Plukovnice britské armády Katherine Powell (držitelka Ceny Akademie® Helen Mirren) velí mezinárodní misi s cílem zajmout v Keni nebezpečné teroristy. Když však zjistí, že teroristé plánují sebevražedný útok, účel mise se rázem změní ze „zajmout" na „zabít". Na místo jsou povoláni američtí piloti s drony, ale ve chvíli, kdy se na bitevním poli objeví devítiletá dívka, se u pilota Steva Wattse (Aaron Paul, Perníkový táta) dostaví krize svědomí, která má za následek mezinárodní roztržku. (Magic Box)

InaS

Trapná nastavovaná kaše, scénář je prostě katastrofa a to nespasí ani Mirren. Cílená hra na city, v podstatě vydírání a cílené manipulování do určitého úhlu pohledu. Už jsem myslela, že budou volat i uklízečku aby se jí zeptali na její názor. Téma je zajímavé (i když ne nějak novátorské) a dalo by se z něj vytěžit mnohem, mnohem víc. Fakt trapné... ()

PORTER44

Hvězdné herecké obsazení, tak pro mě osobně se žádné extra herecké výkony nekonali ani dějově jsem moc spokojený nebyl sice napínavé to bylo ale po několika scénách neustáleho jestli tam hodit bombu ,nehodit bombu,zatelefonujte támhle tomu a támhletomu to to trochu nudilo,nej herecký výkon podal asi ten Somálec který předvedl i trochu akce. ()

JerryPilsen

Notně vygradovaný děj o otázkách etiky a procesech schvalování úderu-to bylo opravdu zajímavé.Celým filmem ale prostupuje obhajoba preventivních zásahů. ()

raininface

No, ty vole, to bylo napínavější než 90% všeobecně známých akčních trháků, nemluvě o...ale to bych opakoval, co už tady napsali větší chytráci, než jsem já. ()

hupicek

Skvělý film, pustila jsem slzu, neuvěřitelné napětí a jelikož jsem romantik ,tak jsem si do poslední chvíle přála, a by to ta holčička přežila. Což se bohužel nesplnilo.😖. Vůbec nedovedu představit ,jak se v takových situacích cítí lidé, kteří musí rozhodovat, a lidé, kteří ta rozhodnutí musí plnit. Hrůza ()

PaKo1980

Tak nějak nevím co s tím.. Přijde mi že z anglánů udělal film blbce co se neumějí rozhodnou, amíci se zase nemažou s ničím a a vše se to mele až proklatě dlouho k samotné akci. A závěr? Asi nutný a to mě právě mrzí. Protože si představím že ve skutečnosti už by za ten konec bylo 10 nových s vestami a já bych se jim nedivil.. stejně jako se nedivím těm co to házení bomb schvalují, protože jim to zabilo někoho blízkého v nákupáku, na ulici, kdekoliv. Začarovaný kruh? ()

Herrydos

Pro mě jednoznačně obrovské překvapení a skvěli nervy drásající herecký koncert Helen,Alana a Aarona. Takové napětí a úzkost sem už dlouho u žádnýho filmu necítil. Film se s nikým nemaže a nechá Vás v tom pěkně vykoupat stejně jako hlavní protagonisty kteří stejně jako divák čekají na happy end který bohužel nepřijde. Zcela zaslouženě plný počet a velké doporučení 5* ()

JollyJOKER

Snad třetí hvězdu jen a jen Alanu Rickmanovi, jako jedinému herci v nesmyslném příběhu který mně ani nedojal a vojensky spíš nasral, protože to byla blbost ze všech úhlů pohledu. Námět z kterého by se dali vydojit potoky slz, byl prostě hloupý. Tak to vidím já, lovec pocitů :-) ()

Ondrahrr

Oko v oblacích je dobrým příkladem toho, že válečný film nutně nemusí být akční trhák. Herecké výkony jsou dobré, postavy výborně napsané a drama je dobře zkombinované s mírnou akcí. Jelikož mám mnohem radši klidné filmy odehrávající se za oponou všeho dění, než akční řežbu na poli, dávám filmu plné hodnocení. ()

tomkat

Velmi příjemné překvapení. Pokud chcete pochopit dnešní válku s militantními odnožemi islámu ve všech jejích rovinách, důsledcích, emocích a rozporech (no, ve všech... aspoň v náznaku těch všech), podívejte se na to: nebudete litovat. Další příspěvek do filmové série ,,Povinně pouštět ve školách". ()

d.p.1

Wau, jedním slovem brilantní. Naprosto dokonale vystihnutá situace velice těžké volby, kterou by nechtěl před sebou mít asi nikdo. Skvěle je zde vidět, že nic není tak bíle, ani černé, jak je to ve snaze vše zjednodušit často mnohými zohýbáno. Nejvíce sympatická mi byla postava tamního agenta tajných služeb, který dle mého názoru s nasazením vlastního života oddřel tu nejhorší a nejtěžší práci, zatímco co se o mnoho kilometrů dále v příjemných křeslech řešily otázky proporcionality, humanity a veřejného mínění. Skvělé drama, chytlavé téma, i když je to občas možná už bylo trochu zdlouhavé i to si myslím, že k té situaci patří, takže všech pět a víc takových filmů. ()

sgt.krtek

Nooo, musím říct, že jsem sám docela překvapený. Pokud by mi někdo ve stručnosti řekl o čem film je, asi bych se na to nepodíval. Ano chápu, že všichni co se omezí pouze akční film kde se vystřílí tisíce nábojů, vemou tento titul útokem a zadupají až na dno. Nicméně každý kdo si uvědomuje danou problematiku zůstane mlčky sedět a sleduje až dokonce napnutý jako struna. Ti co mají děti, pro které by dýchali, prožívají film ještě jednou tolik. Opravdu strhující podívaná, která dá člověku na výběr mezi soucitem a nutností, chcete-li mezi mezi svědomím a povinností a donutí se zamyslet jak by situacici řešil člověk být na tom a tom místě. ()

CaptainPixel

Helen Mirren a Hans Grubber nesou svymi vysoce kvalitnimi vykony tento film kupredu, coz se o neherci kvalit Jesse Pinkmana, ktery degraduje toto jinak velmi pusobive i kdyz nekdy prepalene drama o nekolik hvezd dolu. ()

Šíma2

Zvláštní film, který se s plným nasazením věnuje morálními problémy vojenského využití dronů. Co je jinde otázkou několika minut má zde celý prostor filmu. Dost nářez a odvaha od tvůrců. Vojáci a politici zde řeší neosobně a cynicky tramvajové dilema. Ubližují tím nejen obětem svého útoku, ale také kolegům, kteří si ještě dovoují emoce. Jediný problém jsem měl s tím mechanickým kolibříkem a hovniválem. Takové blbosti tam fakt dávat nemuseli. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (více)