Will Smith září ve filmu Diagnóza: Šampión, dramatickém thrilleru, který vznikl na motivy neuvěřitelného skutečného příběhu nigerijského přistěhovalce, doktora Benneta Omalu. Geniální forenzní neuropatolog jako první objevil chronickou traumatickou encefalopatii, onemocnění mozku, které často postihuje profesionální hráče amerického fotbalu. Ti díky ní po konci kariéry trpí depresemi a často páchají sebevraždu. Upozornit na takové nebezpečí v zemi, která je fotbalem doslova posedlá, ale nebude vůbec snadné. (Bontonfilm)

Jadro

Prečo tak natiahnutá stopáž???? To náš drahý Will aj napriek brilantnému výkonu nezachráni... Raz vidieť a dosť, nepúšťať vo večerných hodinách, hrozí nebezpečenstvo spánku :P ()

Facerr

Za prvý, Smith je nejenom dobrej, ale přímo boží. V tomhle případě by se dal hodnotit, jako opravdu vyzrálý herec. Role pokornýho, skromnýho a vzdělanýho doktůrka, kterej si to rozdá s fotbalovou korporaci, mu fakt sedla. Příběhově se taky zadařilo, i když jsem postrádal trochu víc toho fotbalu:) ()

baclajean

Okrem iného aj obraz toho, ako Amerika a jej tajné služby zakročujú, ak im je niečo prosit srsti. A je úplne jedno, že ide o seriózny problém, ktorý by sa rozhodne mal dostať do povedomia verejnosti. ()

Knightey

Po dlouhe dobe film s Will Smithem na ktery se proste on jako herec hodi. Navic film, natoceny podle pravdive udalosti. O to vic smutnejsi, jak tomu bylo. Otazkou je, co je vse na tom pravdy. Kazdopadne kdo chce videt film, ktery neni akcni a nabouchany filmovyma efektama, tak muze. Ten kdo ma rad dramaticky dej a jeste ho zajima lehce historie americkeho fotbalu, tak prosim. Urcite si prijde na sve. ()

megajalec

Spojenie športu a drámy mi vždy udrie na strunu. Mrazivo podaný príbeh o boji s veľkými korporáciami. ktorý jedinec proste nemôže vyhrať. Veľmi smutné a veľmi realistické. Až má človek pri pozeraní filmu resp, pri zvrate chuť kričať, kopať a niekomu, kto za to môže, dať do držky. Malinkú výhradu mám k stopáži. ()

MorraEddie

Slušné herecké výkony tahají tento snímek nahoru. Sám příběh je podle mě nezajímavý,ale Landesman z něj vymáčkl maximum co šlo. Rád jsem viděl Willa po dlouhé době zase hrát a možná tímto výkonem i zabojoval o nominaci na toho plešatého, zlatého klučinu. Jinak mám pocit,že kdyby byl film určený rovnou pro televizi nikdo by se tomu ani nedivil. ()

wick

Zdařilý scénář a herecké výkony...o zajímavém lékařském výzkumu zranění stupidního sportu, což mě zajímá z profesního hlediska a přidává možná trochu na hodnocení. ()

universal

Tak pánové, takhle přesně funguje Amerika, když se jim šáhne na jejich kýblíček. Hnus, velebnosti. Nádherný film, a jeden z důvodů, proč mít rád svojí kotlinku. ()

