovo plane plky. Ale Uma Thurman bola vyborna, Sienna Miller tiez. Cooper vie hrat, Bruhl /Co kdybychom zili spolecne s istym Pierrom Richardom/ sa snazil , no a este jedna vec. Ja tiez varit viem, ale nevarim preto, ze som moderny muz 21. storocia, a podobne bla bla bla, ktory zije v nejakych - izmoch. Ne, ne. Ja varim hlavne, ze som hladny a proste /a sproste/ sa chcem najest. 60 % ()

kaposlav

Ide už o niekoľký film s touto tématikou a stále ma to dokáže zaujať. Proste kuchyňa a kulinárske umenie ma baví. Jedlo je jedlo! 3* ()

BarryLyndon

Námět a ukázky opět o moc lepší, než samotný film. Mimo fantastickou plejádu hereckých hvězd, dle jmen jsem si to herecky až na Siennu MIller a Bruhla moc neužil. První fail vidím r režii Johna Wellse, kterému se tato kombinace dramedy pomalu rozsypala pod rukama a twist ke konci těžce nedal. Druhý fail vidím ve výkonu Bradleyho Coopera, který je sice sympaťák každým coulem, ale tohle herecky těžce nedával, jeho roli měl dostat Bruhl nebo Omar Sy nebo relativně neznámý Matthew RHys, všichni o 100% lepší. Totéž platí o Sienně Miller, kterou jsem měl spíše jako přívěšek pro mužské oko, ale tohle si dávala neskutečně i přes to jak byla záměrně hnusná, možná i právě pro to. Co považuju za fail nebo podvod? Je trailerové a plakátové lákání na Alicii VIkander, která je ve filmu asi 3 minuty. 6/10 ()

Streeper

Nic originálního, nic zajímavého. Velké plus tohoto filmu je to, že se tam objeví spousta skvělých herců, škoda, že Emma Thompson nedostala větší a zásadnější roli, ale Bradley Cooper se na roli šéfkuchaře docela hodil, zajímalo by mě jestli vařili opravdu herci. ()

Elyssea

Adam Brown vás rozhodně nedonutí otevřít kuchařku, nabrousit nože a pustit se do kuchyňských pokusů. Je totiž mdlý, bez chuti a bez zápachu. A to je u filmu o vaření celkem problém. Příběh totiž taky není nic objevného, protože srabácky napravuje arogantního šéfkuchaře bažícího po třetí michelinské hvězdě a do krku mu nacpe lidové moudro o potřebě rodinného zázemí. Naštěstí ani ta povinná romance nezabírá příliš mnoho prostoru. Hollywoodští hlavouni si totiž stále ještě neuvědomili, že když vedle sebe postavíte dvě heterosexuální postavy opačného pohlaví, tak to nutně neznamená, že se k sobě hodí nebo že mezi nimi funguje chemie. Když totiž Matthew Rhys dělá Bradleymu omeletu a Daniel Brühl mu dohodí svou analytičku, jistkry lítají o poznání víc. Dokonalý šéf nepotěší a urazí tak maximálně plýtváním dobrých herců na malé role, ale do svého výběru kulinářských filmů bych ho nezařadila. I tak ale tři hvězdičky, ovšem ne michelinské. ()

bourec

Tohle je v blízké době třetí film o vaření,a asi nejlíp příběhově natočený,ale asi nejmíň lákavý,co se týče jídla.Jako kuchař z dob ÚV mám rád guláše,pečený flákoty se zelim a knedlíkem a další velký prasárny,kterejma se naši dědové cpali.Tohle vaření je spíš o umění tvořit z jídla na talíři obrázky,ale nažrat se z toho nejde.Takže sem měl při činčání těch miniaturních kousků ryb vařenejch v pytlíku na rtech úsměv.Hvězdy za vaření v jídelně asi nedostanu,mišelinku mám jednu velkou kolem pasu,a po pravdě,dělat v týhle továrně na koláže bych fakt nechtěl.80%. ()

Cheeter

Takový v podstatě jednoduchý film na odlehčení. Prostředí kuchařů mi sice nic neříká, ale hlavní myšlenky mi byla jasná. Bradley Cooper se jako kuchař osvědčil. Příběh byl v podstatě jednoduchý a lidský. A rozhodně bych tenhle snímek doporučil každému, kdo si chce odpočinout od těch věčných honiček a krváků, které jsou na menu dnes a denně. Tohle je prostě jiný sousto. ()

Pajky3

Stejně jako mě baví sportovní filmy o outsiderovi, který to dotáhnul na vrchol, tak mě baví i filmy o frajerovi, který si zničí kariéru a snaží se vykoupit si svou cestu zpět. A Bradley Cooper se pro takové roli prostě narodil, když se mu navíc přidá spoluhráč jako Daniel Brühl, tak je o herecké výkony postaráno. Brühla jsem si oblíbil v Rivalech a byl jsem zvědavý na to, jak mě přesvědčí v jiné roli a na jeho závodníka jsem si vůbec nevzpomněl. Herecké ingredience jsou tedy výborné, příběh je zamíchán nad míru dobře a uvařeno je to opravdu zábavně, samozřejmě je pár věcí, které by bylo třeba dochutit, ale i tak bych si na tenhle pokrm zašel znovu. ()

Juto

Každý premyslený príbeh a každý dobre sledovaný charakterový moment sa odohrávajú s takou predvídateľnosťou a uhladenou profesionalitou, že celý projekt pôsobí dusne a sladko. 5/10 ()

Martrix

Tohle už vysloveně zavání klamavou reklamou. Jak někdo přišel na to, že je to komedie? Možná se tvůrci báli, že  kdyby bylo po pravdě uvedeno, že se jedná o standardní drama z kuchařského prostředí, tak by se cílovka smrskla na foodlovery. Ale i kdyby, tak lidí kteří mají filmy o vaření rádi, je spousta. O čemž svědčí desítky různých realityshow. A Dokonalý šéf tuto cílovku zaujmout dokáže, i když není až tak o vaření, jako spíš o šéfkuchaři a jeho snaze získat třetí hvězdu. Scénář sice nic extra nenabízí, ale společně s režií naplno využívá atraktivního prostředí a dynamiky, která v kuchyních bývá. Svoje udělá i velmi dobrá herecká squadra, takže to šlape dobře. Z hlavy si vybavím min. tři filmy z tohoto prostředí, které na mě udělaly podobně dobrý dojem. Je to, Šéf, Bod varu a Tajemství polévky rámen. Dokonce bych řekl, že ani Bitva kuchařů, nebyla o mnoho horší, než Dokonalý šéf. Nicméně stejně jako v případě různě zaměřených restaurací, ani tady není srovnávání úplně košér. Buď vám chutná, nebo ne. A stejně tak film...buď vás bavil, nebo ne. Dokonalý šéf mě nenudil ani chvíli, takže si zaslouží minimálně o půl hvězdy víc, než dávají Michelíni. ()

papaJA21

Film je sice o vaření ale stejně tak mohl být z jakéhokoli jiného prostředí. Hlavním motivem je arogantní mistr svého řemesla , který se potýká se starými démony. Když si odmyslíte kuchařské prostředí, které je nyní "in" zbývá docela laciné drama s prostičkou zápletkou. S výborným obsazením a hereckými výkony, ale to přesto nestačí. ()

Icefist

Nadupané obsazení je jen falešné lákadlo, protože většina slavného herectva tu má jen jeden dva štěky, které by zahráli i no name tváře. Celkově to zabaví a divák se díky filmu může dostat do centra dění restaurace, kam se jen tak každý druhý den nepodívá. Největším záporem může být fakt, že jakmile snímek uteče, je fuč a ve vás nezanechá nijak extra silné dojmy a vzpomínky. 60 % Oblíbená část- "Budeme dělat to co vždy." ()

misulka03

Zamýšlím se nad kategorií komedie na tomto fóru....zařadila bych tam plno věcí, ale toto rozhodně ne, ale asi nemá smysl se rozčilovat pouze u tohoto filmu, takže k věci. "Kuchařské" filmy mám ráda, ale bohužel na podobné téma jich tu je tucty a to lepší, záživnější, kořeněnější. Na tomto filmu není nic, co by mě nadchlo nebo zaujalo. Odlišuje se snad jen lehce záporňáckou postavou hlavního hrdiny. Bohužel ani Bradly Cooper mě svou postavou nepřesvědčil, přestože hrál dobře, tak já mu kuchaře ne a ne věřit. No, možná jsem jen poznamenaná asociací s Remym z Ratatouille. Nneí to ostuda, ale neveřte popisu, že je to výjimečně vtipný a emotivní příběh.....není!!! ()

StanislachKo

Viac ako Burntova chyba nastala chyba v mojich očakávaniach. Po vzore filmov ako Chef, Ratatují (nemám šajnu jak sa to píše...), Oui, šéfe, či dokonca presladená Láska na kari som si instatne vštepil, že kde sa varí, tam je proste sranda, pohoda, prípadne láska. Ale s týmto filmom som originál trpel! Lebo tu pohoda trvala asi minútu počas "poslednej večere". Chudák hlavná postava je neustále tak dodrbávaný životom a všetkým na čo siahne, až z toho jedného ťaží... Cooper ale špičkový, to bez debaty. ()