Mladý nemecký počítačový mág Benjamin (Tom Schilling) je tak trochu outsider. Vo virtuálnom svete sa zoznámi s charizmatickým Maxom (Elyas M'Barek) a jeho priateľmi Stephanom (Wotan Wilke Möhring) a paranoidným Paulom Makesom (Antoine Monot Jr.). Tí Benjamina pozvú, aby sa pripojil k  hackerskej skupine, ktorá sa chce zviditeľniť na svetovej scéne. Pôvodne malo ísť o neškodnú zábavu, ktorá im všetkým vylepší profily. Chvíľu to vyzerá, že všetko je v poriadku, dokonca sa Benjaminovi darí zoznamovať sa s atraktívnou Marie (Hannah Herzsprung). Potom sa však čosi pokazí, skupina sa dostane do hľadáčiku polície, na čele s detektívkou Hanne Lindberg (Trine Dyrholm). Z Benjamina sa z noci na deň stane jeden z najhľadanejších hackerov na svete... (Martyska)

viperDavid

Přiznám se, že mě konec mile překvapil. Nechal jsem se totiž unést místními komentáři, že film je hodně podobný na klubu rváčů. Ale nechal jsem se hacknout. A jelikož jde navíc i o mou krev, musím hodnotit jedině kladně. ()

Tosi

Majstrštyk od němčourů, jakej bych nečekal. Málokdy se stane, aby film neměl ani jednu hluchou minutu, tady se to povedlo. Napínavý a chytrý cyberthriller s přechcávacím koncem, který nedá nevzpomenout na Dokonalý trik, nebo Obvyklí podezřelí. 80% ()

žvanimírek

Moje žena je Němka a nesnaší v podstatě skoro všechny německý filmy a úplně všechny filmy, ve kterých hraje Elyas M'Barek. Ale vzhledem k tomu, že mě docela baví se prohrabávat německou kinematografií, i tou plytkou a novodobou, ve který hraje Elyas M'Barek docela významnou roli, tak jsem si počkal, až manželka ulehne a já si vyvalil pupek na gauč a pustil se do Who Am I. Nevím, jestli to bylo mým absolutně minimálním očekaváním, nebo jestli jsem už byl unavenej, ale ty vole...BOMBA. Podle mě jeden z nejlepších německejch filmů a filmů vůbec, co jsem v roce 2020 shlédnul. Má to spád, má to koule, má to drive a hrozně hezky to plyne a ani chvíli nenudí. Za mě absolutně plný hodnocení. ()

Lachtaan

Tvůrce mého vůbec nejoblíbenějšího seriálu zpracoval ještě pár let před ním výborný thriller o tématu, které se na poli filmu ani televize stále ještě příliš nevyskytuje a už jen proto si mě Odar zaháčkoval hned v prvních minutách. Nepotěšila mě jen přítomnost sympaťáka M’Bareka a několika herců z již zmíněného Darku, ale hlavně konec, u kterého do poslední chvíle netušíte, zda vše opravdu tak dopadne. [viděno na Netflixu 18.7.2021] ()

rockwoman

"Když ti život nadělí citróny, požádej o sůl a tequilu." Dala jsem si po delší době repete a opět jsem se u toho bavila.  Němci zkrátka umí, to vím už dávno. ()

Pedross800

Hodně, hodně povedený a napínavý thriller ze světa hackerů plný tajemství, neviditelnosti a zvratů. Dark net a komunikace v něm tak úchvatně temný a vizuálně dokonalý, tohle už z hlavy jen tak nedostanu. Fakt pecka, svižná, napínavá a s koncem, který se mnou několikrát pěkně....no jak to napsat slušně....no to nejde, prostě vyjebal a donutil mě zvednout na plnou palbu! Bravooo ()

netahlo

Nic svetobornyho. Nemci se snazi byt americtejsi nez Amici sami, ale odcejpa to, je to dobre zahrany a hlavne - NENUDI TO! Za ten konec jdu jeste vys, co bych nesel. ()

klukluka

Šlapalo to pěkně, ale: 1. Jsem podobný model (byť ne v podání hackerů, ale nějakého jiného kmene) - partička, akce/bordel , chlastačky viděl už Xkrát, 2. MRX byla po celý film nedosažitelná ikona a nakonec ho Benjamin "kouzlem" zlikvidoval na první dobrou, 3. Ta tajná služba (BPA?) včetně paní šéfové působila hodně amatérsky. Všechno tady dopadlo dobře pro diváka a ten to po zásluze ocenil- aktuálně to má 80 procent. Mně osobně by se víc líbilo, kdyby se v tom průseru chlapci (a děvče) pořádně vykoupali a reálně jim aspoň chvíli hrozil konec, jaký tady potkal Kryptona. ()

