• Česko

Francie / Belgie, 2015, 130 min

Gaspar Noé

Gaspar Noé

Benoît Debie

Gaspar Noé natočil romanci, která je opravdu bravurně nasnímaná, ozvučená (výtečný soundtrack!) i zahraná. Ovšem narvat film do 3D formátu jenom proto, aby se nám autor mohl v jisté pasáži vysemenit do tváře, beru jako zbytečnou úlitbu moderním trendům. Jako vtip dobrý, ale jinak tam není nic, z čeho by ukapávala nějaká důraznější invence. 3D šukání je stejně ploché jako to dvoudimenzionální, hloubku v tom nehledejte. Hlubší dojem se bohužel vytratil i ze scénáře, který jen klouže po povrchu a málokdy tne do živého. Hořký závěr postrádá potřebnou razanci, jež nechyběla např. v tematicky spřízněném Životě Adele a nad připosraností zaláskovaného mladíka plačícího ve vaně vzbuzuje spíše škodolibý úsměv. Láska i hory přenáší, víme, ale tady je jí na mův vkus nějak málo. Vizuálně je to však na výbornou, explicitním scénám byla věnována důkladná péče a díky tepající elektronice se dostávají vyloženě pod kůži. Kvalitní erotiky je v kinech jako šafránu v měsíční pustině, takže berte, dokud to dávaj. To pravé porno nás ale samozřejmě čeká až v prosinci.(25.9.2015)

Vzrušujúce umelecké či priam pornografické dielo, z ktorého srší skutočná láska vo všetkých jej polohách. Komu sa páčil Život Adele, isto ocení aj Lásku.(16.11.2015)

• r3plicator

Technicky tomu filmu nie je čo vytknúť – super kamera, super svetlá, super strih, super soundtrack. Ale akonáhle tam niekto otvorí držku, tak sa to nedá vydržať. Dialógy sú absolútne mimo misu a samotný dej je tak plytký a banálny, že tých 130 minút ubehne omnoho pomalšie než u iných filmov. A čo je to teda tá láska? Narcis Gaspar Noé má jasno, proste píchačka.(2.1.2016)

Banální příběh s banálními dialogy, proložený erotickými scénami, které jsou svojí stylizovaností občas na hranici směšnosti. Na Gaspara Noé slabší kousek, který se mi ovšem líbil víc než Trierova Nymfomanka.(4.1.2016)

• M.i.k.e

vztahová studie?proč ne...soft porno?proč ne...ale dohromady tahle kombinace v Noeho případě absolutně nefunguje a výsledkem je tak víc jak 2 hodiny trvající nuda,kde se po celý čas pohybují a souloží nesympatičtí herci.Tohle opravdu nezachrání ani výstřik ve 3D...40%(19.6.2016)

• jakeer

Nevedieť, že to nakrútil Francúz, tak si myslím, že to je len povrchná predstava Američanov o živote v Európe. Že tu len fetujeme, šukáme (pokojne s neplnoletými) a neholíme si prirodzenie. Takto mi len zostáva krútiť hlavou, že o čo pánu režisérovi vlastne išlo. Jednu hviezdu predsa len udelím, lebo ku koncu som začal chápať, že tie porno scénky nie sú až tak samoúčelné a istú myšlienku film má, ale inak... Ťažká pseudoartovka. A vzhľadom na metráž aj poriadne nudná...(18.12.2015)

• Hanys_

Art porno. Fain. U Adele to fungovalo znamenitě, tady mi to definování lásky přišlo zdlouhavé a strašně onanistické.(2.2.2016)

• Sdoom

Zkrátit o polovinu, oholit herečky a mohlo to být docela fajn soft porno s příběhem a filozofickým podtextem. Takhle je to rozvleklá nuda, u které se asi většina diváků neubrání častému koukání na hodinky...(HD, orig.)(6.6.2016)

Mám ráda filosofické filmy o sexu. - Tohle je mé poprvé, co se mi líbí popisek k filmu. - Musím jej ve svém komentáři zkopírovat. - Mluví totiž za vše. - Bez potřeby dalšího komentování. - "LÁSKA stojí mimo dobro a zlo. LÁSKA je genetická potřeba. LÁSKA je změněný stav vědomí. LÁSKA je tvrdá droga. LÁSKA je duševní choroba. LÁSKA je mocenská hra. LÁSKA přesahuje lidské já. LÁSKA je oslepující světlo. LÁSKA je sperma, tekutiny a slzy. LÁSKA je vzrušující příběh o chlapci, dívce a DALŠÍ DÍVCE.".(13.9.2015)

Průměr no. Nicméně kamera a svícení je opět vynikající, další vizuální lahůdka. Příběh je vcelku jasný, velká láska, kdy o ní nebylo moc dobře pečováno a proto to dopadlo jak to dopadlo. Hlavní hrdina je snad po celou dobu naprosto napřesdržku, protože takového lůzra a zoufalce, aby člověk v reálném světě pohledal, to bylo až moc, aby byl člověk tak mimo i po roce, kdy se svazek rozpadl. Prošpikováno sexem až na půdu, ale takový je prostě někdy vztah dvou milujících lidí, ochotných i více experimentovat. Za mě chyběl silnější příběh, sex až tak nosný není, pokud se nejedná o porno :)(17.5.2016)

Víc takových, proč ne. Ano, je to porno. Regulérní porno, akorát že herci krom postelových scén zvládají skvěle i ty ostatní. Režie se soustředí na vše, na co má a scénář je o něčem. Jak jednoduché. Vznikne z toho seriózní záležitost. Možná nový žánr... Líbilo se mi to. Znovu si to nepustím, už asi nikdy. Ale jsem rád, že jsem to viděl. Víc takových.(4.1.2016)

