Zlý drak unese princeznu Miroslavu uprostřed svatby a uvězní ji na hradě, který stojí na opuštěném ostrově. Princezna přijde o všechno – svou rodinu, přátele i ženicha. Jediné, co jí zbylo, je život v kleci a pravidelné setkání se záhadným mladíkem jménem Arman... jenže co je Arman zač a jak se dostal na drakův opuštěný ostrov? Pravdu se Miroslava dozvídá až příliš pozdě. Láska k dračímu princi je hořká a strašidelná. (TV Prima)

Tony.cs

A mě to mile překvapilo. Nenáročná romantická pohádka s efekty na vysoké úrovni a s nádhernou herečkou v hlavní roli. ()

slunicko2

Kráska a zvíře po rusku. Velmi úspěšný model (Lacoste, Marc Jacobs, Louis Vuitton, Gucci, Kenzo, Dior Homme a další) herecky nevýrazný 27letý Matvej Lykov (drak) si svůj filmový debut užil, stejně jako i fanynky a fanouškové jeho těla. ()

Helo

Tak jsem si po těch českých dementních vánočních pohádkách trošku spravil chuť jednou ruskou a překvapivě to nebyl Mrazík. Sice je ta hlavní premisa poněkud neoriginální a už docela dost omletá, ale jako kostra pro ten zbytek funguje. Zbytek, kterej se povedl. Hlavní výtka tak jde asi k tomu, že si tady trošku vzali příklad z amerických animáků a nacpali tam pár moderních písniček, který ke zbytku moc nesedí, ale jinak je hudba povedená, slovanská atmosféra, mrazíkovský hadry a kulisy super, triková stránka si nezadá se spoustou amerických blockbusterů a kněžice (nebo jak se tomu sakra správně říká dceře knížete) dobře vyvinutá (myslím vývoj jejího charakteru ve srovnání na začátku a v průběhu filmu). Jo, jen casting draka (člověčí verze) si mohli trochu pohlídat a ne tam cpát druhýho Patizóna. PS: Skoro až zaklínačsky hororovej začátek neměl chybu. ()

hygienik

Nečakajte ruskú klasiku, toto je natočené pre oko západného diváka. Stále to vo mne evokovalo Tristana a Izoldu. Dá sa to interpretovať ako alegória na boj človeka s vnútornými démonmi, alebo snaha o básnický popis vzťahu muž- žena. Do tej vaty medzi dejom si každý dosadí vlastnú interpretáciu. Nesporné sú len 2 veci, výprava mohla byť oveľa lepšia a naznačenie erotiky, no jej následná absencia je v milostnom príbehu (no dobre, Markíza to uviedla ako rozprávku!) určite chybou. Buď sa, ako tvorca, tej témy nedotknem, ale ak už áno, nebudem ju následne smiešne prehnane cenzúrovať. 4. hviezdu dávam za M pojezžajevu, ktorá ma v tomto filme presvedčila, že vie byť aj milá. ()

mahler

Velký červený (tady teda černý a ohnivý) drak a žena oděná Sluncem - z jedné poloviny krásná ruská pohádka která má řadu parádních scén, nápaditou výpravu (vesnice, obrovská kostra), fajnového CGI draka i jeho prťavého nerudného kámoše - z té druhé sice sympatické ale trochu dřevěné herce z modelingové agentury které párkrát prožene řadou pořádně kýčovitých scének. Ale co ... ()

Nach

Kupodivu velice příjemné a osvěžující pohádkové překvapení, které se zrodilo kdesi na východě, v Rusku. Chemie mezi hlavními protagonisty je excelentní. Hlavně pak princezna, která konečně není jen pasivní, ale velice aktivní figurkou v ději. Stejným slovem bych dokázal popsat i kameru a hudbu. Trochu mě zamrzí, že téma nebylo zpracováno více temně, hlavně ve druhé polovině filmu. Ten růžový konec mi k tomu prostě nepasoval. Počítačové efekty ušly, i když na velkofilm mají stále ještě co dohánět. A logických dějových lapsů jsem si buď nevšiml, nebo autoři fungování světa natolik promysleli, že je tu nemají. Za mě každopádně velký palec nahoru a moc rád se na Legendu o drakovi opět někdy podívám. 75% ()

