poster

Obr Dobr

 • USA

  The BFG

 • USA

  The Big Friendly Giant

 • Slovensko

  Môj kamoš obor

 • Slovensko

  Kamoš Obor

 • Velká Británie

  The BFG

 • Velká Británie

  Roald Dahl's The BFG

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA / Indie, 2016, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ****

  Rozpočet $140miliónovTržby USA $54,404,584Tržby Celosvetovo $160,362,874Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Steven Spielberg je zas vo svojom živle, ten asi nikdy nesklame pokiaľ je ústrednou postavou nejaká mladistvá postava, jeho výber bol opäť delikátny, v každom ohľade, zo svojim zabehnutím tímom štábom natočil jednu z najpríjemnejších fantasy posledných rokov, dokáže opäť strhnúť prirodzeným humorom, už samotné krkolomné vyjadrovanie obra pobaví, jeho nápady a dobieranie má svoje miesto, nechýba dávka napätia a bezprostredné kúzlo určitých okamihov, Spielberg potešil zas pekne pomiešal sny, 3D a Slovenský dabing na úrovni /videl v kine 3D verziu: 80%/(1.9.2016)

 • rikitiki
  ***

  Představitelka holčičky unesené do říše obrů je fajn vybraná – nepůsobí příliš sladce, přesto je milá a vzbuzuje dojem rozumného dítěte, které je opuštěné. Dobře hraje. Ale příběh není moc nosný a až příliš se utápí v CGI animaci. Závěr filmu mi navíc připadá morálně sporný, protože obři byli potrestáni více méně jen na základě snu mocného člověka – v tomhle případě královny. To je nebezpečná myšlenková zkratka.(15.2.2018)

 • Arx
  ****

  Je mi to až líto, že tak hezké pohádce, která mě přikovala do sedadla nakonec nedávám plné hodnocení. První polovina filmu mě naprosto okouzlila a tak citlivý film pro všechny věkové kategorie jsem vážně dlouho neviděl. Ten svět a to zpracování je pěkně udělané a na Spielbergovi je vidět, že když už něco natočí, dělá to vážně s láskou k filmovému řemeslu. Bohužel druhá část filmu, kdy dojde k uskutečněnému plánu už přeci jen trochu nudila a ten konec mi obecně nesedí. Plně nevyužitý potenciál. 85%(25.11.2016)

 • lestyna
  **

  Vizuálně krásně vytvořená pohádka, která ale nudí. Při sledování jsem si kladla otázku, jaké věkové skupině je film vlastně určen. První polovina milá a něžná, ale nezáživná. Druhý polovina úplně něco jiného. Trapné vtipy, které jsou totálně mimo mísu. Holčička nesympatická, taková neslaná, nemastná. Obr Dobr na druhou stranu boduje. Jeho žvatlání je vtipné a dokáže ve Vás vzbudit soucit. I tak ale nakonec jen 2*(9.2.2017)

 • dom156
  ***

  Měl jsem z filmu smíšené pocity. Chvíli jsem měl radost, že na to koukám na velkém plátně, jindy jsem litoval vyhozených peněz a přišlo mi to moc dětinské. Film se nakonec ustálil a vyšel z boje z odřeným štítem. Rylance opět předvedl velmi slušný herecký výkon a po vizuální stránce není moc co vytknout. Jen ta plochá dějová linka. Ještě jeden postřeh, bud už je Williams senilní nebo se mu tentokrát komponování k tomuto filmu moc nevyvedlo, asi utekly noty. Průměr.(9.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace