Plukovnice britské armády Katherine Powell (držitelka Ceny Akademie® Helen Mirren) velí mezinárodní misi s cílem zajmout v Keni nebezpečné teroristy. Když však zjistí, že teroristé plánují sebevražedný útok, účel mise se rázem změní ze „zajmout" na „zabít". Na místo jsou povoláni američtí piloti s drony, ale ve chvíli, kdy se na bitevním poli objeví devítiletá dívka, se u pilota Steva Wattse (Aaron Paul, Perníkový táta) dostaví krize svědomí, která má za následek mezinárodní roztržku. (Magic Box)

axcris

(Za)biť, či (neza)biť. Emočne vyžmýkaná vojnová aktivita z nepohodlnej stoličky v unimobunke. Dej neprekvapil ale zarazil svojou pravdivosťou. Eye in the Sky Vám neukáže aké rozhodnutie je to správne, aké morálne či normálne. U mňa by to nebolo ani jedno, lebo takéto praktiky nepodporujem. Praktiky vojny. Ale ak, chlpy by sa mi zježili, hlas chytil pubertálno nervózny tón a na konečné slovo by som sa vyhovoril na suseda, ktorý je 20 rokov starší a má viac skúseností zo životom ako ja. Je nie som hoden niekomu odobrať alebo ušetriť jeho život. ()

Kenji

Mal som z toho filmu obavy, pretože námet - teroristi v jednom dome, drone vo vzduchu, dieťa v blízkosti, právnici v Londýne bol v mojej hlave materiál na 20 minút a nie na jeden a pol hodiny. Ale nebolo o čom. Ťažko to zaškatulkovať a aj keď sa tam toho fakt veľa neudeje bol som väčšinu filmu v napätí. Obrázky z dronu super, špionážna technika super, herci super ( Až na Alana Rickmana, ktorého mám rád, ale do role generála, či plukovníka sa mi nehodil ) právnici za a proti super ( raz ste za, o dve minúty proti, lebo argumenty oboch sú v poriadku ) Rozdiel medzi poňatím vojny proti terorizmu USA vs. Briti super ( Amíci majú kill list, pokiaľ je niekto na ňom viac sa nerieši, Briti každý jeden útok schvaľujú osobitne a riešia dopady ) Otázka etiky, morálky a civilných obetí. Ani zľava ani sprava Postavte si proti sebe možných budúcich 80 mŕtvych v obchodnom dome, proti okamžitej strate malého dievčatka pri útoku. Správna odpoveď neexistuje. Respektíve ako povedal nejaký múdry Anglán vo filme. "Ak necháme aby sa tí samovražední atentátnici odpálili odpálili v obchodnom dome, vyhráme propagandistickú vojnu. Ak ich vyhodíme do vzduchu a zabijeme pri tom to malé dievča, tak tú vojnu prehráme." Dávam 5* lebo som to od neho vôbec nečakal. ()

paradoxman

Paráda. I když je to "válečný" film tak zůstává komorní, zaměřený na dialogy a herecké výkony prvotřídních hereckých es. Akční stránka se omezí na dva výbuchy a jednu krátkou honičku. A úplně to stačí. O to víc je času na stupnování napětí, které chvílemi i bere dech... Jo a kde se dá sehnat ten kolibřík? Nebo aspon broučka bych prosil... Děkuji! ()

fafejt001

Tak napínavé to bylo, to jo . Helena vojanda jak vyšitá a Rick s tváří pokerového hráče . Ve skutečnosti ovšem ta diskuze , ohledně zásahu , by byla určitě o hooodně kratší . Holčička s chleby dobrá zápletka a brouk se vydařil . Jen ta baterka . Ovšem ten zubatýýý agent , či kdo to byl , to byla pecka . Padouši byli potrestáni a v Keni si mohli oddechnout . ()

RomaS

"Nikdy neříkejte vojákovi, že nezná cenu války." Vojensko-politické drama napínavé jak vytáhnuté kšandy. Ikdyž se vlastně kamera nehne od stolu nebo záběrů z kamer, nejde odrthnout oko z obrazovky a hypnotizovat pár bochníků chleba. Nehezky až do extrému je zde vyhrocené věčné dilema zda stojí obětovat jeden život za několik ostatních a taky neschopnost politiků udělat rozhodnutí za které by nesli zodpovědnost. ()