• Harapes

Můžu si říct,co tím tvůrce sledoval...Na jednu stranu příběh o vztahu plný sexu,podvádění a drog.Na druhou stranu něco,co se nedá pochopit.Proč vlastně byl hlavní hrdina takovej negramot?Co tím tvůrce chtěl vyjádřit.Neměl dříve sex,nebo chtěl si více užívat než bylo možné?Na mě to působilo velmi nudně,kde hlavní bylo si to pořádně s někým rozdat a ukázat,že i pomalu pornografie může být uváděna v kinech.(5.1.2016)

Matty to vyjádřil asi nejpřesněji. Hrdina je naprosto nezajímavý, sebestředný egoista. Hrdinka není o mnoho lepší. K různým pochybným interpretacím vyzývá jméno hrdinova synka (Gaspar) a galerista Noé v podání samotného režiséra. Otázka, prohlédne-li hrdina, vlastně není nijak nosná a odpovědi se stejně nedočkáme. Sexuální scény jsou nasnímány s vkusem a dobře se na ně dívá. Čekal jsem ovšem větší dávku Noého vizuálních vychytávek, takhle zbyl jen otravující střih přes černou. Vyniká ovšem soundtrack, výběr hudby je fascinující a mnoha scénám dodává na intenzitě. A pak scéna na jedné party, ve které hrdina vysvětluje své pojetí filmu. Škoda, že Noé ukázal, že tudy cesta asi nevede.(14.10.2015)

Naj z tohoto filmu? Asi použitie hudby Pink Floyd.(7.12.2015)

• Ricky_CZ

2 hvězdy u kterých bych si (pakliže by šlo jen o porno) nebyl ani tak jistý. Momentálně vysoké hodnocení si vysvětluji projevováním respektu za odvahu. Sám o sobě ale snímek krom tolik zmiňovaného sexu nenabízí nic, než 2 nevyrovnané lidi a jednu naivní trubku...(5.1.2016)

Noé v Cannes opět posouvá hranici erotičnosti tolerovanou na velkém plátně. Hned při první scéně - několikaminutovém handjobu explicitním jako v normálním pornu - odcházeli někteří lidé ze sálu. Podobné záběry tvoří v podstatě tak čtvrtinu stopáže a kupodivu docela hodně se podílí na vyprávění příběhu. Ten je podle mě na romantický film rozhodně nadprůměrný. 3D v podstatě není potřeba, asi kromě scény ejakulace "do publika" z penisu přes celé plátno, která hodně diváků, včetně mě, dost vyděsila... [KVIFF 2015](11.7.2015)

Playgirls bez Míši Kuklové.(28.9.2015)

Kontroverzní? Prostě tam, co je normálně zatmívačka, je tady vidět (teď aby mi to POMO nevypípl) pohlavní styk, přirození a tělní tekutiny. A aby to nebylo jen regulérní porno, tak tam rejža ty zatmívačky prskne jen tak artově doprostřed hovoru. Ono je to na porno beztak dlouhý... Trochu jako četba 50SOG, kdy si skoro rvete vlasy a řvete: Už to proboha nedělejte a jděte třeba do kina...(6.10.2015)

• Bukk

Přiznejme si to. Jít na tomhle a vidět to se skupinkou dalších, dejme tomu, odvážlivců mohlo dopadnout mnohem hůř. V podstatě je to takový veřejný sledování porna a říkat tomu nějak jinak by bylo zavádějící. Pár řečiček okolo, ale jinak teda nic moc. A tak tedy něco takového vůbec hodnotit, toť otázka. Těsně před tím jsem někde četla, že tam jsou prý hezky zakomponované hry se světlem. No ještě že mi to bylo sděleno, jinak nevím, co zajímavějšího by se za ty 2 hodiny mohlo odehrát.(9.10.2015)

Noé má rukopis a pořád je to lepší investice času, než drtivá většina veškeré dnešní produkce, která vás nikam neposune. Jeho 'Love' je francouzská romance 21. století - jednoduchá story se spoustou (real) sexu a když se zrovna nešoustá, řeší se politika v pozadí vztahů a jak to okořenit. Řádně ulepené stylem, který nechává běžnou fake erotiku ve filmech blednout závistí. Všem neposkvrněným liberálním áčkovým herečkám bych doporučil být otevřenější vůči Stanislavského metodě a namísto ojíždění slipů jejich kolegů a brečení na Oscarech, jak to bylo těžký (o používání dablérek nemluvě), jít tímhle směrem a ukázat, o čem že je herecké řemeslo. Už je to zase nějakej ten pátek, co jsem viděl něco, co by mělo jednoduchým přímočarý a silný příběh, nehrálo na mě divadlo a nemlelo mi do očí kecy, tohle mi zase připomnělo jaký účinek dokážou mít prostá slova a záběry, když člověk ví, jak je má použít. (Island, 4.12.2015)(4.12.2015)

• KNTRFKT

"Chlapče, čím chceš v životě být?" Zeptal se Noé svého syna Gaspara. "Chci být astronautem a kovbojem!" Odpověděl pyšně malý Gaspar. Starý Noé se rozpřáhl a jednu klukovi natáhnul: "Nebudeš ani jedno z toho, svět je příliš krutý, musíš si vybrat něco podřadnější jako je kuchař, bachař, nebo při troše štěstí budeš dělat osvětlovače v pornu. Což v praxi znamená, že se budeš koukat na to, jak to ostatní dělaj." No a vida, Gaspar Noé to po těch letech dokázal, čímž jistě potěšil svého otce a udělal radost celé rodině. Úplně vidim, jak si sám vyleštil konzoli nad myšlenkou, jak bude děsně hlubokomyslné, když se ten vocas udělá přímo na čočku kamery, to byl nápad!(6.12.2015)