Beau pracuje jako předák elektromontérů na údržbě vysokonapěťové rozvodné sítě. Při jedné bouřce zahyne při výstupu na stožár jeho bratr Danny. Dannyho manželka zemře při automobilové nehodě a Beau začne vychovávat jejich dceru Bailey. Bailey pracuje, ale strýc chce, aby odešla studovat na vysokou školu. Bailey má vztah s Duncanem, kterého Beau nesnáší. Duncan těžce nese, že by Bailey měla odjet, ale nedává to najevo. Duncanův otec také pracoval v oboru a zahynul při výkonu práce. Duncanova matka zůstala sama se synem bez prostředků a stala se z ní alkoholička neschopná normálního života. Duncan se přesto přihlásí k tomuto nebezpečnému povolání. Bailey nadbíhá také flákač Ron, Bailey ho odmítá. Je těhotná s Duncanem, ale zatím to tají. Do sousedství Beaua a Bailey se přistěhují Carline s manželem Eugenem a dětmi. Eugene pracuje také u linkařů. Carline se spřátelí s Bailey a svěří se jí, že se manžel od návratu z Iráku velmi změnil. Trpí posttraumatickou poruchou a v práci je velmi opatrný. Neustále poukazuje na to, jak je nebezpečná. Firma musí modernizovat rozvodnou síť v polovině státu a všichni elektromontéři jsou v plném nasazení a stále v práci. Beau učí nováčky, včetně Duncana, který byl přidělen k jeho týmu. Carline se cítí osamělá a Bailey si povšimne, jak večer odjíždí taxíkem z domu. Eugene objeví v jejím mobilu neznámá čísla a začne ji podezírat z nevěry. Carline prohlásí, že patří přátelům Bailey. Když se příště sejdou, Carline jí řekne, že poznala, že je Bailey těhotná. Bailey opáčí, že ví, že je Carline Eugenovi nevěrná. Když odcházejí z baru, vnucuje se jim Ron s přáteli. Objeví se však Duncan a Beau a zabrání jim v tom. Bailey se rozhodne říct Duncanovi o těhotenství. Duncan je nadšený. Chce se o radost, že bude otcem, podělit s matkou, ale  ta stále vidí jen svého manžela elektromontéra, který zahynul a nechal je bez prostředků. Bailey řekne o těhotenství strýci Beauovi, ten se s tím však nedokáže smířit... (TV Prima)

Sabrewulf

Počkat, to nebyla parodie? To bylo myšleno zcela vážně? Jako já chápu, že pracovat jako elektromontér nebude žádná sranda, ale dělat z nich pomalu veterány druhé světové? On je vůbec celý film až směšně nabubřelý (Nolan by měl radost), celou dobu nám odpočítává bouři jakože 10 hours until storm, 7 hours until storm, aby nakonec ta storm byla posledních 10 minut. Finále je JEDNO OBŘÍ WTF, jelikož tvůrci se snaží z hovna uplést bič. Jinými slovy,  scénu, která by v jiných filmech byla podána jako trošku dramatičtější situace, je tady tlačena do extrému, jako by šlo o nějakou srážku Země s obřím asteroidem. Naivňoučké, trapné a srandovní zároveň. U dojímavé písničky + pomníku válečných veter... ehm... elektromontérů, kteří hrdinně padli při opravách elektriky (nedělám si prdel, fakt to tam je!!!), jsem vyprsknul smíchy. Očekávám dvojku, kde budou glorifikováni řidiči s dodávkou ovoce-zelenina, kteří denodenně nasazují své životy na silnicích. P.S. Devona Sawy je mi líto, po Nezvratném osudu se objevuje už jen v samých blbostech a je to škoda, protože hrát umí a je to sympaťák. Přál bych mu nějaký hit. ()

Johnny.ARN

Podobný film ako o tých hasičoch. Tiež človek len tuší o takom povolaní, ale nevie ako to funguje. Travolta neškodný, skúsený linkár, ktorý si riadi svoj život, svoj tím a vysporadúvava sa s nástrahami počasia a vysokého napätia. Film obsahoval všetko, čo také dobré B-čko obsahovať musí. Preto 3 z 5 ()

