Vzbudil jsi se, nic si nepamatuješ. Nejspíš proto, že tě právě oživili. Ta krásná žena říká, že tě miluje a že se jmenuješ Henry. Máš jakoby umělý ruce a nohy. Najednou někdo vtrhnul do místnosti, střílí na tebe a ženu, která tě miluje, unášejí pryč. Měl bys jí pomoct a dostat zpátky. Kdo ji ale unesl? Mocný vůdce s armádou žoldáků a plánem na ovládnutí světa. Jsi v neznámém městě, kde se tě neustále pokouší někdo zabít. Kromě tohohle chlápka, je z Británie, Jimmy. Prý je s tebou. Nejseš si tím úplně jistý, ale zatím na tebe alespoň nestřílí. Pokud celý tohle šílenství přežiješ, a zjistíš, co se vlastně děje, mohl by ses dozvědět, jaký je tvůj účel a kdo vlastně jsi. Vzhůru do akce! A ještě něco . . Hodně štěstí, Henry. S největší pravděpodobností ho budeš opravdu potřebovat. (Bontonfilm)

Zmrv

Hodnocení hodně hraničí se 4*. Od nich mně ale odrazuje příliš přímočarej a skoro až tupej scénář a hlavně albínskej záporák, kterej byl úplně mimo to co by se mi do takovýho filmu hodilo. Na druhou stranu je film postaven na akci a ta je výborná pohled z první osoby tomu dodává ty správný grády. Ale to nejlepší na tomhle filmu je jednoznačně Sharlto Copley, kterej se při natáčení zjevně neskutečně vyřádil. 65% ()

Hanys_

Od prvního Crank tady asi nebyl takovýhle adrenalinový fičák a hlavně proto musím, stejně jako hlavní hrdina, poslechnout své srdce a přihodit i pátou. Akční pecka roku. ()

tom.nosek

Henry nám odvyprávěl svůj jakýs takýs příběh, který i v zásadě jakž takž dával smysl, na ryzí akčňáky tedy docela atypické, ale ta první osoba mně nějak nesedla. Zamrzela mě taktéž hlavní výhoda hlavního padoucha, která je taková... no... těžko se s ní soupeří a celé je to o to víc takové o náhodě. Zas na druhou stranu ten konečný objev, že proč to Henry všechno dělá, to bylo fakt dobré, to jsem od tohohle filmu naprosto nečekal. Navíc obrovské plus za Sharlta Copleyho, jeho role byly úžasné. A samozřejmě také malé plus za cameo Tima Rotha, toho není nikdy dost. Když tak o tom přemýšlím, tak by si Hardcore Henry ode mě zasloužil vlastně i ty čtyři hvězdy, poctivý je na to dost. Ale fakt jsem se u toho až tak nebavil. Nevím, možná to bylo tou klipovostí než uceleným příběhem. Holt nakonec fakt jenom ty tři lepší hvězdy. ()

barlow

Neskutečně nakoplý film, který se ani na chvilku nezastaví, příběh plný klišé, ale překvapí a drží celou tuhle show pohromadě. Sharlto Copley je borec, hned několikrát :D ()

dopita

V tomhle bordelu jsem se začal ztrácet zhruba po patnácti minutách. Motivaci hlavní postavy jsem nejdříve nechápal, s přibývajícími minutami mě už byla totál ukradená, jako celej film. To že je film originální tím, že je snímán z pohledu jedné postavy neznamená, že je to dobrej film. Není. Je to sračka. ()

aquiver

Originální forma, možná nejzábavnější kousek z hlediska akčního first-person shooter žánru. Má to spád, je to zábavné jako hra, je tam pár zajímavých nápadů. Ale co naplat, když je film převážně o akci a zabíjení. 40 % ()

Warle

Rusko není země, Rusko je životní styl, se kterým se člověk asi musí narodit, aby ho pořádně pochopil. Určitě není divu, že tenhle film vznikl v Rusku, protože má všechno, co k Rusku patří. Namátkou bezdomovce s flaškou vodky v starém autobuse. Ale počkat, to se dá běžně vidět i tady. No budiž. Celému celku pak především vládne a hláškuje Sharlto Copley a jeho naprosto boží hlas. Ten herec je prostě borec. Jak funguje "fps" kamera? Určitě zajímavě. asi ne každému sedne rozklepanost a trhy (třeba ve mě to nechalo smíšené pocity, převážně ale spíše kladné). Hardcore Henry je svým způsobem experiment. Docela zdařilý experiment. Mám to silně mezi 4 a 5 hvězdičkami, protože posledních 20 minut filmu mě šíleně bavilo, ale nechám to na komornějších 4*. "You can hear them, but you can't shoot them. You can probably grenade them. Drop an egg down there, laddie." edit: takonec jsem tomu tu hvězdu vrazil, stále ten film nemůžu dostat z hlavy, takže si to asi zaslouží ()

IvoB

Pokud můžeme nějaký film poslední doby označit za "atrakci", je to právě Hardcore Henry. Pro film nezvyklý videoherní pohled z 1. osoby funguje možná právě proto, že se jedná o nezávislý film, který si může lecco dovolit - jen velmi zkratkovitý příběh, extrémně násilné scény, vulgaritu, či drzé (geniální!) vtipy. Právě proto se filmu daří utváření velmi osobitého stylu, který neustále baví a překvapuje. Jako "nezávislák" ale nutně trpí i značnými neduhy. Je zde technologické omezení i herecké omezení. Kmitavé pohyby kamery a nezvyklé střihy často nedovolují orientaci v prostoru, herecké výkony jsou snad až příliš "teatrální", a celé to působí tak trochu jako amatérské fanouškovské video. Naštěstí však fanouškovské video, jenž překypuje neobyčejným množstvím nápadů - až mě někdy mrzelo, že některé akční sekvence nemohu vidět z "běžného" pohledu kamery. Tohle se prostě dle mého vyplatí vidět - ať už se Vám bude film líbit nebo ne, určitě se jedná o něco nového a neotřelého - 4* (7/10) ()

