Šéfkuchař Adam Jones (Bradley Cooper) měl všechno, co si jen mohl přát, bohužel svojí vinou o to všechno přišel. Se dvěma hvězdičkami od Michelina měl bývalý postrach pařížských restaurací pocit, že mu patří svět. Vždy dělal věci po svém a jediné co ho zajímalo, byla dokonalá exploze chutí na talíři. Nyní se o to musí pokusit znovu – otevřít si vlastní restauraci a získat nepolapitelnou třetí michelinskou hvězdu. Na to ale bude potřebovat získat na svoji stranu ten nejlepší tým. Dokonalý šéf je výjimečně vtipný a emotivní příběh o lásce k vaření a jídlu, o lásce mezi dvěma lidmi a o síle druhé šance. (Forum Film CZ)

brokenhi

Nejraději bych dala 3,5 hvězdiček.... Na tři to tak úplně není, ale 4 si to zase nezaslouží určitě... Škoda, že se víc zajímali o záběry úžasného jídla než o tu omacku okolo.... ()

URBAN

Joo???....Takže toto se prezentuje jako komedie no tvůrci si asi popletli význam komedie, protože nějáké started from the bottom z kuchyně ten výnam komedie posouvá na vyšší úroven. Snažil jsem se na to dodívat do konce jen kvůli Bradleymu Cooperovi, ale ani ten mi za to nestál. ( 13.2.16/MAC ) ()

octopuska

No tak nechtěla bych dělat pod takovým magorem, ale to asi ti kuchaři, co pasou po buclatých hvězdičkách musí být a obětují tomu vše. Ale jinak fajn filmeček, pěkně se na něj koukalo. Hlavně ty prasárny co tam kuchtili, to nemělo chybu. Příběh celkem obyč, ale herci příjemní a Bredláč se asi naučil vařit!!! Která ženská by si od něj nenechala uvařit? A Rhys mě docela potěšil, že nebyl za úplnýho parchanta a Bruhl jako vždy kouzelnej. Mňam mňam :). ()

chelseaman22

Jedno vám řeknu, Bradley Cooper se hodí na všechny role vyjma šéfkuchaře. Tuhle roli bych dokázal zahrát i já po celodenním pochůzkování po krkonošských vrcholech. A vzhledem k tomu, že celý film stál jen a pouze na Bradleym, tak resumé musí být přirozeně nelichotivé. Ztráta času a peněz producentů. 28 % Celosvětový příjem k 14. 5. 2019: $36,606,743, což je 1,83 násobek rozpočtu ()

Sfinkter

Vaření na úrovni je stejná dřina jako cokoliv jiného. Cooper v charakterní roli opět boduje. Poslední zhlédnutí 5/2024. ()

ivan_drago

Sestavovaní super kuchařského týmu ve stylu Armageddonu, leč téma filmu je mi blízké asi jako baník, pičo... Dramatické přelety nad talíři s jídlem, poslední ochutnávka a šup s tím k hostům... drama jako prase... Ostatní témata filmu jsou jen naznačena a vnitřní boj hlavního hrdiny se svými démony nezaujme... předvídatelné a neosobní... Jenom nebylo řečeno jestli dali ten řetízek do správného hrnečku... asi až v druhém díle... Závěrečný twist and turn v boji o další pneu hvězdu je jasný od poloviny filmu a hlavně musíme dělat to co vždycky, vařit jako tým na 120% a dát do toho všechno... Tak určitě... ()

Kaferano

Nevěřím tomu, že top kulinářské delikatesy můžou být dílem vystresovaného kuchařského týmu a do kterých na závěr naprská cholerický šéfkuchař. Děkuju nechci, jako tajemství kuchyně by mi to stačilo. Co se týká zpracování filmu a námětu, tak je to podobné. Když nasypete hromadu koření na fádní jídlo, neuděláte z něj lahůdku. Tady byl nášup vyhrocených emocí na fádním námětu. Ale sem tam se oko potěšilo při přípravě jídel, toho mohlo být klidně víc... ()

viperDavid

Narcistikej zfetovanej blbeček, co na každýho řve. No to je teda kulinářský umění jak hovado. Bradleyho Coopera mám rád, ale některý jeho filmy jsou takový trošku zvláštní. Neříkám, že to stálo za hovno, spíš jen za michelinský hovno ()

Johnny.ARN

Čisté psycho práca v takej kuchyni a s takým vedúcim. Ale kvalitné obsadenie, Vikander síce len nepodstatný štek ale potešila, skvelé postavy s prerodmi a miestami aj pekný záber na Londýn. Poučenie: nepúšťajte si do kuchyne negra. Silné 3 z 5 ()

LadyPupu

Jídlo mě baví, Bradley mě baví, ale tady obojí nefungovalo tak, jak mohlo. Nějak tomu chyběly ty správné ingredience, takže konečný výsledek je nemastný neslaný, celkově nedokořeněný. Rozjezd byl přitom bezesporu velmi lákavý a relativně chutný. Šéfkuchař s velkým sebevědomím a touhou po dokonalosti je sexy a koukatelný, stejně jako jídlo, které tvoří, jenže pak se na scéně objeví opuštěná matka samoživitelka a je jasné, že kromě jídla, se bude řešit nezbytná romantická linka. Ach jo. Vlastně je celý děj dost předvídatelný a tak mezi nejsilnější okamžiky filmu patří každodenní rituály v kuchyni samotné - vařením počínaje a úklidem konče. Dala bych dvě, ale za roztomilého Daniela Brühla, jednu michelinskou hvězdu přihodím. ()

Honzíno

Čekal jsem romantickou komedii a dostal jsem solidní hořko-měkké drama (s komediálně romantickými prvky) ze života chlápka po třicítce, co se hledá, myslí si, že chce být sám, ale úplně to tak vlastně není. Překvapení na několika liniích, zejména na hudební (soundtrack) a herecké. Bradley je borec a Sienna, kterou normálně moc nemusím, zastínila jinak obvykle u mě vedoucí Alicii. A tentokrát mi byl sympatický i Daniel Brühl, se kterým mám sem tam problém (vyjma Rivalů). Doporučuji. ()

bubun

Dost velká ptákovina. Myslím, že (pokud to tedy viděl) si Bradley Cooper rve vlasy, že v takovýhle slátanině hrál... Sentimentální, předvídatelné, trapné. Škoda, že tady Coper hraje takovýho sobeckýho kreténa. "Papa wanted you to have his knives..." Jak dojemné! Strašná kastrátská hudba v druhé polovině filmu tomu vážně nepomáhá. Na to jídlo se celkem pěkně kouká, ale to je tak asi všechno. A proč proboha to má hodinu čtyřicet? A, jako obvykle, nejdementnější byla ta malá přechytralá holčička, kterou samozřejmě zanedbává její matka, která pracuje pro Coopera a chce mu pomoct k tý třetí mišelinský hvězdičce, a, to by nikdo nečekal, si s nim začne!! Bože můj.... ()

Lachtaan

Pokud jste se v právě ukončeném MasterChefovi dostatečně nenabažili dokonalých záběrů na krásné, seč drahé pokrmy, tenhle snímek je právě pro vás. A pokud jste se jinde nedočkali u Bradleyho Coopera většího množství emočních poloh, Dokonalý šéf je dokonalým příkladem toho, jak skvělým hercem je. A minirolička Alicie Vikander mě její krásou naprosto učarovala. ()

terunka003

Kuchařské, šéfovské, managerské, michelinské, tvrdé, cílevědomé. Hned na začátek - čekala jsem trošku víc koření, trošku víc šťávy, Bradley trochu přehrával, alespoň mi pár věcí přišlo dost falešných. Nicméně, příběh, scéna, všechno je jak má být. Neskutečně tvrdý život kuchařů a lidí z gastronomie. Do příběhu se zamotá i nějaká ta hříšná minulost a my sledujeme, jak se hlavní hrdina probojuje ke svému úspěchu. Děj je bez zádrhele, postavy sympatické, konec pozitivní. Parádní snímek na sváteční den. ..tak svého chefa mám doma, ale párky k večeři si musím ohřát sama.. ()

elanius

(1/2016) / Mám rád varenie a aj Bradelyho Coopera ale v prípade Burnt z toho nič svetoborného nezvniklo. Klasická šablóna o ceste k úspechu nebola obohatená ničím naviac. Ono filmu ani tak nechýba dokonalý scenár ako emócie a precítenejšie zobrazenie gatronomickej témy. (5/10) ()

