Uprostřed turistické sezóny jsou na francouzské Riviéře postupně zastřeleni tři muži. Případem je pověřen inspektor Carella, který se při vyšetřování setkává se svou bývalou přítelkyní. Nic nenasvědčuje tomu, že by vraždy spojoval nějaký motiv. Ale řádění neznámého vraha pokračuje. Vyšetřování zavádí Carellu do hluboké minulosti obětí... Bez motivu je druhým filmem francouzského režiséra Philippa Labroa. Šťastně sáhl po známé předloze amerického spisovatele Ed McBaina a jeho slavném detektivovi Carellovi, jehož výraz charismatický Jean-Louis Trintignant dokonale naplnil. (Česká televize)

kkarx

Včera jsem kousek viděl s českým dabingem. Zajímavé, že některým filmům dabing vyloženě pomůže, u jiných naopak strašně uškodí. Tento byl starosvětský a tedy skutečně dobrý a dojem vylepšil. Nicméně si matně vzpomínám, že jsem se moc nedokázal orientovat v ději a i přes solidní režii mě to nechytlo. Nerozhodné, trochu italské, trochu francouzské, v obou koncepcích nedotažené. Na kriminálku malý důraz na vyšetřování, na giallo zase málo z vraha. ()

Schlierkamp

Francouzský krimithriller, jenž je natočený podle románu E. McBaina a odehrává se v jihofrancouzském Nice. Po sérii vražd několika lidí, jež mezi sebou navzájem zdánlivě nemají žádnou spojitost a je tak nejednoduché odhalit motiv těchto zločinů, konečně přichází komisař Carella na stopu. J. L. Trintignant v hlavní roli zpočátku bezradného kriminalisty se vyznačuje poměrně slovně i gesty úsporným vystupováním, avšak přesto je jeho herectví dostatečně působivé. Právě jeho výkon, velmi dobrá hudba mistra Morricona, jenž v té době skládal pro dvacet a více snímků ročně, a kvalitní scénář patří k hlavním devizám tohoto thrilleru. Mám dojem, že je trochu škoda, že byl pachatel odhalen těsně před vyvrcholením snímku, nicméně i tak drama hodnotím nadprůměrně. Málo známý režisér P. Labro natočil drama, po jehož shlédnutí se mi opět potvrdila skutečnost, že Francouzi v 70. letech v podobných filmových žánrech neměli konkurenci. ()

quixote

Hezky namícháno (zarputilý Trintignant, Morriconeho hudba, Nice...), ale chvílemi se to dost vleče. Typická detektivka ze 70.let, určitě jedna z těch lepších. ()

bearmeedek

Vzpomínka na starou francouzskou klasiku. Na film se dobře dívá, ale pecka to není. Téma by si zasloužilo více ponurosti a napětí. Detektivovi zapomněli dát více emocí. Nahota zcela v pořádku. To k francouzským (italským) filmům patřilo a nehledal se důvod. 57%. ()

BigBang

Nijak extra herci, příběh nebo myšlenka. Ale nádherné obrazy interiérů, nábytku a také pozoruhodných lidských typů. ()

rivah

Solidní krimi s hledáním záhadného vraha několika mužů na Riviéře s chladným Trintignantem, který dobře běhá. ()

G04T

Francouzský starý kriminálky mám rád, ale tohle byla kurevská prázdná nuda. Všechny postavy byly strašně nudný a tempo filmu je víc než hrozný. Po hodině filmu nešel zvuk tak jsem to ani nedokoukal, ale nelituju toho.. Stahovat to znova nebudu. Jednu hvězdu dávám asi proto, že mě film nenasral zas tak, abych kvůli tomu musel dávat odpad. P.S. giallo to rozhodně není. ()

Amonasr

Mám rád staré francouzské kriminálky a Trintignant patří k mým nejoblíbenějším hercům. Atmosférou mě tento snímek rozhodně nezklamal, ovšem má v sobě i dost nelogičností, zejména způsob odhalení pachatele v závěru je hodně přitažený za vlasy. A také Trintignant se na několika místech podivně "ksichtí", takže tentokrát zůstanu, ač nerad, pouze u tří hvězdiček. ()

Jehan

Mám moc rád ty staré dobré francouzské detektivky ze 60. a 70. let. Nevadí mi ani trochu jejich rozvážné plynutí přerušené občasnými drsnými scénami, které v dnešní záplavě krve, honiček a samoúčelného násilí vypadají jako klukovské kočkování. Když už nic jiného, je nač koukat. Krásná auta, dobové ohozy, dlouhá řada krásných a štíhlých koček, nohatých zrzek, které ukazují půvabné kozičky v kávově hnědé podprsence, brunetek koncentrovaných jako pralinka... No a zde je navíc podivínský Trintignant skvěle dabovaný Cupákem. Ho, to jen jeho šílený úsměv-škleb u astrologa! Mě to baví a díky za to. ()

mac000

Francouzi se s předlohou Ed MacBaina poprali velmi dobře, zejména díky štastné volbě hereckých představitelů (skvělý Trintignant). Jeden z prvních filmů, v nichž jsme mohli viděl pozdější hvězdu italských "lechtivých" komedii Lauru Antonelliovou (jako mladou herečku Juliette, traumatizovanou následkem donucení k sexu). ()

ostravak30

První scénář pro mě neznámého režiséra, od kterého jsem viděl výborného Lovce hlav. Ed McBain je jistě výborný spisovatel, sám jsem měl možnost číst jednu jeho knihu. Jean-Louis Trintignant nehrál policistu poprvé a asi na mě lze ocenit jistý stoický klid, kdy častokrát ani nehne brvou. Jenže je otázkou, kdy se to hodí a kdy je naopak nutné něco projevit. Zvláště, když mu zabijí blízkou ženu. Film místy ztrácí tempo a vyšetřovatelé se točí v kruhu zatímco vrah si vesele střílí dál. Také je myslím škoda, že filmaři více nevyužili kouzla francouzské Riviéry. Kriminálka to vyloženě není špatná, ale právě v pověstné francouzské filmografii snadno zapomenutelná. ()

Pete

Tuto klasickou francouzskou krimi posílají do nadprůměru dvě věci. Jednak je to ztvárnění McBainova inspektora Carelly zarputilým Trintignantem, jehož soustředěné, nekompromisní, a také krapet divné pojetí postavy bez špetky humoru zde pěkně sedí. Druhá povedená záležitost je tradičně monstrózní Morriconeho hudba, jehož typické osudové smyčce tu střídmému příběhu tak úplně neslouží, zato hlavní pohodové téma je naprosto luxusní a inspirující (např. Air). ()

heavy66

Adaptace klasického detektivního příběhu Ed McBaina, kniha má ale výrazně větší spád a napětí něž film. Možná prostě proto, že Nice je mnohem menší, klidnější a pomalejší město než je New York (pardon - Isola!) ()