Lenka.Vilka

Až moc mi to připomnělo knihu, kterou jsem četla nedávno. A ne, nemyslím předlohu. Ha ha ha. Ale kniha byla postavena na základu, že se dívka postupně zamilovaná do dalšího vězně, z kterého se vyklube její prokletý únosce. Kráska a zvíře ve světě draků, o tom je tenhle film. Po vizuální stránce to bylo dobré, přestože příběh trochu pokulhával. Nebyl nějak zvlášť originální, ale pubertální já, by to hltalo, a hned by si chtělo přečíst knihu. Hezká pohádka, někdo by to nazval romantikou s fantasy prvkem, která má jeden zásadní problém. Že nejsou (ani v rámci minut nemohou být) lépe rozvedeny postavy a jsou strašně ploché. Protože ten námět není špatný. Jenom prostě nevím, kde vzal drak ten six pack :D a škoda, že od půlky to začalo připomínat lehce zvrhlou dovolenou u moře...a jak jsem si přečetla, adaptace je hodně jiná než kniha, není tak moc happy romantika... ()

pakobylka

----- "Nechť je vše, jak chceš Ty ... " ----- Drsné i zasněné, rozervané i zádumčivé, odvážné i nesmělé, akční i poetické ... a snad i maličko baladicky laděné vyprávění s příchutí prastarých mýtů, ukrytých v neprobádaných, temných hlubinách oceánu - nebo na rozlehlých, zasněžených pláních kdesi na východě. Jakoby žilo svým vlastním životem ... pod mocnou ochranou praotce všech draků. Po strhujícím úvodu zpomalí a nechává plynout čas v přirozeném rytmu ... jako mořské vlny omývající břehy dračího ostrova - to aby láska měla kdy vyklíčit, zbavit se všech strachů a pochybností, odhodit zbytky neupřímnosti a sobectví, zavrhnout tajné myšlenky, skryté lži, drobné lsti a malé zrady - a proměnit se v opravdový, ryzí, hluboký a oddaný cit, který jediný může vychýlit neúprosnou dráhu osudu ... dojít vykoupení a vznést se na dračích křídlech ke Slunci. V podstatě by se dalo říct, že jde o variaci na známou pohádku o Krásce a Zvířeti, ovšem na rozdíl od veskrze neumětelského počinu "Kráska a zvíře" z roku 2014 (který má na svědomí Christophe Gans) není neosobní a studená jako pověstný psí čumák - naopak: Věříte v ní a chcete ji následovat ... jako ztracenou a znovu nalezenou naději, jako krásný přelud - jako křehký sen, na který jste ve víru všedních dnů dávno zapomněli. P.S.: Nebo ... z jiného úhlu pohledu - kterak jeden ruský Дракoн jediným mávnutím dračích křídel vstrčil do kapsy komplet všechny americké upíry a vlkodlaky z jejich domovské "Twilight ságy" (2008 - 2012) ----- "Toť vše." ----- ()

Martrix

Existuje pět fází vyrovnání se se smutkem (popírání, vztek, smlouvání, deprese a smíření). I když by se to dalo aplikovat i při hodnocení současné úrovně (nejen) ruského filmu, já si při sledování Legendy o drakovi vystačil s trojfázovkou. A to v pořadí: rozčarování, smíření se a odpuštění. Prvních dvacet minut jsem byl velmi rozčarovaný. Opět smrtelně vážně se tvářící a superpředvidatelné fantasy, potažené digišedí. Homo bookinga nutně musí napadnout, proč ti rusové blbnou s vymýšlením "nových" fantasy příběhů a nehrábnou do ruských bylin a nekonkurují Ironmanovi a ostatním americkým kašparům postavami, které jsou tak skvostně přepálené, že je vedle nich cpt. Amerika trapný instruktor pilates. Ilja Muromec, Dobryňa Nikitič, Aljoša Popovič... každý by zasloužil celovečerák a pak týmovku. Neee, místo toho je tady unylý příběh o unášení pannen drakem. Paradoxně se to ale zlepšilo od chvíle, kdy se z fantasy stala romance na ostrově. Tvůrci to trochu rozvolnili, občas žertík a ona ani ta romantika člověka nezabije...zvlášť, když se herci povedli... . Takže když jsem se smířil s tím, že se žádná akční fantasy řež konat nebude, začalo to být snesitelné. V českém dabingu, podotýkám. Nu a co finále? Kdyby se pořádala olympiáda v psaní předvidatelných scénářů, tak by družstvo DDD zvítězilo i bez použití zakázaných látek. Ale...já jim odpouštím. A ani nevím proč. Možná mi zkratovaly mé cynické obvody a nemám chuť být zbytečně kritický, protože je to jen bezelstně romantická pohádka s fajn postavami i herci. Víc humoru a 4* bych dal bez váhání...takto jen blýskavé tři. ()

