Will Smith září ve filmu Diagnóza: Šampión, dramatickém thrilleru, který vznikl na motivy neuvěřitelného skutečného příběhu nigerijského přistěhovalce, doktora Benneta Omalu. Geniální forenzní neuropatolog jako první objevil chronickou traumatickou encefalopatii, onemocnění mozku, které často postihuje profesionální hráče amerického fotbalu. Ti díky ní po konci kariéry trpí depresemi a často páchají sebevraždu. Upozornit na takové nebezpečí v zemi, která je fotbalem doslova posedlá, ale nebude vůbec snadné. (Bontonfilm)

pakobylka

Drama, které si neosvojilo umění obezřetné chůze kolem horkých pokrmů, potažmo kaší. Vypráví o střetu vědecky podložené pravdy a nejen BYZNYSOVÝCH, ale i vpravdě NÁRODNÍCH priorit. Americký fotbal je jejich zosobněním - tvrdá a přímočará americká hra jako stvořená pro tvrdé a přímočaré americké muže ... jedna z mnoha tváří amerického snu. Kam až zápletka dojde - a jaká bude bilance jejích ztrát a nálezů, to už budete muset posoudit sami. ()

angel74

Námět je sice zajímavý, ale provedení už tak slavné není. Režie působí příliš sterilně, děj se nezáživně táhne, napínavější či emotivnější scénu bych tady asi hledala marně. Zkrátka mi to nesedlo, i když filmy podle skutečných událostí mám jinak docela ráda. Dokonce ani tolik opěvovaný herecký výkon Willa Smithe mě nějak extra neoslnil. (45%) ()

URBAN

Já jsem nadšený ač z hereckého výkonu Willa nebo příběhu, který mě dostal. O tomto tématu jsem neměl moc tušení a zaujalo mě to. Já bych ani neřekl že by mě takovýto příběh mohl zaujat. ( 1.4.16/PC ) ()

StanislachKo

Silno to tlačilo na oscarovú pílu a tentokrát to akadémia našťastie prekukla. Will sa snažil, ale tú bezradnosť a to, kam sa celý príbeh uberal zachrániť nedokázal. ()

panMartin

Velmi emotivní příběh jednoho silného člověka, který se postavil do cesty přesile zastávající americký fotbal podle skutečné události. Tak ,takhle přesně funguje Amerika. Příběh o tom, že „money“ a „sláva“ jsou důležitější než zdraví. Podle mě super příběh, parádně natočený s důrazem na to důležité, fajn hudba. Will Smith zase jednou dokazuje, že může být velkým hercem. Smith měl být nominován na Oscara. Další skvělé výkon Baldwina . Moc pěkné pokoukání. Nejhorší na tom všem je, že i nadále NFL od všeho dává ruce pryč a frajeři si stále dávají do těla (palic). Dle mého názoru dokonce podhodnocený film. ()

Tosi

Zestárnuvší Will Smith se vydal na další záchrannou misi, tentokrát hráčů amerického fotbalu. Na to, že je otřes mozku prevít, přišel zřejmě z vlastní zkušenosti už při natáčení Muhammada Aliho, takže se do boje proti větrným mlýnům, konkrétně NFA, pustil s vervou študovaného nigerejského doktora. Jako dramatický thriller to funguje jen tak tak, světlem je rozhodně výkon Willa, povedlo se mu totiž zahrát zajímavý a soucitný charakter, ale pokud měl film oslovit diváka kritickým poselstvím, dopadlo to tak za tři a půl hvězdičky. ()

Jizni Tlapa

Tak já ti úplně nevím. Tak slibná první hodinka a tak silný námět. Z toho se mi měla pořádně zamotat šiška! Někdy i víc, než hlavním aktérům, dělající berany - berany. Jenže ona motanice nebyla vůbec tak motající se, protože to bylo jednoduše v druhé půly zpaskvilované. Willík je tam jen do počtu a neukazuje nic super. Hudba je fajn a vyniká,ale až v závěrečných titulích. Kamera a střih normálka. Tak proč hodnotím 70 %??No za ten příběh....ten je sakra výjimečný... ()

Mrkvič

Zajímavé a místy hodně silné. Myslím tím hlavně některé dialogy, které se opravdu moc povedly. Sice Will Smith nepatřil k těm lepším hercům a jeho přízvuk byl, no, v jeho podání takový zábavný, ale herci okolo něj to i tak drží vysoko nad průměrem. Silné jsou i dobové reálné záběry. A na to, že ve filmu není takřka žádná akce, uplynou dvě hodiny jako nic. ()

