Notáře Blažka napadli před šantánem, s těžkým zraněním leží v nemocnici, a v nedalekém táboře židovských uprchlíků se ztratila mladá dívka. Nová výpomoc, četník Hynek Polívka, je poněkud upjatý a akurátní, o uprchlících si myslí své, ale profesní čest mu nedá, a tak spolu s Martinem a Zdeňkem odhalují pozadí jednoho z nejdramatičtějších případů, který četníci z Luhačovic vyšetřovali. Příběh je inspirován skutečnými událostmi. (Česká televize)

Pimburger

Škoda, že tam komické postavy nechyběly hned od začátku - pak by měl tento seriál hvězd přinejmenším jako Humoresky. Díl se mi samozřejmě líbil jako ostatním a pokud tam nejsou trapné figurky, tak oceňuji jeho provázanost s díly předchozími, stejně jako jakousi ponurost. Na rozdíl od Humoresek tam jsou šmejdi ještě větší šmejdi a jen málo osudů tam končí šťastně. To se mi na seriálu líbí - byla to hnusná doba a kdyby tam ukázali ještě větší bídu a zvěrstva, bylo by to perfektní. Hlavně už snad moc nebudou hýbat s postavami, i když se dneska "nenápadně" připomněla pro mě naprosto nadbytečná homosexualita Cmírala. Osobně to nechápu a jako by tvůrci vždy přišli s výborným nápadem a pak si řekli, že to je příliš dobré a že to radši zabijou nějakou hovadinou... ()

malet

Tak seriál nám graduje. Odhalení spojení doktora s nevěstincem a představení jeho nové bordelmamá, naší staré známé, evidentně již přeléčené. Celkem smutný osud kastráta notáře Blažka, jenž o koule přišel jen pro zájem o jednu dívku. Snad se jeho paní už uklidnila. Napočtvrté vyšla velitelská funkce na pana Gebrta, ten Zedníček na tu roli sedí jak ušitej. No a pak ti Židé. Tak to byla síla. Asi každý tušil, že ty konzervy nebudou jen ze srny. Ikdyž to asi není ojedinělý případ lidojedství po válce... brrr. Škoda, že nás opouští manželé Hejkalovi. Má to na ty poslední dva díly ještě smysl? Dnes je to 5x***** ()

Alagaesie

Ani Blažkova manželka nic nevěděla? Aúúúúúúúú! Kerekes je prostě kost. Holého role se mi něják nepozdávala. Šantán těžce nebaví. Ženský tam jsou akorát mstivý svině. Starej tlustej Slavičíňák byl nejdřív napřesdržku. Líbila se mi scéna s rabínem. Kluci něco věděli, jinak by ten s maskou nezdrhal. To se bráchové nejsou schopni domluvit na výpovědi? Hospoda u suchý dásně – krásný jméno pro hospodu. Zas aby to Janota rozsek. Vražda bez těla jako by nebyla – ale rozemlít?? Co to Gebrt po doktorovi chtěl? Lež? „Menzl – neserte mě!“ Hejkal bavil. Jó – lepra je peklo. Že by nakonec pánové mluvili? Rekonstrukt rozvazuje jazyk. A odhaluje excelentní humus. ()