Číslo 5 žije

Na vojenském cvičení zasáhne nového válečného robota předváděného firmou Nova Robotics blesk, který způsobí zkrat a vzápětí se shodou okolností a náhod dostane ven z přísně střeženého objektu. Šéf bezpečnosti, kapitán Schroeder, okamžitě zahájí pátrání, neboť robot číslo pět nereaguje na signály a chová se velmi podivně. Nepozorovaně se dostane do vozu, jehož majitelkou je sympatická Stephany Specková. Když ho dívka objeví, považuje ho za mimozemšťana a pozve do svého domu. Ráno však zjistí, že jde o robota firmy Nova Robotics a oznámí to řediteli firmy. Robot však nechce být chycen a rozebrán, a tak nasedne do dívčina auta a snaží se ujet... (oficiální text distributora)

Ryuuhei

Možná kultovní záležitost, možná příjemný, roztomilý film na odpoledne, ale popravdě, kvalitou sahá maximálně do mírného nadprůměru. Jeden robot, který zázračně ožije díky zásahu blesku a proti němu až hloupě neschopná armáda. Sice bylo vše odůvodněno, ale stejně. Hlášky docela fajn a i když nic, z čeho by se člověk válel smíchy na zemi, vše se neslo v takové pohodě. Film jsem viděl sotva potřetí od posledního zhlédnutí ještě někdy v dětství a zůstává pro mě pořád stejný - pěkný, ale žádný zázrak. 70% ()

lennyd

Právě po prezentaci nového vynálezu americké armády, bojových robotů, je jeden z nich - číslo 5 - zasažen bleskem, které v robotově kybernetické paměti způsobí závratné změny. Robot začne cítit, mít strach ze smrti a vůbec chovat se jako by byl živý. Podaří se mu utéct z přísně střežené základny, a dostává se do společnosti veterinářky Stephany, která jej nejprve považuje za mimozemšťana. Jenže armáda si nechce drahý stroj nechat zmizet a tak se vydává po jeho stopách ... V devadesátých letech se točily docela zábavné komedie, a u spousty z nich stál Steve Guttenberg (Policejní akademie, Zámotek, atd). Číslo 5 žije je přesně jeden z těch filmů, který všichni viděli, a hlášky z něj jsou nezapomenutelné (i když většinu z nich má na starosti Indický vědec v podání Fishera Stevense) - a naprosto úžasný český dabing (není moc filmů, kde český dabing převýší kvalitu originálu. Z pohledu dnešní doby jsou některé triky již trošku out of time, ale o to přece vůbec nejde - jde o zábavu, které tato komedie přináší více než dostatek... ()

Pajkenzi

Film moje dětství nikdy neomrzí a vždy se na něj ráda podívám. Jako malá holka jsem u tohohle filmu brečela. I teď se stane že mi tam slzička ukápne. ()

Pavlínka9

Podívala jsem se na film po více jak 20ti letech a baví mě, jak člověk postupem času mění pohled na plno věcí :) Vybavuji si, že film byl v době vydání "senzací" a byl unikátní - a to opravdu byl - co si budeme povídat. Teď mi ten humor již přišel samozřejmě určitým způsobem "unylý" a ne tak zábavný, ale stále to má co do sebe...A teprve teď jsem zjistila, že existuje 2.díl :D ()

Kubaso

Výborná rodinná komedie z dob, kdy tohle žánrové zařazení ještě neznamenalo nezbytně nadávku. Původní záměr byl trochu se přiživit na úspěchu tehdy skoro čerstvého Cameronova "Terminátora", jenže z komerčních důvodů scénář nakonec prošel razantním očistcem a s prvotní ideou už nemá hotový film nic společného. Dodnes mám "pětku" moc rád, je to typická záležitost 80-tých let s do jisté míry originálním námětem, skvělou atmosférou a hlavně vtipem. Nenudí, skvěle pobaví a zůstane v paměti na hodně dlouho. Potenciálně slabší scény a vtipy spolehlivě likviduje fantastický český dabing, který tenhle film katapultuje vysoko nad spoustu ambicióznějších projektů. ()