Sfinkter

Krásný námět s lékařskou tématikou, vypovídající o nebezpečí vědeckého přístupu pro naivní masy. Smith měl být nominován na Oscara. Další skvělé výkony Baldwina a Morse. ()

venison

Will Smith je konečně zpět v plné parádě :-) Po dlouhé době opravdu film, který neklouzal po povrchu, ale šel pěkně do hloubky.. K tomu propracovaný charismatický hrdina, kterého už zmíněný Will, střihl bravurně. Celý film „Diagnóza: Šampión“ je vystavěn právě na charakterní hlavní postavě. Tuctová sportovní dramata v americkém stylu mám moc ráda, takže mě nakonec velmi překvapilo, když se začal příběh ubírat naprosto jiným směrem a více se zaměřil na problematiku soudního lékařství a politiky.. Netuším, jestli je opravdu vše dle skutečných událostí, ale možná se to přesně takhle v reálném světě udát mohlo :-) Tempo je relativně pomalejší, než je divák u „sportovních dramat“ zvyklý, ale to plně vyvažuje plíživá dramatičnost. Prostě super variace na Erin Brockovich.. ()

Pavlínka9

Ano - ten film má skvělou myšlenku. Silný náraz, který hráči absolvují několikrát za hru a jeho dopad na lidský organismus - tuto spojitost jsem ještě v žádném takto "velkém" snímku neviděla a rozumím, že pro mnoho lidí je to rozhodně hodně významné a silné....ale mě tam prostě něco nesedělo. Nebylo to žádné z obsazení - všichni byli skvělý...Jen prostě celé to pojetí...Nějak mi to nesedlo...A sama ani nevím proč. Počkám si pár let a zkusím to pak znovu :) ()

Mishqo

80% ... V deň Superbowlu tematicky. Tento film asi zosumarizoval to, prečo nemám rád americký futbal. Nigérijský doktor v podaní Willa Smitha s africkým akcentom bol skvelý. NFL je jedna veľká nechutná korporácia, ktorá klamstvami ohrozuje tisíce životov. ()

bizz_mjc

Za Willovu inspirativní postavu hodnocením drobně nadsazuji, ale nenechte se zmást, on to sportovní film v podstatě není. ()

Brain-D

Životopisným filmům prostě nahrávám. Navíc Will Smith to myslím utáhl skvěle. Poslední dobou má na bedrech psychologické až depresivní filmy. Já myslím, že s přibývajícím věkem mu to i sedlo. Už to není akční mladík jako ve Fresh Prince. ()

zdenny

Velice krásně nám byl demonstrován syndrom otřesu mozku, o kterém jsem do této doby nevěděl. Ano, říká se, že např. boxeři to mají v hlavě vymlácené. Ale nevěděl jsem, že se toto poškození tak zásadně týká hráčů amerického fotbalu. Opravdu velmi zajímavé. Dále nám film pěkně ukazuje, jaké to je, když stojí jedinec proti gigantickému molochu. Film nakonec vyzní lehce optimisticky. Pravda je ale taková, že NFL se hraje dál prakticky bez omezení. Na druhou stranu se tam točí tak neuvěřitelně velké peníze, že by na tom nic nezměnil ani prezident, ani kongres. Americkým fotbalem jsou živy celé Spojené státy, tak jim to, prosím, neberte. I když to stojí pár hráčů zdraví a rozum. ()

Sany33

Príbeh: Doktor s pôvodom z Nigérie Bennet Omalu sa rozhodne vykopať vojnovú sekeru s NFL. Herecké obsadenie: Nevedel som si celkom Willa Smitha predstaviť v tejto úlohe. Nie preto že by to bol zlý herec, ale preto, že je tá úloha trocha nudná a fádna oproti jeho predchádzajúcim postavám. Prevedenie: Dej ide priamo k veci a podáva svedectvo o boji NFL a lekármi, ktorý chcú iba dobre pre hráčov a ich rodiny. Pocity: Som rád že tento snímok uzrel svetlo sveta, treba ukázať že americké náboženstvo NFL, ktoré si pre seba zabralo celý jeden deň v týždni má aj svoje muchy a síce zdravie svojich ovečiek, nemyslím tých pred telkou ale tých čo sa zrážajú hlavami na ihrisku. Pridaná hodnota: Konečne nie je Amerika ukazovaná iba ako super najlepšia krajina a trocha je jej odfúklo pozlátka. Paradoxom je, že si to natočili sami Američania. Takže verím že v reále to bolo oveľa ostrejšie. 83% ()

svobik

V momentě, kdy Smith spustil svoji africkou dikci, jsem šel do kolen. Bohužel smíchy. Ještě vtipnější mi ale přijde bojkot Oscarů jeho ženou kvůli tomu, že se na Willíka nedostalo. Radil bych se na tuhle snahu o ocenění vysrat a radši se zaměřit na třetí Mizery. S podobně nijakými a nezajímavými dramaty totiž můj kdysi nejoblíbenější herec díru do světa neudělá. ()

Kdo rozveselí Willa Smithe?

Kdo rozveselí Willa Smithe?

12.02.2016

Diagnóza: Šampión k nám dorazí v březnu a v srpnu Willa Smithe uvidíme v comicsovce Sebevražedný oddíl. Tím ale jeho letošní nadílka nekončí, na konci prosince by měl totiž dorazit ještě v dramatu… (více)

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith