Číslo 5 žije

Na vojenském cvičení zasáhne nového válečného robota předváděného firmou Nova Robotics blesk, který způsobí zkrat a vzápětí se shodou okolností a náhod dostane ven z přísně střeženého objektu. Šéf bezpečnosti, kapitán Schroeder, okamžitě zahájí pátrání, neboť robot číslo pět nereaguje na signály a chová se velmi podivně. Nepozorovaně se dostane do vozu, jehož majitelkou je sympatická Stephany Specková. Když ho dívka objeví, považuje ho za mimozemšťana a pozve do svého domu. Ráno však zjistí, že jde o robota firmy Nova Robotics a oznámí to řediteli firmy. Robot však nechce být chycen a rozebrán, a tak nasedne do dívčina auta a snaží se ujet... (oficiální text distributora)

Willy Kufalt

Technicky nadprůměrně zvládnutá sci-fi komedie pro děti a mládež – paradoxně bez dětského hrdiny, zato s milým sympatickým robotem, který vzhledově zřejmě hodně inspiroval animovaného VALL-iho (2008). Pořádně jsem se však bavil jen ve vybraných scénách a film zas tolik ve mně nezanechal, což může souviset i s tím, že vidím Číslo 5 žije snad „příliš pozdě“. Obsahově byl ten film, i přes drobný myšlenkový náběh, možná až příliš naplněn neustálými honičkami x lidí po jednom robotovi a herecké výkony přes jistou snahu zrovna moc zapamatování hodného nepřinesly. Může to v dnešní době prudce se vyvíjející AI vyvolat až zneklidňující dojem, ale zcela nejlepší výkon si za mě vystřihl uměle stvořený robot č. 5 a na jedny z nejhezčích scén (mimo první příhody „pětky“ doma u Stephanie) došlo během krátkých sešlostí více robotů – ať už u projevení silného pomocného gesta po prvním rozmontování nebo u vzájemného podpichování ve trojici před útokem. A líbil se mi i v závěru odhalený rafinovaný krok, k jakému se robot č. 5 dokázal pro cestu k šťastnému konci vypracovat. Jinak se více ztotožňuji s výrazně nižším hodnocením na IMDb (6,6), bez nostalgie to u mě na víc než obstojnou jednohubku své doby nevydalo. [65%] ()

classic

Už som zrejme vyrástol z tejto sci - fi rozprávky o inteligentnom vojenskom robotovi, ktorý vo veľkom používa vyjadrovanie sa pomocou častých synoným, za čo má u mňa sympatie. Najhoršie na tom je to, že ja PAKO, som si kúpil film, za ktorý sa po včerajšom pozretí extrémne hanbím, asi nastal u mňa nejaký skrat, keď som zvolil túto nemastnú - neslanú alternatívu !!! Možno pred tridsiatimi rokmi sa jednalo o určitý HIT, ale ja som mal veľké problémy, aby som vôbec bez ujmy na zdraví, dopozeral túto neuveriteľnú KRAVINU, ktorá ma poriadne nasrala ! Povedať, že sledujem typické, hlúpe béčko, je ešte veľmi slabá náplasť ! Stačí sa zapozerať, a okamžité pochopenie situácie, sa dostaví. Rozhodol som sa, že nikdy v živote nechcem vidieť tento film !!! Maximálne ujde spracovanie robota, ale napríklad samotný STRIH, je KATASTROFA KATASTROF, a to som zatiaľ nespomenul totálne dementných hercov, režiséra, scenáristov, kameramana... Vskutku - otrasný film, ktorý ma vyčerpal ! ()

Nancy

No v podstatě průměrný film, ale jelikož si při vyslovení jeho názvu vzpomenu na své bezstarostné dětství, nemůžu dát míň než tyhle mírně nadprůměrné 3*. ()

Ivoshek

Rozmontovat! Mrtvý! Rozmontovat! Mrtvý! Hehehe, tohle občas hlásím, když dorazím domů úplně na plech. Jak si o rodinných filmech myslím, že je to obvykle snůška blbin, která může pobavit kromě dětí jejich rodiče jen tehdy, pokud mají oba IQ pod šedesát, tak tohle je výjimka. Rozhodně jsem víc soucítil s tímhle ex-vojenským robotem, než s tou krkající obludou z vesmíru. ()

kajda.l

Na dětskou lásku se nezapomíná, navíc nejsem při sledování živ jen z nostalgie a naplno si Johnny pětku užívám pokaždé. Co víc dodat, prostě bez mrknutí oka, plná palba:)) ()