iXtr3m3

Vymakaný nemecký technotriler s brutálne dobrým dvojnásobným mindfuckom na konci, kvôli ktorému tomu dávam namiesto štyroch silných hviezd rovno fullku. Malo by to ešte väčší efekt, keby som sa blbec nebol dočítal niekde SPOILER že je to ako Klub bitkárov SPOILER END, takže som očakával a fantasmagoril, aj keď až k samému koncu. Ale nič to nemení na tom, že toto je jeden z najlepších a najštýlovejších filmov o hackeroch, ktoré som za svoj život videl, ak vôbec nie ten najlepší. Efektné spracovanie komunikácie na Darknete, vymakaný soundtrack, sympatické postavy podporené maximálne sympatickým Elyasom M´Barekom (môj ročník) a nemeckým techno-vikingom v spodkách Wotan Wilke Möhringom. Perfektný film, ktorý si svoje miesto zastane aj medzi velikánmi ako Obvyklí podozriví, Klub bitkárov či Primal Fear a podobným mindfuckom... Tak a teraz sa môžem vrhnúť na Mr. Robot. P.S. Chlapci sú ako Windows, tiež im dlho trvá, kým nabehnú... 100% ()

jakeer

Veľmi zábavný film. Nič, čo by sme už nevideli od Finchera, ale stále veľmi inteligentný dej. Čo už je inteligentné menej, je vyobrazenie policajnej práce (takýmto spôsobom by Europol sotva niekoho chytil), no to je špecialita nemeckej kinematografie. ()

bloodcountes

Tak napřed musím říct, že téma hackerství mě odjakživa fascinuje a uvádí v nadšení a že jsem už dlouho takhle povedený film o hackerech neviděla (pokud vůbec). Takže totální nadšení. Nebylo tam nic, co by mě nějak vyrthlo z plynutí s dějem, bylo to akční, napínavé a dokonce i poučné. Nové pro mě bylo to spojení virtuální a reálné reality - tedy doteď jsem si jaksi myslela, že hackeři jsou akční zásadně jenom skrzevá počítače:) Taky procesy, které se děly v počítači, byly velmi pěkně zobrazeny, takže jim porozuměl i člověk, který se v tom vůbec nevyzná. Hudbu, které normálně vyhýbám, jsem tady velice ocenila, hodila se úplně dokonale a i poslouchat se to dalo:)) Konec měl super gradaci a já jsem z toho prostě celá nadšená, takže proto dávám i pátou. ()

Rozjimatel

Príbeh superhrdinov kyberpriestoru (rozumej kyberzločincov), ktorý má okatú snahu byť za každú cenu kúl. Výsledkom je ale iba prázdne pozérstvo, povrchnosť a množstvo klišé (outsider, drogy, viacnásobná identita, atď.). Postavy sú totálne ploché, studené a nezaujímavé. Jediné, čo ako-tak vo filme funguje, je celkom slušná krimi zápletka, teda až na tie "šokujúce" viacnásobné zvraty. Keď prišlo ku koncu filmu aj na otrepanú rozpoltenú osobnosť, už som sa začal chytať za hlavu, ale nakoniec z toho tvorcovia dokázali s odretými ušami vykorčuľovať. ()

IvcaSammet

Myslím, že u Who am I opravdu není vůbec co řešit. Jasných pět hvězdiček bez mrknutí oka. Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla! Už od začátku je příběh dokonale napínavý, a čím víc se Benjaminův příběh odkrývá, tím nadšenější jsem z filmu byla. Málo kdy se mi stává, že bych se na film nechtěla dodívat jenom proto, že při dalším shlédnutí přijdu téměř o všechny "kouzla", které film nabízí ... Je sice pravda, že jsem přece jenom na pár mušek narazila, ale ani jedna z nich není natolik závažná, abych se jí musela zabývat. Znovu bych ráda vypíchla úchvatného Toma Schillinga, který byl ve své roli naprosto neskutečný, stejně jako Elyas M'Barek, který dokázal, že umí i hrát i vážnější role než slaďoušky v teenagerovských komediích a romantických filmech. Za závěr bych nejraději přidala ještě dalších pět hvězdiček a mám pocit, že nepotrvá dlouho, a Who am I se ocitne v mé top desítce nejlepších filmů. ()

petikacka

TY VOLEEE!!! To je BOMBAAA... to jsou moje bezprostřední pocity po skončení filmu. Další překvápko z Netflixu, kterých je jak šafránu a ještě k tomu od Němčourů. Herci si perfektně chemicky sedli, děj se krásně kroutí a překrucuje a když už jsem si myslela, že je tu nový schizoidní Kaiser Sóze, tak ne!... a dopadlo to úplně jinak. Kluci hekerští jste FUCK geniální, ale žít ve vašem světě bych fuckt nechtěla. Ovšem užila jsem si to parádně. Fakjú pane učiteli. Za mě 100% ()

Pawlisman

4 hvězdy s odřenýma ušima. Německý naivní amaterský snímek, achjo, jak před 15 lety. Ale ten závěr no, řekněme....ačkoliv jsme podobné taky už parktát viděli. ()