Pajkenzi

Film podle skutečné události, který byl hned od začátku dojemný. Vůbec jsem nečekala že se to stane. Dokázala jsem se vžít do její situace jak jí asi muselo být přijít jako dítě hned o oba rodiče. Na jednu scénu, která byla podle mě amatersky udělaná se mi to hodně líbilo. Překvapilo mě že tam byli i fotky mladých kluků, kteří umřeli. Za to jsem ráda. Jinak s herci jsem spokojená a s hudbou taky hodila se do scén aji do dojemných chvil. Spokojená :) ()

sedm.1

Kolik existuje filmů o údržbářích vedení vysokého napětí? Já krom tohoto tedy žádný jiný neznám, což by se dalo považovat za poměrně výraznou výhodu, ovšem za předpokladu, že toho tvůrci nějak využijí, což se ale v tomto případě nestalo, takže ono nevšední téma a prostředí je vlastně využito jen okrajově a prim zde tak hraje více než tuctově pojaté rodině-vztahové drama. Takže tu máme obětavého a starostlivého strýce, chytrou, pěknou neteř, jejího drahého, proti kterému mají všichni předsudky, a řešíme, má ho ráda?, má ji rád?, a polepší se?, a vždyť ona má přeci na víc, ne?, a to pořád dokola, až do „osudného“ tornádového večera, kde se vše vyřeší přesně do posledního puntíku tak, jak divák čeká již od prvního nástinu ústřední zápletky, takže dějově nuda bez kompromisů. Atmosféra, napětí, styl, vizuál, emoce, nic z těchto ohledů tu pak příliš nefiguruje, a co se obsazení týče, pár známějších tváří tu je, samozřejmě v čele s nevšedně vyhlížejícím Johnem „Pomádou“ Travoltou, ale nikdo z nich nějaké výrazné osvěžení též nepřináší. Navíc filmu nepřispívá ani to, že poslouchat pořád dokola, jak být údržbář vedení vysokého napětí je vlastně poslání a jde o jedno z nejnebezpečnějších a nejnáročnějších zaměstnání vůbec, to prostě krapet skřípe a zavání jemnou triviálností, čímž ovšem nechci tento job a jeho vykonavatele jakkoliv urážet, ale s menším egem by to budil mnohem uvěřitelnější a přesvědčivější dojem. Zkrátka, abych změnil zaměstnání a stal jsem se takovýmto „hrdinným“ údržbářem, tak na to mě tato podívaná nepřesvědčila a podobných dramat je tolik a mnohem lepších, že věnovat čas právě tomuto neshledávám zcela opodstatněným. Prostě nic, moc. ()

iXtr3m3

Záver hlúpučký, ale na DVD produkciu slušné. Originálne, pomerne slušne natočené a z Dewona vyrástol maximálny sympaťák, dal by som mu viac šancí v Hollywoode. Travolta klasika priemer ale Sharon? Hanba. ()

Lukoboss

Celkem zajímavý a neokoukaný téma, to se musí nechat, zpracování je ale špatný, nudný... pak klasická zápletka, kdy starej zkušenej je ten správnej chlap, zatímco jeho dcera se ochomýtá okolo pofiderního týpka a vzniká konflikt. Nakonec se ale všechno dostane do správných kolejí a blá blá blá, nechci spojlerovat, ale rozhodně není o co stát. Klasickej televizní film, kterej za chvilku zapomenete a bude vám to jedno. ()

Amper01

Téma mi bylo trochu bližší, protože jsem sám elektrikář. Nicméně film na mě působil jako jeden z prvních pokusů absolventů FAMU. A po shlédnutí jsem si musel film v rychlosti přejet ještě jednou, aby mi došly všechny souvislosti a postavy. Bylo tam totiž hodně náznaků nebo vyloženě otazníků. Například některé postavy zůstaly záhadou... To, že měl příběh neskutečnou pointu, bylo v tomto případě opravdu málo... ()

BOURQUE

Slušný film na pripomenutie vážnosti práce elektrikárov/kábelárov. Je to veľmi nebezpečná práca (ako to dokazujú aj fotky na konci pri záverečných titulkoch), kde pozornosť a obetavosť majú úplne iné rozmery. Samotný príbeh je bez väčších prekvapení a prezentovaný v známom štýle. Pod dlhšom čase pekná rola pre J. Travoltu. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Rathalos

Krasna akcna drama podla skutocnej udalosti,dojala ma a musim uznat,ze tato praca je fakt velmi tazka a rizikova,klobuk dole pred vsetkymi ludmi,ktori ju vykonavaju,cest ich pamiatke,taketo filmy milujem...:-) ()

Wallis3 odpad!