Compadre

Jeden z filmů, které jsem v dětství zbožňoval a dneska už by mi asi nic neřekly (a vidím, že nás to tu hodně vidí podobně). ()

shantim

Poprvé jsem tento film viděl u Balatonu v kině a samozřejmě byl dabován do maďarštiny. Anglické titulky mi k tomu vzhledem k mému věku vůbec nepomohly. Ale byl jsem z něj paf. Louskal jsem slunečnicová semínka a byl nadšen z robota, se kterým pak Sandra na svých koncertech předváděla popovou šou. Nedávno jsem ho viděl znovu a zjistil jsem, že se mi líbí i dnes, částečně z nostalgie a částečně proto, že je to prostě dobrý oddychový biják. Gutenberg je sympaťák a robot č. 5 taktéž, dobro vítězí nad zlem a nenávistí a divák má pak dobrý pocit po těle a cítí se očištěn. ()

hejsahopsa

Pravdou je, ze jsem ten film uz tak 10 let nevidela, ale diky detskym vzpominkam nemohu dat jinak nez 4 hvezdy. Co si pamatuju, tak jsme u filmu, trnuli napetim, zasmali se a dokonce ukapla nejaka ta slza dojeti:). ()

VanTom

Nakonec tu čtvrtou nostalgickou hvězdičku neobjektivně přihodím, jako děti jsme tohohle roztomilého robůtka docela žrali. I teď je tato naivní blbinka bez újmy koukatelná, taková ideální rodinná podívaná bez vyšších ambicí či účelu. ()

lykan9

Číslo 5 žije je prostě klasikou a každý, kdo byl tehdy dítětem a film viděl, tak ho musel zbožňovat. Já patřím do té sorty lidí a ani nyní v dospělosti svůj názor na film nezměním. Film je prostě i po letech vtipný a Steve Guttenberg, který v této době platil za jednu z největších hvězd, je v tomto žánru jako ryba ve vodě a příjemně doplňuje celkový dojem. ()

Siri69

Jako malý jsem na to čučel pořád... Je to pohodová komedie pro celou rodinu o robůtkovi který ''žije''... Byl jsem připraven tomu dát pět hvězdiček,ale řekl jsem si že to pro jistotu skouknu už ne v dětském věku... A právě to rozhodlo o odebrání jedné hvězdičky... Už to prostě nebyl takový super zážitek jako když jsem byl malý... Ale to nic nemění na tom že ten film je moc povedený a že je to příjemné pokoukání v každám věku !!! 4* ()

Autogram

Robot s citmi, ktoré mu nikto nenaprogramoval, to je pravé sci-fi. Aj otrlému divákovi musí byť na konci ľúto, ako sa to vyvinie, potom, čo všetko spolu prežili. Po Terminátorovi a jeho rôznych odrodách to musel byť vítaná zmena na plátne. ()

JKL

Moje dětství... Miloval jsem ho! Takže tomu filmu odpouštím snad všechny nedostatky. Už jen, jak skvěle jsou udělané úvodní titulky! ()

Jaro.Krafcik

YouTube urobilo pri pandemií dobrý krok, aspoň v Česku. Dalo nám pár filmov zadarmo. Síce je veľké množstvo na netflixe, bolo by zlé nepozrieť aspoň jeden. Vybral som si tento starší. Číslo 5 žije je dobrým komedialným sci-fi filmom. Aj keď už ma svoj vek. Patrí k tým lepším. 4* ()

BloodMax

Zábavný děj, na který rád vzpomínám....jo to byly časy, když jsem byl malej.....Moc roztomilý robůtek, který mi velmi připomíná animáka Walliho......tedy naopak, víte co myslím :-) ()

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

10.04.2008

Včera jsme tu měli americký remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní roli. Dnes tady pro změnu máme... ehm, remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní… (více)