Obr Dobr

• Austrálie

Roald Dahl's The BFG

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA / Indie, 2016, 117 min

Filmu Jack a obri od B. Singera som dal plný počet, pretože od žánru rozprávka mi dal vo filme všetko. Spielberg si mohol dovoliť triky ešte lepšie, jeho obri sa mi zdali ešte prepracovanejší , ale v konečnom dôsledku je to jedno. Príbeh celkovo hrozná nuda, zvlášť druhá polovica a čo je neodpustiteľné, chýba tu humor. Medzi najlepšie momenty patria scény, kde sa stretne viacero obrov naraz. Napínavé scény žalostne absentujú, akčných je veľmi málo, ale rozťahaných a mdlých by sa našlo dosť. Vo výsledku je to milé a pekné, ale dosť nezáživné. Veľmi som sa na film tešil, obrov mám v rozprávkach rád. Malá Ruby Barnhill je veľmi sympatická, preto ma mrzí, že to nevyšlo. Príbeh je základ , bez toho to jednoducho nejde a nepomôžu ani najlepšie triky. 60%.(4.12.2016)

Příjemné, nádherně natočené vizuální pohlazení, ve kterém není po filmařské stránce nic špatně, ale celé to plyne tak nenuceně, volně a soustředěně, že budou všichni hledat jenom negativa. Magická atmosféra, odzbrojující kamera a prostředí, neodolatelně charismatický Mark Rylance.... Spielberg umí vytvářet rodinné příběhy kolem dětských hrdinů tak poutavě jako nikdo jiný.(29.1.2017)

• malylada

Nevím, zda za to může scénář nebo je nudná tak předloha,ale pokud bych dostal tuto knížku s pohádkou jako dítě, tak bych to asi nedočetl. Podle mě, kdyby to točil jiný režisér, tak to skončí odpadem, ale díky Spielbergovi je to pouze podprůměrný film. Začátek se vyvíjí dobře, celý koncept pohádky by mohl být povedený. Nápad se sny, dobrodružství ve světě obrů, plno nápadů. Problém je, že se děj nikam neposouvá, zabředává do dlouhých dialogů a nic se v podstatě nestane. Drmolení Obra Dobra je úsměvné, ale po dvou hodinách toho je tak akorát a když hlavní vtipy mají být o prdění, tak je něco špatně. Jakákoli forma zla, proti které by hrdinové sváděli nesnáze a diváka držely v napětí chybí. Pár Obrů, kteří se tam objeví na dvacet minut, aby aspoň byla nějaká akce nestačí, co víc, ani se tam nehodí. Celý koncept pohádky je špatný. Část děje s královnou v paláci je hrozná a příběh se vydal tím nejhorším možným způsobem. Vadil mi i výběr hlavní hrdinky, která mi neseděla a především její dabing tomu také nepomohl. Co se nedá vytknout, tak je vizuál, Obr Dobr je fakt skvěle animovaný, ale to je tak jediné pozitivum. Dobrých momentů je ve filmu strašně málo.....4/10(5.9.2016)

• InJo

Jeden z nejhorších Spielbergových filmů, ne-li vůbec nejhorší. Nevadí mi, že je to jednoduchá pohádka pro děti (tou je v podstatě i E.T. a ten se právem stal filmovou legendou a kasovním trhákem), vadí mi, že je to nesmyslně dlouhé (zkrátit to o třetinu a mohlo to být úplně v pohodě), rozvleklé, příběhově děsně řídké (první hodinu se nestane skoro nic vyloženě zábavného nebo působivého) a většinu času docela nudné. Vždycky mě nakrkne, když elitní filmaři (Spielberg, Williams, Kaminski, Kahn) mrhají svými talenty na látky, které nemají moc co nabídnout. Ten film má srdce (nebo tak alespoň působí), ale zoufale mu chybí spielbergovský šmrnc a jeho cit pro precizní gradaci jednotlivých scén. Zanedlouho si z toho budu pamatovat asi jen dvě scény, přičemž v jedné se hodně prdí (ale kupodivu je to natočené vkusně a hlavně opravdu vtipně - ostatní zdejší "humory" totiž bohužel zrovna dvakrát nefungují) a ta druhá trvá asi jen minutu, přestože mohla trvat klidně 5-10x déle a vůbec by to nebylo ku škodě (spíš naopak)... 50 % ___ Stevene, za dva roky od tebe očekávám prvotřídní reparát v podobě adaptace futuristicko-nostalgické sci-fi Ready Player One (kterou snad do té doby stihnu dočíst ;)).(1.9.2016)

• JohnCZ

Nečekal jsem, že člověk, co mě letos zklame, bude samotný filmařský bůh. Tohle se Stevenovi teda moc nepovedlo. Překrásná animace a velice sympatický Mark Rylance se utápí v nudném ději, který postrádá jakoukoli dynamiku. Děcko v hlavní roli je otravné, panovačné a tak celkově neskutečně nesympatické. Filmařský um na tom vidět je, některé trikové sekvence jsou vskutku vysoce nadprůměrné, ale filmu, který jsem musel vidět na 3x, protože jsem u něj 2x usnul, dát více prostě nemůžu. Sry, Bý Ef Džeeeííí!(18.12.2016)