TERRORDROME

Rusáci za dva milióniky natočili ultimátnu rubačku, zbesilejšiu než Zbesilá cesta. Prvý film z vlastného pohľadu to určite nie je ( pred časom som videl vizuálne aj obsahovo obdobne ladené, aj keď celkovo chudobnejšie Hotel Inferno ) Dejovo je to čistá videohra kde sa nedobrovoľne cyborgizovaný hrdina snaží zistiť čo sa to sakra deje a popri tom neustále behá, skáče a hlavne všemožne killuje nekonečné zástupy nounejm postavičiek. Tá ruská Šulina dokázala namlieť strašné mäso, trebárs scéna s rotačákom na dialnici je jednoznačne guletrhajúca ( ostatne, na trhanie konkrétnych gulí tu taktiež dôjde ) Obrovské množstvo strieľania, krvi, mŕtvol, rozprsknutých hláv a niekoľkonásobne inkarnovaný, zábavne šialený/šialene zábavný Sharlto Copley, ktorý si tu dokonca strihne muzikálový výstup. Nechýba humor, väčšinou samozrejme čierny sťaby uhlie, ale pobavilo aj keď do hrdinovho neúspešného pokusu o osedlanie koňa vyhrávala hudba zo Siedmych statočných. Finále na streche proti presilovke ďalších cyborgov a následné zúčtovanie s telekinetickým uberzmrdom Akanom bola vskutku orgastická nálož premršteného ultranásilia na druhú ( a dokonca aj arkádové skákanie po levitujúcich zmasakrovaných telách ako po plošinkách ), ktorá ma dokonale rozsekala. Ak neviete ako je možné odrezať niekomu hlavu pomocou vlastného oka tak to treba vidieť. Síce tu hrozí možnosť pogrcania, ale bol to kurevsky parádny výplach. ()

angloumene

Jediné, čím Hardcore Henry zaujme je kamera z pohledu první osoby. I když v tomto ohledu mám taky trochu výtky, představovala jsem si, že se bude trochu víc jednat o snahu vyjádřit skutečný lidský pohled a ne pohled nerealisticky rozklepané kamery. Každopádně v tomhle směru film určitě naplnil svůj cíl. Co se týče toho ostatního, ze všeho nejvíc jsem se cítila jako u nadupané střílečky, kde s mírným pocitem trapnosti co nejrychleji přeskakujete všechny dialogy. Bohužel se zde naplnil také obvyklý problém her podobného typu - po nějaké době, kdy se sžijete s fungováním světa a hlavně ovládáním už hra nemá co dalšího nabídnout a tak se s maximálním vypětím prostřílíte přes všechny po stovkách se valící moby, abyste se s pocitem úlevy mohli konečně postavit závěrečnému bossovi. ()

Mitin

Tvůrci přesně věděli, co divák bude od akčního POV filmu očekávat.. A povedlo se jim to na jedničku. Je to natočené právě tak, aby tam bylo minimum pointa a jen akce a u toho je délka filmu trochu přehnaná. Na druhou stranu chápu, že kdyby natočili hodinovej POV, nikdo by na to do kina nešel. Nemam co vytknout a věřim, že další film tohoto žánru bude jenom k lepšímu. ()

peetriss

Nesedlo! Jsem ochoten dát dvě hvězdy za jistou originalitu, kterou Hardcore Henrymu nelze upřít a Sharlto Copleymu, který se s chutí vyřádil dosyta. Bohužel film samotný svým pojetím z pohledu titulní postavy dokáže možná oslovit příznivce FPS her, mně začaly již po několika minutách bolet oči a následně v kombinaci s dějem nedějem s otřesným finále i hlava. Studnice nápadů v naprosto nudném impotentním provedení. ()

kill-tec

Neskutečná akční prasárna! Jsem rád, že se někdo k takovému filmařskému kroku vůbec odhodlal a převedl ho do takového formátu. Akční jízda od první do poslední minuty, ani na chvilku nedá vydechnout a jede vražedné tempo plné nápaditých rvaček a přestřelek. Navíc výborná plejáda nejen hereckých dovedností, ale také zákulisních. Kamera skvělá, hudba trefná, střih výtečnej, prostě všechno přesně tak, jak má být! Do toho všeho tvůrci ještě dokázali přihodit několik vtipných momentů (např. jízda na koni) + výbornej Sharlto. Pan Najšuller vytvořil kabátek přesně na míru mých požadavků a já si záběr co záběr upouštěl štěstím do textilu. Naprostá pecka! Ach... ()

Honzeek95

Film z pohledu první osoby, první svého druhu. Tak obrovský potenciál a tak neskutečně promrhaný. Na jedné straně fatální nedostatek dialogů a na druhé fatální přebytek akčních scén. Absence poutavého příběhu, pomocí něhož mohl vzniknout naprosto legendární film. Tvůrci si ale řekli ne a místo promyšleného scénáře jsme se dočkali pouze tuny mrtvol. Obrovská škoda. ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (více)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (více)