Kalda69

Jako drama vyborny. Ale jako vykresleni situace, kdy USA napada prislusniky cizich statu bez realneho oduvodneni to nestoji ani za pendrek. Uz jenom vyjadreni k prvnim civilnim obetem v Afganistanu, kdy to oduvodnili tim ze ucastnik naletu mel stejnou vysku jako Bin Ladin. Nebo unikle videa na wikileaks, kdy se vojaci raduji jak male deti na poutove strelnici, dokazuji opak. Ohledne tohoto problemu krasne mluvi John Oliver. ()

bonovox

Poctivý a napínavý thriller, ktorý prekvapivo nekončí happy endom, práve naopak. Mirren s Rickmanom podávajú solídne výkony ale hlavnou devízou filmu je všadeprítomné napätie a očakávania ako to celé skončí. ()

Rian_witcher

Film určitě zklame čistě válečné fanoušky. Ale pokud film shlédne kdokoli jiný, určitě ocení silné drama spočívající v rozhodnutích, která musí učinit hned několik postav. A upřímně. Pokud bych byl v kůži kohokoliv z rozhodujících, sám netuším, co bych zvolil na jejich místě. Většina postav se snaží, stejně jako v reálném životě, ze svých rozhodnutí vyvléknout. ()

japekli

Názorná ukázka rozdílu chápání jednoho problému s dvojím pohledem. Jedna strana si vlastně dělá co chce bez pravidel a druhá se za nějaká pravidla chce schovat. Jenže bez ohledu na stranu kam patříme, tohle je vážně boj a je třeba rychlých rozhodnutí. Ty vychcaný politiky bych ještě pochopil, jenže voják, kterej nesplní rozkaz a navíc ve vyhrocené situaci (a v tomto případě hrozilo, že zařve uvedených 80 lidí někde v davu a, díky jeho otálení, i ta holčička) by si, dle mého neměl už ani škrtnout. Pokud to takhle opravdu chodí, že každej voják bude chtít polemizovat o rozkazu, západní civilizace zanikne ještě rychleji. ()

raxxx

Nejduležitěši věc při boji s terorizmem je přece poloha provavačky s chlebem při utoku kterou řeší s vážnou tváři řeší elity super velmoci. tohleto teroristi vědět tak maji vyhrano ! tohle není fejk ale piarko americke amady za pár špatně trefených cílu a afganu a jinde. ()

hony23

Alan Rickman v jedné z posledních rolí a stálo to opravdu za to! Strhující, skvěle napsané a zrežírované drama o tom, že dnešní války se vedou především za pomoci dronů, že ve válce s teroristy se často volí mezi špatnou a ještě horší volbou i že na jedno zmačknutí joysticku je potřeba obvolat mnoho politiků, kteří si rozhodnutí přehazují jako horký brambor, zatímco čas nemilosrdně letí. ()

Kozlowski8

Snímek, který se prakticky celý točí okolo pozorování teroristického doupěte, kde mají schůzku nejhledanější teroristé Afriky a procesu politického a právního rozhodování o tom, jestli dům zneškodnit bombou, čímž spolu s teroristy zabít i mnoho nevinných lidí okolo, včetně malé holky, která před domem prodává chleba. Skvěle natočená podívaná o řízení protiteroristických akcí s výbornou Helen Mirren coby nežensky chladnou, tvrdou a bezohlednou plukovnicí britské armády. Nicméně - určitá dávka patosu, sentimentu a cíleného ataku na divákovy emoce je cítit, především v uvedeném minipříběhu malé africké dívenky. Strhující a zajímavý pohled na práci protiteroristického týmu. 75%. ()

kolly13

Sváří se ve mne pocit odsouzení vůči ubrečeným vojáčkům a trapného rozhodování (a poměrně dobrého zpracování technologie moci a "find to kill"). A pak na druhé straně krásné zobrazení poklidného života v relativní chudobě a holt špatným sousedům. Film je až amatérsky zpracován s touhou symbizovat dva světy a nefunguje to moc dobře. Ne technicky, ale emočně. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (více)