venison

Nebýt nádherně zachyceného jídla a skvělého vykreslení pozadí špičkové kuchyně, tak by drama „Dokonalý šéf“ ničím zvláštním nezaujalo. Klasický filmeček pro nenáročného diváka ukuchtěný v hollywoodských ateliérech. Pro labužníky nádherná (bohužel jen) vizuální orgie nad detailní přípravou zajímavých pochoutek. Hlavní hrdina si po závilosti na alkoholu chce spravit chuť Michelinskou hvězdou, pro kterou je ochoten obětovat cokoliv. Bradley Cooper hraje výše nad svým standardem. Ostatní herečtí kolegové jsou bohužel nevýrazností svých postav potlačeni. Zvučná jména jako Alicia Vikander, Uma Thurman nebo Emma Thompson nemusela být vůbec obsazena. Jejich miniroličky budí zdání, že tvůrci chtěli z marketingového hlediska zaplnit závěrečné titulky hvězdami.. Celkově srovnatelné s loňském „Šéfem“.. Filmy o jídle se mi rozhodně nikdy neomrzí :-) Obstojný relaxační snímek, u kterého budete mít celou dobu hlad :-D ()

pytlik...

Tak jako uznávám, že vaření jídel je asi zodpovědnější prací než řekněme patlání nějakých tabulek v excelu, ale ten hlavní hrdina u toho fakt nemusel permanentně vypadat vážně a stresovaně jak barvoslepej pyrotechnik se štípačkama u modrýho a červenýho drátku. Čímž mi byl celkem nesympatický. Pravda, nějaké ty kladné vlastnosti bychom u něj našli, páč propadat hysterickým záchvatům a hrubě nadávat podřízeným v prostředí, kde stačí natáhnout ruku a jebaný člověk si může vybrat nůž libovolné velikosti, o sekáčcích a paličkách ani nemluvě, svědčí o velké odvaze, popř. o nedostatku rozumu. Spíš bych si u něho tipl ten nedostatek rozumu, páč mi není jasný, proč tolik toužil po třetí mišelinský gumě, když už je měl, dvě podle průvodce a jednoho Michela v kuchyni, toho, jak měl rád pepř. Jinak teda jako téma filmu mě moc neoslovilo, spíš naopak, páč bych zrovna neřekl, že se svým heslem "není důležitý, aby mi to chutnalo, hlavně ať je toho hodně" se můžu považovat za nějakého velkého gurmána. ()

hroubek

Dokonalý šéf si mě získal svým obsazením a fajn trailery. A taky jsem rád, že se to povedlo přenést i do filmu. John Wells je zkušený režisér a umí pracovat s talentovanými herci a dávat jim dost prostoru, aby vynikly. Samotný příběh nepřináší nic nového pod slunce, ale díky postavám si ho lze krásně užít. Wells je jako režisér dost sebevědomím, nedělá zbytečné chyby, prodává důležité scény a scény s přípravou jídel patří k těm nejlepším. Film je více dramatický, než komediální a hodně sazí na perfektní dialogové scény, které jsou dost dobře natočeny. Bradley Cooper zde hraje perfektně a tahle role mu naprosto sedla(podobnou hrál i v seriálu Šéfkuchař na divoko), navíc jsem mu věřil ten zápal, frustraci a taky to, že to není zrovna dvakrát příjemná postava a umí se chovat jako pěkný hajzl a není mu cizí podrážet své nejbližší. Sienna Miller má vděčnou postavu a je vidět, že si to dost užila. Omar Sy je zde nepřehlédnutelný a malinko mě mrzí, že nepředvedl více. Daniel Brühl opět dokazuje, že je dost talentovaný, a že má do budoucna co ukazovat. Matthew Rhys se mi zde velmi líbil a užil jsem si každou scénu s ním. Trochu mě mrzelo, že zbytek obsazení nemá tolik prostoru nebo působí jaksi do počtu a to ať už jde o Thurman, Thompson, Lily James, Vikander nebo Sarah Greene. Fakt se mi líbilo jakým způsobem film prezentuje kuchyni a přípravu jídel. Je to moc pěkně natočené a občas v těch scénách je víc adrenalinu, než v běžných akčních scénách v akčních filmech. Malinko mě mrzelo, že některé pod zápletky nejsou dotažené do konce a taky to, že posledních deset minut ničím nepřekvapí. Dokonalý šéf je film, o kterém moc lidí neví a je to škoda, jelikož se povedl. ()

Yoda sama

Knight je raz hore, raz dole. Fakt skvelo obsadená a vlastne aj celkom zaujímavá snaha o tlačenie postavy za hranice síl, no dramaturgicky podivná a tými nedotiahnutými linkami otravná, prišlo mi to ako stred celku. ()