Saxos

Mile mě překvapilo, že se sporťácké pobíhání za šiškou, změnilo v dobré lékařsko-sportovní drama. Klady: zajímavé skutečné téma; film proložen autentickými záběry zápasů NFL; Will Smith se po delší době trochu ukázal, bohužel v blbém roce "medvěda". Zápory: stejně trochu nudné. ()

dusa77

Bravůrní drama s excelentím Willem Smithem v hlavní roli. Víc takovýchto pravdivých snímků! Stále nemohu uvěřit tomu, co vše skrývá americká historie. Ještě více jsem v šoku, když se tyto informace dozvím díky filmům. A Alec Baldwin byl také skvělý. ()

fafejt001

Mně tato hra přišla vždycky taková divná . Kluci se perou hlavama střemhlav proti sobě , od juniorů , a pak mají z toho později potíže . Lidé na to koukaj , řvou , ječí , nadávají , prožívají traumata a říkají tomu sport . No podivný svět . A pak přijede doktor z Afriky a řekně jim , tohle není dobré , klucííí. Nedělejte to ! Leč oni to chtějí dělat . Tak doktor sbalí kufry a je nucen odjet pitvat jinam . Ovšem pozor , klucííí zjistili , že měl doktůrek pravdu . Sportovcííí umíraj a tak jej povolají opět na tu velkou ,, besedu ,, o důsledcích tohoto podivného sportu . A vlastně to je téměř celý příběh . Tedy v kostce . A co říci závěrem ??? Will stojí určitě za shlédnutí v této roli . Opravdu jo . Tohle mu teda sedlo . Klobouk dolůůů . . . ()

LencaN

Stavět se za dobrou věc je vždycky záslužná činnost. Šikovný doktor z Nigerie si buduje život v USA a jako patolog se čirou náhodou dostane i k případu sebevraždy bývalého hráče amerického fotbalu a zjistí, co takové množství nárazů do hlavy udělá s mozkem. Teď mi to přijde jako samozřejmost. Když se do něčeho dlouho buší, je jasné, že materiál bude měnit svoje vlastnosti stejně jako mozkové závity. Ale tehdy protě museli chlapi hrát, ať se dělo co chtělo. Dnes je to nejspíš stejné, ale aspoň hráči vědí, jaké riziko podstupují, když se jdou mlátit na hřiště se soupeřem. To martirium dokazování, přemlouvání, ustupování, vydírání a litování, že se do něčeho vůbec doktor Omalu pustil bylo natočené obstojně. Nenašla jsem nic zásadního špatného. Jen to mohlo být naléhavější a více osobní. A chyběla mi nějaká časová linka. Udání časového posunu bylo jen jednou - "o tři roky později". Aspoň, že úplně na konci dali na pravou míru, jak vše potom pokračovalo. Není to kasovní trhák, spíš to je film z nějaké morální povinnosti vzdělávat lidi, ale průšvih to nebyl. ()

8laci8

Opět úžasný Will a ono vůbec... Celé obsazení do sebe parádně zapadlo. Film založený na skutečné události, který není nikterak akční, ale po celou dobu vás "nutí" pozorně sledovat a vnímat o čem je řeč. Dle mého názoru dokonce podhodnocený film. 9/10 ()

oSiSko

Americký futbal pre mňa nie je šport, ale absolútny nezmysel. Tento film však nie je o tom či človek má alebo nemá rád tento šport, tento film je o človeku, ktorý miluje svoju prácu a má ju za poslanie, obetuje jej všetko a nezastaví sa pred ničím ani pred organizáciami, ktoré doslovne kontrolujú svet a nemôžu si dovoliť akceptovať jeho zistenia. Will Smith bol skvelý, odzačiatku dokonca mu veríte každé slovo a sledujete každý jeho krok. Jeden z najlepších filmov minulého roka. ()

bonovox

Milé prekvapenie, čakal som čisto športový snímok o nejakej legende a dostalo sa mi slušnej drámy so skvelým Smithom a pútavým skutočným príbehom o trpkej pravde o tom, že aj vrcholový šport môže zabíjať. ()

Kdo rozveselí Willa Smithe?

Kdo rozveselí Willa Smithe?

12.02.2016

Diagnóza: Šampión k nám dorazí v březnu a v srpnu Willa Smithe uvidíme v comicsovce Sebevražedný oddíl. Tím ale jeho letošní nadílka nekončí, na konci prosince by měl totiž dorazit ještě v dramatu… (více)

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith