Číslo 5 žije

Na vojenském cvičení zasáhne nového válečného robota předváděného firmou Nova Robotics blesk, který způsobí zkrat a vzápětí se shodou okolností a náhod dostane ven z přísně střeženého objektu. Šéf bezpečnosti, kapitán Schroeder, okamžitě zahájí pátrání, neboť robot číslo pět nereaguje na signály a chová se velmi podivně. Nepozorovaně se dostane do vozu, jehož majitelkou je sympatická Stephany Specková. Když ho dívka objeví, považuje ho za mimozemšťana a pozve do svého domu. Ráno však zjistí, že jde o robota firmy Nova Robotics a oznámí to řediteli firmy. Robot však nechce být chycen a rozebrán, a tak nasedne do dívčina auta a snaží se ujet... (oficiální text distributora)

Torision

Pravda je, že rodinný komedie jsou snad nejhorší žánr ever, ale Číslo 5 žije jsem měl řád jako malej a už před tím, než jsem si to pustitl, jsem byl rozhodlej tomu dát pět hvězd, ať se mi to teď bude líbit jakkoliv. A musím říct, že i teď to byla příjemná povídaná a kvůli robotově hlášce "Tak ty jsi mi chtěl rozčísnout pěšinku, cizinče?!" bych stejně musel dát pět i kdybych to teď poprvý .:) ()

prkalil

"Víš, co je na tom světě nejlepšího? - Ženský. Maj prsíčka, stehýnka... Máš s ženskýma nějakou praxi?" "Ne, ale znám teorii." ... - "Možná, že bych ti moh pořídit nějaké náčrtky..." - a samozřejmě oduševnělý mechanoid! ()

Astaroth12

Film som videl pred niekoľkými rokmi a pamätám si, že vtedy ma dosť bavil a teraz to tiež nebolo ináč, ale aj tak, až taká sranda to nebola, ako som čakal.. Zub času sa do tohoto filmu zahryzol veľmi silnými zubiskami, lebo triky sú už dosť úsmevné. Ale film je pútavý hlavne zábavnosťou aj keď v začiatočných fázach bol film nevýrazný, vlažný a niektoré forky zaváňali trápnosťou, ale ako film postupoval, začal si viac veriť a ukázalo sa to hlavne v zábavných hláškach, ktoré ma pobavili. Herci boli nevýrazný, myslím tým hlavne tých z policajnej akadémie, tam im to ešte prešlo, ale tu naozaj neoslnili.Videné v rámci Season Chalenge Tour 2015. ()

mis-ko

Je to ako scéna z Kolju. Pre Svěráka zostali dievčatá v mysli pekné, keďže ich videl len odzadu. Pre mňa zostáva Číslo 5 skvelým filmom, keďže som ho už dlho nevidel. ()

Krt.Ek

Velmi sympatický rodinný film o oživlém (citově vyspělém) robotovi. Pamatuji si, že kdysi, ještě jako žáček prvního stupně ZŠ jsem chtěl Johnyho Pětku vlastnit, nebo lépe řečeno mít ho za kamaráda (nejsem otrokář, abych vlastnil živou bytost). 75% ()

kobejn

johny pětka, jeho hlavu bych chtěl mít...film je samozřejmě hrozně naivní a jednoduchý, dneska už bych řek, že to je blbost, ale v dětství sme číslo 5 měli rádi. ()

Džejkop

Dobrosrdečný robůtek v akci. Umí skvěle tančit, vařit smažené bramborové placičky, během pár vteřin rozmontuje auto nebo ještě rychleji přečte knížku. Navíc je výkonější než univerzální voják a hlavně, je živý. Správná rodinná komedie. ()

Orlau32

Roztomilý film s roztomilým "robotkem". Myšlenka jednoduchá, ale film mě pobavil. Zvláště jsem si myslela, že zde začíná vycházející hvězda Steve GUTTENBERG. No, mýlila jsem se. V žádných dalších filmech už nic více nedokázal. ()

Freemind

Tohle nemůžu objektivně hodnotit, bohužel. Tuším, že jsem byl na tom coby malé robě v kině :) Souhlasím s četnými názory pisatelů - oba díly Pětky jsou mnohem lepší než ET. Nejlepší postavou filmu je Ben, jehož roztomile zkomolenou angličtinu se podařilo dokonale převést do českého překladu. ()

zipper111

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů když jsem byl malej. Viděl jsem ho poměrně nedávno a pořád si za svým hodnocením stojím, jelikož je to prostě pořád naprosto úžasnej film!...Nemyslete si, myslím to vážně. ()

gogos

S E.T. to byl muj nejoblibenejsi detsky filmovy nadprirozeny hrdina... I po letech stale koukatelne prijemne detske dobrodruzstvi... ()

Bat55

Krásne! Naozaj krásna rodinná komédia o poškodenom robotovi č. 5, ktorý po zásahu blesku ožije.Bohužial, všetci si myslia, že je to len porucha, ktorá sa jednoducho odstráni.Takže skvelá zápletka a aj efekty sú obstojné. Tento film som v detstve jednoducho miloval. Ally Sheedy čoby mladá slečna, ktorá bude práve na strane našého robotka(spočiatku nie) a Steve Guttenberg, čoby jej partner, známy zo série Policajná kadémia ma jednoducho bavili. /75%/ ()

kaylin

Co si budeme povídat, ten film jsem si v hlavě pamatoval mnohem lepší a zajímavější, než jaký ve skutečnosti je, ale jako dítěti se mi moc líbil. To do jisté míry stále zůstalo, protože Číslo 5 je pořád neskutečně roztomilý robot. Jen jsem si všiml, že je to více ujeté, než jsem si kdy myslel. G. W. Bailey a Steve Guttenberg pak i díky svému herectví upomenou na "Policejní akademii", stejně jako 5 na "E.T.ho". ()

suicide

Že by šlo až o tolik originální nápod se říci nedá, ale zpracováním, dějem, výkony, atmosférou a vůbec tím vším, co dělá film filmem podle mě daleko předčí Spielberkova E.T. - Mimozemšťana, s nímž se srovnání právem nabízí. Malý válečný robot, který si uvědomil sám sebe díky zkratu v programu je prostě kouzelný. A co my? Nejsme také jen taková chybka v programu? ()

topi

" Rozmontovat, mrtvý!!! " Kultovní komedie 80. lét, kterou jsem tenkrát viděl velice často na VHS. Johny Pátý na mě zapůsobil mnohem více, než Spielbergův E.T. a je i mnohem sympatičtější. Tenhle film má tak krásnou atmosféru osmdesátek, že si v tom vyloženě rochním. Další sympaťák vedle Pětky je Fisher Stevens - jeho přežblebty jsou geniální, zejména i díky tehdejšímu vynikajícímu českému dabingu v podání Jiřího Bartošky " Já hlavou kroutiti, já rameny krčiti, já vystupovati! " " Je to banda mužských přirozenin." A desítky dalších. Tento dabing je vůbec doménou celého filmu. Číslo 5 je kultovka a srdcovka! ()

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

10.04.2008

Včera jsme tu měli americký remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní roli. Dnes tady pro změnu máme... ehm, remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní… (více)