Tady k téhle práci mám hodně blízko a tady je vidět, že to točil někdo, kdo nevěděl o čem točí, jak se s čím zachází, ohledně nějakých odbornějších výrazů ani nemluvě. Použít ve filmu název izolovaná tyč a relé, což bylo nejblíž k čemu se zmohli dostat, to byl nadvýkon! Zato "jsem montér nebo elektromontér" to zazní tak často, až to bylo vyloženě trapný. Hned ze začátku: "Kdo je to elektromontér?" "Je to parchant, kterýho zavoláte, když si myslíte, že končí svět." Co to je za blábol? O funkčnosti elektrárny se ani nesnažili tvůrci nic zjistit. Film je spíše jakýmsi tupým dramatem, kdy se jedna postava během několika zlomů snaží bez zjevnýho důvodu několikrát! spáchat sebevraždu a to i když brání manželku. Herecký výkony strašný, Stoneová omýlala furt dokola, jak manžel jako elektromontér, se nechal zabít a nic jí nenechal... Snad ten Travolta měl alespoň snahu,byť prachbídnou. O práci se tam nedozvíte nic, ale o tom, kdo koho nemá rád, kdo s kým, když se rozešli, byť se ve skutečnosti nerozešli a trapný vtípky v hospodě... "Ha, montér, zapojíš mě HBO?!" Hahaha. Tohle měla být prý pocta, já tomu říkám výsměch! ()

desade

Keby tento "inštruktážný" film o elektrikároch posielali na DVD manželkám pracovníkov, aby chápali, že občas (keď je veľká búrka, záplavy, zemetrasenie, koniec sveta...) musia ostať v práci dlhšie, ako obvykle (a mali ich za to radi a "nezneužívali" situáciu), tak to by som bral. Ale že to chcú ako "akčný" film pretláčať do kín a presviedčať ľudí, že práca elektrikára je najnebezpečnejšia na svete (až po nej je krotiteľ tigrov), tak to prešvihli. Inak, musí mať tá spoločnosť na podporu elektrikárov dosť peňazí, ale keď si myslia, že stačí zaplatiť dvoch "slááávnych" hercov na dôchodku a všetko bude ok, tak nie, nebude. Slabé béčko. ()

Acrobat odpad!

https://www.youtube.com/watch?v=3whSlQDYhdQ Vážime si elektrikárov, aj týchto. Rešpekt. Symbol či erb tej organizácie je naprosto famózny. Plný človečenstva a pokory. /Lenže film je iná dimenzia. Taká nijaká. Travolta všetko vybaví ručne. Do drámy a vzťahov umelých, nalinajkovaných, gýčových, miestami nepochopiteľných, či násilím vložených prichádza totižto Shakespeare s Bayovým deadlineom. "Musíš potiahnuť tú páku A.J." tu znamená "musíš zatiahnuť to trafo Beau!" Vyvalí sa to rýchlo, a dokonca niekto ani neskočí. Priam úsmevy a iracionalita vzťahovej príčinnej súvislosti medzi úvodnou 3/4 a záverečnou 1/4 filmu. Násilná agitka, ktorá ako film nebavila, lebo vsádza na umelinu. / realita má však moju triezvu úctu. (videné 06.08.2016, BDrip) ()

rublik05

Námět zajímavý, zpracování otřesné. I tak by se tento pokus o drama dal ve zkratce charakterizovat. Tvůrci si ani nedali tu práci zjistit, o čem to vlastně točí. Snímek tak působí neuvěřitelně amatérsky a nerealisticky, logiku v něm budete hledat marně. Herecké výkony jsou jak z toho nejlacinějšího béčka, ani snažící se Travolta to moc nevylepšuje. Příběh je samý kýč, zbytečně se zaobírat rodinnými vztahy, které působí neskutečně vyumělkovaně, extrémně nudí a prakticky nemá čím zaujmout. Spíš než jako pocta to působí jako hodně špatný vtip. Elektrikářům patří obrovský respekt za jejich práci, ale tohle je opravdu velký přešlap. 1/10. ()

natalanka

slabota... ve scénáři DĚSNÁ. A Travolta to nezachránil. Nebylo čím. Jeho práce byla jen tihkle půjdou tu a tihle támhle...škoda námětu. :-( ()

fafejt001

HELMU z hlavy dolů před váma klucí . Sharon měla dobrý štěk a Kate i Julie opravdu ,, náájs ,, . Jak vidím bouřku , volám Johnovi . Jelikož je to podle skutečnosti , hvězda navíc . Těmhle chlapcům by měli přidat ,, love ,, na platě . TO SAFRA JO !! ()