SeanLSD

Komorne veľkolepá romantická rozprávka ruského strihu, ktorá si ma získala od prvého momentu a zužovaním príbehu namiesto rozširovania svoj efekt už iba stupňovala. Ak divák nemá problém s rýchlym prechodom od veľkého fantasy k intenzívnej romantike, pri ktorej už zostane, môže si už len užívať esteticky aj emocionálne veľmi krásny a rozhodne nie tuctový filmový klenot. ()

danliofer

Pokud mám tuto pohádku porovnat s tím, co se točí v současnosti u nás, tak se jí naše současná pohádková produkce nemůže vůbec rovnat. V Dračím princi je prakticky vše, co má v kvalitní filmové pohádce být: 1/ silný příběh se silným poselstvím 2/ silné archetypy s jasným určením 3/ momenty překvapení 4/ momenty kouzla 5/ hloubka a neprvoplánovost 6/ krásná hudba 7/ krásná kamera 8/ uvěřitelné herecké výkony a v první a neposlední řadě jiskření mezi hlavními hrdiny :-) Takže příště místo tří současných českých pohádek na Vánoce postačí jedna ruská :-) ()

Lopezka1982

Nejhezčí pohádka letošních vánoc!!! Jak si čtu komentáře, tak vidím, že jsou to samí chlapi a vy prostě nejste cílová skupina :) já, ségra i mamka jsme byly z pohádky doslova uneseny, krásné natočené, pěkní herci a příběh přesně jako stvořený pro nás holky :))) byla dost dlouhá, ale celou dobu se tam něco dělo, nechyběly napínavé části příběhu, nebyl až tak předvídatelný a čeští filmaři by se od ruských mohli učit. Ráda si pohádku pustím znovu a nechám do života proudit pozitivní energii, kterou jsem z krásné pohádky cítila a mohli by natočit druhý díl :) ()

Johnny.ARN

Taká ruská Kráska a zviera. Ešte trochu popracovať na efektoch, vyladiť pár dejových zádrhelov a môže to byť do budúcna celkom slušná jazda. 2 z 5 ()

Ryuuhei

Lekl jsem se, že jde o film z ruské produkce a nepřikládal mu tak velké šance, ale nakonec... Ono to tak špatné nebylo! Kulturně se spojilo Rusko a Vikingové, příběhově šlo spíš o romantiku, která mi hudebně v jisté části připomínala spíš moderní film o sbližování dvou lidí. Částečně jsem v tom viděl i stockholmský syndrom á la Kráska a zvíře. Ale víte co? Fungovalo to, na konci jsem byl napjatý jako struna (strašně se mi líbilo vyvrbení, čekal jsem naprosto něco jiného, scéna na mole k nezaplacení) a poté jsem skoro i řval jako želva! Takže za mě Dračí princ povedené fantasy s hezkým prostředím ostrova, líbivými digitálními efekty a celkem sympatickými herci. ()

MikyAff

Po dlouhé době se konečně objevil pořádně vytvořený vizuální drak, který za něco stál. Celkově jsem udivená, co dokáží ruští tvůrci vykouzlit. Sice je to slaďárna, u který už je vám v první půlhodině předem jasné, jak dopadne, ale aspoň jsem měla možnost odprostit se od příběhu a naplno si užívat ty úchvatné scény. Z některých šel mráz po zádech, hlavně z pár závěrečných. ()

hanagi

Buďto jsem se pomátla anebo trpím nějakou fixací na draky (Dračí srdce mě vždycky spolehlivě dojme). Tahle fantasy – pohádka mě velice bavila, a bavila by ještě více, kdyby vprostřed trošičku ubrali načančané romantiky anebo rovnou stopáže. ()

noriaki

Ono je to spíš pro holky. Nebo pro lidi bez vkusu. Každopádně ne pro mě. Původně slušné fantasy se postupem času překlopilo do ploché romance s luxusní výpravou a ústřední dvojicí bez chemie. Marija Pojezžajeva svou přirozeností něco uhrála, jenže od jejího polonhahého společníka se jí mnoho pomoci nedostalo. Ani scénář ji nepodržel, takže se prostřední pasáž dost táhne. Rusové umí fantasy, umí pohádky, umí dokonce i pohádkové fantasy, ale tady to jednoduše nevyšlo. Na průměr vytáhla film jen opravdu povedená epická hudba. Romantické cajdáky jsem milosrdně ignoroval. ()