Party Monster

Party Monster

Krimi / Drama / Thriller / Životopisný

USA / Nizozemsko, 2003, 98 min

• dwbmb

K tomuto filmu jsem se dostal po jeho vydání na hranici mé vlastní dospělosti, ale i přes mou momentální pomatenost jdoucí ruku v ruce s věkem mi pohled do této společnosti připomínal výlet do ZOO s hodně exotickými exponáty. Jestli to tam po smrti Warhola vypadalo opravdu nějak takhle, tak potěš koště. Blbý je, že přes veškeré bizzare a absurditu je film vlastně nuda. Nebýt nejlepší řidičky dodávky všech dob, tak by DVD asi letělo do koše.(20.5.2014)

• ruminawi

Mno, ačkoli filmů o nekončících pařbách a sjeté mládeži není nikdy dosti, zrovna Party Monster značně balancoval na hraně odpadu a vlekl se líněji, než dojezdy na fetu. Ovšem za tu možnost, vidět Culkina s Greenem jako excentrické transgender homoklády - navíc za poslechu Tomcrafta, Ladytron, Housecata, The Hackera či Scissor Sisters - nějakou tu hvězdu na holou řiť přec jen plácnout musím.(29.9.2018)

Tenhle film jsem viděl uplně náhodou, protože jsem v nějakym ne uplně ready stavu myslel, že stahuju jiný Monstrum. Po chvíli sledování jsem sice rozpoznal žánrový i castingový nesrovnalosti, ale řekl jsem si, že to má docela dobrej start a dam tomu šanci. Jako nakoukání do queer kultůry na obědnávku slavnoj ameryckoj národu to docela funguje a ta tečka na konci je řekl bych celkem drsná. Jo a Macaulay Culkin tady hraje podle mě dost dobře, já mu jeho pološlapkoidního do sebezahleněnýho buzeranta bez špetky svědomí v pohodě uvěřil. Řemeslně celkem mizerný, ale zbytek to vyvažuje. #money #sucess #fame #galmour (75%)(3.11.2018)

• JohnnyD

Strašne premárnený námet. Keby sa toho zmocnil niekto talentovanejší, keby si aspoň zohnali poriadnu kameru! Culkin a Green sú skvelí, ale žiaľbohu scenár, réžia a ako som spomínal, hlavne lacná kamera bráni vo výtvore skutočne zaujímavého (a dostatočne zaujímavo bizarného) filmu. PS: Marilyn Manson bol otravný a otrasný!(31.10.2007)

Hodne tezke hodnoceni, z prvni pule mam dojem celkem zajimaveho filmu, velmi vystredniho, kde mne porad M. Culkin nesedi do hlavni role, ale ze bych si z toho mohl neco odnest ale pak uz to zacne byt porad dokola. Nic noveho nic zajimaveho a poucneho. Postavy se nijak nevyviji ani jejich pribehy jen se meni sceny. Klub, nemocnice, klub, byt, nemocnice..atd(11.2.2005)

• - Film je natočen dle románu od Jamese St. Jamese Disco Bloodbath, který se zakládá na skutečné události. Club kids byli mladí lidé, kterým mnohdy nebylo ani 25 let. Dostávali zaplaceno za to, že se ukazovali v bizarních kostýmech a vytvářeli atmosféru na párty. (Tunri)

• - Ve filmu je použito kolem 1000 kostýmů, což byl velký zásah do rozpočtu. Některé kostýmy byly vypůjčené od opravdových "Club kids". (Tunri)

• - Macaulay Culkin, představitel Michaela Aliga, navštívil opravdového Michaela Aliga ve vězení, aby se lépe připravil na roli a vžil se do jeho příběhu. Stejně tak se před natáčením Seth Green, který si zahrál Jamese St. Jamese, setkal s opravdovým Jamesem St. Jamesem. (Tunri)