ARI50

Nejrychlejší robot co čte knihy a zároveň výborný rodinný příslušník. Výborný rodinný film který má své zloduchy a taky smutné chvilky. ()

veru_needy

Nostalgický a stále roztomilý snímek o vojenském útočném robotovi, který po zásahu blesku do elektrického vedení a vzniklému zkratu dostane duši a lidské city. Kdo by ho v 80. letech nechtěl mít doma. Podobnost s E.T. mimozemšťanem je nezpochybnitelná, ale komu by to vadilo. Dobrodružný úsměvný film nestárne a stále se najdou tací, kteří sdílí jeho sympatie do dneška, jako já. "Disassemble, dead" zděšeně vyjekne robot čislo 5 když uvidí dodávku společnosti NOVA a nejednomu divákovi doslova zatrne. Takové emoce ještě žádný filmový robot nikdy nevytvářel. Námět byl zpracován velmi dobře. Kdo by si také nevzpomněl na zvláštní mluvu (v originále nepovedenou angličtinu) a tudíž výborné hlášky indského programátora, který se o robota staral. Veselá atmosféra se drží po celou dobu stopáže, ale i o napětí nouze není. Ve své době vznikl ten nejlepší příběh o robotovi, jaký tu od té doby už nikdy nebyl. ()

duklak2

Dokonalý film o dokonalém robotovi. Škoda, že v dnešní době by mě tenhle film už moc nebavil. Je mi to trochu líto. Ale v mém ranném dětství jsem se do čísla 5 zamiloval. ()

BoPo

Zaujímavosť: Steven Spielberg po dokončení filmu E.T. - Mimozemšťan dlho v hlave nosil nápad, urobiť voľné pokračovanie, kde by emzáka nahradil robot. V roku 1986 keď malo prísť na realizáciu nastal problém. Manželka ho pristihla, ako sleduje nežidovské porno a následne prinútila k nástupu na liečenie. Z tohto dôvodu je tento rok vo filmografii režiséra bez zápisu a scenár bol presunutý na Johna Badhama. ()

Lacike

E.T. ma minul a namiesto neho si ma v detstve ziskal Johny pětka a Číslo 5 žije som v kine videl niekolkokrat. Na zaciatok vyzdvihnem genialny kinodabing, ktory nastastie dodnes nepredabovali. Dodnes som nemal chut vidiet film v originale. Pribeh o roztomilom robotovi, ktory ozije a spriateli sa s nadhernou Ally Sheedy. K tomu tu je najväcsi sympatak 80tych rokov Steve Guttenberg u ktoreho nikdy nevadilo, ze nevie hrat a iba struha jeden rostacky usmev za druhym. Zdrojom zabavy je aj Fisher Stevens ako Indicky vedec s jeho zabavnym prejavom. No a nakoniec spomeniem este G. W. Baileyho, ktory si tu strihol este otravnejsieho zaporaka ako v Policajnych akademiach. Technicka stranka vyzera aj po rokoch dokonale. Aby nie, ked robot je realny dialkovo ovladany model. Film ma cely cas taku prijemnu detsku atmosferu, ale neznizi sa k priblblemu detinskemu humoru. Aj po rokoch ma to stale bavi a film som si perfektne uzil. 10/10. ()

Tommassi3

"Héj, utekl !!" - "Utekl ??" - "Ne, už ho vidím !! V pořádku, můžete si dál leštit svoje nukleární hlavice.." ;) Tak nakonec Guttenberg nevynalezl jen knihtisk, ale i robota.. Ne, kuchyňskýho, ale Johnnyho Pětku !! ;) Klasika, velká klasika.. Skvostná Badhamova Horečka plechové noci v podobě variace spielbergovských motivů s těmi zkoumajícími umělou inteligenci, jíž vedle robota zcela herecky vládne Fischer Stevens se svým Indem.. John Badham, jemuž však právě scifi sluší nejvíce a odkazuje se leccos, na klasiku i sebe samotného, znovu výtečně pracuje s hudbou.. To spojení s geniálním futuristou Sydneyem Meadem, který pomáhal třeba s hity jako Blade Runner či Tron: Legacy, se zde však jeví jako naprosto klíčové.. [ Dabing 6/10 ] Navzdory tomu, že Johnny Pětka zní jako počítač z Rumburaka, se stále jedná o dost slušný ještě předrevoluční počin Filmového studia Barrandov Dabing na čele s Jiřím Bartoškou.. ()

moviesfan

Nevím jestli se mám rozhodnout pro 4 nebo 5 hvězdiček. Asi dám čtyři, ale jen proto, že by se pár momentů dalo vylepšit. I přesto skvělá zábava. Tenhle robot nezklame. Hodnocení: 80% ()

svik

Nevím jak vy, ale mě to přišlo velice originální a vkusné. Ztvárnění bojového robota se mi sice zdálo spíše jako reklama na hlad, ale jinak pěkná mašinka. Herecké výkony, velice překvapivé a nejlepší byl ten japonskoamerický vědec, který skvěle vtipně mluvil a komolil slova. Prostě je to skvělá zábava, skvělý námět, dobrá režie, scénář ujde a závěr skvělý. ()

corpsy

Opäť jedna z mnohých variácii na megahit ôsmeho desaťročia ( veď vy viete ktorý ). Je to príjemné a zábavné a na nič prevratné sa nehraje. Milý a kvalitný film. ()

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

10.04.2008

Včera jsme tu měli americký remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní roli. Dnes tady pro změnu máme... ehm, remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní… (více)