Sára (Linda Cardellini) kdysi udělala tradiční chybu. Vzala si zlobivého kluka Dustyho (Mark Wahlberg), který byl zábavný a sexy, nicméně jen do chvíle, než se stal otcem. Jako táta zoufale nefungoval. I proto ho později vyměnila za Brada (Will Ferrell), jehož vždy zdobila zodpovědnost a serióznost, které si její děti bohužel neustále pletou s nudou. Brad by se klidně rozkrájel, kdyby ho braly jako tátu, ale ono jim to prostě nějak nejde. Pak se po čase navíc zjeví Dusty, který je pořád tou testosteronovou mašinou přetékající nápady, a rozhodne se Brada zašlapat do země. Brad si záhy uvědomí, že se slušností a zodpovědností by tomhle nerovném souboji neměl šanci obstát, a tak se do Dustyho pustí jeho vlastními zbraněmi, které však zoufale neovládá. I proto se z nenápadného pošťuchování stane regulérní válka, do které se coby rukojmí zapletou i ti, o které probíhá, tedy Sára a obě děti. (CinemArt)

bourec

Na film sem se fakt těšil,čekal sem hodně peprnou komedii o dvouch kohoutech,který si nic nedarujou,a zajdou až za hranu.A vono nic.Kočkování,pár blbě udělanejch gagů,a blbej konec.Bylo to vlastně slušně hloupý,a navíc minimálně zábavný.40%. ()

Streeper

Čekala jsem něco lepšího než jen trapnou komedii, kde je většina scén naprosto nereálných a měla jsem chuť se při sledování roho filmu několikrát raději propadnout hanbou do země. Vážně, kdo přežije vjezd motorky do domu a ještě proletí skrz zeď a je naprosto v pořádku a motorce se vlbec nic nestane? Nechápala jsem, cítila jsem se trapně a to Willa i Marka mám ráda, dám možnost ještě dvojce, protože mě zajímá jak se poprali s tím, má to lepší hodnocení než tenhle díl, ale na tenhle film se už asi znovu nepodívám. ()

SHI-SHA

Dostanete přesně to, na co vás láká trailer. Ústřední dvojice perfektně táhne celý film nahoru, bavil jsem se většinu stopáže. Oceňuji nevyhýbání se nekorektním vtipům, trochu mi vadil přílišný product placement. ()

URBAN

Průměr, ale jako odpočinková komedie to přímo válí. Ferrel a Wahlberg jsou super dvojka a skvěle se doplnují. Není to něco z čeho by se člověk dusil smíchy, ale taky nudit se nebude. ( 17.3.16/PC ) ()

dr.fish

Předpokládám, že i filmy tohoto ražení mají své fanoušky. Já ale mezi ně nepatřím. Ferrelovo herectví mě děsí. Wahlberg zahrál jednou v životě, a to v Rockerovi. Není tam prostě šance, aby se to povedlo. Navíc styl humoru snímku jde zcela mimo mne. 20% ()

chelseaman22

Trefný film o tom, že uspořádání Vánoc v květnu Vám zaručeně zvýší reputaci u nevlastních dětí! Poněkud nevkusný je konec, jenž je domyšlen asi jako závěr "hororu" Sinister. Od daného žánru nelze očekávat více. 65% ()

Triple H

Nijak zvlášť smiešne, skôr príjemná pohodička s úsmevnými okamihmi. Po sebestrednom a manieristickom Ave, Caesar!, ktoré som videl chvíľu predtým príjemne normálny film. ()

SimpanzJi

Wahlberg. Tím to hasne. Ferrella jsem nikdy neměl moc rád, a teď se mi to znovu potvrzuje. Slabý scénář, kamera, vtipy a také nuzný střih. Tím nevznikl snad ani jeden dobrý minut (tedy bohužel jsem nedal více než minut), takže slabota. Z většího potenciálu se nakonec vyvrbilo slabých 10%. ()

LadyPupu

Intelektuálně velmi nenáročná podívaná, kterou ale není nutné vyloženě ignorovat, minimálně z důvodu účasti Marka W., který je tu jako ztělesnění čirého testosteronu kouzelný. O Willu F. se v souvislosti s testosteronem nedá mluvit vůbec, ale jako basketbalista byl aspoň zábavný. Slabší 3*. ()

Mrkvič

Dost vyhrocený ale vlastně v jádru skutečný pohled na sociální situaci. Chvílemi jsem si říkal, že bych raději víc té bláznivé komedie, ale film se k ní pořád ne a ne rozhoupat. Chvílemi jsem zase chtěl víc vážnosti. Táta je doma si s tím ale poradil po svém a jako někteří další zde píšící, na konci jsem vlastně ani nelitoval té rozpolcenosti. Krásně si to totiž sedlo a tak kromě roztomile ječícího a vtipně trpícího Ferrella měl film i nějakou myšlenku, kterou chtěl předat občas zpruzeným rodičům. ()

Pavlínka9

Mě nejvíc pobavil úplný závěr :D Film jsem již cca před 2ma lety rozkoukala - ale nějako jsem to prostě nedokoukala :D A teď jsem si na to vzpomněla a chtěla se pousmát. Za mě to není tedy "komedie" od začátku do konce, to rozhodně ne. Nicméně - pár úsměvných momentům tam je. Bavilo mě hlavně, jak se postavy snažily neříkat zbytečná sprostá slova a vytvářeli tím sem tam scénky k pousmání. Dvojice Mark a Will mě jen zarážela tím, že Mark je oproti Willovi dost malý, ale zase to nabral ve svalech :D Není to k popukání, spíš mi to ukazuje jak bych žít nechtěla a že každý je jiný.... ()

hroubek

Příjemná oddechová komedie. Příběh je jednoduchý a slouží pouze pro to, aby se na něj nabalovaly gagy, hlášky a vtipy. Další velkou výhodou je fajn stopáž, která je přesně, tak dlouhá, jak by měla a díky tomu film nezačne výrazně nudit a slabších momentů tam, taky moc není. Co naopak zklame, že většina vtipů byla použitá v trailerech. Režiséři odvedli dobrou práci, mají dobré časování na vtipy a gagy. Will Ferrell je sympaťák a trochu mě mrzelo, že někdy zbytečně tlačí moc na pilu svým pitvořením. O to více jsem si užil Marka Wahlberga, který si svojí postavu vyloženě užívá. Linda Cardellini mě mile překvapila nejen svou krásou, ale jak moc dobře mezi hlavní hrdiny pasovala. Co se týče vtipů, tak je to z velké části sázka na jistotu, a kupodivu většina z nich funguje i ty vulgárnější. Jasně že by zápletku šlo vytáhnout trochu více, přesto nelze říci, že by to bylo vyloženě něco nekoukatelné, i přesto že víte jak to asi dopadne. Táta je doma je fajn komedie, která nezklame, pobaví a prostě nabídne odpočinkovou podívanou. ()

Tom Cruise a další neskutečný kousek

Tom Cruise a další neskutečný kousek

22.04.2015

Studio Paramount právě na CinemaConu představilo svoje nadcházející filmy. Komedie o tom, jestli je lepší táta Will Ferrell nebo Mark Wahlberg, si moc pozornosti neodnesla, stejně ale nešlo o zlatý… (více)