Will Smith září ve filmu Diagnóza: Šampión, dramatickém thrilleru, který vznikl na motivy neuvěřitelného skutečného příběhu nigerijského přistěhovalce, doktora Benneta Omalu. Geniální forenzní neuropatolog jako první objevil chronickou traumatickou encefalopatii, onemocnění mozku, které často postihuje profesionální hráče amerického fotbalu. Ti díky ní po konci kariéry trpí depresemi a často páchají sebevraždu. Upozornit na takové nebezpečí v zemi, která je fotbalem doslova posedlá, ale nebude vůbec snadné. (Bontonfilm)

RAFT

Režisér natočil velmi zajímavý snímek .A to v dobrém filmu hraje herec Will Smith ,který tu hraje neuropatologa ,který jako první objevil zranění CTE.Konečně se herec po filmu sedm životů,ukázal v podosti dlouhé době v dalším skvělém filmu .No když nepočítám to co natočil jako další ,je tohle po sedm životů další dobrý film ,který opravdu stál za shlédnutí.A bylo velice zajímavé čím vším si musel Dr.Bennet Omalu projít než mu všichny řekli že,má pravdu.Zajimavý příběh .Za mě 75% ()

markyzgero

sladkobolný drama o tom, že amerika nakonec přijme i názor, kterej jde proti největším hráčům na trhu a do toho "i´m so proud of you" rozhovory z ložnice willa smitha... když letos spike lee odmítl jít na oscary z důvodu příliš bělošskýho nahlížení na filmovej průmysl, nemyslel snad jako protipól tohle. ()

TSZ

Očekávání byla velká a zklamání bohužel o to větší. Ne snad, že by téma nebylo dostatečně zajímavé, nebo že by herci neuměli hrát, ale scénář se zamotává ve snaze přihrát hlavnímu hereckému představiteli Oscara. Ačkoliv mám podobné snímky o právním či mediálním boji jedinců proti finanční přesile nadnárodních společností rád (a uznávám, že Will Smith je pro tyto role více než vhodný typ), tohoto se určitě měl zhostit schopnější tvůrce. ()

TommyDiamond

Je to vážně k nasrání. Will Smith po letech konečně získal seriózní roli, která mu sedla jako ulitá, navíc v příběhu vysoce ambiciózním a sebevědomém, že to až řvalo po nominacích. Ale vysoká porota akademie mu ukázala tak jasně vztyčený prostředníček, že to nedalo ani na pouhou nominaci na zlatou sošku. Will kolem sebe dost hloupě kopal a asi si zavřel nadobro oscarová vrátka. Jestli to Willovi pomůže, tak zas třeba u diváka to svým výkonem v roli forenzního neuropatologa, který položil na lopatky celou NFL rozhodně vyhrál.... Za mě čtyři hvězdy..... ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Dost mě udivuje, že na takovou "nemoc" přišli nedávno. Každopádně Will výborný a boj s korporacemi motivující, ale zbytečně zdlouhavý. ()

Maniik88

Will Smith vo vážnej roli, ktorá mu ozaj pristane. Nuž, občas musí prísť Afričan do Ameriky, aby im vysvetil, že keď si celý život trieskajú hlavy o seba, že im z toho preskočí a rozpadne sa im mozog. No samozrejme zabehnutý systém sa bráni. Zase raz pekný príklad, že peniaze sú až na prvom mieste a že pre ne kľudne nechajú chcípať ľudí, ktorí im ich zarobili. A budú zatľkať a zatľkať. Ako to bolo pri olovnatom benzíne, fajčení, znečistení vody (Erin Brockovich) a ako sa zatiaľ verejne zatľka pri farmaceust. firmách. Výborné bolo vyznanie Dr. Omalu pred svojou ženou, ako si predstavoval Ameriku a aká skutočne je. Nuž ale našťastie pre neho, si našiel slniečkovú Kaliforniu, prestal tlačiť na pílu a keď si to hodila aj naj naj hviezda... Pekný film aj keď sa snažil hodne ísť po citoch. ()

mac000

Kdyby nebyl film natočen podle skutečných událostí, tak by byl důstojným nástupcem lékařských thrillerů Michaela Crichtona neob Robina Cooka. Jak ale sklouzává do melodramatických tónů rodinného života Dr. Omalu a jeho ženy Pramy, tak už tak silný není. Každopádně skvělý a přesvědčivý výkon Willa Smithe, opět jednou ve vážné roli. Prostředí americké NFL není českému divákovi tak známé, ale tlaky, kterým jsou lidé kolem něj vystaveni, jsou srovnatelné se skandály v jiných profesionálních masových sportech... ()

lucky.loo

Will Smith špičkový výkon a to včetně Nigerijského akcentu. To musím zmínit hned na začátku, protože si zkrátka myslím, že s jeho výkonem a přesvědčivostí film stál a padal. Příběh ve kterém je narýsován klasický "The american dream" neboli, že i Nigeriec z Afriky může všem ukázat jak se věci mají. Riskovat vše a stavět se proti systému (to platí v USA v souvislosti s NFL jako národním sportem dvojnásobně) ne všichni dokáží, Bennet Omalu ve velice povedeném podání Smithe to však dokázal. O to více byl příběh silný. Za mne jeden z těch lepších filmů co jsem kdy viděl a velmi blízko pěti hvězd. Jednu mu ubírá jistá fádnost, která je ovšem vzhledem k vědeckému prostředí pochopitelná a v podstatě i nutná. Hodnocení: 81% ()

Marťulka

Hodně jsem se těšila, ale nic než zdlouhavé a nudné. Tři hvězdy za hudbu a skvělého Willa Smithe, opravdu mě bavilo na něj koukat. ()

sniperjozef

Vím, že bych měl hodnotit film, ale tady hodnotím něco jiného. Hodnotím tady odvahu natočit takový film, hodnotím Willa Smitha za to, že točí takové filmy, hodnotím poslání tohoto filmu. Hvězd by bylo pět, ale je tam moc křesťanství, které dělá dělá v hlavě podobný bordel jako otřesy při americkém fotbale. Možná bude dvojka, "Diagnóza: Kristus". ()

adamcik.patr

První film o sportu kde sport odsuzují - alespoň co jsem já zhlédnul. Zajímavá pointa, až si budete myslet, jak je mohou dnes nechat hrát... ()

brzozin

Tenhle film mě dost nudil. Vlastně ani nevím, co bylo jeho posláním. Sdělit, že když se budou lidi opakovaně mlátit hlava-nehlava nebo spíš hlava-hlava, budou z nich dementi? Na to v Americe fakt potřebjí doktora z Nigérie a hromady testů? Hmmm. Nebo to mělo být o tom, jak doktor ověšený tituly není schopen pochopit, proč se ti bafuňáři vlastně zlobí, když jim ničí byznys za miliardy? Ahááá. Nebo to mělo být melodrama o zhrzení snu o dokanalé Americe s antidiskriminačním podtextem? A na závěr ještě ukázali, jak ti vypatlanci valí sobě navzájem kebulemi dál. Osobně si navíc "dramatický thriller" představuji o dost dramatičtější a thrillerověji. A Smith, pokud opravdu vážně uvažoval o tom Oscaru, měl předvést více než jen dva standardní výrazy - melancholická deprese a zásadový vztek. ()

MirkaP

Nedramatický, ale i tak zajímavý film, který v určitých místech trochu nudí. Pokud nudí film, nenudí Will Smith hrající Benneta, za něj je jedna hvězda navíc. Tvářil se jak týrané štěně. Jen by mě zajímalo, jestli přestali s těmi údery hlavou (ale pochybuji o tom). Jestli ne, k čemu to tedy celé bylo? ()

Plastík

Moc pěkný příběh podle skutečnosti. Celkem svižný děj, přestože to nebyl akční film. I napínavý, celkem detektivní žánr - berte to s nadsázkou. ()

george82

Sportovní prostředí v souvislosti s příběhem podle skutečné události a hereckým výkonem Willa dává dohromady parádní podívanou. Nejhorší na tom všem je, že i nadále NFL od všeho dává ruce pryč a frajeři si stále dávají do těla. Tak snad je nečeká osud CTE. ()

eredin

Celé je to trochu pomalé a zdlouhavé, ale Will Smith tentokrát hraje Denzela Washingtona vážně dobře, takže se to dá dokoukat bez problémů. ()

MiTrAnDiR

Nigérijský doktor Omalu predstavuje stelesnený ideál Američana? WTF ? to čo je toto za agendu?Jeden proti všetkým,kto si počká ten sa dočká či bohatým bral a chudobným dával - to už tu bolo . 4 hviezdičky dávam za herecký prejav môjho hereckého obľúbenca Willa Smitha a jeho nadštandardný nigérijský jazykový akcent,prejav. ()

Kdo rozveselí Willa Smithe?

Kdo rozveselí Willa Smithe?

12.02.2016

Diagnóza: Šampión k nám dorazí v březnu a v srpnu Willa Smithe uvidíme v comicsovce Sebevražedný oddíl. Tím ale jeho letošní nadílka nekončí, na konci prosince by měl totiž dorazit ještě v dramatu… (více)

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith